Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1688) Z.s.o.l.t.i válasza Z.s.o.l.t.i (#1686) üzenetére


Z.s.o.l.t.i
csendes tag

Köszönöm a választ. Akkor holnap kipróbálom, remélem lesz időm. Csak nem akartam összerakni, aztán szét, szerezni egy procit, összerakni, szétszedni, vissza a xeont.

Amúgy direkt vettem ilyen régi lapot, cpu-t rendeltem, nem figyeltem, hogy nincs nútolva - a közben rendelt drágább lapot meg nem akartam vagdosni, így az én athlon64 1 magos konfigomat lecserélném a fentire. Ezt nem sajnálom megvágni (5e volt). Külföldi oldalon vitte a hivatkozott xeont.
Másik lapba tesómnak meg megy majd egy E8*00-es.

Elsőre AMD-t gondoltam, de olvasva a teszteket nem győztek meg, úgy láttam jobb egy használt 775-ös konfigot összedobni, mint egy am2, am3-as két vagy hárommagosat. A 1366-os rendszerrel szemeztem, de tényleg nagyon drágák a lapok, amit meg elérhető áron adnak, az egyből elkel. Procik viszont nagyon olcsók bele. :)

Core-i3 v. i5 rendszerekhez meg aránytalanul drágák a procik egyenlőre (használtban is), egy belépőszintű G-s pentium is. Így maradt a 775 xeonosítás. :) Idővel a másikba is mehet, vagy ha leeseik az áruk, akkor egy Q9***-es. Szerintem ... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.