Hirdetés

2019. augusztus 18., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

Nekem sem kedvem sem hardverem sincs a futtatásához :D

Ellenben pár "ingame képnek" örültem volna :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2) Shadowz

Shadowz
(csendes tag)

Képek este pótolva lesznek,plusz a legújabb "a teszthez illesztett" Nvidia beta meghajtóval is le lesz futtatva a teszt.

Shadowz

(#3) Levin01

Levin01
(őstag)

mi a búbánatnak 8giga mem a gépbe? :Y oké, hogy Vista, de azért ennyire.............???

(#4) Shadowz válasza Levin01 (#3) üzenetére

Shadowz
(csendes tag)

valaki dolgozik is a gépén :), amugy a Vmware is sokat fogyaszt amikor tanulgat/tesztelget az ember....

Shadowz

(#5) wájling

wájling
(csendes tag)

Bizony bizony a hajtépés nálam is megvolt! Az én gépem: ATHLON64X2 5000+, 2x1 giga 800mhz RAM, ATI 3870. Nem húzva: Össz:3516 CPU:3976 Graphic:3385. Proci:2.86, kártya:870mhz-memória1296mhz-ra húzva: Össz:3978 Proci:4221 Graphic:3903. Ha telepítés előtt csinálsz egy visszaállítási pontot, és a teszt után visszaállítod a rendszert kérsz egy másik kódot egy másik e-mail címre, ismét megnézheted az eredményt.

(#6) Dr. Romano válasza Shadowz (#4) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Én is szoktam tanulni/tesztelgetni a gépen, na de 8GB RAM??? :K

Egy darabig nem kell bővíts ebbe az irányba :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) JoeYi

JoeYi
(őstag)

azért a reklámgépezet rendesen benne van már a 3D Markban. Az a Fastet machine a pontok alapján 5x jobb, mint a tiéd, valójában meg jó ha 2x....

(#8) Foglalt név válasza wájling (#5) üzenetére

Foglalt név
(őstag)

Teljesen felesleges visszaállítani, kérsz egy új kódot és megy :U

(#9) Shadowz válasza Dr. Romano (#6) üzenetére

Shadowz
(csendes tag)

Hehe, de ha 5 virtuális gép (darabonként 1 giga ramterülettel) megy a háttérbe akkor már kell 8giga.. :DD

Shadowz

(#10) Shadowz

Shadowz
(csendes tag)

Hát igen, elgondolkodtatóak a pontok, biztos, hogy elég erős a marketing a teszt eredményekben. :(

Shadowz

(#11) gV válasza Foglalt név (#8) üzenetére

gV
(őstag)

még jobb, beirod a már meglévő kodot és megy

(#12) NoLF válasza gV (#11) üzenetére

NoLF
(addikt)

még jobb, leszarod a kódokat meg a 3dmarkot, kimész a szabadba, sütteted az arcod és iszol egy sört miközben nézed az egyre lengébben öltöző lányokat.

"The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred" Soichiro Honda

(#13) Sh4rKy válasza NoLF (#12) üzenetére

Sh4rKy
(senior tag)

így van :DDD
vagy fogod magadat és elméssz autózni, motorozni, vagy futkározni egyet a szabadba... :DDD
bár mondjuk esténként lehet elbohóckodnék én is ilyenekkel ;]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#14) Shadowz válasza gV (#11) üzenetére

Shadowz
(csendes tag)

A teszt lefut az egyszer igényelt kóddal, csak az eredményt nem tudod megnézni!

Shadowz

(#15) JoeYi válasza Sh4rKy (#13) üzenetére

JoeYi
(őstag)

na most beleképzeltem magamat, ahogy otthon ülsz a download vantage előtt, és egyszercsak inkább elkezdesz futkározni a szabadban :D

Na jó, csak vicceltem :) Szerintem is 1001 más módon is lehet időt tölteni benchmarkolás helyett. Még az is jobb ha legalább játékra használjátok azt a nevetségesen erős vasat ami az asztal hídján hever, mintsem 3dmarkokat, meg szuperpiket futtatok, vagy éppen azon filóztok, hogy cserélni kéne a q6600-t, mert lassú...

