Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem is az jutott az eszembe, hogy az MX szériával ugyan ezt meg lehet csinálni, csak olcsóbban (Ráadásul ez az egér hasonlít is rájuk: az anywhere fazonja a master dizájnjával). A háromgombos megoldás minden esetre érdekes elképzelés.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) koxx


koxx
MODERÁTOR

Nekem volt spacemouse pilot prom és imádtam, tényleg más vele dolgozni mint szimplán csak egérrel, drága cucc, de nagyon megéri akinek ez a munkája. Az egérért viszont rablás elkérni 40e ft-ot. Igazából bármelyik komolyabb egérgyártó wireless egere mint pl a fent említett mx2 is ugyanolyan jó.

(#3) haxiboy


haxiboy
veterán

Spacenavigatorral találkoztam már, de ennek az egérnek nem látom értelmét, bármilyen egér + x-mouse megoldja az összes taskot ami 2D mozgatásra van utalva.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#4) Ringman


Ringman
nagyúr

109 gramm
???

--
a 3 gomb plusz görgőnek meg alapnak kellene lennie, mióta kitalálták hogy 100+ gramm kell e görgőklikk kapcsolásához.

(#5) flashpointer


flashpointer
őstag

en ilyennel dolgozom a munkahelyen csak a vezetekes tarsaval, de mar majdnem visszakuldtuk az osszeset: Par honap utan sorra mentek tonkre, nekem az elsonek a gorgoje adta meg magat, a masodiknak meg a bal gombja ment tonkre, egy kattintasra 2-3-at kattintott ... ja es kb fel ev alatt. Ugyanez a spacemousseal mert van hozza egy ilyen is, tenyleg baromi jo es nelkule mar nem lennek hajlando dolgozni de mar ebbol sem egyet kuldtunk vissza, (a kb 10 darabbol). Az enyenek csak annyi a baja hogy neha fogja magat es elkezdt progorni, akkor ki kell lepni egy masik programba amiben nem aktiv aztan vissza... Ja meg neha nem kapcsolodik be gepinditaskor hanem ki kell huzni a kabelet aztan vissza... azert egy 600 euros szettol nem ezt varna az ember...

[ Szerkesztve ]

(#6) Gomezz


Gomezz
senior tag

Nagyon drága, főleg, hogy nem is Japán, hanem kínai kapcsolós! :Y

(#7) oxalisz


oxalisz
tag

Én több, mint 10 éve használok - most SpaceMouse Compact-nak nevezett - 3D pozicionálót. Csak ajánlani tudom, ha 3D-ben modellezik valaki. Elnyűhetetlen, nekem ez munkaeszköz, nem csak hébe-hóba veszem kézbe. Mára megdrágult, az árfolyam változások miatt sajnos.
Annak ellenére javul a hatékonyság, hogy a legtöbb 3 gombos egérrel is meg lehet forgatni és zoomolni a modellt. A SpaceMouse Compact + egér esetében mind a két kéz dolgozik. Vannak sokkal összetettebb változatok is, de nem vitt rá a lélek az ára miatt.
A cikkben szereplő egér biztosan jó, viszont elgondolkodtató az ára.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#8) Male válasza Ringman (#4) üzenetére


Male
nagyúr

...na igen... már vagy 20 éve ilyen egerem volt: katt... 3 rendes gomb felül, és dupla görgő... előtte is, utána is utáltam a görgővel kombinált gombot, ahogy a kattogó görgőt is. (dupla görgő meg azóta se nagyon van, helyette döntögesd, ami nagyon nem ugyan az)

(#9) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Másfél éve használom cégnél teljes elégedettséggel ezt a vezeték nélküli változatot.
Lehet írni, hogy egy MX-et is fel lehet programozni erre a szintre, de ezt az egeret készen kapod. Automatikusan felismeri melyik ablakon van az egér, így az annak beállított gyorsgombok rögtön használhatóak is (a driver telepítése után), a makrózás is gyerekjáték.
Nekem munkában nem az a lényeg, hogy japán kapcsoló van-e benne, hanem hogyha meetingre sietek, akkor lerántom az egeret a vezetékről és akár azonnal használhatom, BT-on keresztül. Adaptert nem használtam soha, a laptopban van BT modul, így nem kell attól félni hogy az eltörik cipekedés/utazás közben.

Kipróbáltam otthon is, Watch Dogs 2 alatt nem tapasztaltam semmi hibát, és a harmadik kattintós gomb sem zavart, hanem meglepően jól jött játékban is.

