Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#606) pumi1980


pumi1980
tag

Üdv!

Én egy ASUS P5B lapban cseréltem le a C2d E6400(2.8GHz tuning) procit egy E5450-re.

1. BIOS-t frissítettem innen: link.
2. E5450 aliexpress-ről. E0 stepping (ezt kértem és ezt is küldtek
), továbbá a CPU úgy van átalakítva, hogy adapter nélkül közvetlenül mehet az alaplapba.
3. Az alaplap hiba nélkül felismerte, azóta sem tapasztaltam semmilyen hibát.

Pár napig az E6400-es gyári (rézmagos) hűtőjével ment, amivel 10 perc Prime95 után 70°C-os volt a hőmérséklete(RealTemp). Aztán cseréltem az itt is ajánlott LC-Power LC-CC95-re. A korábbi 70°C helyet most csak 50°C lett a hőmérséklet, ez szerintem is nagyon jó eredmény ettől az olcsó CPU hűtőtől.

AZ E5450 alap órajelen megy(3GHz), tuningot még nem próbáltam. A korábbi kétmagos processzorhoz képest, lényegesen gyorsabb lett a gép.
A teljesítmény igényes programok érezhetően gyorsabban indulnak, és futnak, a több oldalas böngészés gördülékenyebb, mellette több excel, pdf oldal megnyitása sem akasztja meg a gépet.
Játékok terén legalább dupla fps van (VGA: HD6850), ami korábban élvezhetetlenül szaggatott az most simán fut.

A témaindító írásban szereplő
Pici pénzből még érdemes foltozni egy LGA775-ös platformot, több tízezer forintot azonban nem érdemes rá áldozni, akkor már sokkal jobban járunk egy modernebb alaplap+CPU kombóval.
mondattal maximálisan egyetértek, és egyúttal köszönetet is mondok a cikkért :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.