(#16) btf

btf
(aktív tag)

8 GB Ram :Y

Tényleg érdekes az eredemény, aránytalanul nagy a "referenciagép" pontszáma. :DD

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | costum ≠ custom | "A tett halála az okoskodás" - Madách Imre

(#17) Levin01

Levin01
(őstag)

Azért érdekelne, hogy mi az ami igényli a 8gigát és nem elég hozzá a 4? :U :U

(#18) gV válasza Shadowz (#14) üzenetére

gV
(őstag)

ja akkor bocs, nem szoltam :B

(#19) Sh4rKy válasza JoeYi (#15) üzenetére

Sh4rKy
(senior tag)

jogos....
nekem az adatlapomnál lévő gép is kényelmesen visz majdnem mindent (amint eddig próbáltam) szinte max grafikán (szűrők nélkül) 1280*1024-es felbontásban is és tökre leszarom még a dx10-et úgy ahogy van, mert a crysis-en kívűl semmiben nincs olyan hűdebazinagy különbség a dx9 és dx10 között
ami meg van azt meg dx9-ben is meglehet valósítani...
na mind1... lényeg a lényeg... mozduljatok ki egy kicsit néha... (mondom én aki már két órája itthon ül és tanulja a k*rva nyelvtantételeket mert nem akar megbukni fél2kor mert felel a 2esért :DDD :DD :C )

mod:
Levin01:
photoshop óriási képekkel, 3D-ben való dolgozgatás, server futtatása, és még sorolhatnám...

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#20) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Hogy ki vagytok akadva 8gb ram miatt...
Hamarosan csinálok egy tesztet amiben 48gb!!!!! bizony, 48gigabyte memória van a gépben! nem elírás!
na annyi minek? pl ram drive-nak is nagyon jó, vagy a novell is használ iszonyú sok ramot, meg ugye a virtuális gépek...

(#21) Shadowz

Shadowz
(csendes tag)

Hát igen Bacsis kollega jól beletalált, általában aki hálózati oprendszereket gyakorol/üzemeltet/tanulja nem éles rendszeren gyakorol (meg minek annyi fizikai gép otthonra :F ), pl. Novell Netware viszi a ramot + proci erőforrást.

[ Szerkesztve ]

Shadowz

(#22) t72killer válasza Shadowz (#21) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

erre való a dual/tripla/quad/mittomén-boot:)

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#23) btotyi válasza bacsis (#20) üzenetére

btotyi
(tag)

Nálam WebSphere Portal + DB2 + RAD = 2.7GB

(#24) azbest válasza t72killer (#22) üzenetére

azbest
(nagyúr)

talán mert ha egyszerre csak egyet indíthat (sima boot), akkor azok nem lesznek (virtuális) hálózatban. :P

:C

[ Szerkesztve ]

(#25) Bundás22 válasza bacsis (#20) üzenetére

Bundás22
(őstag)

48GB?
milyen gépben?
hány slot kell ahhoz ;]
biztos vmi superszámítógép vagy szervergép, nem hiszem el :(
4GB-os modul ha létezik, akkor is 4X4=16GB ram
vagy max 4GBX8slot=32giga ram amit még elhiszek

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#26) Rover623 válasza Bundás22 (#25) üzenetére

Rover623
(félisten)

4GB-os modul létezik.
Az Intel E8501 chipsetes lapok 64, az E7300-asok pedig 192GB memcsit tudnak fogadni...
24 slotos lapok is léteznek, tehát már most bepakolható 96GB...

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#27) Shadowz

Shadowz
(csendes tag)

Látom a RAM mennyiségem sokakat megakasztott, lassan át is nevezhetjük a topicot :D

Shadowz

(#28) bacsis válasza Bundás22 (#25) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

IBM szerver!
12 foglalata van nekijje, meg 2procit rakhatsz bele!
Amit teszteltem gépet 2db 4magos quad volt benne 3,16ghz-en
everestbe mindenbe ő volt a leggyorsabb a maga 8magjával. azt szeretném majd veletek megosztani pár képpel megtámogatva!
De láttam már 64gb-al szerelt gépet 4db 4magos cpu társaságában.
blade centerként pedig 64processzoros rendszerrel is dolgoztam

(#29) bacsis válasza Shadowz (#27) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Ne foglalkozz vele hogy szét off-oljuk a fórumját az irásodnak!
pl az én szerver tesztes irásom fórumjában pedig szinte végig a hp jornada hpc-ről témázgattunk :C

(#30) csatahajós válasza bacsis (#28) üzenetére

csatahajós
(senior tag)

A céges szerveren én is szoktam néha nyálat csorgatni, 4 darab Dell Power-edge, mindegyik 2 darab dual core Xeonnal (memót sajna nem tudom), a disk alrendszer meg 14 darab 15k-s fordulató SAS HDD RAID 5ben :D

(#31) bacsis válasza csatahajós (#30) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog (1)

Az hagyá!
Múltkor rendeltek tőlünk 35db rack gépet, melyekben 6db 1tb-os hdd volt, ugye ezek a gépek mennek rack-be tehát össze lesznek kötve, s "1gépként" fognak üzemelni tehát 6tbX35 az 210TB!!!!!! háttértár!
Na ennyi mi a lóf*sznak? ezt már én sem értem... Ha jól emléxem a siemens rendelte őket...

(#32) DeSanto válasza azbest (#24) üzenetére

DeSanto
(őstag)

Nekem vinyóról vinyóra másolás ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Shadowz

Shadowz
(csendes tag)

Megjött az új processzorom, így Q9300-al is le van futtatva a teszt.

