Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

Na a korábbi hírekben lehozott 4k projektorokhoz képest ennek már emberi(bb) ára van. Tudom más technológia...

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Ilyenkor egyébként a zajszint is csökken 26-ról 23 decibelre.

Instant Snowing:

[ Szerkesztve ]

(#3) CyDoN


CyDoN
senior tag

Ez is XPR technológiával tudja a 4K-s felbontást.
Sajnos a 4K-s TI chip még aranyárba van!

(_._)

(#4) azbest válasza CyDoN (#3) üzenetére


azbest
félisten

vajon az XPR az diamond elrendezésű, mint a sima? Mert akkor a kamu felbontás kamu felbontása szintű. Nem sok köze van a vetített képnek az eredeti tartalomhoz az különböző transzformációk után.

[ Szerkesztve ]

(#5) CyDoN válasza azbest (#4) üzenetére


CyDoN
senior tag

ha jól tudom akkor nem olyan --- nem találom a leírást :W --- ha jól emlékszem akkor nem diamond elrendezésű (a diamon 60Hz ez 120hz) fele annyi a csalás benne, de a képen a pixelek megvannak.

(_._)

(#6) elefant válasza CyDoN (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

A weboldalukon az van, hogy natív 4K-t produkál

(#7) madgie


madgie
titán

A Rec 709 azért kicsit soványka 4K mellé, nem?

(#8) CyDoN válasza elefant (#6) üzenetére


CyDoN
senior tag

Itt azt írja, hogy natív 3840x2160 with xpr technology.

(_._)

(#9) IamMenyus


IamMenyus
tag

Szerintem ez a HT8050 proji pontosan ugyanaz mint a w11000, csak előbbi az USA modellnév, utóbbi meg az EU-s; ezt igazolni látszik a megegyező spec mellett az is hogy előbbi csak BENQ usa oldalon van fent, utóbbi meg az ittenieken.

(#10) CyDoN válasza IamMenyus (#9) üzenetére


CyDoN
senior tag

Igen.

Itthon W8000, W11000 és a X12000 lesznek elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

(_._)

(#11) azbest válasza elefant (#6) üzenetére


azbest
félisten

marketinges nyelven :D mint a kontrasztoknál :D

a valós pedig valahol a fele és kétharmada körül. Ettől még persze jó lehet a képe, de az igazi, hagyományos rácsos 1:1 pixel hozzárendelésűhöz képest minden ilyen trükkös fajta végez olyan transzformációkat, ami miatt sosem lehet megkapni az eredeti tartalmat, mivel átfedéses pixelek vannak és egyébként is tranformáció kell a képpontok meghatározásához, mert nem esnek egybe az eredetivel.

A diamondnál pl nem igazán látni a natív hdmi és a wifi direct tömörített képe közt a különbséget. Persze ez nem pozitívum, monitoron a wifis átvitel tömörítése kiveri a szemet. A projektor meg minden effektet kikapcsolva is végez annyi transzformációt, hogy elmosódik a tömörítés okozta artifact. Így persze a jó képből is vesznek el részletek.

Az ilyen trükközések előnye, hogy nem látszik a négyzetháló a képen annyira. Cserébe elkeni.

[ Szerkesztve ]

(#12) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

NA szóval mindenkinek nagyon köszönöm az infókat, segítséget, át is írtam a hírt. Kicsit átverve érzem magam, beszoptam ezt a natív 4K-szöveget (meg az én hibám is nyilván)

tényleg kösz!

[ Szerkesztve ]

(#13) azbest válasza elefant (#12) üzenetére


azbest
félisten

őő biztosan ezt akartad íni? :D

"W11000 képes a Ultra High Definiton felbontás megteremtésére, de sok vetélytársához hasonlóan a 4K-t nem a pixelek trükkös eltolásával produkálja."

Amúgy a linkelt oldalon a featuresnél egészen őszinte

(#14) IamMenyus válasza elefant (#12) üzenetére


IamMenyus
tag

Érdemes egy-két tesztet megnézni, az hogy a vetített kép felbontása nem egyezik meg a dmd mikrotükrök számával, nem feltétlen hátrány, mert a technika ahogy előállítja a képet igencsak életképes, élességben jobb mint egy-két natív 4k projektor.
[link]
[SONY VW520ES ellenében]

Persze ennek is meg vannak a maga korlátai, de perpill azt hiszem ez a legolcsóbb 4k projektor.

(#15) bteebi válasza elefant (#12) üzenetére


bteebi
veterán

You made bunny cry. Pedig már megörültem :D. Még mindig nem olcsó, de ez már legalább teoretikusan közelíti - vagyis csak közelítette volna - a hétköznapi halandóknak is elérhető árat. Persze azért nem sátoroztam volna le érte a bolt előtt...

