Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duck663


Duck663
őstag

Alakul a molekula 2 gond van csak vele. Az egyik a 60Hz max, a másik az ár. De végre semmi ívelt b.szás, kellően nagy méret, 4K! :D Még 2-3 év és eljutunk oda hogy olyan monitort gyártanak amilyen valójában a felhasználó keres. :)

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#2) Fred23 válasza Duck663 (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

A harmadik gond meg, hogy túl drága egy hozzá passzoló VGA a legtöbb ember számára. Nem akarok skálázgatni, meg grafikát butítani, hogy valami közepes VGA-val aztán nagy nehezen elérjem a viszonylag stabil 30-35 fps-t.

(#3) Jacek válasza Fred23 (#2) üzenetére


Jacek
veterán

Jelen pillanatban ezért nem probléma a 4k/60 :DD ugysem tudod rendesen meghajtani:DDD Bekapcsolod az RT az új geforcokon és mehetsz full HD-re hogy 60 fps legyen :D

(#4) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Felejtsük már el ezt a 60 Hz-t... :U

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#5) Pete55555 válasza AssAssynn (#4) üzenetére


Pete55555
addikt

Miért? A 60 hz az új 30 hz ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#6) -=RelakS=- válasza Jacek (#3) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én azért el tudnék képzelni egy 240Hz-es 4K monitort.
Legfeljebb 4K-ban nem tudna, csak 120Hz-et, viszont fekete kép beszúrással/háttérfény villogtatással növelhetné a mozgóképfelbontást.
Ha meg mindenáron 240Hz-en akarom használni, akkor meg kihajtom FullHD-n, ahol ekkora sebesség kell, ott már úgyis kb letojnám a felbontást. Szigorúan szerintem! ;)

Meg ez a 32"-is ... kb semmire sem jó.
FullHD-ben már egy kicsit nagy rajta minden, viszont szépek az ívek, a betűk. Ha többen, távolabbról nézik, vagy játék közben távolabb ül az ember, akkor ok.
4K-ban minden túl kicsi (16"-os FullHD monitorral egyenértékű => laptopok)
42"-tól már elviselhető.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#7) Robert07 válasza -=RelakS=- (#6) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem mindenki hasznalna jatekra, munkara pedig igenis elonyos a nagy meret es a felbontas. En is egy 32"-es UP3216Q-t hasznalok, es igaz, hogy 125%-ra fel kellett vennem a Windowst, meg igy is sokkal jobb, mint a 1440p.

(#8) AxBattler válasza Duck663 (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz azért 60Hz, mert...
- konzolosoknak ideális (ráadásul Freesync + Xbox...);
- Medium beállítások mellett egy RX580 még elvan a 40-60Hz-es tartományban;
- az ennél gémerebb júzerek úgyis GTX1080Ti-vel tolják, 144Hz-en, szóval nekik úgysem opció.

Egyébként bejövős monitor, PS4 Pro, Xbox One X mellé ideális lehet... bár akkor már inkább egy 40-43"-os televízió, ugyanennyiért.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) -=RelakS=- válasza Robert07 (#7) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Otthon 43"-os LG-m van, amin minden 100%-os méretben megy, szóval tudom tudom, hogy jó a nagy méret ;) .
A Windowsos átméretezésről meg az a véleményem, hogy egy ideig a melós laptopom 15"-on volt UHD. Na, ott a 200%-os nagyítás elengedhetetlen volt, de hogy a programok ezt milyen össze-vissza kezelték, különösen ha volt egy 100%-os monitor is a laptopra kötve, az elképesztő.
A legmegdöbbentőbb, hogy az Office rosszul kezelte ezt a helyzetet, az Explorer vagy az Edge meg egyáltalán nem méretezte át magát :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10) kikikirly


