Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Most nem kötekedésből, meg nem konkrétan erre a telefonra vonatkozóan, de úgy általában mi haszna egyelőre az LTE-nek egy ilyen mobil eszközön? Nem felet meg átlag netezésre a HSPA?

(#2) F-ECT$


F-ECT$
titán

Nagyobb képátló, ugyanaz a felbontás -> mi a lesz a retina display-el?

Dive ever, work never.

(#3) VD


VD
őstag

Meg lesz iPhone mini és nano is! Sőt jön egy olcsóbb iPhone is! Csak, hogy teljes legyen a szokásos pletyka áradat...

[ Szerkesztve ]

(#4) vicze válasza kolosanyi (#1) üzenetére


vicze
félisten

LTE inkább vezetékes net kiváltására van valóban, jóval alacsonyabb ping meg "ilyesmi".
De magában a készülékben főleg a hatalmas lefedettséget figyelembe véve 0 értelme, főleg ha US only...

Ez is US only lesz tehát korlátozott frekvencia sávokkal?

[ Szerkesztve ]

(#5) zsolidodd válasza kolosanyi (#1) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Ezen én is gondolkodtam már. Max akkor lesz értelme, ha lesz korlátlan csomag. Ha pl. havi 10000-ért kapnék korlátlan adatforgalmú mobilnetet, normális lefedettségű HSPA/LTE hálózattal, akkor simán lemondanám a vezetékes netemet.

(#6) Dany007


Dany007
veterán

"mely persze részben a négymagos grafikus társprocesszor energiaéhségét hivatott csillapítani. "

Hadd kérdezzem már meg a szakértőket. Itt a fórumon mindenki azt magyarázza - amikor többmagos prociról, vga-ról van szó - hogy ilyen esetben a több mag jelentős energiamegtakarítást jelent. Mivel megoszlik a munka a több mag között blablablabla...

Tehát amikor többmagos telefonoknál felhívjük a figyelmet, hogy pl a 4 mag többet fogyaszt, akkor mindig lehurrognak, hogy mert azzal pont, hogy energiát takarít meg a gépezet.
Most akkor hogy is van ez?

@F-ECT$:

"Nagyobb képátló, ugyanaz a felbontás -> mi a lesz a retina display-el?"

Majd megmagyarázzák ezt is, ahogy az új Ipad-nél is. Ne félj. Ott is lehetett retina display-nek nevezni a kijelzőt 264 akárhány ppi-s felbontással, mert ugye távolabbról nézed, mint a telefont. Na majd jön az új iPhone is és majd azt is pár centivel távolabbról kell nézni és kész is a retina display.
Épp ezért az én otthoni TV-m is retina display, csak kellő távolságból kell nézni!

(ugye iPhone 4 326ppi az új iPad pedig csak 264ppi. De a távolságkülönbségből adódóan az új iPad képét mivel távolabbról nézed ugyanolyan szépnek látod, mint az iPhone 4-ét. Ergo az új iPhone-t majd még egy picit távolabbról kell nézni és már az is retina display lesz! That's Amazing!!!ngéy!)

[ Szerkesztve ]

(#7) Cyberpunk válasza F-ECT$ (#2) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kuka. ;] Vagy maradnak a jelenlegi méreten, és akkun. így viszont kisebb lesz az üzemidő.
Vagy beáldozzák a retina kijelzőt. Esetleg a mérettel felbontást is növelnek. akkor meg az alkalmazások kompatibilitásával lesz gond. Vagy kitalálnak egy fejlettebb akkut, ami nem túl valószínű.

vicze1: kizártnak tartom. Azért ez nagy butaság lenne. Jó iPad, de azért az egy kicsit más.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) donceleger8 válasza zsolidodd (#5) üzenetére