[ Szerkesztve ]

(#10) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Színvonalas cikk, köszönet érte. :R

2-3 éve mikor épp egeret kerestem CAD-re, akkor sokat szemeztem a cég Spacemouse Pro termékével, mivel az egerei kapásból kiestek az extra gombok hiánya miatt. Sajnos senkit nem ismerek, aki használ ilyent, így próba nélkül nem mertem beruházni.

Végül az egeres topic ajánlójából egy Logitech G602-be ruháztam be, amit elégedetten használok. (a freewheel azért hiányzik). Minden extra gomb beállítva a CAD gyakran használt parancsaira..., produktív. :B

@Male: Hajdanán ezzel az egérrel indult a cades pályafutásom, imádtam 2 görgővel görgetni. :K

(#11) Male válasza rgqjx (#10) üzenetére


Male
nagyúr

:) Jó volt :) ...képszerkesztőben kijelöléseknél is, amikor kilógott a képernyőről, aztán mások kínlódtak, mert az ablak szélére érve mindig csak ugrott egyet, aztán megint, megint, megint... én meg csak tekertem a jobb oldali görgőt ilyenkor :)

(#12) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ez nagyon tul van arazva. En a fapados spacenavigatort hasznaltam egy-ket honapig az egyetemen. Szerettem, de vegul megis eladtam. (Akkoriban csupan 10-12 eFt-be kerult, majd ra ket evre hirtelen 30 fole ment az ara, de annyira azert nem premium ez a brand.) Eger kapcsan egy also-kozepes A4tech is felmakrozhato pl. solidworks-hoz normalisan, raadasul toredek aron.

[ Szerkesztve ]

(#13) Rayyy


Rayyy
senior tag

Ránézésre ez a középső "görgő-kiváltó" gomb halott megoldásnak tűnik... én mutatóujjal nyomom le a görgőt, ha pan-elek, itt viszont át kéne nyúlnom a görgő felett és egy centivel arrébb matatni... Egy olyan verziót viszont kipróbálnék, hogy bal gomb / pan gomb / görgő / jobb gomb.

Minden a legnagyobb render!

(#14) A-hole válasza Rayyy (#13) üzenetére


A-hole
csendes tag

A kézfej pár hónapig tartó gyulladása segíthet átértékelni az ilyen eszközök létjogosultsagat. CADnél a modell forgatása szinte folyamatos, a görgő nyomva tartásával. Jó lenne több ilyen egér, persze megbízható verzióban.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#15) krisztianAMG válasza Male (#8) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Van dupla görgő, csak oldalt, a'la MX Master.

(#16) Male válasza krisztianAMG (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, ezt nem ismertem!

(#17) Rayyy válasza A-hole (#14) üzenetére


Rayyy
senior tag

Tudom, modellezek. Azért írtam, hogy kényelmetlenül távolinak néz ki a "középső" gomb. Én ezt használom munkára, drágább (volt), mint a cikkben lévő egér, de hatalmas görgője van és ezért nagyon kényelmes.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#18) Dodge94 válasza A-hole (#14) üzenetére


Dodge94
tag

Nem arról van szó, hogy halott ötlet, csak a megvalósítás rossz szerintem.

A kollégának igaza van, szerintem az emberek nagy része mutatóujjal nyomja le a görgőt, így viszont ezen az egéren folyamatosan át kell emelni az ujjad a görgőn. Ésszerűbb lenne, ha közvetlenül a bal gomb mellett lenne, ha már ragaszkodnak a 3 gombos megoldáshoz, de véleményem szerint még ez sem kell, csak egy könnyebben lenyomható görgőre van szükség.

Akármennyire "rétegtermék", az ára egyáltalán nem reális. Egy MX Master 2s olcsóbb, ugyanúgy vezeték nélküli, ergonomikus kialakítású, szintén szét lehet makrózni. Lehet, hogy több időbe telik beállítani, de szerintem minőségibb cuccról van szó.

(#19) Ringman


Ringman
nagyúr

a contour gyárt még ténylegesen 3gombos egereket: [link]

(#20) Rayyy válasza Ringman (#19) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ez nagyon érdekes, nem hallottam róla!

Minden a legnagyobb render!

(#21) Tetsuo válasza koxx (#2) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezeket (Spacemouse) lehet hasznáni zeneszerkesztő, mondjuk Cubase irányítására is?

(#22) koxx válasza Tetsuo (#21) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jó kérdés, sose próbáltam Photoshopban és adobe readerben működött, drivert kéne megnézni, hogy milyen szoftvereket támogat.

