Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Epsylon


Epsylon
aktív tag

Nekem a munkahelyem ott van a Kelenföldi végàllomàs mellett és úgy néz ki, hogy bent a Metrónàl is lesz egy üzletünk. Ha oda "kinyúlik" a féreglyukból a 4G, akkor nekem hasznos lesz a jelenléte. Ha nem, akkor nem sok hasznàt fogom làtni míg a Keletitõl bemetrózok a munkahelyre.. Holnap àtadàs.. De nincs kedvem bemenni dolgozni.. Remélem a sok újdonsàg és szenzàcióhajhàsz mind metróval megy hétvégén és legalàbb akkor nem kell majd valami hajlékony hónaljàt vagy kannàsboros-pörköltes szakàllàt kerülgetnem a tömött piroshetesen.
A mobilnet is ingyen lesz a hétvégén? :DDD

Jahh.. FB-on nem nyilvànos a hozzàszólàs lehetõsége.. :((

[ Szerkesztve ]

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#3) Sofian válasza Epsylon (#1) üzenetére


Sofian
őstag

Kelenföldön a felszínen van/eddigis volt 4G

Tovább ha már új területet fednek le, akkor logikusnak tűnik hogy a legújabb technológiájukkal tegyék ezt.

[ Szerkesztve ]

(#4) Bog válasza Sofian (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Pszt, a "lefedés" az nem olyan, hogy megcsinálom 4G-vel és kész. Mert akkor azok a szerencsétlenek, akiknek csak egy pudvás, HSPA+-t ismerő telefonjuk van még térerőt sem látnak. Szóval ha lefednek egy területet, akkor ott először is GSM alapból, mert az mindenki tudja használni, aztán 3G, hogy legyen net, végül 4G, hogy legyen mire felvágni... Nyilván ma már van olyan beltéri bázisállomás, ami all-in-one, de gondolhatod, hogy egy ilyen pont nem ugyanannyiba kerül, mint egy 3G átjátszó...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#5) Sofian válasza Bog (#4) üzenetére


Sofian
őstag

Ez ismert volt Számomra is. Mivel teljesen új rendszert építettek ki lennt ezért logikus lépés mindet egyszerre. Ahelyett hogy fél év múlva ujra kelljen foglalkozni vele.

(#6) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Hát én sem látom értelmét. Inkább az egész ország területén legyen 3g meg HSPA.
A tv csatornáknál is jöhetne több 720p. 1080p... arról nem is álmodozok. :(((

arra mondjuk tök hasznos lehet a 4G az alagútban, hogy ha ez a metró is olyan sűrűséggel döglik le, mint a csilliárd pénzért felújított 2-es, akkor live stream videóban lehessen közvetíteni, ahogyan kimentik az embereket. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#7) DarknessHope válasza Epsylon (#1) üzenetére


DarknessHope
senior tag

piros 7-es nem jön el ezután kelenföldig. valahol Astóriáig jár csak asszem.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#8) Sofian válasza DarknessHope (#7) üzenetére


Sofian
őstag

Blaha

(#9) Epsylon válasza DarknessHope (#7) üzenetére


Epsylon
aktív tag

Este még azzal mentem be.. Ketten voltunk rajta. :DDD
Ma már metróznom kellett. Fura, de hosszabb volt így az út. Gondolom az oda-vissza-föl-le mászkálás miatt.. Ennyit a 13 perces menetidőről..

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#10) Sofian válasza Epsylon (#9) üzenetére


Sofian
őstag

Mérted stopperrel? Vagy csak érzésre. Mert nem mindegy. ;)

(#11) DarknessHope válasza Epsylon (#9) üzenetére


DarknessHope
senior tag

hétfőtől változnak asszem a járatok... most még van átfedés....

bár ma láttam az első 48-as villamost :)

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#12) Epsylon válasza Sofian (#10) üzenetére


Epsylon
aktív tag

Hétre szoktam hazaérni. Fél nyolcra voltam otthon. Ebben közrejátszott, hogy lekéstem a 20-ast, amit a 7E-vel el szoktam érni.

