Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

ez már kezd olyan DDR3 memóriára hasonlítani, amit érdemes lehet megvenni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) ]Phobos[ válasza orbano (#1) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Jah, majd 2011-ben ;]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#3) Padisah válasza orbano (#1) üzenetére


Padisah
tag

Jövőre tényleg érdemes lesz váltani nekem is DDR2-ről DDR3-ra, nagymértékű árcsökkenés várható a 2x1 és 2x2 GB-es kitek piacán. :)
Nem tudom nem lenne-e még érdemes a DDR2-re is ezt a gyártástechnológiai fejlesztést megcsinálni, bár azok ennél olcsóbban már nem adhatak. :)

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#4) Ste


Ste
addikt

az oprendszer írók/ fejlesztők megint nem lesznek rákényszerítve, hogy rendesen, kis gépigényre fejlesszenek.
16 giga, omg, átlag embernek minek annyi?

(#5) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kezd alakulni! :K

...

(#6) #72042496 válasza Ste (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Semmire, s valószínű ez pár év múltán sem fog változni. :)

Viszont örömteli, hogy jönnek ezek a fejlesztések, így egyre olcsóbban lehet ütőképes gépet venni. :)
Illletve akinek kell az erő, a kapacitás, az is megtalálja a számításait. Amúgy ekkora mérethez már nem jönne jól az ECC, vagy valami egyéb hibajavító eljárás? Vagy teljesen felesleges lenne?

(#7) KMT


KMT
addikt

"két gigabites adatsűrűségű"
Valaki elmagyarázná, hogy ez miért adatsűrűség? :F Én adatmennyiségnek nevezném.

(#8) Raymond válasza KMT (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Mert igy hivja az ipar - density.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) ngabor2 válasza KMT (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

2 Gbit/chip "adatsűrűség"?

(#10) KMT válasza ngabor2 (#9) üzenetére


KMT
addikt

Ok, így már van értelme.

(#11) sNORh


sNORh
addikt

nemrossz.. jön a kánaán ecsém.. :DDD

najó ha lemegy az ára, kár hogy még megsincs neki-e..:p

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12) ddekany


ddekany
veterán

"Az új lapkákat felhasználva 4 GB-os notebookokban használatos, vagy 8 GB-os asztali számítógépekbe való memóriamodulok készíthetők, de a dual-chip felépítést alkalmazva, akár 16 GB-os modulok is gyárthatók."

Na már csak át kéne állni rendesen 64 bitres OS-ekre asztali gépeknél, és lenne is értelme a 8 ill 16G-s moduloknak... Ja, és akkor még abból rakjak ki dual-channelt, mi? :) (Aztán persze kérdezhetnénk, hogy de mi a fenével töm teli akár 3G+piciamimiattmármegszívod32bittel RAM-ot egy netezős/szövegszerkesztős gép... mert hogy az a többség. Nem kell aggódni, biztosan megoldják! ;] (:W ))

[ Szerkesztve ]

(#13) airwin válasza Ste (#4) üzenetére


airwin
csendes tag

Mert az oprendszered a diszkedet a memóriában cache-eli.

(#14) ddekany válasza airwin (#13) üzenetére


ddekany
veterán

Ott is meredeken zuhan a plusz memória hasznossága elég hamar... Na de ezek a modulok úgyis még jó darabik a workstation-osoknak mennek (ahol már most is sokan 64 bites Windows-t használnak, épp azért hogy 8G-val meg effélékkel tömjé meg a gépet (nem mintha 32 biten nem lenne elvi lehetőség a kihasználásra, de tudommal nem tökölnek vele Windows területen)), nem egyszerű halandók gépeibe, szóval még nem kell örülni. :) Majd ha elterjedt a halandóknál is a 64 bit, én azt gondolnám... de talán csak néhány év és keményen elkezdik majd nyomni. Hm... ha belegondolok, addigra le is megy az ára ezeknek a csodáknak.

[ Szerkesztve ]

(#15) Oliverda válasza ddekany (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

A lehetőség megvan rá. Szerintem ez inkább csak példa akart lenni egyelőre. Elsősorban ezen új, nagyobb kapacitású chipeknek is a szerevereknél fogják majd nagy hasznát venni először.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) #65675776 válasza ddekany (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hosszú évek óta léteznek olyan 32 bites Win-ek, amelyek akár 128GiB virtuális címet is kezelnek... Szóval nem elvi a lehetőség, hanem bőségesen gyakorlati, amit sokan ki is használnak.

(#17) ddekany válasza #65675776 (#16) üzenetére


ddekany
veterán

Gondolom itt a 32 bites Server változatokra gondolsz. (Én meg a desktop frontra, ahol az "olyan" 128GiB-nek erősen korlátos a haszna.)

(#18) airwin válasza #65675776 (#16) üzenetére


airwin
csendes tag

@daa-raa: Csak 64-et, ennyit enged a Pentium Pro PAE.

@ddekany: http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension#Windows

Egyébként pedig napjainkban, hogy a 64-bites driverek ilyen jól támogatottak Windows-on, semmi sem szól az ellen, hogy 64-bitest vásároljon. Még csak nem is sokkal drágább például Vistában...

[ Szerkesztve ]

(#19) #65675776 válasza airwin (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nézz utána jobban, a Server 2003 Datacenter megcímez 128GiB-ot is. [link]

ddekany: Mi is a konkrét probléma?

(#20) ddekany válasza airwin (#18) üzenetére


ddekany
veterán

"@ddekany: http://en.wikipedia.org/wiki/Physical_Address_Extension#Windows"

Mi van ezzel? Ott is le van írva, hogy "desktop versions of Windows (Windows XP, Windows Vista) limit physical address space to 4 GB". (Plusz, tapasztalatom szerint a desktop Win XP-n egyszerűen nem elérhető az AWE sem.)

