Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés a gyakorlatban mit jelent ez, képminőség szempontjából? Attól, hogy ráírják, h HDR, még egy 15éves plazma szintjét se biztos, hogy megközelíti.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Cassi


Cassi
senior tag

Ennél még érdekesebb az új 5-series, ami csak 500 dollár (az 55" verzió), ez nálunk 130e körül lesz, ami kiemelkedően jó ár egy ekkora TV-ért. Erről kellene majd egy teszt!

https://www.tclusa.com/products/home-theater/5-series/tcl-55-class-5-series-4k-uhd-hdr-roku-smart-tv-55s517

(#3) Saccco válasza Cassi (#2) üzenetére


Saccco
nagyúr

+ÁFA

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4) VTom válasza t72killer (#1) üzenetére


VTom
veterán

Ne így nézd. Ez a "szegény ember" 4K TV-je. Akinek a képminőség számít, az úgysem ilyet fog venni, aki meg egy olcsó 4K HDR TV-t akar, az ilyet.
Kell ilyen is a piacra. Nagyon kevesen engedhetnek meg maguknak 400-500 ezer Ft-os TV-ket. (más kérdés persze, hogy 150-250 ezer Ft-os telefont sem engedhetnének meg maguknak, mégis minden második embernek az van ;] )

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#5) t72killer válasza VTom (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, de a gyakorlatban ez mennyire fogja megdobni a "szegény ember" által eddig megszokott fullHD LED minőséget:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) Pro Koryak válasza t72killer (#1) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azért a tcl tv-k ár/érték arányban nem rosszak, lehet inkább ilyet, mint ennyiért egy ips edge led szutykot, Azok aztán brutál kontrasztos hdr képet vetítenek.

(#7) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ráadásul pont az edge lit-es TVk kerülendőek... és az az 1000 dollár hazánkban - már ha kapható lesz - euró lesz belőle... úgy meg nem egy év biznisze...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) Cassi válasza Saccco (#3) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem, a 600 dolláros P6-series most kb. 152e nálunk. Elég nagy most az árverseny ebben a kategóriában, szerencsére.

(#9) haxiboy


haxiboy
veterán

Én 55" Philips Ambilightot vettem, 4k HDR stb. Annak az ára is valami ilyesmi, ha jól emlékszem 280k volt. Képminőségben számomra tökéletesen megfelelő, bár én mindenféle javítást ki szoktam kapcsolni. 4k HDR tartalommal megküldve gyönyörű a képe.
Nem feltétlen az ár fogja meghatározni, hanem a panel ami benne van.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10) balaaazs válasza haxiboy (#9) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ami viszont valamilyen összefügést azért csak-csak mutat az árral :)

¯\_(ツ)_/¯

(#11) haxiboy válasza balaaazs (#10) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem minden esetben. Nekem például a Sony TV-i nagyon durván túlárazottnak tűnnek. Főleg mikor egymás mellett látom a hasonló árú Samsung / LG-ket. Állítólag mindegyik kalibrálva volt ott helyben.

De aztán lehet én vagyok IPS buzi :) Ma már egyébként nagyon ritka az átlagon aluli képminőség.
200-300k körüli kategória meg bőven jónak számit - szerintem.

Van egy ár ami fölött egyszerűen nem tudnak pluszt nyújtani. Átlagfelhasználóknak, mint pl Én tökéletes, mert engem nem nem zavar például a monitoromnál sötétebb részeknél az IPS glow - bár tény hogy elenyésző, de aki mindenből a legjobbat veszi az észre veszi :)

A TV piacnak is van egy rétege ahol nem számít az ár/érték arány csupán az ár és a drágább = jobb elvet követik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#12) sb válasza t72killer (#1) üzenetére


sb
veterán

Mert a plazmának sok köze van a HDR-hez...
Amúgy nem gyártanak rossz TV-ket 1-2 tesztalapján. Nyilván nem 5Ft-ért verik a millás kategóriát, de adott range-ben nem rosszak.

(#13) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ha ez a széria FALD létére tényleg 500 L.D zónát fog tartalmazni és még a formátumháborúnak is ad egy nagy taslit, akkor igazi Best-Buy készülék lehet, hisz az ára is igencsak baráti! Nem mellesleg a gyártó elég jó hírnévnek örvend napjainkban is, amit nem csak az méltányos árképzésüknek köszönhetnek! :K

sb: jó ha tudod, hogy a HDR, csak vakítás, szó szerint, de azt már a régi plazmák is tudtak majdnem ZD9 szinten, ezelőtt 10-15 éve is, csak kisebb felbontás mellett! ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A Roku féle okostv platformmal van valakinek tapasztalata, hogy milyen? Pl van rá rendes PLEX kliens?

