Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

"Sőt, a termék a jövőben csak az OEM-ek számára lesz elérhető, és nincs tervben a bevezetése a végfelhasználói piacra. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy előre összeszerelt, komplett masinákba kerülhet beépítésre, külön nem lesz megvásárolható."

Dehogyisnem :)) Legalábbis pár éve még majdhogynem több OEM FSP táp volt piacon, mint retail.

Én külön örülök az OEM kivitelnek: általában sallangmentesebb, egyszerűbb, s ebből fakadóan olcsóbb darabok. Nem érdekel, hogy a gyártó milyen színre fújja, milyen csicsa csomagolást, milyen matricákat, milyen tasakokat mellékel; a termék a lényeg.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) #65675776 válasza .mf (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azon apróságtól tekintsünk el, hogy csatlakozó meg alig lesz rajta. PCI-E táp meg jó eséllyel egy sem.

(#3) Amacs


Amacs
aktív tag

Fellendül a tápcsatlakozó elosztó ipar.

(#4) D1Rect válasza Amacs (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

A gépek túlnyomó többségében nincs szükség már PCI-E csatira sem.
Lassan a játékosok többsége is megspórolhatja.

(#5) edari


edari
őstag

Na, haladunk. 400w alatt vajon mikor lesz ilyen hatásfokú táp?

(#6) D1Rect válasza edari (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Az miért lenne jó? Titanium besoroláshoz 10% terhelésen is 90%-os hatásfok kell.
Azért 40W fogyasztás mellett elviselhető 4W.

(#7) edari válasza D1Rect (#6) üzenetére


edari
őstag

Igaz. Egy bronze is elég lenne. Pl. 300w-os.

(#8) proci985


proci985
MODERÁTOR

yate loon venti: szokasos vezerles mellett felejtos, tul hangos lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) #72042496 válasza proci985 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Legalább elnyomja a ciripelést. ;]

Hirtelen nem is kapcsoltam, hogy ez már Titanium, nem értettem miért olyan nagy szám ez a táp.

[ Szerkesztve ]

(#10) Balrog válasza #72042496 (#9) üzenetére


Balrog
tag

Ez de gonosz volt. :C

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#11) moha21 válasza proci985 (#8) üzenetére


moha21
addikt

Mert a YT gyárban nem fejlődnek sosem vagy mi?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12) proci985 válasza moha21 (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a lenyeg a szokasos vezerles mellett reszen volt. FSPnel rendszeresen a bordakon sporolnak es emiatt porgetik a ventit.

YTk meg kellemesen jok (jellemzoen amikre itt a forumon cserelik oket azok mind gyengebbek, ld vezerles), viszont Adda / San Ace azert jobban passzolna egy titanium tapba.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) syberia válasza #72042496 (#9) üzenetére


syberia
veterán

Volt már pár Fsp tápom és nem ciripelt egyik sem, a másig gépemben egy 400-as Apn üzemel némán és magas hatásfokkal. Sokkal inkább ilyen tápot, mint egy szép színesre fújt HKC csodát :P

(#12) proci985: fsp pnf tápban már hallottam zajos YL ventit, de azoknak a tápoknak ez volt a legnagyobb bajuk :R ha a hatásfok nem számítana simán megtartottam volna annyira megbízható volt az öreg.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#14) #65675776 válasza proci985 (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

San Ace önmagában drágább lenne, mint ennek a tápnak a többi része együtt.

(#15) #72042496 válasza syberia (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én nem HKC-t, hanem egy Seasonic X400-at vagy 460-at akartam venni. Szintúgy neves gyártó, de benéztem az X sorozat topicjába és azzal volt tele, hogy ciripelnek. Lehet, hogy nem általános gond, de ilyen tapasztalat után inkább elittam az egészet nem kockáztattam.

De ettől függetlenül sem kell véresen komolyan venni azt a beszólást. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) .mf válasza #65675776 (#2) üzenetére


.mf
veterán

A kábelköteg mérete alapján azért néhány lesz, akár még PCIe is lehet; ha mégse, legfeljebb egy-két Y beiktatásával áthidalható a probléma. A soksokéves előd OEM PNF-en is elég sok csati volt, vagy 4-6 molex és 2 SATA, abból már lehetett válogatni.

Tesla93: vannak rég olyanok is (és kisebbek is: 250, 200), egész emberi áron is, de ATX helyett SFX méretben. Viszont egy sima átalakító-hátlappal beszerelhetőek ATX helyre.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) shiftac


shiftac
aktív tag

De jó is lenne, ha a Computer Imperiumos szutykokban ilyet használnának...

