Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cintula187


cintula187
addikt

Szépnek szép, de Dune minőség ide vagy oda ez az ár nagyon felül lett lőve.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#2) b. válasza cintula187 (#1) üzenetére


b.
félisten

Nagyon fölé lett lőve. Túl nagy extra szolgáltatást nem igazán nyújt, ez a menü a 15 évvel ezelőtt se lett volna nagy durranás. Ráadásul 110K ért ne legyen már olyan teszt anyag , ami megfekteti, meg kezelje az egeret, billentyűzetet USB-n.
Inkább egy Androidos 4K minibox, fele ennyiért.Az többet is nyújt talán.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) F34R válasza b. (#2) üzenetére


F34R
nagyúr

Fele, meg harmada ;]

(#4) h-yle válasza b. (#2) üzenetére


h-yle
addikt

Kb. 120-130k egy értelmes mozizós PC, de ha játszik a használt akkor annyi se. RX 460 mellett megvan a 4k HDR. Igen nagyobb, és igen van ventilátorzaj, de lejátszik bármit, és nem kell 5 év múlva kidobni, elég egy VGA csere.

Vagy ahogy írtad fele ennyiért egy androidos kütyü.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5) b. válasza h-yle (#4) üzenetére


b.
félisten

Vagy 110K ért van laptop is. újan is kijönne egy, de használtan meg főleg, még garival.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) csabi63


csabi63
senior tag

Nincs HDMI 2.0, és nem bír a 10 bit HEVC-vel, ezek nélkül nem egy jövőtálló lejátszó. De oké, ne tudja. Viszont akkor meg pofátlanul drága.

(#7) #54625216 válasza h-yle (#4) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez egy asztali lejátszó, tehát a méret, ventillátorzaj, fogyasztás nem az elhanyagolható paraméterek közé tartozik.
Ennyi erővel a trágyarakodó is jobb, mint az Audi A4, hiszen kit érdekel, hogy dög nagy, 200 litert eszik százon, zajos és büdös.
Androidos kütyün pedig nem kapsz kadencia helyes lejátszást.
Szal almát ne a körtével...

(#8) Dareiosss válasza #54625216 (#7) üzenetére


Dareiosss
senior tag

"Androidos kütyün pedig nem kapsz kadencia helyes lejátszást."

Himedia Q10pro, Q5 pro androiddal, S905 ös boxot LibreEleccel tökéletesen kadencia helyesen játszanak le mindent.

(#9) b. válasza #54625216 (#7) üzenetére


b.
félisten

Helyette kapsz sok más extra szolgáltatást, amit itt nem kapsz, fele ennyi pénzért.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) #54625216 válasza b. (#9) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ugyanezt elmondhatod trágyarakodó vs. Audi A4 viszonylatban is, mégis viszonylag kevés trágyarakodót látni a belvárosban.

(#11) XuChi


XuChi
addikt

110000.- Ft ???? Ezért a hulladékért ??? Ennyiért egy htpc, ami ezerszer többet tud!

[ Szerkesztve ]

(#12) Jack@l


Jack@l
veterán

Felmerült e már valakiben, hogy tudhat egy lejátszó hdmi2.0a alatt 4k hdr-t?
"What is it about HDR that requires the format extension?
There is additional metadata is that required to deliver the enhancements offered by HDR. HDMI 2.0a adds the ability for devices to be able to transmit/receive this metadata."

Inkább 10e-ért egy androidos doboz, azon legalább sima hdmi2 van...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13) sowi


sowi
őstag

ennek itthon, meg ugy szerintem mashol is hatalmas piaca lesz....

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#14) b. válasza #54625216 (#10) üzenetére


b.
félisten

ha ragaszkodsz hozzá igen csak a trágyarakodó egy munkagép az androidos minibox meg ugyan ebben a kategóriában játszik.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) XtremLor válasza F34R (#3) üzenetére


XtremLor
őstag

Megertem hogy nem egy noname kinai gyarto, de 100e nem keves penz, majd hasznaltan lehet megeri megvenni par ev mulva, de van egy olyan erzesem addigra ugy is "elavult" lesz.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#16) g@bo válasza Dareiosss (#8) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link]

62 vs 400 dodi. néha a dune szoftvere se jobb.

(#17) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Szeretem a DUNE-t, a TV102-mel nagyon meg vagyok elégedve. Ez a készülék nem rossz, de árban nagyon elszaladtak, olyan 60-70 környékén lenne az elfogadható ára.

