Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

Ilyen van az egyik haveromnak, múltkor újra pasztáztam neki, de még mx4-el is lekapcsol úgy melegszik. Nagyon hulladék az összeszerelés is, nem csodálom, hogy a kukában kötött ki. ;]

(#2) rdt89


rdt89
addikt

Szerintem nem szégyen kicsit se, a helyedbe én is kikukáztam volna. :) Múltkor a kukába egy Karcher porszívót találtam (szinte zsír új állapotban lévőt), 2000 w-os és annyi baja volt, hogy a szívó csöve nem volt meg, az meg itthon rengeteg van. Azóta van egy fasza autó és lakás porszívó, mely jobban szív mint bármelyik csaj. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) sagit válasza ivana (#1) üzenetére


sagit
addikt

Nálam nem feltétlen kell majd a házban maradnia az alaplapnak. Amúgy is akartam itx htpc - t építeni, kiszedem ami kell és beepitem a tv állvány egyik fiókjában. De ez csak terv, szerdán hozzá a futár a töltő.

Ja és még win7 liszensz is van rajta, jó lesz az win10 aktivalashoz ;]

Rdt89: grat a porszívóhoz, eszméletlen amúgy mit ki nem dobnak. Egyik szomszedtol kaptam 2 bringát mert kidobta volna mert öreg.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#4) nemlehet válasza sagit (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem egyáltalán ne szégyelld. Az egyik exemnek is hasonló gépe volt és ő tökre szerette. Nem játszott rajta, tehát a melegedés nem okozott gondot, minden másra megfelelt. Ha beépíted egy fiókba akkor nagyon tuti kis cuccod lesz fillérekből.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) sagit válasza nemlehet (#4) üzenetére


sagit
addikt

Én is így gondolom, filmhez / nethez a dedikált gput be se kell kapcsolni, nem fog ez melegedni, ha meg kiszedem Akkor pláne.

Usb3 és hdmi is van, csak ezekre lett volna szükségem htpc vonalon is

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#6) #65675776


#65675776
törölt tag

Ismerősöm Dániában dolgozik. Mondta egyszer, hogy kimentek a sima szeméttelepre, aminek volt külön elektronikai lerakata. Ott megy szépen sorbaállítva voltak a különféle teljesen hibátlan TV-k, akár a 6-700k-s kategóriából is. Félelmetes, hogy Nyugat-Európában milyen szinten nem becsülnek meg semmit.

(#7) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na király gratula. Másik topikból van ismerős, aki hasonló értékes cuccokat talál kidobálva...Aztán jó pénzért adja el ebayen.

Live-Die-Respawn

(#8) bugmenot1


bugmenot1
tag

Én egy i3 2310m gépet találtam, egy dobozban volt lerakva, néhány gomb hiányzik a billentyűzetről és a HDD full halott volt.. ssd-vel megy rajta a legújabb osx :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) alkatraz3000 válasza #65675776 (#6) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Minek megbecsülni, simán vesznek újat :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#10) Stanlee


Stanlee
őstag

Szerintem egyáltalán nem gond, hogy kikukáztad. Itt a németeknél is azt vettem észre, hogy nagyn sok mindent kidobnak, ami még használható lenne. A laptopom az e-bay-en vettem, az volt a "baja" hogy kb. 5 perc üzemelés után kikapcsolt. Mivel az előző munkahelyi gépem is ugyanaz a típus volt, tudtam hogy nem jó már a hűtése, takarítani kell. Szétszedtem, kitakarítottam, és volt/van egy működőképes gépem.

A legtöbb elektronikai cikknél az a baj, hogy sokan nem értenek hozzájuk. Leesik a gép, eltörik a panel benne, mivel a garancia nem fedezi, fogják magukat, és vesznek egy újat, mert már csak az, hogy élő ember nyúljon hozzá, 45-50 eurónál kezdődik, ami csak a hibakeresést jelenti és aztán ha valamit cserélni kell, akkor annak már munkadíjjal sokszor annyi a költsége, hogy egy új nem sokkal többe kerül. A TV-nél lehet, hogy csak egy kondenzátor ment tönkre, igaz mire valaki kikeresi a hiba forrását, már nagyon sokba kerülne a javítása a készüléknek, vesznek helyette újat. De volt nekem olyan szenzorom is, amin az Endress 1000 euroért cserélt volna egy kártyát (1500-ert vettuk az egeszet), és egy bp-i szaki valami 50 euroert megjavitotta 2 nap alatt, számlával együtt.