Laci

(#15) vond válasza haxiboy (#11) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem csak te vagy IPS buzi. :N Én eddig akárhány VA paneles tévével, monitorral találkoztam, mindben csalódtam. Utoljára pl. az elvileg felső(-közép) kategóriás Sony XE85-ös sorozatban. Szemből szép a kép, mélyek a feketék, jó a kontrasztarány, meg minden, de engem baromira zavar, hogy már 20-30 fokos szögben úgy elmásznak a színek (ez zavar jobban), meg beesik valahova 500:1 köré a kontraszt, hogy az borzasztó. :((( Árához képest meg főleg.

Ezek szerint a te Philips-ed is IPS-es? Pontosan melyik széria? Vagy ott mind az?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#16) balaaazs válasza haxiboy (#11) üzenetére


balaaazs
senior tag

True, a Sony TV-k tényleg túl vannak lőve, én pl. nem is gondolkoztam igazán bennük, amikr TV-t vettem, maradt a Samu/LG páros. Abban is egyetértek, hogy a 2-3 század TV-knél már tényleg nem kell jobb, én a 200 alattival is elvagyok mint a befőtt :)

¯\_(ツ)_/¯

(#17) haxiboy válasza vond (#15) üzenetére


haxiboy
veterán

PHILIPS 55PUS6561/12

Szerintem IPS bár nem találtam meg hogy pontosan milyen panel is van benne.
De nagyon elégedettek vagyunk vele, kézzel kalibráltam, külön plusz pont hogy az ambilight is kalibrálható a fal színéhez. :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) vond válasza haxiboy (#17) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! Hát azért azt könnyen meg lehet állapítani. De a DisplaySpecifications szerint IPS. :)

Az Ambilight-ot mennyire lehet szabályozni? Gondolom ki/bekapcsolni lehet, de pl. az erősségét is lehet állítani?

De hogy a témához is szóljak: Jól tudom, hogy ezek a TCL, Visio, Hisense, és társai készülékek általában mind VA panelesek?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19) atike


atike
nagyúr

A papíron jól kinéző paraméterek a valóságban is jól teljesítenek ugyan...? :U

(#20) h-yle


h-yle
addikt

Azért ezt a TV-t úgy nézzétek, tisztelt fórumtársak, hogy az előző évi, 55P607-től az egész amerikai techmédia hasra volt esve, és hónapokig nem lehetett kapni, mert minden készlet azonnal elfogyott.

Kb. 1.5-2x ilyen drága TV-k szintjét hozta, annyi különbséggel, hogy kicsit vastagabb volt a káva és kopogós fekete műanyagból volt a TV, de a kép, és a Roku rendszere ott volt, mint az egy kategóriával feljebb lévő cuccok.

Sajnos nem jött soha európába, még szürkeimportot se találtam sehol. Az EU-ban a P6000 széria ment roszabb képpel, rosszabb (Android TV) smart rendszerrel. :(

Szóval ha az új hű lesz az elődhöz, és jön ide is, akkor mindenképp bestbuy. De ha jól emlékszem akkor a Roku rendszer miatt európába ez se fog jönni. :O

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#21) max004 válasza Gusztáv (#14) üzenetére


max004
tag

A Roku az amerikaban lesz,europaban android rendszeresek lesznek a TLC tv-k.Igen,mind VA paneles

(#22) MaXX81 válasza VTom (#4) üzenetére


MaXX81
tag

"más kérdés persze, hogy 150-250 ezer Ft-os telefont sem engedhetnének meg maguknak, mégis minden második embernek az van..." Az meg megint más kérdés hogy minden 2. ember részletre veszi azt a 150-250e forintos telefont és azért engedhetik meg maguknak :U

(#24) sb válasza PrinceHerceg (#13) üzenetére


sb
veterán

Nem vagyok otthon plazmában, de kétlem, hogy a gyengus fényerővel tudnák azt a színtér lefedettséget mint a mostani jobb TV-k. Hiába a jó fekete miatti papíron mutatós kontraszt, nappal nem hiszem, hogy odavágna egy plazma HDR-ben (vagy ha sarkosabban fogalmazok akkor jó ha egyáltalán látszik rajta a fátyolos kép. :D)

HDR: Nem gondolnám, hogy csak vakítás. Lásd fentebb. Mégiscsak megnőtt a lefedett színtér és elterjedtek a 10 bites panelek is (ami szintén volt régebben is, csak nagyítóval kellett keresni) ami azért nem egy rossz dolog.

Lassan jönnek a 120Hz bemenetek, talán így a 3D kikopása után visszajönnek a 120Hz panelek is. A végén ezekből talán lesz némi minőségbeli értelmes előrelépés végre.

(#25) MaXX81 válasza #68686080 (#23) üzenetére


MaXX81
tag

Itt a hangsúly a részletfizetési lehetőségen van, ami által szinte bárki olyan árú és vagy tudású műszaki cikket vehet amire amúgy nincs szüksége ill. igénye, viszont jól hangzik hogy "kétszázötvenezer forintos telefonom/tévém van".