Persze így se lehet valami rossz, de azért nem ugyanaz. Ettől függetlenül szívesen megnézném élőben, minden bizonnyal nekem bőven megfelelne (az ára mindenképp).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) azbest válasza IamMenyus (#14) üzenetére


azbest
félisten

hát persze...

4k felbontáson a tesztábrák kissé meggyőzőbbek a sony-n [link],

mint a benq-en [link]

Persze mindkettő belenyúl a képbe. Van amelyik így rossz, van amelyik úgy. A sony Mastered in 4K módban elmosódott képet ad a linkelt teszt képei alapján. Pont fölötte van egy összehasonlítás, ahol a kikapcsolt módban élesebb a képe. Úgy lenne érdemes bármelyiket tesztelni, hogy minden hülye effektet kikapcsolni rajtuk és a lehető leginkább az eredetivel egyezőt mutatni.


effekt nélküli a bal sonyn.

Legalábbis szerintem a rendező által megálmodott képet kéne látni, nem a progjektorgyártó effektező elektronikáját.

[ Szerkesztve ]

(#17) AVhelper válasza elefant (#12) üzenetére


AVhelper
senior tag

Akkor még egy kicsit csiszolgasd a hírt, mert ezek a TI 4K UHD DLP chipes projektorok valóban képesek natív 4K felbontású (3840 × 2160 pixel) képet vetíteni, bár csak 2716 x 1528 tükröcske van a DMD-n, és igenis ezek trükkös eltolásával (erre van egy un. optikai actuator) produkálják ezt.

Az meg, hogy a "BenQ W11000 hatalmas kontrasztaránnyal kecsegtet" erős túlzás.

(#18) AVhelper válasza IamMenyus (#14) üzenetére


AVhelper
senior tag

Kb. 2.000 €-bal olcsóbb nála az Acer V9800, ami ugyanazt a TI 4K UHD DLP chipet használja, a specifikációik is hasonlóak, és ebben a mértékadó tesztben kiválóan szerepelt.

(#19) Piftuka


Piftuka
veterán

"A DLP technológiát alkalmazó, THX minősítésű, 8000 dollárba, azaz 2 300 000 forintba kerülő W11000 képes a Ultra High Definiton felbontás megteremtésére, de sok vetélytársához hasonlóan a 4K-t nem a pixelek trükkös eltolásával produkálja."

Nem azt szeretted volna írni, hogy "sok vetélytársával ellentétben"...?

"Aquila non captat muscas."

(#20) AVhelper válasza Piftuka (#19) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem az a gond a mondattal. A korrek az lenne: ...sok vetélytársához hasonlóan a 4K-t a pixelek eltolásával produkálja. Vagyis a "nem" szó a félrevezetően feleslege a mondatban. .

(#21) IamMenyus válasza azbest (#16) üzenetére


IamMenyus
tag

No offense, de láttad Te őket élőben egymás ellenében, vagy fizetett hirdetések, "tesztek" alapján alakult ki a véleményed?
Amit belinkeltél az full kamu, én a saját szememmel láttam a w11000 tesztábráját, és nagyon nem így nézett ki.

A netes tesztekben látaható szégyenteljes szórás oka nyilván az hogy kilóra megvesz egy-egy tesztelőt egy nagyobb gyártó. A benq elég komoly vasakat gyártott már OEM-ben pl a sim2-nek ahhoz hogy ilyet soha ne adjon ki a saját neve alatt, pláne nem a prémium szegmensben.

De tesztábrákat és pár filmből részleteket is láttam a VPL-VW550 és W11000 vasakon AB tesztben a Dreamcinema-nál nemrég, ott a teszt azonos körülmények között zajlott, míg az általad linkelt oldal alkalmatllan bármilyen összehasonlításra mert az összevetett kockák sem azonosak, és a környezet sem az, nem értem minek másoltad be ide ((forszírozott önigazoláson kívül)).

A sony műanyag optikával tetszik, vagy sem: mos, és lágyít. Nekem egyébként tetszik amit csinál, van akinek ez a "plasztikusság" az álma, de ismerek olyan mozist akit kiver tőle a víz; a többség véleménye az volt bármelyikkel együtt lehet élni.

(#22) IamMenyus válasza AVhelper (#18) üzenetére


IamMenyus
tag

Köszi, ha elérhető lesz megpróbálok megnézni egyet közelebbről.

