Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Érdekelnek még valakit ezek a pontszámok? 180-200.000 felett szerintem már totál lényegtelen, nem lesz olyan alkalmazás aminél a teljesítmény lenne a szűk keresztmetszet. Ha 3-4 évig használod a telefonod, akkor sem.

(#2) CptAdamica válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem csak e-pénisz méter. Én annyira leszarom az ilyen antutut, meg a hasonló szarokat. A legjobb, hogy mindig változik a pontszámítási rendszere, így nagyon követhető....

Megyen!

(#3) satz18 válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


satz18
őstag

Én pl inkább megvettem az Mi 9T-t S 730-al 855 helyett. 2 telón spóroltam 200 Eurót. Nem bántam meg cseppet sem. És 4 évre van tervezve a használat.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4) moleculez


moleculez
veterán

iPad Pron (A12x) vágtam 4k videót és nem fektette meg. Mi az az élethelyzet, ahova kell a nyers erő egy mobilban(!). Kizártnak tartom, hogy valami dokkolós mókával is előállnának a telóhoz, azt leszámítva teljesen értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) janeszgol válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Nincs jelentősége. Ez csak érdekesség.

[ Szerkesztve ]

(#6) aprokaroka87 válasza moleculez (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az oké, de lehet hogy pl egy A14 soc ( ha lesz ) megoldja ugyanazt fele erőforrásból.

Amúgy is, már a 8K a menő:D

[ Szerkesztve ]

(#7) Ryoo válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ohh persze, hogy érdekel. Sajnos nagyon sok embert. Pár héttel ezelőtt nagy vita is kerekedett ebből az egyik topikban. :C Óriási volt.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#8) moleculez válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


moleculez
veterán

A mondandóm lényege, hogy szoftveresen nem tudja semmi kihajtani ezeket a vasakat. Pl (ha) lesz A14 annak ugyanaz a task fele annyi erőforrás. A másik fele meg idle, annak mi értelme. Hajtsa ki, legyen kész fele annyi idő alatt. Mint sok Android user aki arra fapfap hogy mennyi üres RAM van. Na az üres RAM az igazán haszontalan RAM.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) aprokaroka87 válasza moleculez (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha nagyon akarják, tudnának olyan programokat irni amik kihajtják a hardvert, csak akkor lehet negyede se lenne az üzemidő.

(#10) Kasya válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


Kasya
nagyúr

A melegedes/throtling akkor is gond lenne. De legalabb a kijelzo is hamarabb beeg :D

[ Szerkesztve ]

(#11) rep3at válasza moleculez (#8) üzenetére


rep3at
őstag

A RAM kérdéssel meg igazából ezzel is csak egyet tudok érteni, nekem pl. tökéletesen elég a SD665 4 gigával, egyáltalán nem érzem kevésnek. Mondjuk nem is 4K videóvágáshoz vettem..

Forward thinking. كرر

(#12) aprokaroka87 válasza Kasya (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

+ esetleg valami olyan feladat hajtódna végre ami a komplett hardvert felzabálja, lehet hogy az ui olyan szintű akadozásba menne át, hogy az user földhöz vágná.

Amúgy ezeknek a benchmark proginak van háttér " szálluk " is?

(#13) Tschubi


Tschubi
tag

Nem teljesen tudom, hogy hogyan is működik ez az AnTuTu-mérés. Többen írjátok, hogy gyengébb procival is bőven együtt tudtok élni. Pl. S730 vagy SD665. Azért megnézném ha ezen procikat raknák a cikkben is szereplő Realme készülékbe, akkor az hogyan muzsikálna? Azzal is "fluid" lenne? Sztem nem, ezért kellenek az erősebb hardverek. És igen, fejleszthetnének mást ehelyett.

(#14) Juhaszatti válasza Tschubi (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Miből feltételezed hogy ez a Realme nem lenne fluid azokkal a processzorokkal?
A Redmi Note 8, vagy éppen a Realme X2 is fluid, pont ezekkel a procikkal.

