Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laza...


Laza...
addikt

Marad Csájna, és az ottani beszerzés. Gondolom ez is egy ottani gyártású, átcimkézett valami. Saját szoftverrel ( ;] )

Never give up!

(#2) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Azért vártam egy tetszett vagy ajánlott plecsnit a cikk végére ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3) idegen lény


idegen lény
őstag

Andoridost még nem próbáltam.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4) Male válasza Laza... (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Ha valaki rákeres ilyesmire, külsőre kopp ugyan ezt lehet találni bőven, csak más felirattal a tetején ( meg persze ötöd áron ). Aztán hogy belül milyen ehhez képest, az kérdéses, de van egy tippem, hogy ugyan ez... és akkor a hibák is ugyan ezek lehetnek.

(Közben jött az új generáció már úgy tűnik... pár hete még ezekből volt sok, most újabb dizájn van.)

[ Szerkesztve ]

(#5) djnice


djnice
veterán

Ebben sima S912-es van, nem módosított, így mehet rá a CoreELEC, amivel tökéletes 4K HDR médialejátszóvá válik.
Persze jelentősen túlárazott, 12-15k környéke a reális ár.

[ Szerkesztve ]

(#6) Zoltn válasza djnice (#5) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nekem is egy kínai s912 van, és CoreElec-el simán viszi akármelyik 4K HDR-t.
Ebben is az android a korlátozó réteg.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#7) kenand


kenand
veterán

Android alatt is használhatóvá tehető amlogic toolboxcxal és SPMC-vel, de én is CoreEleccel használnám (905 905w és 905x-es box-aim vannak mindet Libre majd CoreEleccel használtam) 6-12E FT-ért vettem őket.

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak a szokásos "miért kerül 2x annyiba" kérdés:F?

Egy 2GB-os Rock64-el simán elintézhető a dolog.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Há' nooooooormális? Egyrészt aki megveszi, másik aki piacra dobta...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) kenand válasza t72killer (#8) üzenetére


kenand
veterán

Filmnézéshez olcsóbbak ezek a boxok, mint bármelyik development board. Azokhoz kell táp, ház, táv stb...ha valami mást akarsz (home mde NAS, okos otthon központ stb) akkor jobb egy board...

(#11) t72killer válasza kenand (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennél még egy minőségi usb táppal (~10$) és egy jobb fémházzal se lenne drágább... De persze az igaz, hogy olcsóbb megoldás van:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) M@cika


M@cika
őstag

Ez még április elsejei tréfának is rossz. :-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#13) idegen lény válasza M@cika (#12) üzenetére


idegen lény
őstag

Tényleg! Elseje van! Akkor csak óvatosan a cikkekkel, ez szerintem még csak a bemelegítés volt. :DD

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#14) azbest


azbest
félisten

38 ezer forint... ehh... akkor már inkább 20 ezerért egy mibox 3 vagy s (a 3-ra nemrégi publikusan is kijött a kadenciahelyes lejátszás támogatás. Az S -re még béta rendszeren van csak.)

Lehet néhány bugjuk van a 8és 8.1 renszerrel, de legalább 4k netflix, hbo go tv változat fhd-ban és chromecast mód is van. Az evolveo esetén ezek mind sd minőségben működnek és nincs chromecast mód.

Az evolveo valószínűleg libre/coreelec rendszerért kiált sd kártyáról, ha valaki stabilan filmezne. De ilyen hardverű boxokat meg olcsóbban megkapni, fele vagy néha harmada áron, hogy ne gyári rendszerével használják. :(

[ Szerkesztve ]

(#15) idegen lény


idegen lény
őstag

Én már a poént is megtaláltam a cikkben! :D

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16) Castell


Castell
aktív tag

"Abacus Electric évek óta komoly energiákat mozgat meg annak érdekében, hogy a kompakt asztali tévéfelokosító eszközök piacán komoly pozíciót építsen ki"

Árplis 1. :)

Gyakorlatilag az egész box egy copy paste: A táv, a felület, ...

Abban a 38 ezer Ft-ban vaskosan benne kellene, hogy legyen a plusz hozzáadott érték, mind szoftveresen, mind ergonómiailag.