(#23) azbest válasza IamMenyus (#21) üzenetére


azbest
félisten

Az ábra pontosan úgy néz ki, ahogy azt a pixel tologatós technika alapján elvárható. Lehet neked nem sikerült értelmezned megfelelően. Amikor átfedő pixelek vannak, akkor természetes, hogy 1 pixel vastagság közelében nagyfokú torzulást okoznak. A fulhd tesztábrán viszont egészen pontosan visszaadta a pixeleket, mivel a valós fizikai felbontása is ahhoz áll legközelebb.

Amikor valaki azt akarja megmagyarázni, hogy a transzformált kép jobb, mint az eredeti, azt marketingesnek hívják.

(#24) IamMenyus válasza azbest (#23) üzenetére


IamMenyus
tag

A tesztkörnyezet úgy sem jó ha minden eszközből kihozod a vélt maximumot és úgy írsz róla, de úgy sem jó hogy mindent kikapcsolsz rajtuk (mi így néztük őket, kalibráció után).

A tesztábrázgatás kihoz bizonyos hibákat, de mi a jelentősége szerinted filmnézés szempontjából?
Szerintem a tesztábrákat okafogyottá teszi a puszta tény hogy 4k házimozi projektort kevesen vesznek ezeket nézegetni, filmeket néznek rajtuk, és filmekben nincsenek ilyen természetellenesen szimmetrikusan ismétlődő minták, ott bizony gyönyörű képet ad az XPR, ezt le is írja a legtöbb tesztelő. Ezt írtam én is. Éles, élesebbnek látszik mint a sony, egy-egy képkockát kifotózva is.

Akkor mit mutatnak akkor meg a tesztábrák? Mire jók? Nem vennél meg egy-, a filmezésre kiváló projektort ha egy tesztábra nem hibátlan rajta? Akkor a sony-t sem vennéd meg hiszen a fehér pixelek sehol sem fehérek... Mindenkinek más a prioritás, nekem a fontossági sorrendem a színhelyesség, élesség, színmélység; így se a sony se a benq nem 100-as, ettől még mindkettő nagyon jó.

Amikor teszteltük őket, filmeknél, letakarós AB teszten egyértelműen élesebb volt a benq mint a sony, kivéve persze a nagyon sötét jeleneteket, amiket a sony nem csekély kontraszt-fölénye nagyon szépen tudott abszolválni, a benq a kikapcsolt dinamikus írisszel gyatra volt.
Otthon tegnap megnéztem ugyanezeket a benq-en bekapcsolt DI-nél, máris sokkal vállalhatóbb lett sötét jeleneteknél a benq, amiben semmi meglepő nincs.

(#25) Pro Koryak válasza azbest (#16) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A két tesztábra nem is ugyan az, a gyatra minőségű filmjelenet meg mindkettő a sony-é!
pl. a busz/vonatos képnél egyértelműen látszik, mennyire f.o.s a sony képe a benq-hez képest, ráadásul 2800€-val többe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#26) azbest válasza IamMenyus (#24) üzenetére


azbest
félisten

nézd akár önigazolást, akár a vevőidnek szánt marketing miatt mondod, a tesztek, amiket te is linkeltél és például az összehasonlító képet a német oldalról nyúlták, pont arra jók, hogy megmutassák, miben hazudik a gyártó. A benq lehet, hogy egy remek fullhd vetítő, amin a pixelrácsot ügyesen eltüntették, de a 4k felbontás kamu.

(#25) Pro Koryak
a szövegértés előny, a tesztek linkelve is vannak.

Amúgy tudom, hogy értelmetlen bármi objektív érvet felhozni házimozi és hifi témában. Mindig hitkérdést csinálnak belőle a szorgos "szakik", akik érzik azt, amit a fizika objektivitásásán túl van. :U

[ Szerkesztve ]

(#27) Pro Koryak válasza azbest (#26) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"a szövegértés előny, a tesztek linkelve is vannak."

... de a szövegkörnyezet sem mellékes!

Egész végig a benq-et szapulod, aztán beszúrod a sony ratyi képét.
Tök mindegy mit csinál a w11000 a képpel, még így is sokkal élesebb, mint a sony és ha már végre 4k, akkor talán a képélességről kellene szólnia. Nem műanyag optikáról/mosott képpel 10000 €-ért.

(#28) azbest válasza Pro Koryak (#27) üzenetére


azbest
félisten

írtam, hogy mindkettő belenyúl a képbe, csak máshogy. A sony-nál tippre valami mocskos effekt keni el, mert van kép, amin élesebb. A benq felbontása meg kamu. A két projektor más technológiával alkotja a képet, így amiatt is vannak különbségek.