(#15) jacis


jacis
nagyúr

Ez a Realme ez mi most?
Honnan jött ez a márka vagy mi az ami át van cimkézve?
Totál lemaradtam róla mi ez a brand.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16) Tschubi válasza Juhaszatti (#14) üzenetére


Tschubi
tag

Ahogy írod, tényleg csak feltételezem, nem tudom. Az általad említett telók egyébként ugyan olyan paraméterrel rendelkeznek, mint a cikkben lévő?

(#17) Juhaszatti válasza Tschubi (#16) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem tudom, ennek a cikkben lévőnek még csak a processzora ismert ha jól láttam.

Jacis: A Realme egy újabb BBK márka, azon belül is az Oppo almárkája.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kasya válasza jacis (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

Egy ujabb BBK leany, melyet 2,5 éve alapitottak (google).
Ami kiugro, hogy a GSMArena tesztjei alapjan az ev telefonja lett az egyik keszulekuk 19-ben.

(#19) jacis válasza Kasya (#18) üzenetére


jacis
nagyúr

Értem. Köszi. Ez a BBK szépen csendben jó nagyra nőtt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20) joey04


joey04
titán

Az erősebb vas azért fontos, mert általuk készülhetnek később olyan programok, rendszerek, amik kihasználják azt. Vagyis nem a “most” a fontos. ha valaki vesz egy 865-ös telefont 855 helyett az nem fog nagy változást érezni, de ahogy lépkedünk felfelé teljesítményben annál jobban megnyílnak a lehetőségek a fejlesztők előtt akár plusz funkciók, akár gyorsaság, stb terén. Szóval kellenek az erősebb vasak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) moleculez válasza joey04 (#20) üzenetére


moleculez
veterán

Én ezt értem, de a mai napig nem tudok mondani egy programot sem, ami akár a SD820-t kihasználna rendesen, az meg nem mai csirke. De még csak nem is konkrét appokról beszélek, hanem élethelyzetekről, amikor egyáltaán szükség lehet erre.
Ha nagyon megerőltetem magam, akkor mondjuk a telók képjavítási módszerei, afféle AI/ML -en alapuló funkciókhoz kellhet. De attól is nagyon messze vagyunk még, hogy kiaknázzuk. Az viszont annyira spéci, hogy dedikált chip van rá (ha jól emlékszem).

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ásztámindenit! Mekkora pontszám! Fú bakker! Most nem fogok tudni aludni, úgy felcsigázott...
Kb. pont leszarom, mennyi pontot tud az aktuális telóm akármiben.

(#23) aprokaroka87 válasza joey04 (#20) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A 865 lehet hogy csak teljesitményben lesz a csúcs, tudásban meg simán előfordulhat hogy pl egy 2020 Q2-ben már kicsit elavult lesz.

(#24) joey04 válasza moleculez (#21) üzenetére


joey04
titán

nem, 865 magasság, de ott a mi note 10, aminél hosszú másodpercek telnek el mire ment egy képet, meg a galéria lassú, ha már a kamerát nézzük. azért a maiakat összevetve egy 820-as géppel érezni nagyon is az előrelépést rendszer sebességben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) aprokaroka87 válasza joey04 (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A mi note 10 kapcsán pl pont az SOC tudás " hiánya" okoz " lassulást "

A 730g gyengébb, viszont elvileg jobb a hardveres támogatás kamerára.

(#26) kukacfej


kukacfej
tag

Kell minden figyelem egy új márka bevezetéséhez.
Lesznek még hasonló cikkek. :))

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#27) <Lacy85> válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az S8+ a legfrissebb Antutu-ban talán 200K körül tudott. 3 éve adták ki, a mai napig tökéletes bármire páromnál.
A Note 9-em talán 250K körül végzett. S8-ból kiindulva ez is jól van, köszöni szépen.
Nagyjából talán a Snapi 820 körül értünk el oda, hogy átlag felhasználáshoz több, mint sok.
Ezt a szintet meg már a középkategória is megugrotta tavaly.
Szóval én is teszek rá, mennyit tudnak.
Ettől függetlenül fejlesszék csak őket. Abból még soha nem volt baj, ha erősebb lett a hardver.