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#18) DR|FTK|NG válasza shiftac (#17) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Jaja. :R

(#19) #19617792 válasza edari (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

van, pl. FSP APN széria (350W a legkisebb), illetve be quiet System Power 7 (FSP cucc, 300W a legkisebb)

(#20) kromatika


kromatika
veterán

Várjuk szeretettel.Szerintem a 400W-os kategória,pont az ami a legtöbb igényt kielégíti.

(#21) #90933760


#90933760
törölt tag

Első ránézésre rémisztő ez a ritka alkatrészmennyiség, mintha egy Comadort néznék belülről.

Amúgy meg már rég kellettek volna ezek a tápok, 300-400-500W-ba a minél jobb hatásfokú, kussoló, passzív, félpasszív, vékonyventis csodák, emberi áron. Procira ezer éve vannak tuninghűtők, utóbbi években már vidikre is, gyárilag is, vinyókat leváltja az SSD, de ezek a rohadt tápok csak nem akarnak jobbak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#22) DithenS


DithenS
senior tag

Ezt a hatásfokot soha se értettem,mért nem lehetne mondjuk 420W-os tápot 400W-os ként árulva,és a felhasználó semmi veszteséget nem tapasztal,na ez lenne a 100%-os hatásfok :D

(#23) DR|FTK|NG válasza DithenS (#22) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nézd meg az összefoglalóját: [link]

(#24) #57638400 válasza DithenS (#22) üzenetére


#57638400
törölt tag

Attól még áramot fogyaszt.

(#25) #65675776 válasza #90933760 (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vékony ventilátor miért is lenne jó? Mert azonos légszállítás mellett kétszer olyan hangos, ráadásul alig generál légnyomást?

(#26) Victorio


Victorio
aktív tag

A 80 Plus Titanium kategória 100% terhelésen is legalább 91% hatásfokú. 400 W-tal csúcsrajáratva ez 36 W eldisszipált hőt jelent. Mi a manónak ehhez forszírozott hűtés? Egy rendesebb hűtőborda röhögve leadná passzívan is.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#27) #90933760 válasza #65675776 (#25) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, összekevertem. Már este van. Alacsony fordulatú.

(#28) Mokó


Mokó
aktív tag

Méltó utóda lehet az FSP 350APN-nek. :R Volt vagy 5 biztos,és még kéne minimum 2-3 .

(#29) oraihunter válasza Victorio (#26) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Azért kell bele venti, hogy a hangos legyen. És hogy a passzív, ez által hangtalan tesójáért egy kisebb vagyont is kifizettessenek. ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#30) pip válasza edari (#5) üzenetére


pip
aktív tag

van hasonlo, csak szet kell nezni. A gepemben egy seasonic G360 van evek ota, igaz hogy csak gold+, de nem szamottevo a kulonbseg. Amikor vettem a legolcsobb arany fokozatu tap volt, kb 50 euro... rohogve megeri, szerintem most is lehet kapni

[ Szerkesztve ]

(#31) #65675776 válasza #90933760 (#27) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert akkor nem tudnának spórolni a bordákon. Az alubordák többe kerülnének, mint amennyiért ezeket a ventilátorokat veszik. Ráadásul ventilátorból az egész termékpalettához kell maximum két típus, bordából meg táptípusonként eltérő. Ez meg bonyolítaná a logisztikát. A Seasonic ellenben nem egy fillérbaszó cég, ők meg is oldják rendesen. Az FSP meg spórol még a kondikon is. Nem is értem miért tartja őket bárki is csúcskategóriának.

Victorio: Lásd fent.

(#32) #90933760 válasza #65675776 (#31) üzenetére


#90933760
törölt tag

Amúgy igen, most hogy nekem is Seasonic van látom csak mennyivel jobb is. Amíg nem volt addig én is az FSP-t tartottam jobbnak.

(#33) shiftac válasza #65675776 (#31) üzenetére


shiftac
aktív tag

FSP-t sokan ismerik és jónak tartják, ennyi. Meg hát mégiscsak sokkal jobb, mint egy Codegen vagy egyéb hulladék.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#34) Tidus válasza Victorio (#26) üzenetére


Tidus
addikt

Így olcsóbb a kivitelezés.
Passzívan min. a másfélszeres az ár.

(#35) bteebi


bteebi
veterán

Na végre! Csak nem rájöttek úgy 4-5 év után, hogy erre is lenne igény? :U Erre fel (névlegesen) csak az OEM-eknek akarják adni, hát gratulálok! :(((

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) bteebi válasza Tidus (#34) üzenetére


bteebi
veterán

"Így olcsóbb a kivitelezés.
Passzívan min. a másfélszeres az ár."

