Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6307) zedcon válasza gandalf (#6292) üzenetére


zedcon
tag

A DRAM Clock Skew és NB Clock Skew (ez utóbbit egész 1600-ig lehet nálam állítgatni) beállítása előtt a 2 CPU GTL és az NB GTL Reference fixálásánál tapasztaltam szignifikáns javulást az Aida memtesztben. A releváns NB GTL Reference fixálása önmagában nem volt elég. A CPU GTLt szerintem megpróbálhatod óvatosan variálgatni a standard körül úgy, hogy ha az egyikre ötöt adsz akkor a másikra tizet. Miután ezekhez hozzányúltam 10 sec-es hibázások 1-2-3 percre nőttek, meg persze 6-6-6-24-en mentek a RAMok, azt mentettem anno az OC Profile 2-be mint kompromisszumos, ideiglenes megoldás. Ha a gyári RAM profil timingjei vannak beállítva annak jónak kell lennie és máshol van a baj mint nálam volt, igaz egyforma RAMokat is használok most az is közrejátszhat valamit. Ha a memók nem mennek együtt akkor mindenképpen stabilabb lesz a rendszer ha 1-2 lépcsővel rontjuk a timingek értékeit. Azt mondom megint, ha 10 sec körül hibázik a teszter akkor tutira instabil a rendszer, ha 2-3 vagy több perc után hibázik akkor lehet nem is fog semmi progi panaszkodni, csak a teszter túlérzékeny valamire. Most megkapta amit akart. :)
Valamiféle fázis eltolás kellett neki.

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.