Shadowz

(#34) dy_nmq

dy_nmq
(aktív tag)

Ezen kiakadni hogy 8 giga ram.... Már mondjuk 30k-ért is kaphatsz 8 giga ramot nem olyan eszement extra dolog. viszont ez az uj 3dmark ááá LoL. Mondom kipróbálom erre vista only :(
De látva a screenshotokat nem is érdekel már :(((

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#35) TazLeacher

TazLeacher
(nagyúr)

Én nem a 8Gb-n akadtam ki, hanem ,hogy 800-s Kingmaxok: Na, az minek. Vettél volna helyette 4Gb normális ramot...

A témához: lefuttattam én is, kipróbáltam, szerintem veszek egy dobozos verzsönt. 3K-ért elfér a polcon. Egyelőre nagyon aránytalanul osztja a pontokat, de majd ez biztos változni fog...a teszthez grat, szerintem sokaknak hasznos lesz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) Shadowz válasza TazLeacher (#35) üzenetére

Shadowz
(csendes tag)

hát voltak "normális" ramjaim is, de azért a kb 1-2%os összteljesítménybeli sebesség külömbségért amit nyerek, nem éri meg az 2-3-4x árát, ez se volt olcsó annó.
Nekem mennyiségileg kellett a MUNKÁM MIATT 8 giga ram, és nem azért, hogy pózoljak a haverok előtt.

Shadowz

(#37) TazLeacher válasza Shadowz (#36) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Nem hiszem, hogy a pózolsáról szól. Te írtad a tesztben, hogy azért alapórajellel tesztelted, hogy mindenki össze tudja hasonlítani. Ezek szerint szoktál tuningolni. Ezek a ramok nem igazán tunigbarátok. Tehát tuning mellé nem túl ésszerű döntés ilyet választani. De ha szerencsés vagy és mennek szépen a romok, akkor az nem rossz, de a q9300-as mellé már ahhoz, hogy 3,4-en menjen a proci, ahhoz is 900-at bírnia kellene a moduloknak.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) Shadowz válasza TazLeacher (#37) üzenetére

Shadowz
(csendes tag)

nyugodj meg a korábbi kingmax-ok is amik nálam jártak (még akkor ab9pro-m volt), ezzel a hűtéssel mentek uguru sima "turbo" módjában 890, másképpen meg max.980-at is :), de már nem tunningolok annyira, mára már nálam a viszonylag hűvös (vízet nem szeretem) és halk, biztos üzem megy .... Accelero sincs úgy kihasználva pedig benne a 8800GT is ment 760-at biztos üzembe amikor belöttem a hűtést. De azért a 2fps +ért pl. crysisba (max-on anno amikor néztem 23ról lett 25fps) tök felesleges a tunning...tunningnak akkor lenne számomra értelme, ha alap esetbe meg lenne 50-80fps és tényleg nyernék 10-30fpst (vagy nagyobb részletességet a sebességkülönbségből)...de ez más topic téma....

Shadowz

(#39) katt777 válasza Shadowz (#38) üzenetére

katt777
(félisten)

A tesztoldalamról itt a HD3870-es eredménye, főleg azok számára, akik oda vannak, hogy az ATI üdvöskéje csak 10%-kal marad el a 8800GT-től. :O

Az alap órajeles eredményeket ma du. fogom feltenni, ha valaki kíváncsi a "konkurenciára". CPU-tuningnak nem sok értelme van, a mai felső-közepes karikat az új Intelek már simán kihajtják. VGA tuning azért jelenthet komoly gyorsulást, attól függően, milyen beállítással, és melyik programot használjuk.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#40) Bundás22 válasza Shadowz (#38) üzenetére

Bundás22
(őstag)

De azért a 2fps +ért pl. crysisba (max-on anno amikor néztem 23ról lett 25fps) tök felesleges a tunning...tunningnak akkor lenne számomra értelme, ha alap esetbe meg lenne 50-80fps és tényleg nyernék 10-30fpst
pon t rosszul látod szvsz. éppenhogy ha alacsony az fps szám és nyersz 20%-ot mondjuk 20-ról 24 fps-t sokkal jobban megérzel mint 50-ről 60-ra szvsz, míg az előbbi érezhetően kevésbé darabos az utóbbi így is úgy is folyékony szvsz
az más kérdés h teneked nem jó a 24 se

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#41) Shadowz válasza katt777 (#39) üzenetére

Shadowz
(csendes tag)

Katt777 ha már kölcsönvetted a teszt értékeimet, akkor ird már át a tesztoldaladon a 6700 procit, 6750-re mivel rosszul detektálja a program, de a konfig leírásnál láthattad mi volt a gépben...

Shadowz

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.