(#28) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Én még mindig Snapi 820-as teledont használok. Kíváncsiságból kipróbáltam az Antutu 8-at. 213.000 pontot dobott, ebből 73.000-et a GPU-ra. Gpu-ban még mindig elég jó és szerintem még mindig nagyon jó használható soc. Főleg Android 9-el. Játékoknál se forrósodik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#29) jacis válasza <Lacy85> (#27) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is egyetértek azokkal akik azt mondják nem nagyon érződik már a fejlődés hisz évek óta többet kapunk mint amit ki tudunk hajtani ezekből a procikból. Viszont van egy olyan része a dolognak amiben meg jó hogy fejlődnek az pedig a hőtermelés. A mostani S10+ -om csak nagyon erős gyötrés árán lehet megmelegíteni míg az S7e telóm szinte mindig melegedett nem beszélve a SD810-el szerelt HTC One M9-emet ami meg forró volt szinte állandóan. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#30) Szakiii válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


Szakiii
addikt

Valamivel el kell adni, de látod működik. Kicsivel erősebb procival sokszor még kamera modul se változik, esetleg 1-2 gb plus ram és láss csodát még az előző kategóriás csúcs telóról is instant váltanak az újra. Értem én hogy sokan itt azt írják hogy kit érdekel erre mégis érdekli hisz a gyakorlatilag semmivel nem rosszabb telefont lecserélik egyből... szóval ez csak a látszat hogy senkit se érdekel, nyílván nem a szám érdekli őket pontosan csak az a tudat hogy a legújabb megvan ehhez viszont valamit adni kell a marketingesek kezébe hogy az érzetet át tudják adni valahogy.

(#31) Teal'C válasza Juhaszatti (#1) üzenetére


Teal'C
addikt

Én például arra használom hogy újkorában letesztelem majd ha nagy frissítés jön újra és ha nem hozza az eredeti számot akkor megy a reszet mert valami nem stimmel és beakadt. S9+ nál meg a5 nél simán kiderült azonnal hogy nem stimmel valami. De most pl kiderült hogy a 10es droid s10e-n hozott kb 30-40e pluszt. És érezhetően jobb is.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#32) Noukoum válasza Szakiii (#30) üzenetére


Noukoum
veterán

Az ember így működik, nem csak itt van ez jelen. De igen valóban vicces hogy az aki azzal érvel hogy tartós processzor és sok évnyi szupport van a telefonján az általában 1 év után azonnal vált. Természetesen egyiket sem használta ki, de a tudat az valóban ottvan. Az embereknek egyszerű marketing szövegeket kell adagolni, ezáltal befolyásolni. Vannak cégek akik különösen jók ebben, és sajnos a felhasználóikon is meglátszik ez.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) Juhaszatti válasza Teal'C (#31) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, erre valóban jó lehet annak, aki szükségét érzi az ilyesminek.
Illetve arra azért jó még, hogy egy új processzor teljesítményét el tudjuk helyezni egy skálán, tudjunk mihez viszonyítani.
A Snapdragon - Exynos cicaharc jutott még eszembe. Ezekkel a mérőszámokkal megállapítható hogy az egyik erősebb a másiknál, akkor is ha a mindennapi használat során maga a teljesítménykülönbség nem érződik.

(#34) Teal'C válasza Juhaszatti (#33) üzenetére


Teal'C
addikt

Tudod te is jól mennyi ember van aki érzi :DDD mintha az ATV-s faszi küldené az energiát :W

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#35) aprokaroka87 válasza Tschubi (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha egy telefont Oprendszerét snapi 865-re optimalizálnának, az már gond.