"in medias res"

(#18) Partz válasza Jack@l (#12) üzenetére


Partz
senior tag

Dolby Vision a 4k hdr-t hdmi 1.4-en már támogatja. Később jött a hdr10-es szabvány, amihez szükséges a 2.0a csatlakozó.

(#19) envagyok válasza g@bo (#16) üzenetére


envagyok
veterán

Az szar, se kadenciahelyes, se libreelec nincs rá.
de egy Videostrong K1Plus dvb-t és dvb-s2 tunerrel Libreelec telepítése után megeszi reggelire Kodival.
Ja, és 50usd :D
Ha meg kell az mvc 3d, akkor vesz az ember mellé egy raspberry pi-t.
A felezett 3d meg megy neki.

A távirányítón röhögtem, a 10000ft-os MP-nek is ugyanaz van.
Azért ennyi pénzért vmit fel kellene már mutatni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#20) Jack@l válasza Partz (#18) üzenetére


Jack@l
veterán

Denon meg a hdmi.org on is azt olvastam, hogy a 2.0a hozta be a hdr-t. Szóval felettébb érdekes így hirdetni egy lejátszót.
Ja látom már tényleg két szabvány van erre, viszont a 4k HDR az a hdmi-s.
https://www.cnet.com/news/dolby-vision-vs-hdr10-how-to-survive-the-hdr-tv-format-war/

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#21) Jack@l


Jack@l
veterán

UI: A Dolby-sat a kutya nem támogatja, csak az LG, Vizio, TCL.
A maradék gyártó + LG mind a HDR10 mögé állt.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#22) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

...viszont a 10 bites 4K HEVC állomány már kifektette.->
...de tény, hogy ha valakinek fontos a 4K HDR videók lejátszása, akkor annak érdemes számba vennie a Dune HD Solo 4K-t.

Mondjuk kíváncsi lennék mire lesz majd képes Android alatt és megoldja e ez majd az olyan problémákat, mint a beviteli eszközök esete. Amúgy nem éppen ma bújt ki a kemencéből, szóval túl van már egy pár fw-en gondolom, hogy ha tudták volna, akkor ezeket az alap dolgokat megoldották volna azóta (az alap OS-el)...

Még a VXP-re is kíváncsi lennék, hogyan teljesít a Himedia-s Imprex 2-vel szemben, főleg, hogy itt említve volt az SD anyagok feljavítása. (Nálam például ez is számít.), mert lehet abban tényleg jobb, mint az Imprex... :F Node a kb. 45K-s felárat nem biztos, hogy megérné...

(#23) nfsu17


nfsu17
veterán

olcsóbbért solo light, persze azért olcsóbb, mert keveset tud, de hátha vkinek annyi is elég.
és továbbra is még így is rohadt drága ez IS

(#25) Partz válasza Jack@l (#21) üzenetére


Partz
senior tag

Ez még nem lefutott. Jövőre jönnek az első uhd blu-ray lemezek-lejátszók Dolby Vision támogatással, egyre több gyártótól hallani, hogy támogatni fogják ezt a formátumot. Igazából a Dolby fejlesztette az elmúlt 5-10 évben a hdr-t, a jelenleg használt PQ is tőlük van, ők már eleve hdmi 1.4-re terveztek. A DV imitálja a dinamikus metaadatokat, amire hdr10 esetén megint csak egy új hdmi szabvány kell majd. Hdmi 2.1 vagy 3.0 is szóba jött már, ami kezelni fogja a 8k felbontást. Hdr10 egy nyílt szabvány, ezért használja ezt sok gyártó, a Dolby Vision viszont licenszdíjas.

"Ja látom már tényleg két szabvány van erre, viszont a 4k HDR az a hdmi-s."

Félreértések végett, a Hdr10 és a Dolby Vision is egy 4k hdr szabvány. Csak Dolby "jövőt állóbb", támogatja a 8k felbontást és a színenkénti 12 bites kódolást.

[ Szerkesztve ]

(#27) Jack@l válasza Partz (#25) üzenetére


Jack@l
veterán

De a most kiadott hdr sample-k és lemezek HDR10-esek. (legalábbis amivel eddig találkoztam)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#28) Partz válasza Jack@l (#27) üzenetére


Partz
senior tag

Ez így van, jelenleg csak stream szolgáltatóknál látni Dolby Vision filmeket. Jövőre ez fog megváltozni, lesznek ilyen uhd blu-ray lemezek, ennél fogva egyre több gyártó fogja támogatni a formátumot. Ezért mondtam, ez még nem lefutott meccs.

