Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14998) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!

Az azonnali alaplapos kérdések órája topikból irányítottak ide a kollégák, feladvány a következő:

Alaplap: ASUS P5Q3 Deluxe Wifi.
CPU-k (1066 FSB): C2D E6300, E7500,
CPU-k (1333 FSB): E8400, QX9650, Q9550,
RAM 1: kommersz Corsair 1 oldalas 2GB 1333 MHz-es DDR3
RAM 2: 4x4GB HyperX 1866MHz DDR3 1.5V

BIOS minden AUTO:
Scenario1: Lap + 1066-os CPU + 2GB Corsair ram: patent, minden fasza, működik, Win bejön, nincs fagyás, pipa. :K
Scenario2: Lap + 1333-as CPU + 2GB Corsair ram: nincs kép, nincs hang. :(
Scenario3: Lap + 1333-as CPU + 4GB HyperX 1866: nincs kép, nincs hang. :(

RAM nélkül indítva mindegyik procival sípol a lap, kommunikál, hiányolja a memóriákat, ez jó jel. :K

Amin túl vagyok:
- RAM-ok egyesével, minden slotban, szitu ugyanaz,
- CPU foglalatot átnéztem, hibátlan, fizikai sérülés nincs, lábak épek, az egész lap nagyon szép (fizikailag),
- BIOS frissítés (legfrissebb, 2105-ös BIOS van fent),
- CMOS reset jumperrel,
- áramtalanítás, elem kivesz pár órára, úgy hagy.

Eddigi eredmények: XMP-vel valamit bűvészkedtem BIOS-ban az E7500-zal, majd F10 Save, kikapcs, E8400-at berakva elindult a gép, BIOS-ba bejutottam, de pár mp után megfagyott, ki kellett kapcsolnom, másodjára már nem indult így.

CÉL: Nyilván a cél a 4x4GB 1866-os Kingston hadrendbe állítása lenne (1333-on, vagy 1600-on, mindegy) a QX9650-nel, de ha az 1866-os Kingston HyperX ramokkal nem is megy a lap, mert pl nem támogatja, azt elfogadom, szerzek 1600-as ramokat mondjuk. De legalább a kommersz Corsair RAM és az 1333-as CPU-k elindulnának együtt, hogy tovább tudjak haladni az építéssel.

Proci, ramok másik lapban mennek, nem ezekkel van a baj.

Bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok, azonnal nem tudom kipróbálni, de amint időm van rá, foglalkozok vele. Hétvégén 3-4-5 órát elbuziskodtam már vele, nem vagyok rest még több órát beleölni.
:R

Szerk: gondoltam arra, hogy downgrade-elem a BIOS-t valami régebbi verzióra, és lépkedek visszább, hátha valamelyikkel elkapja a fonalat, de nem enged downgrade-elni a gyári EZ flash. Külső flash progival nem próbáltam, nem volt nálam pendrive akkor éppen ott.

[ Szerkesztve ]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.