(#17) idegen lény


idegen lény
őstag

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#18) Örni válasza Castell (#16) üzenetére


Örni
senior tag

Ezen kb. én is besírtam. Elképzeltem, ahogy a cseh fejlesztők hosszú éjszakákon át tervezik a lejátszót :D Aztán egy átszitázott kínai termék.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#19) idegen lény


idegen lény
őstag

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#20) ivarg


ivarg
tag

Nekem meecool márkanéven van egy ilyen kb 1,5 éve, az első példány hasonló tüneteket produkált a második viszont jó igaz mióta új tv van alig használjuk (ugyanitt meecool box eladó :D).
Pici szárga, beérte egy videóval a helytelen működésről és már küldte is a másikat.
Azóta semmi gond vele szar kábellel szar a 4K lejátszás normális vastag kábellel hibátlan az esetek többségében..
Nem tudom a cikk szerzője kért e másik példányt a forgalmazótól mert én biztos, hogy megpróbáltam volna legalább még egyet.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#21) idegen lény válasza ivarg (#20) üzenetére


idegen lény
őstag

Bennem is fölmerült, hogy ez egy hibás példány lehetett, mert olyan nincs, hogy egy új gép nem kapcsol ki és be, még ha olcsó is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#22) azbest válasza ivarg (#20) üzenetére


azbest
félisten

A mostani felhozatalból az ugoos am3-mal vélek felfedezni nagy hasonlóságot. Az sem olcsó egyébként, nagyon felverték az árakat, mióta népszerűek lettek a hasonló boxok. Az s905 változatokat annó 6-8 ezer forintért lehetett kínából venni.

Persze a portok elhelyezkedése és külső hasonlóság ellenére lehetnek különbségek. A 3GB ramot is sok esetben kétkedve olvasom, mert sok kínai boxnál kamu memória van a gyári rendszerbe hekkelve. Hamar kibukik, amikor core/libreelec alatt nem az a dtb fájl kell hozzá, mint ami a 3GB-hoz :D

[ Szerkesztve ]

(#23) djnice válasza azbest (#22) üzenetére


djnice
veterán

7-8k-ért van most is S912: [link]

(#24) azbest válasza djnice (#23) üzenetére


azbest
félisten

jó, azért a specifikáció is erősen különbözik. Gigabit lan, ac wifi, 3GB ram, ezért a kínaiak is felárat kérnek. Persze libre/coreelec mellett, ha csak lejátszani kell, úgy nem különbösebben számítanak.

(#25) tibaimp


tibaimp
nagyúr

De ha ennyire szar ez a cucc, akkor mire is jó?? Porfogónak....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) Digitalis


Digitalis
senior tag

Ezzel a "Killa_sample szörnyűséggel" minden tesztben találkozom, és minden vasnak a torkán akad. Ez a killa_sample egyébként mennyire mértékadó illetve hiteles tesztanyag, :F már kezdem azt hinni, hogy benne van a hiba.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#27) ttamas


ttamas
tag

Vegyetek Amazon firetv-t lan adapterrel, és minden ilyen gond megszűnik :)

(#28) _Atesz válasza Digitalis (#26) üzenetére


_Atesz
addikt

Hiteles, csak az erősebb vasak szokták megenni. :)

(#29) Castell válasza Örni (#18) üzenetére


Castell
aktív tag

Fejlesztők :) Vagy csupán marketingesek lehetnek, de abból is a rosszabik fajta, amikor piacképtelen árakkal lövik be ezeket az oem termékeket :)

Maga a márka sem alkot vmi maradandót, tele van a piac hasonlókkal. Egyszer csak süllyesztő lesz nekik. Hasonló márka volt anno az overmax, szintén próbálkozott drodidos boxokkal (is), de szintén beletört a bicskájuk, de ugyanígy túlárazott a piacon a Sencor is, ha a boxait nézzük.

Úgy vélem, a boxok terén nulla hozzáadott érték nélkül nem nagyon rúgnak labdába ezek a matricázott márkák.

(#30) Synthwave válasza idegen lény (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fáni, a predátor. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Pityesz4734


Pityesz4734
tag

"tévéfelokosító" - ez nagyon jó. ;)

(#32) csongi


csongi
veterán

Mar korabban irtam.
Jok lennenek ezek...de.
Szoftveresen takolt. Azoknak jo akik tanulni akarnak programozas, vagy szeretnek hegeszteni.
Otthoni sajat felhasznalasnal nem fog tobbet tudni mint egy atlagos tv. Ott jobb a szoftveres tamogatas.

Egy ilyen dobozba allando aramellatas van, megis gyenge SOC kerul bele.
Van benne potencial,de valamiert el van nyomva a dolog.
Valoszinunek tartom, hogy piaci szegmens vedelme miatt.
Egy tsiztesseges belsovel, es szoftveres tamogatassal rendes ervagast adna a pc gyenge piacnak, es az eppen csak eletbe levo tableteknek. Az okos TV rendszerek is feleslegesse valnanak.
Persze ott benne van a tv-be, csak nem lenne kihasznalva.
Regen ott voltak az Apple minik. Sikere volt tulajdonkepen.
Most annak a teljesitmenynek a tobbszoroset ki lehet hozni egy fele akkora dobozbol.

[ Szerkesztve ]

(#33) azbest válasza csongi (#32) üzenetére


azbest
félisten

Sokan beleesnek abba a hibába, hogy azt hiszik pécét akarnak helyettesíteni az ilyen és hasonló eszközök.