Na de miért? Csak kiveszik belőle a ventilátort, és már kész is ;]. Viccet félretéve, tényleg nem értem. Nem hinném, hogy jelentősebb áttervezést igényelne, úgyis eleve úgy próbálják megtervezni, hogy a lehető legjobb legyen a szellőzése akár van benne venti, akár nincs (vagy a passzívak más trajektórián szellőznének? nem hinném). Ami - számomra - az egyedüli logikus változtatás lenne, az jobb (nagyobb hőmérsékletet kibíró) kondik alkalmazása, de azon kívül nem hinném, hogy másra is szükség lenne, az meg azért nem drágítja meg annyira az előállítását. Vagy még más is kell hozzá? A passzív tápokat szerintem igazából a hype-pal lehet eladni az "igényeseknek" (vagyis a kényesebbeknek). Persze jó dolog a passzív táp (egyébként az se feltétlenül hangtalan!), de nem mindenáron.

Egy ilyen nagy hatásfokú tápnál meg nagyjából mindegy is, hogy van-e hozzá ventilátor, mert nem nagyon lesz rá szükség. Egy olyan gép, amihez egy ilyen minőségi tápot vesznek, szerintem nagyrészt 50-100 W-ot fog fogyasztani, ami 5-10 W hőt jelent - vagyis időnként kicsit felpörög a venti, majd utána már le is állhat (már ha úgy van kialakítva, de gondolom igen). Amíg meg felpörög - mint ahogy előttem is írták - legalább elnyomja a táp cicergését ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) #72042496 válasza bteebi (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

#31

(#38) XmoD válasza #65675776 (#31) üzenetére


XmoD
aktív tag

a regi nevuk miatt. az oem 300as fsp-k a vilagbol kimennek vagy pl a bluestorm 1 ott meg nem sporoltak. de a hkc elso szeria is jo volt.

[ Szerkesztve ]

(#39) moha21 válasza #65675776 (#31) üzenetére


moha21
addikt

Bocsi, de egy tápban nem csak a bordán csücsülő alkatrészeket kell hűteni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40) #19617792 válasza moha21 (#39) üzenetére


#19617792
törölt tag

/troll persze, mert ebben szinte már nincs milyen bordán csücsülni. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#41) #65675776 válasza moha21 (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem, de mondjuk a kondik ha normális minőségűek, és a környezetükben értelmes hőmérséklet uralkodik, akkor nem igényelnek külön hűtést. A TV-kben sem hűtik őket ventilátorral. Ha a félvezetőket nagyobb bordára raknák, akkor alacsonyabb hőmérsékleten üzemelnének, így nem kellene a ventilátor sem.

(#42) D1Rect válasza #65675776 (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

"Az FSP meg spórol még a kondikon is. Nem is értem miért tartja őket bárki is csúcskategóriának."
Az alsó szegmens királya, olcsón adnak olyan tápot ami nem eszi meg a vinyókat.

(#43) #19617792 válasza D1Rect (#42) üzenetére


#19617792
törölt tag

hát az enyém, Gigabyte 460-as, FSP400-60GLakármi, (még annyi borda sincs mint ebben az újban és mégcsak nem is 80plusos) megette a VGA-mat (14V multiméterrel mérve a PCI-e dróton) 5 év után...

[ Szerkesztve ]

(#44) D1Rect válasza #19617792 (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem állítottam, hogy VGA-t nem eszik. ;]
Abból én is vettem párat és egy szintén bedobta a kulcsot(két kondit kellett benne cserélni).

(#45) #19617792 válasza D1Rect (#44) üzenetére


#19617792
törölt tag

tényleg, igazad van. :DDD
valszeg nekem is a kondik mondtak csütörtököt. (talán tavaly(?) néztem meg utoljára) mennyi volt kondiztatni? plusz ventit sem ártana cserélni, szerencsétlen YL már szinte leesik a tengelyéről.

(#46) D1Rect válasza #19617792 (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Semennyi, volt hozzávaló.(anyagár gyakorlatilag)

(#47) moha21 válasza #65675776 (#41) üzenetére


moha21
addikt

Ne is mondjam, hogy mennyi lapostévé és monitor döglik meg melegedés miatt...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#48) #16939776 válasza #65675776 (#41) üzenetére


#16939776
törölt tag

A normális minőségű kondi is csak légáramlattal tudja a specifikációját.

A teljesen Passzív DC-DC-t el lehet felejteni 150W fölött.

[ Szerkesztve ]

(#49) Joe.36


Joe.36
addikt

Volt, van FSP HEXA+ 400W és 500W Nagyon meg vagyok vele elégedve :) a 400 as simán elvitt egy olyan gépet amiben R 7 265 volt

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#50) Angel1981


Angel1981
veterán

"Sőt, a termék a jövőben csak az OEM-ek számára lesz elérhető, és nincs tervben a bevezetése a végfelhasználói piacra."

Akárhogy is, ha már idáig eljutottak, nem fognak itt megállni, sőt, nem lennék meglepve, ha 2-3 év múlva már vagy fél tucat gyártó Titanium tápjai között válogathatnánk. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.