kikikirly
senior tag

Én se értem mi ez a 60 hertz fika.Single Playereknek tökéletes, ha van egy legalább 4.genes i5K processzorod jó darabig csak a videokártyát és memóriát kell cserélni. 144hz-en már be jön a processzor is mint lehetséges szűk keresztmetszet,főleg ha a minimumot is akörül szeretnéd tartani.
Másrészt minden 144hertz tulajtól azt olvasni fórumokon hogy a 60 FPS-t már nem látja folyamatosnak.Persze hogy nem,miután hozzászoktatod a szemed a 144 képkockához...Bocsánat de a 60 képkocka tényszerűen folyamatos képet jelent....
HC Multiplayereknek(Bturbo) tényleg hasznos,elvégre az egér érzékenység is más 144 hertzen.
Másrészt viszont ahhoz tudnám hasonlítani amikor valaki évek óta 24colos FullHD monitoron játszik,majd fél évig szintén 24 colos de 4K felbontású monitorra vált.Nyilván alacsonynak fogja érezni a pixelsűrűséget,hiába elég a FullHD is ekkora kijelzőn, szeme hozzászokik a 2x pixelsűrűséghez.
Visszavált FullHD felbontású kijelzőre és pislogna hogy mé ilyen pixeles minden.
Nekem is volt 144-hertes kijelzőm 290Xel, úgy hogy korábban ősrégi gépem volt Dual Core 9500GT kombóval,szóval 30képkockánál többel nem igen játszhattam.Azt mégse láttam semmi különbséget pl Dead Space 2-be.Viszont TN paneles volt amivel nem voltam megelégedve,szóval gyorsan lecseréltem 60 hertzes IPS-re,szememnek nem volt ideje hozzászokni magas FPS tartományhoz.Plusz nekem többet számit a grafikai részletesség.És mióta hozzászokott a szemem a 60 FPS-hez,azóta a 30FPS-es youtube gameplayeket valamennyire akadozónak látom,korábban max annyit láttam hogy a 60 folyamatosabb,de a 30 se volt semmi bajom.Ezért gondolom azt hogy vastagon szerepet játszik a 144hertz Hype-ba a szem hozzászoktatása a magas kép kockaszámhoz.

[ Szerkesztve ]

(#11) Tidus válasza Fred23 (#2) üzenetére


Tidus
addikt

A felső kategória, soha nem lesz tömeg termék. Az árából adódóan.
A minőséget, jelen esetben a "gamer"-t meg kell fizetni.
Annyit igy is eladnak belőle, hogy bőven megéri.
Szóval valakiknek csak a nyál csorgatás marad.

(#12) -=RelakS=- válasza kikikirly (#10) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

60FPS vs 120FPS (144, 240) között én inkább két dolgot emlegetnék fel:
1: minél magasabb az FPS, annál rövidebb ideig tartja ki a képet a monitor, a mozgó objektumot követő szemednek annál élesebb lesz a kép.
2: minél magasabb a monitor által kezelhető FPS, annál gyorsabban tud egy pixelt átdobni egyik állapotból a másikba, így a szemed nem egy feltűnő-eltűnő objektumot követ. 60Hz-es monitorról készült lassított felvételen simán látszik, hogy mire teljesen előtűnik az új kép, már jön is a következő, és ez még homályosabbá teszi a képet, még kevésbé venni észre egy pillanatra feltűnő dolgot.
Valamelyik nap fényképezőgépet teszteltem, hogy 60Hz-en mennyi videót tud felvenni, közben ráirányítottam a monitorra, és toltam a Quake Championst. Érzésre valamelyik játékos csak úgy a semmiből seggbelőtt rakétával. Mikor visszanéztem a felvételeket, kiderült, hogy simán elrohantam mellette, de az alatt a 2-3 képkocka alatt fel sem tűnt a figura :W Lehet, hogy 240Hz-es monitoron sem tűnt volna fel, de ezt már nem tudhatom biztosan :DDD

Akinek nem lenne világos, hogy miről brekegek, rágja át magát az Blur Busters UFO Test oldalán.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13) -Skylake-


-Skylake-
addikt

300nit HDR az biztosan jo. Valamire.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#14) berVi


berVi
senior tag

Inkabb a 2160p 21:9 monitort, meg a stackelheto 16:9 monitort hoznak mar ki, 1 eve igergetik, azota is melyen hallgatnak rola.

(#15) Habugi


Habugi
addikt

A cirka ~egy éve késésben lévő QuantumDot & 4K HDR (true HDR & 1000nit, nem ilyen vackok mint ez is) & 120/144+Hz kijelzők elvileg most év végére lettek bejelentve csúsztatva (16:9 és 21:9 egyaránt), nagyon max köv. év eleje, szóval aki ilyesmit keres annak már nem kell sokat várnia, hangsúlyozom, elvileg. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#16) Eugene Roe válasza -=RelakS=- (#6) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Tudod milyen háttérfényt villogtasson nekem fél millió ft-ért :P pwm-et nem akarod visszateni bele?!

