Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) holozis_HUN válasza Stauffenberg (#25) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem csak a nyers erő a fontos ilyenkor...

A SoC-ben több van, mint hogy a 800-as széria 25%kal erősebb...

Az SoC-ban van a képfeldolgozó egység, a mikrofont kezelő egység, minden, amit csak el tudsz képzelni. És ezekben mind mind jobb van már a tavalyi 800-as szériában, mint a friss 765G-ben. Emiatt is jobb egy Mi10 fotózásban, mint egy Mi Note 10, mert a Note 10-ben S730 van, míg a Mi 10-ben S865... Fejlettebb, erősebb benne a képfeldolgozó egység. Akkor ott van az 5G, asszem a 765G-ben X52-es modem van, a 865-nél meg X55-öt használnak. És még akkor ott az AI, amiben szintén jobb a 800-as széria, bár ez annyira nem számottevő szerintem.

Akkor vannak olyan szituk azért a napi használatban is, mikor elkell a több erő, mondjuk ha épp játszunk, ki akarunk lépni gyors és kamerát megnyitni, akkor kell az a lóerő, ami miatt gyorsan meg tudjuk nyitni, hogy el tudjuk kapni az adott pillanatot. Nekem elég lenne a 600-as széria a mindennapokban, de sok olyan szitu tud lenni, amikor érzem, hogy nem elég - egy egy gyorsabb görgetés, komolyabb alkalmazásváltás/multitasking.

És itt nem az a baj, hogy 765G van benne... Hanem az, hogy ezt annyiért adják, mint a Poco a S865-ös telóját. És úgy, hogy 90 Hz, azért azt ki is kell szolgálni, és ott már megérződhetnek az SoC limitjei.

És a Poco-t sem kell modolni, átlag felhasználónak pont elég bőven a MIUI, szép felülelt szerintem és brutálisan testreszabható. Lehet, hogy csak 2 évig kap főverzió frissítést, ez tény.

El errar es humano y el perdonar, divino.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.