Ez tartalomfogyasztásra való eszköz, a normális fajták eleve távirányítóra vannak optimalizálva (androidtv, firetv, mactv és más okostévés rendszerek). Rendszeres kérdés ilyenek kapcsán, hogy miért nem találja az asztali böngészőt, meg miért nem megy rajta valami spéci szoftver vagy webes videó.

Ezeket a soc-okat kifejezetten ilyen set top box jellegű felhasználásra készítik. Itthon még nem jellemző (telenor tv, itt-ott tévé határeset), de máshol lehet úgy tévéelőfizetést is kötni, hogy bárhol lehetsz az országban, csak megfelelő internetkapcsolat kell hozzá és a szolgáltatótól egy olyan stb-t kapsz, ami neten át "veszi" az adást. Vagy akár hasonló boxokat használnak a helyhez kötött iptv-nél is, mint itthon a telekomnál van.

Mondjuk a telenoros és itt-ott megoldása annyiból jó, hogy nem is kell hozzá szolgáltatótól venni eszközt, hanem bármiylen készülékkel megy, amivel az alkalmazásuk kompatibilis.

(#34) tibaimp válasza azbest (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz részben amit írsz, de én még mindig életképesebbnek tartok egy htpc-t, mint egy ilyen semmirevaló csodát. Az ár igaz kicsivel több a pc esetében (monitor nem kell, mert az a tv), de ha azt nézed, hogy hasonló cuccból is meg kell venned a drágábbikat, hogy használni is lehessen, akkor már ott is van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) azbest válasza tibaimp (#34) üzenetére


azbest
félisten

20 eft egy megfelelő 4k céleszköz (mibox, firetv 4k stick) vs 100-200 eft alsó hangon egy pécé. Persze utóbbit lehet használtan, régebbit is, viszont nem mindegy milyen oprendszeren, milyen videokártyával, milyen böngészőből.

Valószínűleg sokan a torrentes letöltött tartalomból indulnak ki (a boxok kapcsán is visszatérő kérdés, hogy torrentszerver lehet-e belőle csinálni és több terás lemezt rákötni). Az előfizetéses megoldásoknál nem lehet akármint akárhogy nézni pécén sem. Megszokták, hogy egérrel, billenyűzettel választanak ki mappákból, ablakos programban és nem számít a másolásvédelem, mert nem olyan forrásból van a tartalom. Nem áll kezükre a médiacenteres megközelítés. Meg ugye a pécés desktop játékokat sem az okostévén kell alapból keresni, de ettől rá lehet kötve a pécé is a tévére.

Meg lehet szokni, meg lehet kedvelni. Persze nem létszükséglet, hanem kényelmi cikk. Ahogy a tablet is például.

[ Szerkesztve ]

(#36) t72killer válasza azbest (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

PC sok családban alapból van, igaz nem mindenhol 4k képes. Ahol igen ÉS nem egy emeletnyire a TV-től, akkor nem látom értelmét a külön dobozkának.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) tibaimp válasza azbest (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

20.000 ft-ér van 4k képes box?? Nem olyan fos, mint a cikkben írt, hogy a tesztvideók felét nem kezeli le ilyen-olyan okok miatt? Nehezen hiszem el, de úgy legyen. Egy normális Dune simán 100e ft körül, van ha jól tudom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) djnice válasza tibaimp (#37) üzenetére


djnice
veterán

10 körül is van, csak CoreELEC kell rá.

(#39) #72042496 válasza tibaimp (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Dune a drága lejátszók közé tartozik, de a Solo Lite 4K szerintem normális, és bolttól függően az is "csak" 60-70 ezer forint között mozog.

(#40) djnice válasza #72042496 (#39) üzenetére


djnice
veterán

A Solo nem tud rendes HDR-t.

(#41) #72042496 válasza djnice (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ejha. Köszi az infót, akkor visszavonom az előbbi kommentem.

(#42) madgie válasza djnice (#40) üzenetére


madgie
titán

Izé, mindenkinek OLED van otthon? Csak mert maga az LCD sem tud normális HDR-t, hívhatják akármilyen kvantumizének.

(#43) #72042496 válasza madgie (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogynem, a jó FALD LCD-k tudnak normális HDR-t. (Amúgy OLED van otthon, de nem biztos, hogy a következő is az lesz. Eléggé rendben vannak a top LCD-k, ezek már nem a pár évvel ezelőtti élvilágított fosketrecek. :) )

[ Szerkesztve ]

(#44) Zoltn válasza madgie (#42) üzenetére


Zoltn
senior tag

Köszi nekem qled van és kifolyik a szemem a HDR-től annyira jó! :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#45) djnice válasza madgie (#42) üzenetére


djnice
veterán

Pont hogy az OLED-nél kevés a fényerő a HDR-hez, de a Solo eleve csak SDR-ben tudja kiadni a HDR-t, és azt sem túl jól.