(#29) tatararpad


tatararpad
őstag

Ennyi pénzért ha nem sürgős a dolog és fontos a méret, akkor már inkább elgondolkoznék egy Kaby Lake-s NUC-on majd, LE-vel. Ha ilyen döntés előtt állnék, mi szólna a Dune mellett?

(#30) #20691712 válasza h-yle (#4) üzenetére


#20691712
törölt tag

Egy jobb mozizos pc meg van 100 alatt es mar a microsoft bloatware- :U je is benne van az arban.

(#31) megarambo


megarambo
tag

A Dune egyszerűen nem tud megújulni.. :( :( :(

(#32) PuMbA válasza h-yle (#4) üzenetére


PuMbA
titán

Alacsony kihasználtság esetén a kártya ventilátorai leállnak, nincs zaj :)

(#33) sebgutkopf válasza Dareiosss (#8) üzenetére


sebgutkopf
őstag

De jó, hogy beolvastam ide. Köszi a tippet! :R
Eddig nem is ismertem a himedia cuccokat. Remélem van ezeknek is valami topicja, mert szeretnék egy új media lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#34) XtremLor válasza sebgutkopf (#33) üzenetére


XtremLor
őstag

[link]+ megeri felnezni a futekora is.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#35) Aryan válasza XtremLor (#34) üzenetére


Aryan
senior tag

Ennyi pénzért nem sok mindent ad ez a kütyü. Vannak jobb média lejátszók is ennyiért vagy magamnak összedobok egy kis htpc-t.

(#36) XtremLor válasza Aryan (#35) üzenetére


XtremLor
őstag

Reszemrol inkabb egy kis s905 box....ar/ertek arany kivalo.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#37) sebgutkopf válasza XtremLor (#34) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Köszi! Megyek is kérdezősködni :)

(#38) Dam6


Dam6
tag

Pár megjegyzést, ha megenged a cikk írója:
1. Természetesen semmi gond az USB-s egérrel és billentyűzettel, remekül működnek a webbnögészőben. Csak dugd rá a Dune-re, még a bootolás előtt!
2. A két japán animés tesztfájlt nem tudom ki vette fel a tesztelésre érdemes fájlok közé, de dobja ki bátran! A VLC mindkettőt 1000 fps sebességűnek mutatja. Más Sigma chipes lejátszó sem játsza le a képet, de kiírja, hogy 1000 fps. Realtek processzoros lejátszók 23,81 fps-t mondanak rá, és ez egyik megy ugyan, de a másiknál szétesik a kép. Nem gondolom, hogy ez normális fájlok, és nem a 10 bit a gond bennük.
3. A VXP 0-20 között állítható, külön a sötét és külön a világos részek kiemelése. Persze, el is lehet rontani a képet, mivel az ideális érték a filmtől függ. De ha jól állítod, akkor csodát tesz, nem eltűnnek a részletek, de kiemelkednek.
4. Soha nem találkoztam problémás Dolby Atmos hangos fájllal, hibátlanul továbbküldi az erősítőnek a Solo 4K az aktuális firmware-rel.

(#39) Dam6 válasza sebgutkopf (#33) üzenetére


Dam6
tag

Van, saját fóruma is.

(#40) h-yle válasza PuMbA (#32) üzenetére


h-yle
addikt

Meg van egy csomó megoldás arra is, hogy kicsi csendes legyen a cucc (pl AMD APU, intel igp...), de a 4k@60Hz HDR miatt tennék csak bele GPU-t. És akkor már játszani is lehet vele, csak egy kontroller kell hozzá.
Vagy lehetne full passzív is hang nélkül. Van itt lehetőség bőven, a Dune csak annyit tud, hogy kicsi és nem fogyaszt sokat. Viszont drága és ocsmány a UI.

Száz szónak is egy a vége, aki ezt megveszi sikeres ember nem lehet. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#41) gproject válasza Dam6 (#38) üzenetére


gproject
aktív tag

nem hibasak a fajlok, a shield tv-m lejatsza az osszeset
fele ennyibe kerul es lehet rajta jatszani is
igaz, nincs rajta ennyi kimenet

szerk: az animes fajlokat meg a chromebookom is lejatsza

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#42) access_denied válasza envagyok (#19) üzenetére


access_denied
senior tag

Na ez aztán az igazán elegáns megoldás, két lejátszó, csak hogy lejátszunk mindent. Távirányítókból amúgy is kevés van általában :).

