Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csizo13


csizo13
tag

Tipp: 359e.
Remélem nyertem!

(#2) Semplar válasza csizo13 (#1) üzenetére


Semplar
őstag

Persze csak regisztrálj és küld el SMS -ben az MSI szót és már is reszt vehetsz a december 31. -i sorsoláson, ahol a fődíj egy 5% -os kupon, amit korlátlanul felhasználhatsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#3) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Az a kontraszt arány eléggé fapados.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#4) GeryFlash válasza fornettisuti (#3) üzenetére


GeryFlash
veterán

Gamer monitornál fontos szempont.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5) F_Balazs válasza GeryFlash (#4) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Vannak bőven, akik akár 'mindenes' monitorként is terveznek használni gamer monitort.
Filmeknél azért nem jönne rosszul a jó kontraszt...

(#6) M@cika válasza csizo13 (#1) üzenetére


M@cika
őstag

Nem mintha célközönség lennék, de remélem azért ennyit nem fognak érte kérni.

Nasit a kis fehér medvének!

(#7) GeryFlash válasza F_Balazs (#5) üzenetére


GeryFlash
veterán

Senki nem néz filmeket gamer monitoron. Igen, jól mondod, mindenes monitoroknál jobb van. Ez meg egy 4K-s 144HZ-es gamer monitor, aminél az is extra hogy nem TN hanem IPS panel van. Aki filmet akar nézni az OLES-et de minimum VA paneles monitort néz (mondjuk szerintem inkább tv-t), aki filmeket is néz és játszik az a két preferencia alapján vesz egy 1080/1440P-s 90-144HZ-es monitort esetleg egy 4k 60hz-est. Aki meg csak hardcore gamert akar az vesz 4K 144HZ-t es nem fogja erdekelni hogy a fekete mennyire fekete.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#8) bozont válasza GeryFlash (#7) üzenetére


bozont
veterán

Ezt hadd cáfoljam meg, mert én igen, sőt nem csak PC de konzol game is ezen megy. :) Igaz én inkább 27" 1440p vonalon. Persze, tök jó lenne egy oled TV, de egyelőre nincs helyem hozzá és PC-vel a 4K is felejtős. Most váltok monitort és a normálisabb Va panelesek mind hajlítottak ami ilyen kis méretben inkább hátrány. Így marad az IPS.
Persze akinek fontos a HDR az csak oled TV-t vegyen.

Kérdés hogy tényleg ennyi a vége kontrasztban az IPS-nek? Vagy egyszerűbb (és olcsóbb) inkább a Hz-eket tolni felfelé?

(#9) #72042496 válasza bozont (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az LG 32GK850F és 850G VA és nem hajított. Nézz rájuk ha gondolod; nekem a G végű van, szép homogén is, ez nagyon tetszik benne. Csak a magasabb PPI miatt figyelgetem ezeket a 4K 144-eseket.

[ Szerkesztve ]

(#10) GeryFlash válasza bozont (#8) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, a te monitorod a fent említett ,,mindenes". Egyelőre 4K 144HZ-ből nem létezik mindenes, mert ez leading edge technológia.
Az IPS-ek kontrasztja 500-1500 között szokott lenni, a VA 2500 körül/felett.

Mekkora és milyen felbontású és képfrissétésű monitorra váltanál?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#11) Synthwave válasza fornettisuti (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sztenderd IPS érték.

--------------------------------------------------------

#7 GeryFlash: "Senki nem néz filmeket gamer monitoron"

Csak mindenki, akinek ilyen van, és más kijelzője nincs.

Én pl. mindent 144-es moncsikon csinálok, a netezést és irodai jellegű munkát is beleértve, pedig van sokkal nagyobb, 1440p-s/10 bites IPS is. Jó dolog a smooth scroll. : >

"Ez meg egy 4K-s 144HZ-es gamer monitor, aminél az is extra hogy nem TN hanem IPS panel van."

