Hirdetés

2020. június 2., kedd

Gyorskeresés

(#1) Crytek

Crytek
(veterán)

Ínséges időket élünk..kb bekartelezték az árakat elég rendesen...kb 1.5 éve nem változott a 2TB-os SSD ára. Azért remélem még meg fogom élni hogy 45k körül lesz majd kapható egyszer...

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme

(#2) Ribi válasza Crytek (#1) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

Azt hiszem elegge félrebeszélsz.
Biztos azért volt 150k+ 2T SSD 1.5 éve, most meg 70-80k
+kb másfél éve hullik a forint.

[ Szerkesztve ]

(#3) Crytek válasza Ribi (#2) üzenetére

Crytek
(veterán)

Én a saját kiszemeltemet kb hetente nézem és inkább drágul mintsem olcsóbb..

Crucial 2TB-os ról van szó 72-77k között vegetált..bár most a viccvírus miatt tuti felnéz 80 fölé majd.. és ez egy átlagos "fos" nem a szupergyors azokat nézni se merem árilag.

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme

(#4) Televan válasza Ribi (#2) üzenetére

Televan
(veterán)

Meg kell nézni MSRP -be mennyit változott az ár, nem a hazai jó magyar forintba kell nézni a változást.

Azért egy 1TB -s modellt szívesen használnék,bár sebességből sokat nem éreznék a mindennapi használat mellett. Meg amúgy sincs még hozzá alaplapom.

"Jól hallotta, bunkót mondtam. Az egy szép nagy magyar réteg."

(#6) Ribi válasza Crytek (#3) üzenetére

Ribi
(nagyúr)

(#7) Crytek válasza Ribi (#6) üzenetére

Crytek
(veterán)

Argepet nézem csutkabiztos 2018 10.hó óta nincs szinte változás...mivel SG-re is linkeltem az akkori árakat.. De érdekes a kisebb méretűek bezzeg sokkal nagyobbat esnek.. :F

(#8) CzGöbe válasza Crytek (#1) üzenetére

CzGöbe
(tag)

:DDD Ne is várd, soha nem fogod annyiért megkapni! Manapság már nem divatos árat csökkenteni. Úgy mentek lejjebb az SSD árak, ahogy bevezették a minél több bitet tárolást cellánként. Anno (2013 :F ) 128 gigásat vettem 38k-ért, 3 éve 256-ost, fél éve 1 TB-osat (én is az MX500at néztem ki magamnak, a játékok nem panaszkodnak :)) ). Felőlem mehetnének még lejjebb az írás tűréssel is, mert én aztán nem írkálok sokat, de be kell lássam, hogy nem szükséges egy átlag usernek több hely, mint fél vagy 1 tera. Aki meg ennél többet akar, ráadásul SSD-n, az meg nyúljon a zsebébe, szerintem ez így normális. Meg persze azt sem szabad elfelejteni, hogy nem a magyar pénztárcákra vannak kitalálva az árak. Kicsik is vagyunk, messze is vagyunk, kövér ÁFÁ-nk is van, mindjárt más lenne a helyzet, ha...
Jó, az megint más, hogy ami kicsit is nem átlagusernek készült, az már gamer és akkor tesznek rá bőven árrést, de ami nem átlegusernek készül, az DIY és az már nagyon beszűkült piac, mondhatnénk azt is, hogy örüljünk, hogy egyáltalán még van PC, nem csak mobilok...
Btw, ha már éppen ennél a cikknél vagyunk, 1 TB-os meghajtó 1800 TBW? :Y Az nem gyenge!

[ Szerkesztve ]

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#9) dkess

dkess
(aktív tag)

Amennyiben írási sebességet szeretnénk, akkor ez esetben is a legalább 1 TB méret és a felett kell nézelődnünk ez esetben is. Ami érdekes, hogy a képen nincs hűtőborda egyáltalán - pedig a PCIe 4.0 -ás SSD -k azért melegedősebbek, mint a PCIe 3.0 -ás társaik. Ebből kifolyólag is a többire elég vaskos bordákat szoktak rakni ...

(#10) Vikitorony

Vikitorony
(tag)

Felező opció lesz benne? :))

(#11) Rozisoft_Bp

Rozisoft_Bp
(csendes tag)

Igaz, hogy csak szekvenciálisan, de a Ddr memória sebességénél járunk... :)

(#12) dkess válasza Vikitorony (#10) üzenetére

dkess
(aktív tag)

Ez nem a Legyen Ön is milliomos! játék ... :)

(#13) CzGöbe válasza Crytek (#3) üzenetére

CzGöbe
(tag)

https://www.tweaktown.com/reviews/9393/crucial-mx500-2tb-sata-ssd/index.html

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#14) Crytek válasza CzGöbe (#13) üzenetére

Crytek
(veterán)

Nem rosszból de itt mit kell nézni?

(#15) CzGöbe válasza Crytek (#14) üzenetére

CzGöbe
(tag)

csak pont most tettek ki egy tesztet a 2 TB-os Crucial-ról :) vagy nem ilyet akarsz?

[ Szerkesztve ]

(#16) Crytek válasza CzGöbe (#15) üzenetére

Crytek
(veterán)

Ja. Akarok de sose lesz emberi ára így marad a vergődés. Egyébként SSD tesztet nem igen szoktam nézni..amire nekem kell only játékokra úgyis tudom hogy gyorsabb mint a HDD (Metro Exodus remek HDD-ről csak 7.5 perc inditástól mire a save game visszatöltődik és játszhatom) Az meg hogy programok mit mennek vele nem foglalkoztat mert total kommanderen meg a böngészőkön kívül nem igen használok másokat.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.