[ Szerkesztve ]

(#26) kriszpontaz válasza haxiboy (#17) üzenetére


kriszpontaz
veterán

displayspecifications.com
TP Vision panel, IPS, 10bit (8 bit+FCR), Direct LED

[ Szerkesztve ]

(#27) Piftuka válasza t72killer (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha hozza azt a minőséget, amit általában, akkor bizony nagyon versenyképes lehet bármelyik piacon.

Az angoloknál a "tévé guruk" rendre valamelyik TCL alapmodellt, vagy közép-kategóriás modellt hozzák ki tesztgyőztesnek a "Budget", vagy "Low cost" kategóriában.

Szóval tényleg nem ártana, ha egy hazai importőr "felkarolná" őket, és nálunk is lehetne kapni az áruházakban!

"Aquila non captat muscas."

(#28) TIT válasza MaXX81 (#25) üzenetére


TIT
veterán

Ahhoz is kell pénz,főleg,hogy a végén többszörösébe kerül mintha egybe kifizeti.

(#29) Piftuka válasza Vikthor (#7) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ráadásul pont az edge lit-es TVk kerülendőek... "

Miért, mert jobb a mozgásmegjelenítésük, mint a Direct LED-es társaiknak? :)

"Aquila non captat muscas."

(#30) Piftuka válasza PrinceHerceg (#13) üzenetére


Piftuka
veterán

"sb: jó ha tudod, hogy a HDR, csak vakítás, szó szerint, de azt már a régi plazmák is tudtak majdnem ZD9 szinten, ezelőtt 10-15 éve is, csak kisebb felbontás mellett! ;)"

Hát de ne tessék viccelni! :P

"Aquila non captat muscas."

(#31) TK36


TK36
aktív tag

Ez a 4K.s HDR TV-k információi a részletekben rejlenek számomra. Mivel azért bele kell olvasni, hogy valódi 4K-s vagy csak felkonvertálással tudja előállítani. Mivel a kettő nem ugyan az.

Lehet, hogy ez csak felkonvertálja, azért ennyire viszonylag olcsónak tűnő TV-ről van szó?
Meg azért egy tesztet és összehasonlítást szívesen olvasnék ezekről a sok okos TV rendszerekről, mivel elég sok van a piacon.
Persze a pozitív és a negatív tulajdonságukat is felsorolva.

(#32) arty


arty
veterán

a TCL tévéit "bemutató" cikkecskék mindig óriási relevanciával bírnak itt kelet-közép európában.......

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#33) atike válasza arty (#32) üzenetére


atike
nagyúr

Ennyi erővel akkor nem kellene sem hír sem teszt egy csomó telefonról sem mert nincsenek hivatalosan itt... :U

Módosítson profilt a lapcsalád! Csak gulyásról szóljanak a cikkek! ;] :P

(#34) Tengri válasza arty (#32) üzenetére


Tengri
senior tag

A "bemutató" cikkecskéket nem csak kelet-közép európában olvassák... :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#35) Denyiro


Denyiro
tag

Részemről már egy 50" méretű, megfizethető árú Full HD televízióval is kibékülnék. Úgy tolják ezt a 4K-t mint anno a 3D-t akarták elfogadtatni mindenkivel és letolni a torkán ha kérte, ha nem. :(((
Nem mindenki teheti meg, hogy kifizet félmillákat egy televízióért, ami kb. úgy veszít az értékéből mint egy okostelefon.
Kíváncsian várom hazánkban lesz-e ezekből.

Denyiro

(#36) PuMbA válasza Denyiro (#35) üzenetére


PuMbA
titán

"Részemről már egy 50" méretű, megfizethető árú Full HD televízióval is kibékülnék. "

Ezt már nézted? [link] :) Szerintem elég megfizethető árú.

[ Szerkesztve ]

(#37) vond válasza PuMbA (#36) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ismerve a hazai fizetéseket, szerintem a bőven 100k alatti ár lenne a megfelelő. Vagy kétszer ennyit kellene keresnie mindenkinek (kivéve az így is milla körül, vagy afelett keresőket). De ez már egy másik téma. :)

Egyébként van már 50 inch körüli TV 85-ért is, csak kérdés, milyen képminőséggel. Többedik készüléknek még akár jó is lehet. Én pl. gondolkozok rajta, hogy megnézem. Kellene egy abszolút kiegészítő tévé, és akkor már lehet, hogy nem 32"-est kéne venni 45-ért, hanem 49"-est 85-ért. ;]