donceleger8
őstag

Nem értem miért? A 10k olyan jó ár? Pesten 6k-ért 120 megabites netet kapsz korlátlan adatforgalommal, de a vidékieknek is vannak lehetőségeik, pl nekem 7k a tv-telefon+25megás net szintén korlátlanul! És bőven elég! Otthon van rádiós router, így a netezés wifin megoldott, ha meg úton vagyok akkor jó a díjcsomagba foglalt 500 mega is, még soha nem használtam ki!
Mobilhálózatoknál meg mindig csak elméleti maximumról beszélünk ami a sebességet illeti, mert minél többen vannak a hálózaton, annál lassabb a sebesség! Letölteni meg nyilván nem ezen keresztül fogsz, mert még ha korlátlan is dolog, azért a p2p forgalmat nem engedik és ftp esetében is vizsgálják a kiugró adatmennyiséget!
De ha nem letöltésre használod a netet, akkor meg teljesen jó a jelenlegi hálózat is. Böngészéshez ugyanis nem kell túl nagy sávszél!
Soha sem értettem azokat, akik mobilnettel akarják pótolni a vezetékes vagy kábeles netet! Ez a mobilinternet kész rablás!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#9) F-ECT$ válasza donceleger8 (#8) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha sokat vagy úton, vagy épp nincs a melóhelyen wifi, akkor jól jön a mobilnet. Nekem is 500 Mb-os a keretem, de mellette wifin elhasználok még 4-5 Gb-ot. Ha nem lenne wifi, akkor változtatni kellene a netezési szokásaimon, amit nem szeretnék.

Dive ever, work never.

(#10) Dany007 válasza F-ECT$ (#9) üzenetére


Dany007
veterán

"Ha nem lenne wifi, akkor változtatni kellene a netezési szokásaimon, amit nem szeretnék."

Hát borzasztó! ;] Pár éve még wifis telefonokat se lehetett kapni. Biztos igen régi berögzült és pótolhatatlan szokásról lehet szó :P

(#11) F-ECT$ válasza Dany007 (#10) üzenetére


F-ECT$
titán

Azelőtt pár évvel meg mobil sem volt. Lemondanál róla? Nem hiszem... ;)

Dive ever, work never.

(#12) #16820480 válasza Dany007 (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

itt arról van szó, hogy jobban skálázható a több magos megoldás, feltéve, ha megfelelően kezeli a rendszer. maximális terhelés mellett többet fog fogyasztani a 4 mag, de:
- ilyen azért általában nem fordul elő huzamosabb ideig.
- a nagyobb teljesítmény miatt a 4 magos soc gyorsabban végez az adott számítással, mint egy 1 vagy 2 magos, azért bár többet fogyaszthat, de kevesebb ideig. a lényeg itt, hogy ez hogy jön ki gyakorlatban.
- ha mondjuk tfh a 4 magos soc 50%-kal többet fogyaszt, az még mindig kisebb fogyasztás magonként, mint az előd esetében, így ha csak 1-2 mag kell egy adott feladathoz, akkor kevesebbet fog fogyasztani, mint a kevesebb magos változat.

(#13) donceleger8 válasza F-ECT$ (#9) üzenetére


donceleger8
őstag

Mire megy el neked 4-5 giga?
Nekem youtube, meg internetrádió mellett sem megy el ennyi! És ha úton vagyok, vagy éppen nem otthon tartózkodom, akkor meg kibírom, hogy ezeket ne csináljam!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#14) Cyberpunk válasza #16820480 (#12) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért ehhez az is kell, hogy az adott alkalmazás fel legyen készítve erre. Gondolom iOS-en sem nagyon van ilyen játékokat leszámítva.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) drosan válasza Dany007 (#6) üzenetére


drosan
tag

Lehet kissé fura hasonlat de az alapelv szerintem ugyanez: anno egyik autós műsorban csináltak egy Prius vs BMW M3 fogyasztási tesztet, míg a Toyota motorja kb maxon járt, azonos sebesség mellett a BMW teljesítménye 1\3-át sem használta ki, és sokkal kevesebbet fogyasztott, mint a hybrid....tehát amíg nem maxon járatod a 4magos procit, addig kevesebbet fogyaszt mint egy 1magos...márpedig egyelőre az egymagos procik sebességéhez írnak többségében programokat....

(#16) zsolidodd válasza donceleger8 (#8) üzenetére


zsolidodd
senior tag

10000 nem olyan jó ár, de ha teljesülne a többi elvárásom, akkor jó lenne. Nekem pont az lenne a lényeg, hogy az itthoni netem sebességét megközelítő netem lenne máshol is. Az meg, hogy neked mi elég, az én szemszögemből irreleváns.

(#17) Pantal válasza donceleger8 (#8) üzenetére


Pantal
senior tag

Igen. Pesttöl 5kmre lakok es itt 10k-ert kapsz 8mbps os adslt. Kb hangyaf#sznyi feltöltessel, a letoltes is max 800kbps. Itt sajnos nincs upc v digi. Szóval ennyit erröl.