[ Szerkesztve ]

(#46) madgie válasza djnice (#45) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy nincs meg az 1000 nit, ellenben az a pártucat zónás bohóckodás, amit az LCD-k tudnak, az minden, csak nem profi megoldás.

(#47) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, de én maradok a jó öreg PC-nél, mert szerintem az a legjobb média lejátszó....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) csongi válasza azbest (#33) üzenetére


csongi
veterán

Számomra olyan, mint egy 7személyes autó 1,3 motorral.
Ennél is csupán azért ilyen kicsi ész szűk a használhatóság, mert a spórolás vezérli.
Saját magának szabja meg a korlátait.
A tartalom fogyasztás meg réges régen megváltozott. Egy ekkora dobozba bőven elegendő vas tehető bele megfelelő szoftverrel, egy napiszinten használható tartalomfogyasztáshoz.
Mint írtam, szerintem megnemtámadási egyezmény van.
A Htpc-k laptopok, tabletek, szegmense rendesen megsínylené.

(#49) azbest válasza csongi (#48) üzenetére


azbest
félisten

Értem és elfogadom, hogy van aki mindent egy nagyméretű pécével akar csinálni. Akár mert nem akar több eszközt, hanem egy helyen akar mindent csinálni vagy mert nem gondolja kényelmesebbnek a külön eszközöket.

De nem mindenki akar számítógépezni, van aki csak nézni akarja az előfizetését és a youtubot. Itthon lehet egészen más ezek aránya, mint nyugaton, ahol eleve mások a lehetőségek és a szabályok. Nameg sokan a telefon/tablet használattal neteznek, nem számítógéppel. Játszani konzolt vesznek.

És amíg egy rendes gyári rendszerű kis olcsó arm doboznak a 4k sem kottyan meg, addig például az intel mini megoldásai, de még a nuc-ai többsége sem képes 4k60Hz-et kiadni hdmi-n át, mert csak hdmi1.4-et támogatnak, hdcp 2.2-őt sem tudnak... szóval 4k videó előfizetés kilőve. Plusz a windows lelkivilágát is tutujgatni kell - linux alól 4k előfizetés amúgy is kilőve. Most volt hír, hogy a nagyon mini megoldásukat kukázták, abban a topicban beszélgettünk róla, hogy a 300eft feletti nuc jó csak jelenleg 4k előfizetésthez intel saját eszközei közül. Esetleg valami laptopjuk.

A 4k-t azért emlegetem ennyit, mert igény már van rá. S nevetséges, hogy egy pár ezer forintos boxon alap, míg pécén nagyon körültekintően kell hozzá választani és esetleg zsebbenyúlós lesz.

Persze, van más itx méretű gép is, vagy lehet nagyobb atx is akár, ha van benne bármilyen újabb gpu, ami képsed hdmi2-re és hdcp2.2-re. Azt is tudom, hogy itthon sokan azért nem tekintik ezeket szempontnak, mert nem fizetnek a tartalomért, hanem ott az ingyen torrent. De nem mindenkinek elegendő/megfelelő ez a megoldás. Főleg nem a nagyvilágban, ha nem csak hazai felhasználókat nézünk :)

A mostani tesztbeli evolveo box is eléggé a torrentezőknek lett célozva, a nem igazán használható rendszerű boxok mind ilyenek. Core/libreelec filmezni teljesen jó rajtuk, akár jobb is mint pécén. Például van aki nem szereti ha döcög a film képe, mert nem passzol a képfrissítéshez - megfelelő rendszerrel, kodival megy ezen a boxon is a kadenciahelyes a lejátszás. A helyi filmeket nasról, esetleg a routerre dugott megosztott háttértárról lehet például elérni, a boxokra dugdosás általában plusz macera és hibaforrás. Persze, előfizetéses tartalomra legfeljebb 3rd party nem hivatalos megoldással használható, nem úgy mint egy firetv vagy hivatalos androdtv eszkök vagy más okostévé.

[ Szerkesztve ]

(#50) kenand válasza t72killer (#11) üzenetére


kenand
veterán

De nem erre gondoltam, hanem a Kínából (esetleg EU raktárból) beszerezhető amlogic 905x/905w/912-es boxokra (25-50USD)

(#14) azbest
Mi box erősen felejtős, nincs LAN, hiába amlogic, zárt a bootloader...... CoreElec nem tehető fel rá...

(#32) csongi

Amlogic 912-es SOC nem gyenge, teljesen rendben van flm nézésre, sokkal jobb, mint egy okos TV beépített cucca, és a közösségi fejlesztés miatt a rendszere is sokkal-sokkal jobb, mint egy okos TV-é... itt csak azért szerepelt rosszul, mert Androiddal tesztelték..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.