Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15728) MasterDeeJay válasza zoltanz (#15727) üzenetére

775 ésszerű utódja szerintem mindenképpen a kínai vonalú x79 lesz vagy ddr3-as x99. Egyszerűen nem tudok mást elképzelni. Azaz ott vannak a brand gépek de sok dologban macerásak. A használt lapok meg szinte nem is léteznek.
Gondoljunk arra hogy itt sokaknak g41,g31..alja lapja van quaddal és elvannak vele. Így egy gyengébb vrm-es tizenx eFt-os kínai lapnak is van jogosultsága.
Írok konkrét példát: legolcsóbb x79 lap 14-15eft, ha szerencséje van az illetőnek akkor quad ramot is tud.
Ramokból olcsóbb mint a ddr2/3-as 775, egy 4gb ecc reg 1000ft körül már van tehát 10eft alatt belepakol 16 vagy több ramot ami azért mai már elegendő.
Prociból meg van választék: 10eft alatt 1620-as kínai lap viszi 4ghz-en (kb egy hízottabb 2600k). Ez felett kicsivel 6-8 magosok, én is adok el bár kis órajelű 8 magost vicces áron nem is egyet.
És máris van egy használható gépe.
Az tény hogy 775 enél is olcsóbb jóval de a rammal szűkös a rendszer.
1366 lehet opció de mondom szerintem 2011 lesz a best buy. Csak ki kell forrnia, oroszoknál már egy-másfél éve az megy a 2011-el mint itt a 775-el.
Ajánlom nekiesni google fordítóval egy elég jól összeszedett oldalnak: [link]
De megértem azt is aki tart a kínai lapoktól, aki viszont g41 és társait hajt annak megváltás lehet még egy ilyen lap is. Egy fullos ultra deluxokhoz szokott embernek viccesek lehetnek a kínai lapok. Én pozitívan csalódtam bennük. Reszelni kell őket de ruszik csinálnak moddolt biosokat. Nem rakom offba mert szerintem upgrade lesz az ittenieknek akár most vagy pár év múlva.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.