(#18) Robertoq válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


Robertoq
őstag

Egyetértek. Olyan mintha a 4G esetén mindképpen veszítene az Apple
- ha hagyja vásárlókat veszít
- vagy kénytelen visszalépni üzemidő tekintetében
- vagy kijelző/kompatibilitási problémáik lesznek ha növelnek

(#19) Dany007 válasza drosan (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Értem. Tetszik a hasonlat. :)
Csak csodálkozom, hogy pl a cikkben (is) kihozzák lehetséges akkufogyasztó lehetőségnek.

Bár lehet, hogy az új iOS már képes lesz megfelelően kezelni, de hogy kezdetben a programok nem, az biztos.
Bár a 4 magot biztosan kifogja használni, ha más nem játékoknál. Ergo ott azért érezhető lesz a fogyasztásnövekedés.

@sheratan:

neked is köszi a kimerítő választ! :K

szerk.: mondjuk ami az akksi illeti még ha a jelenlegi szintet tudnák is tartani, az is kevés lenne. Ez az 1-2 napos üzemidő átlag használat mellett igencsak gyér. Ennek minimum 4-5 napra kéne növekednie normál használat mellett. 2-3 napra intenzív használat mellett és kb 1 hétre gyenge használat mellett. És ezzel kb elérnék a 10-12 évvel ezelőtti 3210-es szintjét.

És ha már Apple meg akku. Tavaly jelent meg egy cikk, miszerint az Apple dolgozik a tartósabb akkumulátorokon. Persze ezidáig ebből se lett semmi. [link]
Van még ~ 9 ilyen elmentett cikkem az elmúlt 5-6 évből, amelyekben hamarosan bekövetkező forradalmi akkumulátorok bejelentését / illetve elkészítését írják le. Egyikből se lett semmi, mind a mai napig. De talán az Apple-nek elhiszem, hogy ráálltak a kérdésre és előbb-utóbb képesek lesznek valami nagy dologra ilyen téren is. Ez ma már annyira égető probléma a mobil szegmensben, hogy egy dupla kapacitású készülék bejelentése simán felérne akkora sikerrel, mint anno az első iPhone érintőkijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#20) Totheground


Totheground
addikt

Ha esetleg beleteszik, remélhetőleg támogatni fogja az itthoni frekvenciákat is...

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#21) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Azért hihetetlen, h már 1,5 GHz-es, sokmagos procik meg giga ramok vannak a telókban is, de még mindig az ezeréves lítiumos akksikat használjuk, ami ma már gyk. semmire se elég :W

Egyébként meg szép és jó, hogy több mag esetén alacsonyabb lehet a fogyasztás, csak ugye ehhez egyrészt magának az oprendszernek is natívan támogatnia kell ezt, másrészt meg az appoknak is - az android is csak az ICS óta tudja ezt (az iOS meg a WP talán meg még egyáltalán nem), plusz még az is beletelik némi időbe, míg az appokat is több threadesre fejlesztik... úgyhogy messze vagyunk még attól, h több mag=kisebb fogyasztás

(#22) Cyberpunk válasza Dany007 (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én példának a Motorola-t tudom felhozni a Razr Maxx esetét. Habár az is a szokásos akkumulátor technológiát használja, de némi vékonyságot feláldozva sikerült belepréselniük egy 3300 mAhs akkumulátort. Ha már nincs a kezükben forradalmi új technológia, akkor legalább erre gondolhatnának. De amíg szerintük az első a hardver/kijelző, aztán a vékonyság és a dizájn, majd valahol a végén jön az üzemidő, addig ez nem fog változni.

A Razr Maxx, sem világmegváltó, de a konkurens modellekhez képest igencsak meglátszik a "kövér" akku jótékony hatása. Ha lehetne kapni, meg most vennék készüléket, akkor csak ez jöhetne szóba. Pont az üzemidő miatt.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) Totheground válasza K0vasz (#21) üzenetére


Totheground
addikt

Az iOS már régóta támogatja (jóval az ICS előtt már támogatta).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#24) #16820480 válasza Cyberpunk (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát igen. bár mondjuk multitask mellett már előjöhet az előnye. mondjuk nem tudom ios-en mennyire vannak szabadon engedve az ilyen lehetőségek, lehet, hogy egyelőre még nem profitálnak belőle sokat.
volt régebben amúgy valami 26 magos koncepció is, azzal azt hiszem nem lett semmi végül.