És kitartok amellett, hogy egy jó projektornak azt kell mutatnia, ami az eredeti képen van, nem pedig szétefektezett valamit, amivel vakítani lehet a parasztot. A különböző marketinges paramétereknek pedig közük sincs a valósághoz. Nem tudom, hogy miért lesz ebből személyes sértődés. Hacsak nem valakinek az eladási statisztikáit rontja a valóság.

Részemről befejeztem, ha szerentétek még írjatok 8 kommentet arról, hogy mennyire nincs igazam, hogy a vevőiteknek megmutassátok, hogy igenis 4k projektort kell venni, mert az a menő, akkor is ha akár egyik sem tud olyan valós felbontást.

[ Szerkesztve ]

(#29) CyDoN


CyDoN
senior tag

Idén szerintem érkezik pár 4K-s vetítő és akkor lehet szépen tesztelgetni :D
már alig várom :C

(_._)

(#30) IamMenyus válasza azbest (#28) üzenetére


IamMenyus
tag

"írtam, hogy mindkettő belenyúl a képbe, csak máshogy. A sony-nál tippre valami mocskos effekt keni el, mert van kép, amin élesebb. A benq felbontása meg kamu. "
Csak a monológokat kapjuk, vagy olvasol is néha egy fröcsögés és egy vádaskodás közben?

Szapulod izomból az XPR-t és a benq -et mintha fizetnének érte (tényleg ezért mennyit...? :DDD bocs, kihagyhatatlan volt ).

Válaszolj már pls végre arra az egyszerű eldöntendő kérdésre hogy láttad-e már élőben normális távolságról a vetített képét a w11000-nek?

"mindkettő belenyúl a képbe"
még egyszer leírom, úgy demózták a vasakat a nyílt tesztnapon a dreamcinema-nál, hogy minden ki volt kapcsolva mindegyiken.
Nem nyúlt bele semmi, csak az xpr, amit értelemszerűen nem lehet kikapcsolni. Mégse volt életlen a dlp, a színei nagyon rendben voltak, és bárhogy szeretnéd bizonyítani, ott volt minden egyes pixele a 4k -nak a vásznon, a kamu halvány gyanúja se merült fel a kép alapján. Meglepő, de ez tapasztalat. Probléma mással volt, de azt írtam.

A dlp még xpr-rel is élesebb tud lenni, mint a natív 4k lcd, persze szépen látszanak a technológiai különbségek, de mint írtam, bármelyik általam eddig látott 4k projektor nagyon jó tud lenni rendes 4k anyaggal etetve. Egy 240cm széles vásznon két - három méterről cefetül behúzós még a (majdnem4k) deadpool látványvilága is, de a revenant nagyon szép, a szépen összerakott gopro-s 4k videók pedig valami brutálisak.

Az hogy szerinted mennyi a létjogosultsága a 4k-nak az teljesen irreleváns, nagyon behúzós a képük, és szerintem a tartalom terjedése el fogja adni, terjedni fog, gyorsan.

Ezzel a sales&marketing&stat provokációval miről szeretnéd elterelni a figyelmet? Miért nem kérdezel? Számomra a mozi az első 800x600 vetítőm óta hobby; nem marketing, nem üzlet...

ps.: az uhd helyett a 1080p tesztábrát tetted be a szoni-hoz, míg a benq-re egy tömörített-túlnagyított uhd-s ábrát sikerült beraknod. Na kinek hajlik itt a keze? És merre? :DD "kérem kapcsolja ki"
EZT LINKELTED

(#31) azbest válasza IamMenyus (#30) üzenetére


azbest
félisten

A francba, tényleg elnéztem a képet, mert ez a sony féle uhd tesztábra :R

Szóval jobb 2K projektor a benq. Egyik sem tud normális 4K felbontást produkálni. És az utóbbin van a hangsúly, szerintem eddig is azt próbáltam kifejezni, hogy kamuznak a felbontásokkal.

Nem a benq-kel szemben van ellenérzésem, hanem a trükkös felbontásokkal szemben. Látom, hogy a Ti diamondja is mekkora kamu és mit művel a részletekkel a transzformáció. Az xpr is legalább akkora kamu és a technológia leírása miatt egyértelmű, hogy szétbarmolja a képet.

Ahogy kíváncsiságból rákerestem az e-shift-re (vajon ki lehet-e kapcsolni), belebotlottam egy fórumba, ahol úgy látom másnak is vannak vele szemben ellenérzései [link]

Egyébként az XPR kikapcsolható a manual alapján. Az angol érthetőbb, mint a magyar :D
Azt mondja 2716 x 1528 XPR nélkül a felbontás. Silent room-nál ki van, de gondolom külön is állítható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.