(#35) Denyiro: Teljesen egyetértek. 4K-nak tévézésnél 65" felett látom értelmét. Én kb. 1,5-2 méterről nézem a mostani 49"-es FullHD-t, és még itt sem látom a pixeleket. A munkahelyen használunk 65" UHD Sony-kat, és bizony ott is jócskán bele kell bújnom a kijelzőbe, hogy "lássam a négyká értelmét". Teljesen életszerűtlen, hogy valaki fél-egy méterről nézzen egy UHD-s 40-50" körüli tévét.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#38) SirRasor válasza arty (#32) üzenetére


SirRasor
őstag

(#39) voyager4.4 válasza arty (#32) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nem kell messzire menni, Thomson néven akár a Tescoban is találkozhatsz velük.

no fate but what we make

(#40) kriszpontaz válasza voyager4.4 (#39) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Azt a márkát nem a Vestel birtokolja?

(#41) voyager4.4 válasza kriszpontaz (#40) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nem. link

no fate but what we make

(#42) kriszpontaz válasza voyager4.4 (#41) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Hmm...köszi, ez kimaradt nekem. :)

(#43) Cassi válasza voyager4.4 (#39) üzenetére


Cassi
senior tag

A Thomson valóban a TCL-é, de csak mint egy elhanyagolt subbrand, nem azonos a termékskálájuk.

(#44) arty válasza atike (#33) üzenetére


arty
veterán

telefont "simán" rendelsz neten, tévét nem tudom ki vállalna be... (gariztatás, stb)
embert nem ismerek, akinek ilyen márkájú tévéje lenne, vs. telefonból rengetegen vettek kínából akár (vagy eu webshopokból)

...de ügyesen maszatolsz :)

(#34) Korbel78 : gondolom rengetegen vannak az usából magyarok, akik ph! bemutató cikkekből informálódnak.... :D oké....

(#38) SirRasor : jéé, köszi! akkor mostmár léteznek az "itthoni" kínálatban is :R

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#45) #27070592 válasza Vikthor (#7) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ezer euróért 55inches fullhd oled
vs.
65inches tlc 4k hádéerr mirákulum..

Nálam egyértelműen az első a nyerő.

(#46) haxiboy válasza vond (#18) üzenetére


haxiboy
veterán

Erősséget, telítettséget, fényességet, illetve működési elvet is lehet változtatni. Játék módban pl sokkal agresszívabb, film módból is van több. Nagyon jó cucc. Most már inkább az a fura hogy a másik TV-n nincs ambilight.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#47) Pro Koryak válasza vond (#15) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"de engem baromira zavar, hogy már 20-30 fokos szögben úgy elmásznak a színek (ez zavar jobban), meg beesik valahova 500:1 köré a kontraszt, hogy az borzasztó."

IPS panelnél a kontraszt meg szemből is csak ennyi. :C :R ;]

(#48) vond válasza Pro Koryak (#47) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Megértetted a lényeget, látom. :D Nem mellesleg a jobb IPS-es kijelzőknek 1000:1 körül, vagy felette van a kontrasztaránya (nekem a kalibrált monitoraim és a tévém is hozzávetőlegesen ennyit tud), és ez kb. mindenhonnan nézve ennyi. Meg pl. egy rózsaszín háttér sem lesz full lila, meg a zöld se lesz kék 30 fokos szögből nézve, hanem marad ugyanolyan színű, meg ilyen apróságok. :) Aláírom, van olyan helyzet, ahol jó, vagy jobb a VA panel, de nekem összességében nézve az IPS sokkal jobban bejön.

(#46) haxiboy: :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49) Piftuka válasza Denyiro (#35) üzenetére


Piftuka
veterán

" Úgy tolják ezt a 4K-t mint anno a 3D-t akarták elfogadtatni mindenkivel és letolni a torkán ha kérte, ha nem. "

Engedd el! A 3D sem fájt annak, aki nem használta, és a 4K sem fog fájni.

Ezeken a tévéken a Full HD tartalom is rendkívül jól fest, így aztán kár azon keseregni, hogy egyre ritkább a Full HD tévé az egyes gyártók termékpalettáján.

Mindazonáltal például SHARP legújabb Full HD modelljei jónak ígérkeznek. Várhatóan nem kell lemondani a minőségi televíziókról ebben a kategóriában sem.

Egyébként éppen az említett THOMSON televíziók között lehetett találni a közelmúltban is igazi "best buy" modellt. (A TESCO árusította, rendkívül akciós áron.)

"Aquila non captat muscas."

(#50) goker


goker
csendes tag

Valamilyen formában elérhető a Series 5 vagy 6 modell europában? Vagy mindösszesen maradt a DP660? Az mit tud ezekhez képest kb? 300 nites panel eléggé kiábrándítónak tűnik. (USA Series 6 kb 650-700-at tud). Ez a DP660 egy Samsung skálán hol helyezkedik el? Mu6100 vagy esetleg MU7000? Bárki látta már előben esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.