Majdnem beleszaladtam a Dunébe, de az 1.4 HDMI kizárta a vásárlását.

(#43) orbano


orbano
félisten

a homokférges borítókép nagyon fifikás lett, respekt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#44) Dam6 válasza gproject (#41) üzenetére


Dam6
tag

Értem, akkor bizonyosan a Sigma chip, a Realtek meg a számítógépeken futó VLC a hülye, hogy 1000 vagy 23,81 fps-t látnak csak ezekben a fájlokban :) A Shield TV-t meg az androidos megoldásokat ne emlegessük most szerintem, aki ért ezekhez, az tudja, hogy itt egészem más kategóriáról van szó mind a kép, mind a hang tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#45) Dam6 válasza access_denied (#42) üzenetére


Dam6
tag

Lesznek 30 fps-nél gyorsabb UHD Blu-ray filmek a következő években, vagy mire készül itt mindenki, akinek kevés a 4K/30 fps?

(#46) access_denied válasza Dam6 (#45) üzenetére


access_denied
senior tag

A technika rohamosan fejlődik, meg nem tudom jósolni, hogy mikor, de lesznek 4K@50, 60 fps otthoni használatra szánt kamerák elérhető áron. Én nem szívesen költenék ennyi pénzt egy lejátszóba úgy, hogy előre sejtem, 2 évnél többet nem húzna ki.

(#47) Jack@l válasza Dam6 (#44) üzenetére


Jack@l
veterán

Hö what? Kép is, hang is digitálisan divatos manapság... Onnantól kezdve meg a tévé a ludas a szar képért.
Lehet aki értett ezekhez 10 éve, még aszonta hogy a sigma a király, de már nem olyan időket élünk.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#48) sebgutkopf válasza Dam6 (#45) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Már 2015-ben is tudtak a telefonok is 4k/30-at felvenni. Én pl szeretnék nem 1-2 évre media playert venni, a mostanim 6 éves és most lesz cserélve. Tehát olyan lejátszót szeretnék, amit legalább 2022-ig használni tudok. Magyarul időtálló, vagy ha jobban tetszik némileg hosszabb életciklussal szeretném használni. Ezt figyelembe véve pedig tovább gondolva, hogy vajon meddig elég a 4k/30p?

A saját fényképezőgépemmel pl még azért videózok mindig hull HD-ban, mert ott megy az 50/60p. Akkor fogok 4k-ra átállni, ha ott is tudok 50p-vel felvenni és azt meg is tudom úgy jeleníteni a számítógépen kívül is.

(#49) Duree


Duree
veterán

Na ilyet biztosan nem veszek, kicsit nagyon drága.Marad a Raspberry PI3.

duree54

(#50) nfsu17 válasza Jack@l (#47) üzenetére


nfsu17
veterán

Pedig nem mindegy, hogy a 0-kat és 1-eseket mi dekódolja és küldi ki a tévé felé.
Van itthon 3 set top boxom is, mind ugyanarra a tévére kötve.
Az egyiknek botrányosan rossz az sd adások 1080i-re felkonvertálása, a drágább STB-nak már sokkal szebb képe van, de a dune adja a legszebb képet. Nem mennék bele, hogy mi az a szép, aki előtte ül, az úgyis látná.
Aztán ott a tévé beépítettje, az a legrosszabb ezek közül. A 720p-t 1080-ra feltolva a vonalak recésednek (a dune-ön miért nem?), az egész nem szép.
Nem akarom a dune-t dícsérni (pedig megtehetném), de ne ragadjunk már le ott, hogy a tévének tök mindegy milyen jelet kap, azt úgyis egyféleképpen fogja megjeleníteni.
Évekig néztem ezzel az olcsó STB-al a ronda sd adásokat, mert azt hittem, hogy a tévé ennyit tud.
Aztán amikor megnéztem a dune-ről az adást, akkor leesett, hogy a tévének semmi baja, előtte van a hiba. Tehát nem a tévé a ludas a szar képért jelen esetben, ő csak azt jeleníti meg, ami érkezik felé.
Ha rossz deinterlace-t használnak mondjuk a sw-ben, vagy csak simán ócska a chipset, máris kész a pocsék kép, amiről a tv nem tehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.