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#13) Epsylon


Epsylon
aktív tag

Khmm... A lassított netem is gyorsabb lett.. De csak a metrón. Vagyis, valahogy gyorsabban töltenek be az oldalak.

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#14) Sofian válasza DarknessHope (#11) üzenetére


Sofian
őstag

Szombattól már minden az új menetrend szerint jár.. ezért volt 48-as villamos is..

(#15) perovics


perovics
csendes tag

A 4G jót tesz a telefon üzemidejének, mivel ha gyorsabb pl. az emailek letöltése, weboldal megnyitása, akkor kevesebb időre pörög fel a processzor és az antenna. Anandtech-en pl. lehet olvasni erről. Szóval nem csak on-line HD videó nézésre jó, hanem mindenkinek segít kicsit.
Bárcsak minél több helyre hoznák el a 4G-t, és persze a 3G-t is :).

(#16) ollie válasza #20749568 (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még térerő sincs az egész országban, nemhogy 3G meg HSDPA. Anyósoméknál sokszor telefonálni sem lehet, és még az is csoda ha az Edge működik.

***

(#17) Tachion86


Tachion86
tag

Elárulom hogy ez minek/kinek jó: A metródolgozóknak akik egész nap ott vannak a föld alatt a csőben. Például nekem. ;-)
Bár a sebesség nem sokat ér amikor átlag 20-40 percenként, de van hogy néha 3-4 másodpercenként(!) ledob a 3G is a Határ-úton.

(#19) Sofian válasza #20749568 (#18) üzenetére


Sofian
őstag

Fura.. pedig egész Érden beltéri 4G lefedettség van. Azon vagyok most is.. (szintén Érd) Illetve a 3G is rendben megy másik készüléken..

[ Szerkesztve ]

(#21) cirx


cirx
senior tag

Én mindig azt mondom, hogy semmit sem ér ez a "hatalmas" fejlődés ha a közepes (nem mobilnetes) csomagoknál 512-1024 Mb a leforgalmazható adatmennyiség!
Megnézek 10 youtube videoklipet HDben azt le is forgalmaztam az 512 megát! Sokra megyek a gyorsasággal ha 4G-n 20 perc alatt leforgalmazom a rendelkezésre álló mennyiséget!

S23 GREEN

(#23) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ha meg nem lenne az lenne a baj.. :U

(#24) Dilikutya válasza lsebestyen (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a baj, hogy a 3G is szar lefedettségű. Szép, hogy a föld alatt lesz 4G, de sokfelé a föld felett sincs 3G sem...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) Sofian válasza Dilikutya (#24) üzenetére


Sofian
őstag

A 4-es metró vonalán a föld felett is van 4G... gondolom az volt a lényeg, hogy aki eddig ezen az irányon utazott ugyanazt a szolgáltatást kapja mint eddig a felszínen.

(#26) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Kérlek szépen, ez azért jó, mert így kettő másodperc alatt lehet elhasználni a satnya kis havi adatforgalmadat.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#27) panderson


panderson
tag

Mondjuk, hamár beleölték a pénzt, inkább örüljünk. A telefonSZOLGÁLTATÓnak az a feladata, hogy biztosítsa a kapacitást a szerződésben vállalt adatsebességre/mennyiségre. Tehát nekünk akkor jó, ha egy lépéssel a mobilok fejlődése előtt járnak, mert addigra már van fogadóképes hálózat. Beláthatjuk, hogy az adatforgalom egyre csak nő, tehát minden HD/FHD/stb.. lesz, tehát pont itt a MA-n nem kéne ezt magyarázni. Nem sok időn belül lesz kereslet a 4G képességeire is. :))

Nem, nem vagyok egyik cég munkatársa. :DDD

(#28) Dilikutya válasza Sofian (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ott lehet, hogy van, de sokfelé még se 3G, se térerő nincs.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) cirx válasza panderson (#27) üzenetére


cirx
senior tag

én pl vidéken pont lesz@rom a pestiek lte metróit! örülök ha egy két eldugott falucskában van gsm, így kifejezetten felemelő ha a fővárosban lte van a föld alatt is!

