Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2975) Martin97 válasza gold007 (#2956) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget. Egy barátomtól elkérem majd néhány nap erejéig a xeonját, és meglátjuk majd, hogy mire képes, és ez alapján választok majd. 1,8V-ot nem tudok adni, 1,6-on van vége a skálának.*

Terveim szerint olyan 4ghz körülre szeretném belőnni a xeont, amit majd egy 8 gigás 290x-390x követne a második fázisban, miután az új széria kicsit lenyomta az árukat, és ~50k körül be tudnám szerezni.

Azért kellene ennyire erős kártya, mert FHD (monitor, később talán ez is nő majd) és 4K (TV) felbontás váltakozna. Azzal tisztában vagyok, hogy kisebb felbontáson iszonyú cpu limit lesz, de a 4k miatt szükséges a 8gb vram.

A táppal most már** nem lesz gond. Elvileg akármilyen ampertemetőt elvisz. Név szerint: fsp hyper m 700W, 53A 12V-on.

#2972 kenand: Itt is köszönöm a segítséged, és az eddigi bioszokat. Néhány ismerősöm gépe jól megy velük. Most meg remélhetőleg az enyém is fog. :R

*: Egy E7200-as procit megkínáltam vele, llc: on (bele sem gondolok mekkora fesz tüskét kaphatott). Egy spi benchbe sikeresen belefagyott (4,3 ghz-en), többet nem próbálkoztam vele. Az igazi meglepetés akkor jött, mikor kiszedtem a procit, az alja kormos volt. Azóta "kormos farkas"-ként becézem. :DDD Szerencsére nem lett baja semminek, ugyan akkora fesszel viszi a primeot 3,8-on mint előtte, pedig szinte minden fesz pirosban volt. Meglátszik, hogy bacsis mestertől okultam privát leckékben.

**: Az új r7 260x kártyámat próbálgattam, sikeresen be is állítottam 1360/7200 órajelre +80% tdp, +80mv. Kb 180W-ot (4 fázison) fűtöttem el egy olyan chippen aminek a gyári maximuma 115W. :D Utána az E8200-ast rántottam 4 ghz-re 1,3V-al. Ekkor döntött úgy az öregecske 400-as fsp tápom, hogy neki elég volt. Szerencsére semmit nem vitt magával. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.