Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mint Sámson haj nélkül. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) spawn21 válasza pusszycat (#1) üzenetére


spawn21
veterán

Mert 5g nélkül erőtlen :)

iPhone 13p

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Legalább akiket 5G chipsel oltottak be, örülhetnek mert nem lesznek kompatibilisek a 4G-vel....

(#4) novinyul válasza pusszycat (#1) üzenetére


novinyul
veterán

Az 5G hálózat még úgy is vagy 1-2 év mire használható lesz.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#5) pusszycat válasza novinyul (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Helyfüggő, inkább igy mondanám.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) Sgr_A válasza pusszycat (#5) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én már annak is örülnék ha a vodának lenne normális 4g lefedettsége Az Örs-től 3-4km-re (Újszász utca) ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) kopi72 válasza pusszycat (#5) üzenetére


kopi72
aktív tag

hat ja, videk kizarva..

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most akkor ebből hardveresen is kihagyják az 5g egységet? Megéri 1általán a dupla gyártósor?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Cranberries válasza Sgr_A (#6) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Picit kiljebb - szintén XVI. kerület Felsőmalom utca - a Telekom-nak 4G lefedettsége beltéren nincsen, kültéren 2-3-4 Mb. :((

[ Szerkesztve ]

(#10) t72killer válasza Cranberries (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezeket simán lehet, hogy nem fogják soha foltozni, csak ráhúznak egy 5g-t. Ezért se vennék már 4g only telefont olcsóér' se.

Vidékre is lesznek alacsonyfrekis 5g csatornák, lehet hamarabb, mint gondolnánk. Így még ha csereberéli is az ember a telóját, valszleg igencsak áron alul tud majd szabadulni a 4g-s cucctól.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) doooo


doooo
veterán

Abban a Kínában nem lesz probléma, ami a propaganda szerint élen jár az 5G lefedettségben?

Egyébként hol volt arról szó, hogy csak 5G-s chipet nem vehet a Huawei?

(#12) t72killer válasza doooo (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, mert saját piacon biggyesztenek bele +1 hüjevej 5g chipet és a felhasználó észre se veszi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) doooo válasza t72killer (#12) üzenetére


doooo
veterán

Nem hiszem, hogy az megoldható ha nem a megfelelő hw-hez rakják a modult, vagyis nem kompatibilis. Főleg ha eleve benne van az SoC-ben, csak letiltják benne szoftveresen. Ha meg ezt megpróbálják visszakapcsolni, akkor borul a szerződés, és nincs több Qualcomm-chip (bár valószínűleg így sincs, mert elvileg nem kaphatnak semmilyent sem, épp erre világítottam rá fentebb; ha lehetne ilyeneket vásárolniuk, már rég megtették volna).

[ Szerkesztve ]

(#14) k-adi


k-adi
nagyúr

július végén jön akkor? vagy megint csúszik?

P50 IMX 707Y 1/1.18" (RYYB) IMX 600 (UW) 1/1.74" OV08A10 (Tele)

P50 Pro IMX 707Y 1/1.18" (RYYB) OV64A (U-W) 1/1.34" 5X periscope (RYYB)

P50 Pro+ IMX 707Y 1/1.18" (RYYB) OV64A (U-W FFL) 1/1.34" 3x tele (RYYB) 10x periscope (RYYB)

(#15) t72killer válasza doooo (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A korai SoC-k nem ilyenek voltak, külön modemmel :F ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) adamklark


adamklark
senior tag

5G-nek jelenleg a legtöbb helyen nincs értelme /haszna, szóval mindegy. van olyan akinek ez deal breaker lenne?

(#17) t72killer válasza adamklark (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak amikor 2 év múlva eladnád, a kutyának se kell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) adamklark válasza t72killer (#17) üzenetére


adamklark
senior tag

2 év múlva még szerintem bőven jó a 4G és az 5G talán elkezd beindulni, akinek 2 év múlva se kéne egy teljesen jó telefon az meg is érdemli

(#19) t72killer válasza adamklark (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aki akkor vesz akár használtat is a következő 2 évre fog gondolni. És ahogy fentebb is volt róla szó, még Bpesten is van, h foghíjas a 4g: ha ezeket a lyukakat 5g-vel foltozzák, akkor azért elég látványos lesz egy kisebb mértékű fejlődés is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) adamklark válasza t72killer (#19) üzenetére


adamklark
senior tag

arra kiváncsi leszek, van ahol ugye 4G alig van, 5G aztán végképp sincs (Pest, parlament környékén próbáltam). Kint se jobb a helyzet 5G fronton szóval szkeptikus vagyok 5G-vel kapcsolatban, inkább a 4G-t tennék helyre

(#21) t72killer válasza adamklark (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha szolgáltató lennél és hardvert kéne venned hard cash*-ért, mit vennél: régi cuccot picivel olcsóbban vagy új, időtállóbb, jobb cuccot, amivel ráadásul még fel is lehet vágni/komoly marketingértéke van már most és mindenképp lesz a következő 5-10 évben?

