Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2736) cynosure válasza Speed® (#2704) üzenetére


cynosure
tag

TL;DR: GA-EP43-DS3, X5460, 2x4GB noname (Micron ITC) RAM, Zalman 9700, Radeon 7870XT, 1050W Power táp. Szerintem a RAM a nyugos, viszont fesz emelessel nincs kedvem kinyirni, inkabb hagyom. Ugyanis a RAM -bol 1.8V -ot olvas ki minden alaplapom, AIDA, stb (BIOS -ban konkretan irja is, hogy Normal: 1.8V), megis 1.9V -ra allitja magatol a gep, es csak ezen stabil. 1.8 -on, sot 1.86 -on mar a BIOS -ban kifagy es ujraindul a gep. Szoval tolhatnam feljebb, de ott valami nagyon nem stimmel mar igy sem.

Bővebben.
Igazabol munkaeszkoz a gep, neha jatszok rajta. Amivel meg jatszok, az elfut alap orajelen. Igyis rohadtul melegit a 7870XT, kanikula van a szobaban. En csak szorakozasbol megneztem, leven itt tema a tuning, gondoltam adok neki 1-2 orat. Erre jutottam, persze biztos lenne benne tobb, de utalok orakat vacakolni vele, hogy hol stabil meg, hol nem, amikor epp hataridos munkam is van, es mondjuk csak 3 ora utan jon elo egy kekhalal vagy szo nelkuli csutkara fagyas, mint legutobb a skype meetingem kellos kozepen. P43 -bol is lattam mar kihozni 400 -as FSB -t, tehat az, hogy P43, es hogy nem tuningra valo, csak a P35, meg P45, az azert valljuk be, tulzas. Igaz, azt egy E8400 -assal erte el ismerosom. Persze P45 -ben joval tobbet. A C0 -as procim, a P43 chipset, a - szerintem - sehova se huzhato ramjaim, ezek egyutt mind olyan faktorok ami miatt nem sikerulhetett. En amugy fokent a ramra tippelek, ez az egy konstans a gepemben mar nagyon regota, azota sokmindent kicsereltem mar korulotte.

Tehat a config, tenyleg egyben nem volt rola meg szo, foleg mert nemreg lapot csereltem - GA-EP43-DS3, X5460, kvazi noname (AIDA is csak Micron ITC -nek ismeri fel, asszem ICS vagy CSX vagy valami hasonlo 3 betus van ramatricazva, de most nem csomagolom ki) 2x4GB 800Mhz RAM, es egy Power markazasu 1050W -os modularis tapegyseg. Ha alaporajelen stabil, akkor a tapot mondjuk kizarnam, hiszen egyreszt tobbfele aram es feszultseg igenyu procival is hasznaltam, es tobbfele alaplapom is volt mar, egy G41 -est valtottam most legutobb. Azzal se ment egy centit se sehova, csak alap orajelen. A tap stabil feszultsegeket ad stressz alatt is, ertelemszeruen a terheles lehuzza picit de az ranezesre tureshataron belul van. Meg nem is fagy, orakig futhat az X-Rebirth, WOT, BF3 (ja ilyenekkel jatszok), csak a labam eg le toluk.

A gep tobbi resze hozzavetolegesen lenyegtelen, mert minimalis huzasnal a hotermeles sem no szamottevoen, a Zalman 9700 --as mivel nem PWM -es ugyis allandoan fullon porog.

Ha a DDR2 nem lenne mar annyira bitang draga, megprobalnam mas modullal, de 1-2GB -os modulokat nem fogok vasarolni csak emiatt, 8GB alatt meg nem tudok dolgozni. 4GB -os 64 bites (=nem AMD ONLY) modulok meg annyiba kerulnek most, mint amennyiert en vettem a kettot 2 eve - hasznaltan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.