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#30) panderson válasza cirx (#29) üzenetére


panderson
tag

Ezzel szvsz a szolgáltatódhoz fordulj, az MA fórumában nem hiszem, hogy nagy hatással vagy a vidéki térerő alakulására.. :D

(#31) Baltásgyilko válasza cirx (#29) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Itt vidéken (falun!) mindenhol van 3G, legközelebbi nagyváros 20 km. De lehet ez csak a nyugat miatt van.

(#32) Ghostman78 válasza Sofian (#19) üzenetére


Ghostman78
senior tag

Ófalu (Felső utca) illetve , Kankalin utca köszönő viszonyba sincs a 4G-vel
:O :O

S3/LTE és S4en tesztelve

(#33) tomp


tomp
félisten

Telenornál DC-HSPA van, nem HSPA! :)
Illetve LTE. Amúgy nekem is az ugrott be elsőként, hogy az LTE hálózattal a 3G tehermentesítődik. Na meg ugye az LTE 150Mbites hálózata a telenornál sokkal több ügyfelet tud kiszolgálni.

(#34) light1994012 válasza tomp (#33) üzenetére


light1994012
tag

Az egy dolog hogy 4G képes telefonod van, de ahhoz külön 4G-s internet előfizetés is kell, ami drágább, mint a 3G-s és nem mindig éri meg.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#35) tomp válasza light1994012 (#34) üzenetére


tomp
félisten

Nekem egy már rég nem értékesített 3ezer Ft-os tarifámnál megy az LTE. Igaz aktív rajta egy 30GB+4G opció havi 9ezerért. :DDD

(#36) X3B6O0X válasza Bembee12 (#6) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Jaaajj, a TV csatornákat ne is mondd, mert csak felb*szom magam rajta... 2014-ben egy, lakosságban az 15k-t fölülről verő városban nincs optikai kábel végighúzva... Esetleg streamet szeretnél nézni, mert a szolgáltató nem ad rendes sportcsatornát? Well that's just too fucking bad.

Ilyenkor mindig a South Park jut az eszembe, amikor a kábelszolgáltatójuk ügyfélszolgálatosa elküldi őket a francba a bimbóját simogatva...

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#37) FókuszPók


FókuszPók
tag

Örülök, hogy valahol már a 4G hasít, de hogy erre még normális tetves 3G lefedettség sincs (Telekom), az már röhej :(((

Lakatos Gedeon Gusztáv Három - 16LibaMáj - Westel - Sárgaréz

(#38) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Én örülök hogy bent a házban néha van térerőm pl kimegyek a buszmegállóba ott totál 0 térerő nem hogy 3 4 g .. Köröm község...

[ Szerkesztve ]

(#39) panderson válasza dfdfdf (#38) üzenetére


panderson
tag

Nálunk Bp-n: azért nincs térerő, mert 3, azaz három cella tökéletes határán vagyunk (Annahegy), ezért a mobil megőrül, hogy épp melyik a "legerősebb", úgyhogy megszakad a hívás. (Hivatalos T-mobile szakvélemény..) Úgyhogy a település neve nem garancia..

Ez azért jó, mert mindegy milyen mobilom van épp, ez a GSM mizéria ugyanígy fennáll..

[ Szerkesztve ]

(#40) dfdfdf válasza panderson (#39) üzenetére


dfdfdf
őstag

az is fasza ...

(#41) zolem


zolem
aktív tag

Én mint falusi paraszt annyit fűznék a témához ,(de mégis kicsit off) hogy nálunk még az edge sem megy. Úgyhogy nem bánnám ha legalább a 2,5 g menne flottul. többre nem is vágyom.(persze igen jöhetne 99g is akár)

にんじん

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.