Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hunter2


Hunter2
addikt

Az első kártyám egy voodoo3 3000 volt, elég jól hasított vele az UT.
xp alá kicsit nehéz volt behegeszteni de azért ment.

(#2) zoli1904


zoli1904
tag

jó cikk lett, megy az oldalra....
várjuk a következőt

3dfx - The way it's meant to be played!

(#3) Ari18


Ari18
őstag

Jó írás lett. :C Csak azok a grafikonok :U csinálhatnál nagyobb felbontásuakat.

(#4) negyedes


negyedes
addikt

Koszi a nosztalgiat, a hoskorszak ez :DD .

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#5) lorenzen


lorenzen
aktív tag

"..igaz a Rush-t is csak azért tenném le, mert a Voodoo1 szintjén kellett volna lennie, de nem igazán tudja hozni az a teljesítményt, amit az elődje."

Emlékeim szerint ez egy olcsó kártya volt. Ma úgy fogalmaznák, belépőszintű játékos VGA kártya. Ráadásul néhány akkoriban divatos, olcsóbb alaplappal dobálta bugokat.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6) FireGL


FireGL
aktív tag

Matrox: "2D-s képük verhetetlen"
:)
Ugye még nem láttál működés közben 3Dlabs kártyát ?

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#7) dzsambo


dzsambo
tag

Jó volt olvasni a cikket. Egy matrox nálam is pihen a szekrényben.
Találtam egy elírást a Trident kártyájánál: "RAM:8MB, 135MB" gondolom az 135Mh akart lenni

(#8) LGLuke


LGLuke
őstag

Érdekes cikk, és köszönöm a nosztalgiát! :R

Azért 1-2 dolgot hozzáfűznék:
Akkoriban szerintem csak és kizárólag a Voodoo kártyákkal lehetett 3D-ben játszani. Hiába volt valamilyen szintű 3D támogatás a többi kártyában, a számolási teljesítményük igen halovány volt a valós játékok alatt. Voodoo1 volt ugye az első igazi 3D gyorsító mely már használható lett volna, de akkoriban kevés játék támogatta. Mire kijött több játék, addigra megjelent a Voodoo2 is. Nekem ilyen volt az 1. gyorsító kártyám egy AMD K5 133MHz-es gépben 64MB ram mellett egy CMC Orbit 3D Voodoo 2 (12MB EDO-RAM) nevezetű kártya.
Az egyik barátomnak szintén 64MB rammal, és Celeron 333MHz-s géppel szoftver renderelés alatt pocsék képminőséggel is sokszor lassabban futottak a játékok, mint nekem gyönyörű képpel. Mindig irigykedett szegény, pedig a CPU-ja sokkal erősebb volt a gépében.

Az új szintetikus tesztek természetesen kedveztek az újabb kártyáknak, de a játékok alatt ez soha nem jött ki. A Voodoo2-t soha nem cseréltem volna el Savage4-re vagy bármelyik másikra. A Glide/Direct3D/OpenGL támogatás egyenesen a legjobb kártyává tette a Voodookat kompatibilitás szempontjából is. Később persze a Voodoo3-nak nagy ellenfele lett a TNT2, de az már egy másik téma.

(#9) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Grat, nagyon jó kis cikk!
A tesztben szereplő karik közül, volt egy pár nekem anno.:)

(#11) zeg


zeg
senior tag

Szép hosszú teszt lett, látszik hogy sok energiát és időt fektettél elkészítésébe, gratula :R

Ha esetleg a későbbiek folyamán lesz időd és lehetőséged a további tesztelésre, OpenGL-Glide-DirectX összehasonlító teszt is sokakat érdekelne:)

Ha az Unreal is terítékre kerül, még a Savage2000 kártyák erősségét, a MeTaL-t is lehetne tesztelni. :)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#12) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

ha mar savage4, akkor abbol is illett volna egy Diamond Stealth III verziot szerezni, annak a teljesitmenye erdekesmod 15-25%-al magasabb volt, mint a noname co altal osszeganyolt kartyake. nemmondom, hogy a v3-nak ellenfele lenne, de a v2-t azert joval meghaladja.

nezzetek meg egyszer az unrealt az s3 fele metallal.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#13) hcl válasza LGLuke (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na hát igen, egy S3Trio3d -vel pl. a NFS3-ban érdekesek voltak az esőcsepek (fekete négyzetben jelentek meg), meg a Driver-ben a fák lombja is LOL volt :D

De jó volt, én bírtam azt az időszakot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Daveedka


Daveedka
tag

köszi az újabb tesztet :)

(#15) whiz


whiz
aktív tag

Több helyen is Savage-t írtál S3 helyett, gondolom véletlenül, de ezt ki kéne javítani.