(#36) moleculez válasza aprokaroka87 (#35) üzenetére


moleculez
veterán

Ideális esetben SoC-ra optimalizálnak, de nem ez a helyzet. Pont ezért is értelmetlen az egyre erősebb hardver, mert a rendszer a gyengébb konfigokra van optimalizálva, és hiába a felső kategóriában a lóerő, nem tudja kihasználni a rendszer. Android fejlesztő cimbi mondta a múltkor, mennyire nehéz többszálasítani egy appot, és hogy (pont ezért) mennyire kevés appban implementálják.
Ezért is tetszik az iOS: a régebbi vasak is kapnak frissítést, igaz meg is vágják úgy hogy azon a vason is jól működjön, de alapból az aktuális flagship képességeit figyelembe véve fejlesztik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#37) aprokaroka87 válasza moleculez (#36) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem mindent van értelme több magra optimalizálni, vannak speciális feladatok, amik kihasználják akár a 7-8 magot is, telefonban.

(#38) Tschubi válasza aprokaroka87 (#35) üzenetére


Tschubi
tag

Nem értek hozzá. Nem tudom, hogy egy telefont mennyire kell összelőni a processzorral. Amiket olvastam az újabb telefonok fotó képességeiről, AI és társai, az alapján nekem az jött le, hogy nem mindegy a processzor teljesítménye. És szerintem az sem mindegy, hogy egy 60Hz-es vagy egy 120Hz-es Amoled kijelző mögött dolgozik a processzor. BTW én nem csúcs telót használok és nem is fogok egy jó ideig, tehát nekem is megfelel egy kisebb teljesítményű processzor. Most egy Redmi Note 7-es nyüstölök nagy megelégedéssel. :R

(#39) aprokaroka87 válasza Tschubi (#38) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak úgy óvatosan megkérdezem, szerinted mi történik ha egy 60fps videó anyagot akarsz lejátszani 120hz-es kijelzőn.

Amúgy lehet le vagyok maradva, de emlékeim szerint az Android még mindig max 60fps-ben rendereli le a rendszert.

( project butter )

(#40) Tschubi válasza aprokaroka87 (#39) üzenetére


Tschubi
tag

Gondolom gond nélkül megjeleníti. De én nem a kijelző képességeire céloztam. Vajon egy gyengébb procival ugyan úgy tudok 4K-s videót nézni egy 120Hz-es panelen, mint egy erősebbel?

(#41) aprokaroka87 válasza Tschubi (#40) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha az adott soc tudja a 4k@60fps-t akkor igen.

Namost lassan már egy középkategóriás soc is tud 4k@60fps videót lejátszani.

Lásd pl Redmi note 7 ( Snapdragon 660 ).

Persze a hdr, meg ilyenek még nagyobb falat.

De pl a snapi 865 tud 4k@120fps-t is, mármint tudni fog.

[ Szerkesztve ]

(#42) Teal'C válasza aprokaroka87 (#41) üzenetére


Teal'C
addikt

Ennyi erővel az Exynos 990 is tud 8k 60fps felvételt meg le is játsza mégis sírás van mert a 865 még ennél is brutálisabb. Kérdem én minek ilyen nyers erő mikor kb a felhasználók 1% ának sincs 8k megjelenítője hogy otthon nézze a homevideóit. Persze vehetsz 8k tv-t 1m+ tól felfelé.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#43) aprokaroka87 válasza Teal'C (#42) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az még hagyján, de szerintem a büdös életben nem lesz 8k kijelző telefonban:D

4k-sat is megtudok számolni egy kézen.:)

Meg értelme se lenne.

Mondjuk a videó lejátszás, pont hardveres funkció jórészt.

(#44) Kasya válasza aprokaroka87 (#43) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az még hagyján, de szerintem a büdös életben nem lesz 8k kijelző telefonban
Szerintem meg az elso ilyen ertelmetlen telefont egy kinai ceg fogja piacra dobni elsőzés és PR celbol.

2k-4k is az a gond, hogy nincs ra applikacio. Vagyis nagyon keves. Fuggetlenul attol, hogy van e ertelme.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.