* ráadásképp egy új torony költségének csak töredéke az adóegység, a dolgozók bére ugyanannyi, esetleges terület megvásárlása, új toronyszerkezet, stb is ugyanannyi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) adamklark válasza t72killer (#21) üzenetére


adamklark
senior tag

de nem vagyok szolgáltató, fogyasztóként nézem a dolgot. Az 5G meg korábbi cikkek alapján nem nagyon mozgatták meg az emberek fantáziáját marketing szempontból, nem hiszem hogy nagyot változna 1-2 év alatt, meglátjuk

(#23) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Mihez kell ennyire az 5g? Hogy élni is alig lehet nélküle? Online jàték?

[ Szerkesztve ]

(#24) doooo válasza t72killer (#15) üzenetére


doooo
veterán

De, pontosan, de azok a modemek ugyanattól a gyártótól származtak, mint aki az SoC-t is készítette, csak azok voltak kompatibilisek. Egy Exynos 990 mellé pl. nem lehetett volna tavaly Snapi X55 5G modemet bedobni, és egy S865 mellé sem mehetett volna Exynos 5123 modem.
Ezért szerintem nem lehetne egy S888 mellé sem bedobni valami random kínai modemet, hogy megkerüljék a tiltást.

(#25) t72killer válasza doooo (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az amerikai tiltás arról szól, hogy a kínaiak nem vehetnek "nyugati" gyártmányú 5g chipet - ha jól értelmezem. Ez nem zárja ki, hogy rendelnek egy olyan modem nélküli custom SoC-t ahol lehetőség van saját modemet hozzáadni :F.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) doooo válasza t72killer (#25) üzenetére


doooo
veterán

Ha. Szerintem ez nem lehetséges. De majd kiderül hamarosan. Ha a pletykák valósak (mostanában ritkán azok).

(#27) t72killer válasza doooo (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elsősorban jogi kérdés. Technikailag csak beszélni kell a két mérnökgárdának és megcsinálják.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) 7Heads Drago válasza t72killer (#17) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jah nyilván. 2 év múlva az 5G-s tornyok már 30 km2 lefedettséggel bírnak. És ha kell minden második fára tesznek egy antennát. :W :N
Sok mindenre azt mondom hogy kell (technikai újdonság) de speciel az 5G-t nem értékelem.
Kezdem ott hogy egy 6 collos kijelzőn nekem nem kell 4K youtube és rohadtul nem érdekel hogy 0,2 mp alatt jön be a lap a böngészőbe vagy 0,5 mp. De tartok tőle hogy már ezzel az értékkel is túl lőttem a különbségeken.
A piaci értéket meg nem az 5G fogja meghatározni sztem... sokkal inkább hogy mennyire karcos és mennyire szar az akku. Az 5G meg mivel jobban eszi az akkut és jobban melegszik a telo miatta ezáltal szarabb akkuval fog rendelkezni, mint a 4G-s verzió. :K

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29) t72killer válasza 7Heads Drago (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem csak a 7k streamről szól az 5g, ott a csomagban a 700MHz-es csatorna is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) aprokaroka87 válasza 7Heads Drago (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az 5G nem is ki mondottan az átlag internetezőket célozza meg.

A 4K youtube-hoz sem kell olyan őrült erős net, meg az hogy te nem akarod 4K-ban nézni a YouTube-ot telefonon, ez megint egyéni probléma.

(#31) 7Heads Drago válasza aprokaroka87 (#30) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az 5G nem is ki mondottan az átlag internetezőket célozza meg.
Hanem kit?
Az 5G-s telokat az átlag internetezők veszik meg. A valódi 4G-s problémákra lennének más megoldások is az 5g-n kívül csak abból nem lenne ennyi haszna egyik gyártónak se.
te nem akarod 4K-ban nézni a YouTube-ot telefonon, ez megint egyéni probléma.
Ez miért probléma? Inkább egyéni igény sztem.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#32) aprokaroka87 válasza 7Heads Drago (#31) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mivel elég nagy eséllyel 3-4 éven belül, minden árkategoriában az 5G lesz alap, így ha új eszközt vesz az illető, abban már az lesz.

Az meg hogy átlagos felhasználó arra értem, akinek az 5G hatására sem fog megváltozni a felhasználói szokása.

(#33) 7Heads Drago válasza aprokaroka87 (#32) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az meg hogy átlagos felhasználó arra értem, akinek az 5G hatására sem fog megváltozni a felhasználói szokása.
Így van. Ez esetben akkor minek nekem 5G-s telo ha jó a 4G-s is?
Sőt ha lesz is tartok tőle hogy én kikapcsolom ezt a részt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34) aprokaroka87 válasza 7Heads Drago (#33) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D

Azt ugye tudod hogy nem a te szokásaid-hoz fognak telefont gyártani.

Ameddig biztosítják a firmware-ben hogy te 4G hálózaton használd, addig egy szavad nem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.