Amúgy jó kis cikk!

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#16) Balage21


Balage21
tag

Az öreg Savage4. :) Jópár évig gyűrtük egymást.UT 2.CD-jén csak S3TC textúrák voltak, az volt aztán csak a móka.Tátott szájjal néztük hogy 800*600-ban akadásmentesen fut.Jókis kártya volt, de egy normális driver sosem jelent meg hozzá...

(#17) Raymond válasza FireGL (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Hat ja, meg egy sima Oxygen VX1-nek is valami eszmeletlen jo kepe volt 1600x1200-ban is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18) aram01


aram01
nagyúr

jó volt látni megint a régi ismerősöket.Jó teszt köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Huh... a teszben benne van elétem első 3D karija a SiS 6326 :K Igaz nekem nem diszkrét kártya formájában volt, hanem egy Amptron lapra inegrálva, de ugyanúgy volt neki ott is 8MB saját ramja (sideport :DDD ) mint a kártya változaton.
Mennyit szenvedtem vele. A driverek csapnivalóak voltak, játékra a kártya is alkalmatlan volt. DirectX-et úgy ahogy tudott (a Fifa 99 DX módban elindult 800x600-ban, de a többi rész már hibás volt) leginkább szoftveres módban futtattam mindent és az OpenGL-ről még csak nem is hallott.
Aztán jött egy Savage 4 a gépbe, hát... kb. mintha egy GF 6200-ast cseréltem volna le egy 8800GT-re :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) mcsabee


mcsabee
senior tag

Első 3D kártyám egy Voodoo 2 volt...emlékszem micsoda csodának számított a teljesen 3 dimenziós megjelenítés, mindenféle okoskodás nélkül. Hja, szívesen átélném megint.

Stay a while and listen...

(#21) NKing


NKing
tag

Annyit fűznék hozzá, hogy a Voodoo 3 2000 és a 3000 között nem csak a borda és az órajel a különbség, hanem az, hogy a 3000-en volt TV-out is - de ez a képen is látszik..

[ Szerkesztve ]

(#22) szgombos


szgombos
csendes tag

Volt valamikor 8 megás savage4 pro-m és sohasem tudtam, hogy mi az az ide foglalathoz hasonlítható akármi, amit itt jónéhány vga-n is rajta van. Tudja valaki mire jó és mire lehetett használni?

(#23) littlelion21


littlelion21
addikt

Ejj, de jó volt elolvasni, szeretem az ilyen teszteket! :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Levin01


Levin01
őstag

Hát igen, annó én is a Voodoo-val kezdtem a 3D-s korszakot:

Időrendben az eddigi vga-im:

- Hercules 4MB SG PCI
- Hercules + Voodoo1
- S3Trio3D + Voodoo2
- Voodoo3 2000
- TNT2 M64
- Geforce MX400
- Geforce MX440
- ATI 9000Pro
- Geforce TI4200
- ATI 9800SE
- Geforce 5900XT
- Geforce 6600GT
- Geforce 7300GT
- Geforce 7600GST
- ATI 2600XT
- ATI 3870 GDDR4 (jelenleg is ez van)
- következő vga a tervek szerint ATI 4770 vagy más 40nm-es ATI kártya

(#25) Mgeri


Mgeri
tag

Honnan szerzel be ilyen régi cuccokat? :DDD

Tök jó cikk! :C

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#26) anulu válasza Levin01 (#24) üzenetére


anulu
félisten

keson kezdted, ha PCI-os kartya volt az 1. VGA-d :D nekem egy hercules volt (rajta LPT porttal meg :D), utana Trident 8900C 512KB (osszedzsukazva 1MB-ra :D)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Egy kis tuningot tolhattál volna rájuk ;]
Megint jó lett a cikk :C :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#28) misx válasza ]Phobos[ (#27) üzenetére


misx
senior tag

Ja, de az is főbenjáró bűn, hogy a Crysis-teszt elmaradt. ;]