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#17) -=RelakS=- válasza Eugene Roe (#16) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem nézted meg az oldalt, amit mutattam, ugye? :D
Nem PWM-ről beszélek, azt tegyék oda, ahova gondolom, hanem arra, hogy a háttérfény ne a kép teljes ideje alatt világítson. Ha már a felére le van véve a háttérvilágítás ideje, és szigorúan össze van hangolva a képfrissítéssel, már sokat javíthat a mozgáson.
Persze, nem 60Hz-en, mert kiesik a szemed :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18) kikikirly válasza -=RelakS=- (#12) üzenetére


kikikirly
senior tag

100%-ig igaz amit leírtál.Láttam Youtubon ilyen belassitott videókat, mikor leülök játszani mégis tökéletesen elég a 60 FPS.Persze én szigoruan Single Player vagyok,és itt kérdőjelezem meg azt hogy valós igény-e a 144hertz,szerintem nem az.Magadnak tudod szükséggé tenni ha hozzászoktatod a szemed.
Bturbo is mindig avval jön hogy akadozónak látja a default 60FPS-t, már leirtam hogy szerintem ez miért van.
Pont nála szokták kérdezni a nézők hogy érdemes e 144herzes kijelzőt venni.Ő pedig non stop azzal jön hogy igen,teljesen más vele a játék,sokkal folyamatosabb,és persze mindig hozzáteszi hogy lehetőleg minél alacsonyabb, 1ms-es monitort vegyél(ami csak TN panel lehet ugyebár.).Teszi mindezt úgy hogy a hátrányokról nem beszél.Kezdjük ott hogy akinek tényleg hasznos a 144hertz, az nem kérdezi meg chaten,rég utána nézett miben nyújt többet 144hz,fórumokon utána olvasott a tapasztalatoknak(pl olyan alacsony egér érzékenységgel játszik,ami már alapból kilövi a 60 körüli képkockaszámot,összes valamire való E sportoló very alacsony sensyvel játszik).Véleményem szerint a kérdezők 99% nincs valós szüksége a 144herzre, de Turbi mindig ilyen földöntúli extázissal adja elő mennyivel folyamatosabb a mozgás vagyis az akció,de arról nem beszél se ő,se a fórumokon senki hogy ez nem úgy működik hogy a 60 hertzről át ülsz a 144hertzre és rögtön látod a különbséget. Kurvára nem látod,ha befolyásolható vagy és nincs a dolgokról önálló véleményed,placebo hatás miatt esetleg még be is magyarázod magadnak hogy, tényleg mintha valamivel folyamatosabb lenne a.Valóságba meg több hetet/hónapot kell játszani magas képfrissítésen,és ha ezután váltasz vissza normál képfrissítésre , akkor fogod látni a különbséget(és persze valamelyik játékba csak 60 FPS-ed van).
De ezt sehol nem mondják el neked, pedig az ígéret és a valóság között ordas nagy a különbség.Mit gondolsz én miért vettem meg azt a vacak TN paneles 144 hertzes Asus monitort?
Arról ,még nem is beszéltünk hogy mezei RX580/1060GTX-el Options menübe majd mindent le kell húznod a béka feneke alá,pedig egyik kártya sem 2 forint 20 fillérbe kerül,t9bbi komponenst ne is emlitsük.Tartom hogy Single playereknek,koca Multisoknak,teljesen felesleges a 144hertz.
Aki meg érzékeli a különbséget 1 és 5 ms közt, forduljon orvos, vagy jelentkezzen vadászpilótának.

"Érzésre valamelyik játékos csak úgy a semmiből seggbelőtt rakétával. Mikor visszanéztem a felvételeket, kiderült, hogy simán elrohantam mellette, de az alatt a 2-3 képkocka alatt fel sem tűnt a figura :W Lehet, hogy 240Hz-es monitoron sem tűnt volna fel, de ezt már nem tudhatom biztosan :DDD,,
Valószínűleg 240 hertzen észrevetted volna. :R

[ Szerkesztve ]

