Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Crus


Crus
őstag

Gratula a teljesítményedhez! Le a kalappal! :R

Félmaratonra készülgetek, amatőr kis senki vagyok. Eddigi leghosszabb távom 0-ról történő felkészülés után 10km volt, de a felkészülés előtt cirka 12 éve nem futottam egy métert se. 2013 áprilisban kezdtem szépen fokozatosan, novemberben lett meg a 10 km nagyon nehéz terepen, hegyes/erdős/sáros részen. Adidas micoach app-ot használom. Az app-al nincs baj, nagyon szeretem, jó cucc.

Most viszont megálltam és 1 hete nem futok. Nem tudom mi tévő legyek.

Elértem oda, hogy 5-8km-eket kellene futnom és a lábam nem bírja. Pedig 181 cm és 75 kg vagyok, szóval nem túlsúlyos.

Levegővel és pulzussal nagyon jól állok, motivációm a maximumon, de rettegek... félek, hogy ha tovább folytatom járni sem fogok tudni, nem, hogy futni. Családom is erről papol, hogy meg kell majd műteni, meg protézisem lesz meg ilyen :-(

Hol a bal láb combcsont és a csípő közötti ízületem fájdul meg, de úgy, hogy ha ránehezedek akkor nem fáj, de amikor leveszem róla a terhelést akkor kegyetlenül. Olyankor 1 hétig sántítok. Rajtam röhög a fél környék, mert tudják, hogy járok futni, utána meg azon szakadnak, hogy sántítok :(((

A legújabb pedig a térdfájdalom. Kattog a térdem és nyikorog. Gondolom ez azért lehet, mert 2013 április előtt nem sportoltam semmit.

A sarkamat nem csapom oda, nem előrehajolva futok és mégis kikészül a lábam.

Saucony Progrid5-be futok, 40%-ban füvön, 40%-ban betonon, 20%-ban terepen.

Imádok futni. A futás visszaadott nekem valamit, amiről azt hittem már rég elveszett. Életigenlést és pozitívabb gondolkodást ad, de a lábam nem bírja. Eléggé el vagyok most keseredve :-(

A háziorvosom is egy rossz vicc... idehaza nem egészségügy, hanem betegségügy van. Ha ilyen apróbb gondokkal megyek hozzá vagy a kórházba kb. kiröhögnek, nem vesznek komolyan.

Szakemberről, akivel ilyen dolgokról beszélhetnék nem tudok Zala megyében... szóval lehet feladom és inkább gombászni járok helyette -.-

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.