(#29) nyunyu válasza hcl (#13) üzenetére


nyunyu
félisten

Na hát igen, egy S3Trio3d -vel pl. a NFS3-ban érdekesek voltak az esőcsepek

Trio3D 2D-ben sem remekelt. :DDD

98-as Guru taborban Sakman bohockodott eggyel, mellerakott egy PowerVR PCX2-es kartyat, Unreal elindit, erre pottyos volt a kep. :Y

En meg eppen a Matrox G200 drivereivel szivtam, szerintem akkor dontottem meg a legtobb egy het alatt elkovetett Win reinstallok szamat, ugyhogy kolcsonadtam a kartyamat Sakmannak.
VR-es Unreal azzal hibatlan volt.
(Unreal akkor meg csak szoftver rendert, meg VR-t tudott, D3D csak valamelyik kesobbi patchcsel kerult bele.)

Matrox fronton a G200 volt az elso komolyan veheto 3D-s cucc (jo, elotte a Mystique is boven alazta az S3-as 3D lassitokat), siman osszemerheto volt a Voodoo2-okkel.
Emlekszem, eleg sok emberkenek leesett az alla, amikor mozgasban latta a GLQuake-et rajta, 3Dfx kartyakon megszokott gyorsan mozgo homalyos pacnik helyett elenk szinek, tueles kep.
1998 augusztusban 35+faert vettem a Millennium G200-at.

Tesztbol mellesleg hianyolom a PowerVR-eket, meg az nV kartyakat.
Riva128 anno eleg nepszeru volt, mivel nem volt olyan veszesen draga, mint egy V2, raadasul nem kellett kulon 2D kartya alaja. (TNT csak 98 oktobereben jelent meg.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) nyunyu válasza Levin01 (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha mar idorend:
92: valami noname hercules
93 karacsony: Trident 8900C 512KB
95 osz: Spea Mercury P64V+ (S3 Vision 968, 2MB VRAM, PCI)
97 nyar: Matrox Mystique
98 aug: Matrox Millennium G200
99 eleje: Asus V3400TNT
2000: Diamond TNT2
2001: Radeon LE
2002 osz: Radeon 9500
2004: Radeon 9800
2005 oktober: Gigabyte 6600GT
2007 oktober: MSI 7900GTO

Szoval osszel aktualis a csere :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) Duree


Duree
veterán

Remek kis írás lett.Honnan szedtél össze ennyi régi kareszt?

duree54

(#32) Oti86


Oti86
tag

Köszönöm a dicséreteket, :R a hibákat, meg javítom :))

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#33) Geffry


Geffry
aktív tag

Egyik leghűségesebben szolgáló kártyám egy S3 Virge volt. Még 2003ban is az vájta a karmait a játékokba... vagyis próbálta...

Köszi a tesztet és a sok képet! :R

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#34) Oti86 válasza FireGL (#6) üzenetére


Oti86
tag

Hát, sajnos nem volt még szerencsém 3Dlabs kártyához, de hallottam róla, hogy tényleg nagyon szép képet tudnak produkálni :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#35) Oti86 válasza dzsambo (#7) üzenetére


Oti86
tag

:R Köszönöm, javítom

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#36) Oti86 válasza NKing (#21) üzenetére


Oti86
tag

Ez nem teljesen igaz, mert tudtommal a Voodoo3 3000 is kijött TV kimenet nélkül, a 2000-ből meg volt TV kimenetes változat is. :) De itt a tesztben konkrétan valóban igaz ez a megállapítás is :)

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#37) benedekco válasza hokuszpk (#12) üzenetére


benedekco
addikt

pontosabban Diamond Stealth III S540 volt a 32 megás "csúcskari"
dejó volt az, milyen szépen húzott 32Bit-en és milyen szép képe volt a fos tnt2höz képest

a voodook nagy extrája a 16bit-es színmélységen produkált képminőség volt, nomeg, hogy akkoriban mikor indult még szinte csak glide-os gammák voltak

király teszt, annak idején Én is csináltam ilyesmi tesztet, még meg vannak az elért eredmények, de már nem tenném fel.... aztán kitudja lehet egyszer ráveszem magamat a dologra...