Dany007: igen, jó lenne egy hosszabb üzemidő. amióta jobban kihasználom a telefonom, azóta 2 napig megy nagyjából. de mondjuk lényegesen többet is tud, mint egy 3210. ha egy olyan tudású telefont szeretnél manapság, akkor elmegy az több hétig is, lásd például a Philips modelleket.
de nem tudom, hogy a Li-ion technológiából mennyit lehet még kihozni, mostmár egy nagyobb ugrásra lenne szükség, hogy kihajtsák ezeket az eszközöket.

(#25) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Fizikailag nagyonbb képátló=fizikailag nagyobb fogyasztás felbontástól függetleül

(#26) Cyberpunk válasza #16820480 (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja multitasking, csak oda megint a rendszer a probléma. Egy PC-n természetesen van értelme ebből a szempontból a több magos CPU-knak. De azért a mobil OS-ek köszönő viszonyban sincsenek egy desktop OS-el ebből a szempontból. Maemo, vagy Blackberry Playbook QNX rendszer ami elég komolyan épít a multitaskingra. A Maemo az meg már halott, Meego meg hát sehol. Android, iOS, WP7-en nincs "igazi" multitasking, az én ismereteim szerint.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) F-ECT$ válasza donceleger8 (#13) üzenetére


F-ECT$
titán

Amíg "csak" az 500 mb-os keretem volt, addig opera minivel nyomultam, és nem néztem meg a beágyazott videókat pl a comment.com-on. Gondolj bele: 500 Mb / 20 munkanap = 25 Mb. Ez még fél óra internet rádióra sem elég.

A 4-5 Gb persze kicsit pazarló, ha csak 2-3 Gb-om lenne, abba is beleférnék. Egyébként net rádió, youtube, letöltések (1-2 gameloft játék már gb-os nagyságú) viszik el a nagy részét.

Dive ever, work never.

(#28) #16820480 válasza Cyberpunk (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, mit nevezünk multitasknak. nem fut élőben az összes alkalmazás egyszerre, de még tudtommal ios-en is egyszerre több háttérfolyamat működik, muszáj neki, ha más miatt nem is, de az ilyen zene, navigáció és a többiek miatt. plusz ugye kezelni kell a hálózatot is. ezek egy része nem túl erőforrásigéns, de nem baj az, ha eloszlik a terhelés (pl valami lefog egy cpu magot teljesen, akkor attól még nem hal be a rendszer, mert a többi mag ki tudja szolgálni a többi folyamatot.

(#29) Dany007 válasza Cyberpunk (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Már hallottam róla és azóta se értem mért nem vették át az "ötletet" a gyártók. Most olvasom, hogy mindössze 1,9 mm-es vastagodás történt. Még így is csak 9mm vastag.
Az én optimus p500-am ~ 15mm vastag :D Bár nekem pont ez a jó, kézreálló, megfogható kategória.
A mai csúcskészülékek meg még 9mm-nél is vékonyabbak esetenként. Szerintem simán feláldozhatnának ebből akár 2-4mm-t is ha duplájára lehetne növelni a kapacitást.

Nem tudom megérteni mért nem képesek ezt meglépni. Hiszen a további vékonyítás már csak e-penis növelés. Mert amúgy egy 7-8mm-es telefon megfoghatatlan. Kicsúszik az ember kezéből, egyszerűen kényelmetlen a fogása.

"majd valahol a végén jön az üzemidő, addig ez nem fog változni."

Ó dehogyis nem! Majd figyeld meg! A pofára esés már nincsen messze! :) Hiszen azt hiszem talán el is jött az az idő, amikor már nem tudnak többet belepakolni egy telefonba mert az akksi fél napig se bírná ki. Kíváncsi leszek a többi nagykijelzős többmagos 4G telefonra is. Az átlag eddig is 1-2 napot bírt max. Ezután még ennyit se fog.
Fejlődni meg muszáj, de nemigazán lehet már hová, hiszen minden új innovációhoz plusz áram kell. Legyen az 4G, nagyobb kijelző, erősebb wifi, esetleg 4 mag fullon kihajtva stb...
Egyszerűen ma már az akkumulátor lett a szűk keresztmetszet. A plafont már évekkel ezelőtt elérte. Azóta már csak az üzemidő csökkentés meg a fogyasztásoptimalizálás megy. Pedig az igazi megoldás egy újfajta akkumulátor vagy nagyobb akksi jelentené.