(#23) SidCorky válasza Tetsuo (#21) üzenetére


SidCorky
senior tag

Készül a teszt a SpaceMouse Wireless-ről, bár még nem lett kipróbálva nem 3D programokban, de úgyis kell videót vágni a teszthez, megnézem, hogy jó-e valamire. :) Premiere Pro, Lightroom, PS, Affinity Designer, Audacity, Office, ezekkel mindenképp lecsekkolom.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#24) Tetsuo válasza SidCorky (#23) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszönöm! :)

(#25) ballington


ballington
addikt

Próbáltam ennek az egérnek a vezetékes verzióját. Mivel a 3d-s programban a középső gomb egyfajta enternek felel meg, és így a második legtöbbet használt gomb, így a dedikált középső gomb baromi kényelmessé tette a munkát.
Be is ruháznék, de ezért az árért rablás.
Nem is értem, más márka miért nem ad ki hasonlót.
Bezzeg a csicsa-micsa absztrakt formájú egerek, amiknek a fogása ránézésre is kérdéses, azok azért mennek.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#26) Tetsuo válasza ballington (#25) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Bezzeg a csicsa-micsa absztrakt formájú egerek, amiknek a fogása ránézésre is kérdéses, azok azért mennek."

Ilyen világot élünk, sajnos.

(#27) Aljasvip válasza Rayyy (#13) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Leragadtál annál a gondolatnál, hogy az ujjadat bármerre is mozgatnod kell...
Nem tudom mennyire rendszeresen CAD-ezel, lehet semmi bajod nem lesz tőle, nekem viszont fájt a kezem a görgő nyomogatás miatt.

A 3 gombot 3 ujjra méretezték, a középső ujjaddal használod a "görgő gombot", így a gyűrűsujjad lesz a jobb klikkért felelős.

Részemről nem volt nehéz megszokni, max 1 nap, és utána otthon sem okoz gondot áttérni a standard felállása.

[ Szerkesztve ]

(#28) Rayyy válasza Aljasvip (#27) üzenetére


Rayyy
senior tag

Minimum napi 8 órában CAD-ezek, azzal az egérrel, amit fentebb linkeltem, ez gond nélkül megy.
Igen, az jogos, hogy ha a középső ujjamat használom, akkor nem kell emelgetni a mutatót... most kipróbáltam, iszonyú szokatlan :D

Minden a legnagyobb render!

(#29) A-hole


A-hole
csendes tag

Nekem sima egérrel is kényelmetlen lenne mutató ujjal a görgő elérés, amikor ott van a középső ujj. De minimális átszokás nem okozhat gondot. Mindenképpen kisebbet mint a space navigátor használatanak vagy a tíz ujjas gépelés megszokása. Viszont lehetne több hasonló egér is.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#30) A-hole válasza Rayyy (#28) üzenetére


A-hole
csendes tag

Space navigatort használva nem kell annyit nyomogatni a görgőt sem, a középső ujjra célszerű vigyázni 😎

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#31) ballington válasza Rayyy (#28) üzenetére


ballington
addikt

Az elején nekem is szokatlan volt, de hamar meg lehet szokni úgy a fogást. Persze nem a hagyományos egereken, azokon azóta is régi fogást használom.

A-hole: én space navit is használok , egy régebbi fajtát, de a középsőt rendszeresen használom, mert gyorsabb NX-ben úgy approválni egy parancsot, mint folyton az OK gombot kelljen keresnem.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#32) macskea


macskea
őstag

Dolgoztam ezzel az egérrel pár napot, aztán a vezetékes nagyobb verziójával még néhány hónapig. 3D tervezéshez használtam, tökéletesen értelmetlen volt. Se gyorsabb nem lettem, se kényelmesebb nem volt. Mondjuk én a SpaceMouse-t se használtam, gyorsabb voltam minden mozgatásban egérrel, mint a fanatikusai azzal. Értelmetlen termék, ne vegye meg senkit.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#33) A-hole válasza macskea (#32) üzenetére


A-hole
csendes tag

Ez is egy vélemény, de a fanatikus jelzőt hanyagolni kellene. Mindenki szabadon eldöntheti hogy használ space navigátort vagy nem. Van aki lát benne előnyt.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#34) A-hole válasza ballington (#31) üzenetére


A-hole
csendes tag

Gyorsabb, használja is nagyjából mindenki, de általában egyéni hogy kinek mi, hogy áll kézre.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

(#35) feherbalint


feherbalint
csendes tag

Sziasztok!
Altium Designerrel esetleg használta már valaki ezt az egeret?

(#36) krisztianAMG válasza feherbalint (#35) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ahhoz nincs jobb az MX Masternél. :P Altiumot és CircuitStudiot is használok vele, otthon és munkában is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.