Nem extra, manapság már egyre kevésbé vannak TN-es monitorok, a legtöbb gaming kijelző IPS vagy VA. Fast paced játékhoz egyébként a TN lenne "extra", mert az a leggyorsabb/legreszponzívabb paneltípus a trióból.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) #72042496 válasza GeryFlash (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az 1000:1 játéknál is ugyanúgy meglátszik (de még egy Spotify ablakon is szembeötlő, hogy az csak középszürke), ahogy a "cutting edge" IPS monitorok jellemző hibái is. Hacsak az utóbbi pár évben nem lett radikálisan szigorúbb QC a gyártóknál, és a bevilágítással, uniformitással legalább már nincs (akkora) probléma.

[ Szerkesztve ]

(#13) podtibi válasza GeryFlash (#7) üzenetére


podtibi
senior tag

Szerintem kezdjük az alapoknál. :D

Ilyen hogy gamer csak marketingként van feltüntetve, máskülönben nem létezne a gaming kifejezés. Ha pedig nem tévedek a gaming hamarább jelent meg.

Magát a gamer kifejezést maximum olyan játékosokra mondanám, és csak játékosokra, akik versenyszerűen űzik a számítógép előtt való szórakozást. Az hogy a gamer kifejezést egyre több termékre biggyesztik, az csak igazabbnak érezteti az én véleményemet.

Ha netán valaki nem ért velem egyet, az magyarázza meg nekem minek a gamer kifejezés ha a gaming kifejezés is teljesen megfelelő. Én itt vesztettem el a logikáját az egésznek.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#14) Duree


Duree
veterán

Ma már a gamer kifejezés egyértelműen marketing fogás, jobban eladható így a termék, ma már szinte minden számítástechnikai eszközre amit jobban akarnak eladni rábiggyesztik a gamer kifejezést. Láttam már gamer zokni és polót is.

duree54

(#15) bozont válasza GeryFlash (#10) üzenetére


bozont
veterán

Igazából az Oled az pont ilyen mindenes. Szinte mindenben jobb az lcd-nél. És van már 120Hz meg VRR tv-nél is lcd-vel megegyező válaszidővel és sokkal jobb pixel válaszidővel.
Ha lenne helyem és nem lenne olyan fontos számomra hogy natív felbontásban fussanak a játékok akkor most valószűleg egy LG C1-et vennék. Bár lehet távolabb ülve nem lenne szembetűnő a DLSS, mint monitoron.

Igazából maradok a 27" 1440p mellett, mondjuk 144Hz-ről 240-re váltok (azt is csak azért mert az előző 165Hz-es modellből 2 pixelhibás volt és nem tudni mikor lesz készlet). De az igazi okom a váltásra az a g-sync hiánya a jelenleginél.

(#16) bozont válasza #72042496 (#9) üzenetére


bozont
veterán

Igen, de sajnos a 32" 1440p-nek kicsi a ppi-je számomra. Öcsémnek van ilyen és nekem már pixeles.
Amúgy a Samsung Odyssey G7-et nézegettem, de nincs lapos kivitelben. Vagyis az új G7 az, viszont 4k lett. :U

(#17) Lauda válasza bozont (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Tévének lehet jó az oled, monitornak egyelőre biztosan nem, a beégés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kansas válasza Lauda (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Jajj, hagyd már! Az OLED hívőknek az OLED mindenre is a legjobb(definíció szerint, természetesen), mi LCDs parasztok meg ne ugráljunk, mert nem tudjuk, mi a jó... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) csizo13 válasza Kansas (#18) üzenetére


csizo13
tag

Nevermind.

[ Szerkesztve ]

(#20) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Tudásához, technikai paramétereihez képest elfogadható a 680 Eurós ár.
Link:

(#21) csizo13 válasza Amerigo57 (#20) üzenetére


csizo13
tag

Az az ár valóban elfogadható lenne, csak hivatalosan nem jelentette be senki, hogy annyiba fog kerülni.
Konkrét árat még sehol nem írnak, csak tippelnek 1000 usd alattira- szerintem itthon 360k lesz
pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.