(#30) Dany007 válasza F-ECT$ (#27) üzenetére


Dany007
veterán

"ha csak 2-3 Gb-om lenne, abba is beleférnék. Egyébként net rádió, youtube, letöltések (1-2 gameloft játék már gb-os nagyságú) viszik el a nagy részét."

Jó, mondjuk ennyi erővel torrentezhetnél is a telefonon. Az is kb annyira szükségszerű, mint a fent felsorol tevékenységek. Ráadásul pl netrádiónak is van net nélküli megfelelője. FM rádió. Az nem vesz le az 500MB-os keretből. Online játék helyett meg le lehet tölteni játékot a telefonra. Amit mondjuk otthon / munkahelyen wifiről meglehet tenni. És menet közben játszani úgy, hogy szintén nem kell a netes kvótádat használni.

Szóval így nem csoda hogy gyorsan elfogy az az 500MB-t. De nem is erre - ilyen hosszan tartó tartós kihasználásra - tervezték sem a mobilnetet sem magát az előfizetést.

(#31) F-ECT$ válasza Dany007 (#30) üzenetére


F-ECT$
titán

FM rádió hívő vagyok, de néha azokon nincs mit hallgatni néha.

Természetesen ha lehet wifit használok, az volt a kérdés, hogy hogy jön össze wifin 4-5 Gb. Szóval olvass, mielőtt írsz ;)

Dive ever, work never.

(#32) Cyberpunk válasza #16820480 (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja a rendszer közeli alkalmazások/folyamatok azok képesek erre. De a 3dr party alkalmazásokat, meg elteszi seep-be. Tehát azok úgymond hibernálódnak, igaz ennek több oka van mért jó.: Mert energiát/erőforrást spórol meg, és jobb megoldás a memóriában tárolni, mintsem bezárni, mert akkor lassabban fér hozzá a rendszer. Lényegében nem is maga az egész program fog a memóriában tárolódni, hanem csak annak egy része, egy rutin vagy szkript, vagy nevezzük bárminek. Ezért nem jó task killerezni.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) vicze válasza Dany007 (#19) üzenetére


vicze
félisten

Hát most merek fogadni, hogy iOS 6 + LTE-n kívül nem kell csodákra várni, 4magos GPU is totál féleleges "The new iPhone"-ba, csak a fogyasztást növelné. A5X sok téren el van baltázva a konkurenciához képest.
Az aksit már pusztán LTE miatt is növelni kell, egyszerűen aksi gyilkos.
Tippre 2000+mAh?

(#34) Kriza válasza Pantal (#17) üzenetére


Kriza
őstag

Én meg Pesten lakok egy közepesen nagy lakótelepen (XVI. ker, Centenáriumi) , mégsincs digi/upc, csak valami lósz@# huszadrangú szolgáltató arcpirítóan magas árakkal és alacsony sebességgel. Nincs is vezetékes netem, csak 3G, azt legalább a cég állja.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#35) Dany007 válasza F-ECT$ (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Oké. Bocs. Akkor a kérdés volt baromság. Nyilván ma már egy telefonon talán a torrent kivételével bármilyen netes felhasználást meglehet oldani. Ergo akár 5-10GB-os letöltés sem elképzelhetetlen. :) Az már más kérdés mennyire szükséges és mennyire ésszerű is ez a megoldás.

(#36) gzbotii válasza Dany007 (#35) üzenetére


gzbotii
veterán

Droidon volt nekem torrent kliens, (meg az elso ilyen telefonomon) es max 200kB/s sebessegel, de ment :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37) Totheground válasza Dany007 (#35) üzenetére


Totheground
addikt

"Ergo akár 5-10GB-os letöltés sem elképzelhetetlen"

Havi átlagban 6 gigát használok. Sokat közlekedek és közben megy a rádió stream (fogalmazzunk úgy, hogy a nálunk sugárzott zenék és az ízlésem nem találkozik), böngészek, képeket és videókat töltök. Szóval simán el lehet égetni ennyit. :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#38) whYz


whYz
addikt

gzbotii: Az ezert volt, mert az ingyenes annyira van limitalva. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) gzbotii válasza whYz (#38) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat azt hiszem, az a kliens ilyen volt..de az mar lassan egy eve volt ez...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40) #16820480 válasza vicze (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

engem az izgat inkább, hogyha annó az első telefonjuknál beintettek a 3G-nek, mondva, hogy nem elég kiforrott még, akkor most miért lenne még LTE változat?

