Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2710) Lordus válasza danzas007 (#2708) üzenetére


Lordus
senior tag

mi az alapfeszed???
ez ugye procifüggő, elég nagy a szórás, lehet, hogy az egyik 0,9v-os, a másik meg 1,2...

Én azt mondom, hogy 0,15 V feszemelés az, ami biztosan nem okoz gondot. tehát kb. 15%
MSI lapnál például színekkel mutatja, hogy mi az alap, mi a "performance" és mi az, ami már veszélyes
igazából 0,25v sem fog gondot okozni neki, de az élettartamát tuti nem növeled vele :D

És igazából általában úgy tapasztaltam, hogy kicsi feszemeléssel megy egy proci max XYZ MHz-en, és onnantól néhány MHz javulásért elég sok feszt kell emelni... szóval nem éri meg, mert hiába emelsz rá még bőven, minimálisat fog még engedni.

(#2709) CJ4567

hát azt valóban... nálam megfordult pár x3363, és nem volt még olyan, amelyik alapfeszen (csak a biztonság kedvéért szoktam 0,05-0,075v-ot emelni) ne ment volna 400 mhz-en 333 helyett...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.