Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#409) sutszi


sutszi
veterán

Üdv,

Fontolgatom, hogy belevágnék egy ilyen Xeon-os gép összeállításába. A cél nem nagy extra. Csak egy VGA nélküli háziszerver lenne. Úgy kb 4-5 évig nem akarnék hozzányúlni a főbb alkatrészekhez.

Amit eddig sikerült kigondolnom, hogy a CPU az L5420 vagy L5410 közül lenne valamelyik. ebay-en most nagyon közel láttam őket egymáshoz, és 8K körül mozog az áruk...ami kicsit magas a "topikátlaghoz" képest. A magyar árakról meg ne is beszéljünk.

A legnagyobb problémát az alaplap és ebből kifolyólag a memória kiválasztása jelenti.
Írtatok itt az AHCI hiányáról is. Körbenéztem apróban de mostanában úgy tűnik kitört a 775 láz, mert nevetségesen drágán adják a lapokat... én max 7-8K-ban gondolkodtam...Viszont alsó hangon is 10K-s lapokat látok... 8GB RAM-ot szeretnék. DDR2 VS DDR3 között őrlődöm még. Ezért néztem olyan lapokat is ami képes lenne fogadni mindkét típust...
Az AHCI ott jön a képbe, hogy szeretnék SSD-t tenni a gépbe...Igaz nem közvetlenül a rendszer futna róla, de nem szeretnék TRIM meg egyéb dolgok miatt "karbantartani", hogy idővel ne legyen probléma az SSD-vel...

Tudnátok olyan alaplapot mondani, ami megfelelhet a célnak?
Az szerintetek reális elvárás, hogy 30K alá beférjen a cpu + lap + memória, vagy túlzás? (A lehető legmélyebben...)

A táp, ház, tároló rész kb más alapok esetén is kellene, de ha a fenti teljesítményt szeretném kihozni, akkor árban ez még jó, vagy inkább gondolkodjak újabb platformokon?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.