(#21) ddekany válasza #65675776 (#19) üzenetére


ddekany
veterán

"ddekany: Mi is a konkrét probléma?"

Őőő... nem tudtam, hogy van probléma. Tudommal a 128GiB-es (vagy akár 64 GiB-es) buli nincs meg a desktop 32 bites Windows-okban. De ha meg is lenne, vagy valaki szerverz használ a munkállomásán, akkor is ritkán futtat az ember desktopon egy-kettőnél több 2-3G-t zabáló alkalamzást, és alkalmazásonként meg marad a limit a 4G mínusz ami lejön (mint 1G, azt hiszem). Szervernél más a helyzet, mert ott sok szolgáltatás futhat egyszerre, na meg kifejezetten szerveres cuccok talán AWE-znek is némelyik.

[ Szerkesztve ]

(#22) airwin válasza #65675776 (#19) üzenetére


airwin
csendes tag

Á, álmodj szépeket! :D Csak ha van a gépedben 32 processzor (32×4GB=128GB).

Mivel 32-bites x86-ról beszélünk, innentől ez elvesztette az értelmét. Egyébként na jó, az állításod igaz. ;)

(#23) Raymond válasza airwin (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Olvass utanna a temanak es akkor nem fogsz badarsagokat irni...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) #64791808 válasza airwin (#22) üzenetére


#64791808
törölt tag

Egy frászt, x86 OS is tud 36 biten memóriát címezni.

(#25) ngabor2 válasza #64791808 (#24) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tud, csak olyan oprendszer kell, ami ezt ki is használja. emiatt tud az én linuxom boldogulni a gépben levő 8GB memmel. hogy mire kell? igazából semmire, a már a 4GB-ot se használta ki.

ddr3-nál se lesz ez másként. pontosabban ha az újabb winek úgy fognak kezdeni, hogy min. 4GB mem, ajánlott a 8GB, akkor talán. viszont akkor megint lesz zúgolódás és népharag. a sok mem sose árt, de lassan elérjük azt a határt, ahol egy átlag(!)felhasználó már nem tapasztal semmi pluszt.gyorsabb egy vista 8GB-tal, mint 4-gyel, vagy 2-vel? nagyon csodálkoznék, ha benchmarkokon kívül máshol tapasztalható lenne gyorsulás. vagy ha mégis, azt én nem feltétlenül előnynek, hanem érdekesen megírt memóriakezelőnek nevezném.

[ Szerkesztve ]

(#26) #64791808 válasza ngabor2 (#25) üzenetére


#64791808
törölt tag

Úgy pontos, hogy olyan Windows kell, amiben ez nincs "marketing" okokból tiltva. XP is tudna, csak "olyat nem illik", mert akkor kinek adják el az XP64-et...?

Alattam is 8GB vagyn meg Vista64, és jópofa kunsztokat tudok így csinálni :) Gyorsabbnak nem gyorsabb, első blikkre. Aztán mikor Torrentezésnél leállnak a vinyók, mert memóriából megy a seed... vagy a negyedik virtual pc-t is szemrebbenés nélkül nyitja a webszerkesztő appok mellé...

Amikor egy 4GB-os kit 20 ezer forint, meg 18, akkor már lehet játszogatni a 8 gigával.

(#27) airwin válasza #64791808 (#24) üzenetére


airwin
csendes tag

És szerinted 36 biten mennyi memóriát lehet megcímezni? 128G-t? Mert szerintem csak 64G-t.

(#28) #65675776 válasza #64791808 (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az XP is tud 36 biten címezni, de a PAE szinte csak a hw DEP miatt kell neki.

ddekany: Ja, hogy csak ennyi? Már azt hittem valami komolyabb.

ngabor2: Már PhotoShop alatt is kijön a 4GiB előnye a 2GiB-hoz képest (32 bites Vista alatt is). Azt meg azért használják elég sokan. Ha emellett még meg van nyitva egy Illustrator vagy egyéb okosság, akkor meg főleg.

airwin: Majd ha utánaolvastál, akkor rájössz, hogy nincs igazad.

(#29) ngabor2 válasza #65675776 (#28) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én átlag felhasználóról beszélek. és az átlag felhasználó nem biztos, hogy nap mint nap ps-t, meg virtuális gépet használ.

de emellett valóban igaz, hogy ha olcsón lehet pofátlanul nagyra bővíteni a memóriát, akkor bővítsük pofátlanul nagyra. én se azért bővítettem, mert muszáj volt.

(#30) airwin válasza #65675776 (#28) üzenetére


airwin
csendes tag

Utánaolvastam. A 2^36 tényleg 64G.

Egyébként pedig hivatkozás, hivatkozás, hivatkozás. Messziről jött ember azt mond, amit akar.

Tény, lehet, hogy tévedek, de akkor írd meg, hogyan címzi meg a 128G-t a datacenter edition.

(#31) #64791808 válasza #65675776 (#28) üzenetére


#64791808
törölt tag

Öööö igen, és hol írtam mást?

(#32) #64791808 válasza airwin (#30) üzenetére


#64791808
törölt tag

Messziről jött ember azt mond, amit akar.

Hát nem tudom. daa-raa "PH! nagyúr", én "őstag", te meg újonc. Elvitatkozgathatnánk azon, hogy ki milyen messziről jött :)

De ha hivatkozás kell, a képedbe nyomom én, azon ne múljon.

x86 rendszereknél 128GB-ot, x64 és itaniumnál 2TB-ot tud címezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.