Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3422) cynosure válasza Speed® (#3421) üzenetére


cynosure
tag

Kicsit utanaturtam, $300 egy "ATX meretu" dual lap 6 memoria foglalattal. Nalunk ha ez barhol megveheto, akkor ismerve ali es itthoni arak kulonbseget aranyaiban, kb 100-120e Ft.
[ASUS Z8NA-D6]
[Z8NA-D6 - ali]

Aztan ket X5650 -es mondjuk mar $75 korultol kaphato darabja.
[X5650 - ali]
Ertem hogy erosebb, mint egy i5/i7 akar a maiak kozul is. El lehet jatszani a gondolattal, foleg ha tobb virtualis gepet kell futtatni, es van nehany extra igeny, de lepjunk egyet hatra.

Desktop 1366 lap + E -s valamire valo proci es 2x8GB DDR3 az kb 65-70e forint. Egy fent is emlitett X -es procival 80e. Vegyesen itthoni es pl aliexpresszrol osszefesult arakkal, lapot nem szivesen rendelnek kinabol.

Ezzel szemben manapsag mar ki lehet fogni ujan i5-6500 + 1151 lap + 2x8GB DDR4 kombinaciot 100e korul.

Szoval nehez eldonteni mi eri meg jobban. Munkara lehet jo beruhazas a dual xeon sok rammal, olcsobb alternativa egy kurrens i5 konfig meg ha kevesebb szalon kevesebbet is bir, de szimpla konfiguracios 1366 abszolut hobbi projektre valo szerintem.

UI: van egy hasznalt cuccos nagyker is ahol relative olcson lehet kapni mindenfelet, pl egy ilyen nekem ott 50k alatt lenne:
[link]. Kicsit figyelni kell, neha beeshetnek erdekesebb cuccok is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.