(#41) vicze válasza #16820480 (#40) üzenetére


vicze
félisten

Inkább szolgáltatói nyomásra. (már nincs Jobs aki középső ujjat mutasson nekik, már profit maximalizálás megy) Amcsiban a szolgáltatók rettentessen nyomják a 4G-t (totál értelmetlen amúgy), és a reklámokban a csapból is ez folyik, és ha ezzel lehet megvenni a népet hát legyen. Főleg hogy AT&T és T-nél is a 4G valójában HSPA+ (vagy mi).
Amúgy az LTE hangátvitele fényévekkel jobb minőségű, mint a jelenlegi GSM vagy 3G, szóval majd lesz "soha nem hallott hangminőség" dia. :)

[ Szerkesztve ]

(#42) kolosanyi válasza vicze (#41) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ahhoz először el kéne terjednie a technológiának a minimálisnál kicsit jobban is, meg a szolgáltatóknak is ki kéne már húzniuk a fejüket a seggükből és nem ilyen idióta netcsomagokkal dobálózni, esetleg teljesen átállni az internet alapú kommunikációra. Erre szerintem még lehet várni egy 10 évet.

(#43) F-ECT$ válasza vicze (#41) üzenetére


F-ECT$
titán

már nincs Jobs aki középső ujjat mutasson nekik, már profit maximalizálás megy

Jobs-zal is az ment...

Dive ever, work never.

(#44) #16820480 válasza vicze (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem csak az USA-ban tolják, Korea is most 4G lázban ég, meg Japán is (gondolom). illetve kezdik már lassan lassan Európában is. én a hangminőség javulás miatt szeretném már látni a gyümölcsét a fejlesztésnek, meg a talán stabilabb és gyorsabb net is. bár nem mintha mobilon annyira nagy szükségem lenne ekkora sávszélességre, de előbb utóbb azért tableten és laptopon is jól jöhet.

(#45) vicze válasza kolosanyi (#42) üzenetére


vicze
félisten

Jó ez tyúk tojás játék. Minek építsek 4G hálózatot ha nincs eszköz ami használja, minek vegyek 4G eszközt, ha nincs hálózat hozzá.

(#46) vicze válasza F-ECT$ (#43) üzenetére


vicze
félisten

Hát azért AT&T-t az elején elég szoros gyeplőn tartották, persze Jobs alatt is lazult, de pl. nem hiszem, hogy lenne 4G akár az iPadben akár az iPhoneban "idő előtt" vele.
Bár az is igaz, hogy lassan nem lesz mit újítani, pedig kellenek a Keynote-ba a "forradalmak".

[ Szerkesztve ]

(#47) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A Reuters szerint az Iphone 5 már a második negyedévben debütál és óriási 4,6 colos kijelzőt fog kapni: :))

[link]

(#48) kolosanyi válasza =Mentor= (#47) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nagyon fogok röhögni ha ekkora tepsi lesz. Bár jobban belegondolva ez inkább elszomorító, kb az utolsó csúcskészülék, ami viszonylag kompakt méretű, ez agyoncsapná az egészet. Persze ez nem fog bekövetkezni és egy mahaság a firkálmány.

(#49) Bailey válasza =Mentor= (#47) üzenetére


Bailey
senior tag

Szerintem kizárt hogy ekkora kijelzőt kapjon. De az LTE valószínűleg benne lesz.

Vicze1!

Végül azért az AT&T nyomására az 5.1-ben már 3G helyett 4G-t ír ki az iPhone.
Az AT&T a sima HSPA-t 4G-nek reklámozza, és már egy ideje kérték az Apple-t hogy változtassák meg az ikont.

[ Szerkesztve ]

(#50) vicze válasza Bailey (#49) üzenetére


vicze
félisten

Igen ezt írtam is, és tudtommal T-nél is ezt csinálja 5.1-től. :)
Végül is a szolgáltató annak nevezi szóval, akkor azt írja má' ki. :D
És lőn egy SW updattel 4G-s iPhone, francnak ide új chip. :D
(Ebben az a vicc, hogy AT&T-nek már van LTE is, azt minek hazudják majd 5G? :D)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.