Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15147) lenoma


lenoma
aktív tag

Sziasztok!

A problémám megoldásához ötleteket várok, vagy hátha esetleg tapasztalt valaki hasonlót.
Gép:
- MSI P45 Neo3-FR (PCB 1.0)
- Xeon L5430
- 4x2gb Kingmax 1066Mhz CL6
- Asus 750Ti
- Windows 10 Enterprise

A probléma, hogy random kilép a TVGO alkalmazás, néha egy órát megy, néha perceken belül. Utána, csak a böngésző bezárása és újboli belépés segít, de akkor már csak rövidebb ideig bírja és kilép még nem indítom újra a gépet.

A probléma azóta áll fent mióta a procit alap órajelen járatom, még az alaplapi jumperekkel 333-ról 400-ra állítva 3,2Ghz-en járattam addig nem volt gond. Biosból nem hajlandó a 400Mhz-re alap feszültségen.
A ramok is érdekesek a gyári 2V ellenére sem tudom CL5-be rakni, ezért CL6 1,8V-on járattam de még így is nagyon melegek, szinte megfoghatatlanok.
Ezért el kezdtem alul feszelni. Jelenleg 1066Mhz CL6 1,5V-on megy és szerintem vihetném lejjebb is, de ez már a DDR3 feszültsége így is.
A proci is 1V-ra alulfeszelve 2,66Ghz alap órajelen
A VGA is MSI afterburnerrel 90% power limiten.

Alulfeszelés nélkül is kilép a TVGO.
A vicc, hogy sehol máshol nincs hiba, LEGO játékok, PCmark, 3dMark simán hiba nélkül megy. Kék halál soha nem volt.
Tudom a TVGO egy rakás ...
A TVGO másik gépeken kilépés nélkül megy

Hol lehet a gond?
A memóriát meddig feszelhetem alul?
Minden újrapasztázva, a hőmérséklet 40C alatt átlagosan. A táp is egy Be Quiet! gold működő gépből.

A cél az volt evvel a géppel, hogy egy 100W alatti okos TV legyen amin fut a Windows és játszani is lehet rajta.
Hangtalan Xeon!
Kb 10-12db lehet a hangja.

Kimaradt, hogy lehet, csak egy egyszerű BIOS beállítás a gond, nem értek az Intel gépekhez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.