Ilyen ez az egyszer használatos társadalom.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11) creation válasza sagit (#5) üzenetére


creation
senior tag

Nincs ezzel semmi gond, csak azt sajnálom, hogy nem küldted el nekem ;]
Én is gondolkodok valami hasonló beszerzésén majd TV mellé... Bár előbb lehet TV-t kéne vennem :DDD

Scythe Ninja-t a CPU-GPU-ra :DDD Kilógatod a fiókból, még venti se kell rá.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#12) Dr. Romano válasza #65675776 (#6) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát jah, nem semmi miket dobálnak ki odaát. Elég csak a gyíktúbon rákeresni a dumpster dive/diving kifejezésre.
Itt vannak pl. Dave legutóbbi kukázott működő szerverei (a másodikban 30+GB ram omg..)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) Kex613826


Kex613826
tag

Kiváncsian várjuk a folytatást! Szerintem nem szégyen, hogy kikukáztad, mindenki így tett volna.... Nálunk utoljára szomszéd tett ki lomtalanításkor kettő működő gépet monitorral egér-billzet kombóval, de sajnos a színesbőrüek megelőztek...

Be positive, nothing is perfect!

(#14) kmisi99


kmisi99
addikt

Az számtech boltosok fórumába az egyik tag Stockholmban él, ő szokott néha posztolni hasonló szerzeményeket, hogy ki mit dob ki arrafelé, itt némi görgetés után meg lehet nézni [link]

Nekem az eddigi "legjobb" kukázásom az tavaly egy socket A processzor amiből kulcstartó lett. :O Nyáron megyek angliába, majd nézegetem a kukák környékét, még ha nem is dobálnak ki mindent, olcsón adják a dolgokat, iphone 5 az már régi "szar" kb 45 000ft körüli áron adogatják.

[ Szerkesztve ]

(#15) rdt89 válasza sagit (#3) üzenetére


rdt89
addikt

Ez még semmi, mert Debrecennek van egy burzsuj része, ahol még bontatlan Umbro sapka volt számlával együtt, mp4 lejátszó, meg egy marék apró 100-200-as (4500ft érték), nyakláncok és egy táncszünyeg xbox 360-hoz 0 km-es, 5.1-es Genius hangrendszer, az egyiknek a teteje kicsit be van törve, de nem nézni kell azt, a hangzáson nem lehet észre venni.. Van egy ismerős ő üríti a konténereket és mondta, ha gondoljuk ránézhetünk. Nem ciki ez, ha a tehetős annyira nem képes, hogy megcsinálja, vagy utána nézzen, hogy jó lesz-e, mert ami az egyik embernek szemét, az a másiknak haszon. :)

(#16) kemotox válasza ivana (#1) üzenetére


kemotox
addikt

Ingyen azért csak megérte az árát :P

(#17) 8th válasza #65675776 (#6) üzenetére


8th
addikt

Ismerősömnél (Cleveland, USA) központi klíma van a ház alagsorában. Csak azért kicseréltette a néhány éve súlyos pénzekért beépített központi egységet mert kijött egy újabb modell amit Apple cuccokról lehet távvezérelni és tud néhány olyan extrát amit az akkori nem tudott (és amit egyébként sosem fognak használni). Hűtőszekrénnyel tv-vel egyéb műszaki cikkekkel dettó ugyanez a helyzet. Kis túlzással évente cserélik frissebb újabb nagyobb modellre. Kettő saját autó van a családban plusz az a cégautó amit használatra kapott. Alig használják a saját autóikat ennek ellenére négy öt évente lecserélik azokat "mert már unalmasak". Nem rosszak, nem öregek, nem sokat futottak, unalmasak. Pfff...

