Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2030) --HARDCORE-- válasza dmad (#2028) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

AIDA-val csak monitorozz, esetleg ha csak az FPU Stress-t teszteled, akkor a maximum hőmérsékletet megnézheted. Prime95-tel tesztelj.

Tuningnál oszd visszább a memóriákat, hogy ne legyen túlhúzva. illetve a memória időzítéseket is illik 6-6-6-18 vagy 7-7-7-20 -ra állítani... atttól függően hogy alap órajelen csak ezeket állítva melyikkel megy még.

Az egyéb memórai késleltetéseket is a bios alap beállításai fölé szoktam rakni, úgy végképp nem szólhat bele a tuningba a RAM. De ezt csak végső esetben módosítsd.

Az északi hídnak mehet 1,3 V. a CPU Vcore meg 1,25 kezdésnek.. aztán ha nem megy, akkor 1,3 és 1,35V esetleg.

Érdemes a hőfokot tesztelni ahogy fent írtam, úgy 5 perc alatt meglátod mennyire megy fel.
Azután a Prime95 legutolsó verziójával érdemes stabilitást tesztelni.
Ezt úgy szoktam hogy mind a három beépített módot futtatom 20 percig. Ha határeset a dolog egy adott fesszel, és biztosra akarok menni, akár 1 napig is lehet futtatni.

Akinek jobb ötlete van, vagy valamit rosszul írtam, nyugodtan javítson ki. :D

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.