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38) Kis zöld izé válasza benedekco (#37) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Van nekem is egy Diamond Stealth III S450-es AGP-s karim 32MB rammal szerelve. :K
Emlékeim szerint nagyon hasított vele az NFS HS és szebb képe volt mint a Voodoo 2-nek.
De ettől még Voodoo Forever! :R

Bye!

(#39) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Amúgy a teszt jól sikerült! Gratula! :R

Bye!

(#40) benedekco válasza anulu (#26) üzenetére


benedekco
addikt

végén még assziszi arra a herculesre gondolsz(mint márka), azt közben nem is :D
Én is herculessel kezdtem (sárgafekete monochrom-on), milyen szépen futott rajta a Stunts, a Prehistroik, a Larry nomeg volt még jópár, csak már eléggé késő van és az agyacskám kezd tunyulni
jaaa meg a genius egérhez volt valami királyság rajzprogram, olyan Paint szerű volt, de azért annál valamivel jobb....

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41) benedekco válasza Kis zöld izé (#38) üzenetére


benedekco
addikt

Én az NFS PU-t toltam vele, és ott hozta azt mint a tnt2, de ha tempóban nem is sokat vert/vesztett a képminőségben szarrázúzta azt
a voodoo2 meg azért már nem mai gyerek egy Savage4-nek sem...
amúgy Én is így vagyok a Voodoo-val...
a nagy kedvenceim::
2D
S3 Vision 868/968
Tseng ET6000 és felette
3D
Voodoo 1,2, Banshee(kizárólag AGP-s, volt pár fain változat, amiket szépen lehetett még tuningolni is), 3, 5
Savage 4 (Diamond)
Radeon 9700, X800
Matrox G400

amiket meg utáltam nagyon
cirrus logic vga karik isa-tól a pci-ig mindet utálom
trio64 és barátai pl trio3d a virge az vicces volt, amolyan aranyos próbálkozás, rá nem haragszom ;)
tnt2, vanta/m64 és társai meg pláne
intel 740

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42) Kis zöld izé válasza benedekco (#41) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Yeeee! :K Anno még amit nagyon szerettem NVidia fronton az egy ASUS V3800 PRO kari volt. Számomra ez a kártya volt nagy előrelépés a Voodoo2 után. Hiába ezek az idők már soha nem jönnek vissza :( , pedig nagy feeling volt. :)

Bye!

(#43) v.tom


v.tom
őstag

Nagyon jó teszt! Csak így tovább! Jó kis trio3d. Az az igazi. ;]

(#44) btprg


btprg
senior tag

"Az S3 Virge nem hinném, hogy ellenfele lehetne egy Voodoo1-nek, ..."

Hát szerintem se. Nem is tudtam, hogy egyáltalán képes 3D-s gyorsításra :) !
Van egy AGP-s S3 Trio 3D/2X -em, de csak Voodoo-k mellé használtam. Egyébként egy elég rossz minőségű Manli gyártmány. A PCI-s Aristo ViRGE/DX -em sokkal jobban néz ki.

Nagyon jó cikk, gratulálok! Örülök, hogy valaki foglalkozik még ilyen cuccokkal...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#45) TommyGun


TommyGun
őstag

azé sajnálom hogy a tnt1 kimaradt...annó azis elég komoly versenyző volt

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#46) Oti86 válasza TommyGun (#45) üzenetére


Oti86
tag

Háát, az Nvidia karikat most direkt kihagytam a tesztből, inkább egyéb gyártóktól származó kártyákkal szerettem volna a 3dfx-et összehasonlítani.

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#47) Oti86 válasza btprg (#44) üzenetére


Oti86
tag

Hát igen, talán a Trio3D már többet tud, bár nem tudtam letesztelni. de a Virge 3D gyorsítása ugyancsak kérdéses, nem is nevezhető talán 3D gyorsításnak :)

[ Szerkesztve ]

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#48) Oti86 válasza v.tom (#43) üzenetére


Oti86
tag

Azám, a Trio3D azaz igazi 3D lassító kártya :DDD

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#49) peterm711


peterm711
aktív tag

nekem is volt valamikor egy sis 6326-om, hát tény siralmas volt, nem szolgált sokáig :DD. Abban az időbe a quake 3 arena volt a tuti játék és nem támogatta az open GL-t, szóval menni kellett neki:N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.