[ Szerkesztve ]

(#18) JoeYi


JoeYi
őstag

sztem ez a vas már megsütötte önmagát, de egy próbát megér

(#19) sagit válasza JoeYi (#18) üzenetére


sagit
addikt

Ingyen vinyó rammal se rossz :)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#20) Hieronymus válasza 8th (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az autók esetében gazdasági megfontolás is áll(hat) a gyakori cserék mögött. (és részben kukázott notebook esetében is)

Ha lízingelsz egy autót, akkor 1, 2, 3 év múlva a szerződés szerint visszaadhatod, minden faja hátrányos következmény nélkül. Persze a lízing többe kerül, mert CASCO, esetleg plusz biztosítás terheli. (Bár új autóhoz amúgy is igényelnék az extrák nagy részét.)
Szóval az optimálisnak vélt időpontban vissza kell adni a mostanit és azonnal vinni egy újat.

Mindig új és megbízható autóval jársz. Ha összetöröd vagy összetörik, nincs para, fizet a biztosító. Kiszámítható a folyamatos költség.
Ha megveszel egy autót, akkor számíthatsz rá, hogy lesznek költséges javítások a jótállás után.

Visszatérve a laptophoz. Ezen a fórumon hozzáértő vagy komolyan érdeklődő emberek beszélgetnek. Mindenképpen átlag fölötti a tudás.
Egy átlagember mit csinálhat ezzel a géppel?
Kér egy árajánlatot a javításra. Vagy sokat mondanak neki vagy be sem vállalják (ha problémás a konstrukció).
Hulladékudvarba viszi a gépet, ami előírás.Esetleg a szemétbe, de ez általában nem megengedett.
Aztán kamatmentes részletre vesz egy másikat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) kmisi99 válasza Hieronymus (#20) üzenetére


kmisi99
addikt

Valóban, már itthon is borzasztó 30-40 000 res árakat mondanak egy kijelző cserére, hát még külföldön ahol jobban is megvannak fizetve az emberek, annyit tényleg nem ér meg egy alapból újonnan 120 000ft körüli gép ami hibátlanul ha ér 70k-t

(#22) sagit


sagit
addikt

venti felpörög majd leáll

nem sejtek sok jót, addig is szétszedtem és megpucoltam az alaplapot, rá volt valami folyva, hátha 24 óra szárítás után beindul

addig is a 4 gb ram ment barátnőm gépébe így van neki most 8 gb, az hibátlan
a vinyó kuka, a wifi kártya is ment barátnőhöz ( 150 mbit sima n-es vs. 300 mbit +bt 4.0)
az alaplapon nincs dedikált gpu, csak a helye szóval.... viszont a procit kiszedtem, azt feldobom majd HA-ra
maradék kuka szerintem, dvd írót megtartom, meg a csavarokat, nincs sok kedvem bontani pedig a bill,palmrest hibátlan, a belsejében a szalagkábelek/csatlakozók is

azóta gyarapodtam még 2*2 gb talált ddr3 noti rammal ami szintén hibátlan :C

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#23) pocsaiandras válasza #65675776 (#6) üzenetére


pocsaiandras
csendes tag

Két évet éltem Dániában, és én is kukáztam notebook-ot, haza is hoztam ismerősnek - csak töltő kellett hozzá. :)

Nem a megbecsülés a lényeg és nem is arról van szó, hogy rossz lenne a Nyugat-Európai emberek értékrendje... Jóléti társadalom és kapitalizmus. Ennyi. Magyarok azért vagyunk hajlandóak kikuázni meg az utolsókig duct-tapelni az autó lökhárítóját, mert:

1) Ez a szocializmus egyik öröksége,
2) A magyar fizetések nem említhetőek egy lapon a Nyugat-Európai fizetésekkel,
3) Ugyanazért a dologért (pl.: notebook), kicsivel többet kell dolgozni magyar fizetésből, mint egy Nyugat-Európaiból.

Uff...

[ Szerkesztve ]

Még élek.

(#24) zolikaDB válasza rdt89 (#15) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vezér lakótelep? Csapókert?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.