(#19) -=RelakS=- válasza kikikirly (#18) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Single player, koca multis: Amíg nem kezdtem el Quake Championssal játszani, és nem jelentek meg a helyi terminátorok, addig engem sem nagyon izgatott a 60Hz+ képfrissítés. Egy TN paneles Acer monitoron is tökéletesen eljátszogattam, mielőtt tv-kre váltottam, pedig a mostanában elkövetett vizsgálódásaim szerint rémes a cucc képfrissítése.
Azóta viszont utánanéztem, utánaolvastam, és már értem, hogy sok régi játék, ami kristálytiszta volt még a Voodoo kártyás időkben, az miért olyan rusnya manapság a többször nagyobb felbontás ellenére: Másképp működik a kijelző (CRT egy pillanatra megjeleníti a képet (legalábbis egy részét) vs LCD lassan megjeleníti és kitartja)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20) Eugene Roe válasza -=RelakS=- (#17) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Tudom, hogy nem arról beszélsz, azért volt külön mondatrész, hogy jó hogy nem már azt is.

Ettől még az is tény, hogy nem ismerem a technológiát, de nincs bizodalmam ezek iránt :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#21) #72042496 válasza -=RelakS=- (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

"LCD lassan megjeleníti és kitartja"

Erre a problémára az OLED egy megoldás lehet egyszer, ha alternatíva lesz monitorban is. Az elv ugyanez, csak többnyire tizedmásodperces válaszidővel működik.

(2160p@120-at is tudnak a tévés panelek, csak fogadni nem fogadnak ilyen jelet, pedig visszavett chromával lenne hozzá sávszélesség. Talán jövőre.)

[ Szerkesztve ]

(#22) hajbel válasza kikikirly (#18) üzenetére


hajbel
addikt

Azért tisztázzunk néhány dolgot:
1. Milyen csicska néz Béturbót?
2. Igenis látszik a különbség 144 és 60Hz között, főleg ha rászoksz a 144 Hz-re.
3. Kompetitív játékokban, bármilyen multiban óriási előnye van annak, aki 100+ hz-es monitort használ, minél kisebb válaszidővel, annál nagyobb előnyben van a többiekkel szemben.

Hogy ON is legyen. Mivel én is single játékos vagyok, konzollal is rendelkezem, ezért sem a VA panel, sem a magas képfrissítés nem érdekel. Vega 56-om van, 64-es biosszal, minden megy freesync tartományon belül 4K/High beállításon. Ha ez a monitor IPS lenne, érdekelne.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#23) kikikirly válasza hajbel (#22) üzenetére


kikikirly
senior tag

Milyen csicska néz Béturbót?

PL. Én.Elég jól játszik, pl. VR Jani nagyságrendekkel bénább.
Janinal nagyon jó a komment(sokkal jobb mint Turbo rendszeresen előkerülő egoista dumái),és nem ronda, very low grafikán játszik,de maga a gameplay akkor is eléggé uncsi.Turbinál van akció, sokszor 3-4 embert is lekaszál egyedül.Ez van. :R

[ Szerkesztve ]

(#24) gurubefree


gurubefree
senior tag

Nincs arrol info , hogy a panel 8bit + frc vagy 10 bit-es . Mind ket variacio eseten a Benq ( ew3270 ) jobb valasztas .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#25) Pahli válasza gurubefree (#24) üzenetére


Pahli
tag

(uh, hát magyar youtubereket meg gamereket ne nagyon emlegessünk ha mondjuk kvalitásról is szó van mert nagy ratyik.) ez a monitor egy szar. 144 hz akkor kell ha 5000+ órád van valamiben és már perifériák meg hardveres upgrade kell hogy előrébb tudj lépni. ennyi. semmi érteleme 4k 144hznak mert a videókátyád kevesebb képet fog készíteni, mintha 720p ben nyomnád. nem csak a 144fps-kell hanem minél több. én pl fps-t 1366x768ban játszom. aki meg nem hardcore nyomja olyan játékot válasszon, amiben jól meg van csinálva a frame-pacing, a motion blur, +kontroller, és 30/60 fps-ben sokkal fluidabb a játékmenet mint 144hz-n.

(#26) -=RelakS=- válasza Pahli (#25) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azért én megpróbálnám megnézni, hogy ha kikapcsolok minden tearinget gátló technológiát, akkor hogy néz ki egy játék 55-65Hz között egy 60 és egy 120/144Hz-es monitoron. Szerintem utóbbin jobban, mert egész egyszerűen rövidebb ideig látszik a kettébetört kép, illetve utána egy teljes képet is látsz. 240Hz-es monitorra meg pláne igaz.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.