Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C :R

már egy ideje skiccelgetek egy 3D nyomtatós kezdőknek cikket...remek kiegészítés lesz ehhez, azoknak akik készletből építenének, illetve érdekel a téma.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

ez jó írás volt nagyon alapozónak, mert kezd felületesen érdekelni a téma :R (ha egyszer belevágné, a lehetőségek egyelőre nálunk is panellakásig terjednek)

...3-as acéllemez helyett miért választottál 4-est? :D kap ekkora terhelést a szerkezet? (acélkereskedelemben vagyok, megkockáztatom, hogy a 3-as is jócskán fölé van lőve, mert anyagminőségtől függően 2-2.5-es is bőven elég lenne)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Grat, ez hatalmas! Szép masina lett :)
Olyan cikk, amit szeretek itt látni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) czundermák válasza mephi666 (#2) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

4-es lemez idő közben már le lett cserélve, igazából ez volt kéznél, azért lett belőle. :DDD

3mm az eredeti terv, erős nagyon, sejtésem szerint a csavarok emiatt M3-asak, jól lehet vele központositani, és még ez az a méret ami érdemben kezelhető, nem túl pici, se nem túl dromedár egy ekkora vázhoz. :K

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#5) sonar


sonar
addikt

Ha szeretnék vmit tervezni akkor milyen progit érdemes használni ami képes 3D nyomtatóhoz való file-t kreálni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6) Agostino


Agostino
addikt

tök jó cikk, asszem meg is kaptam a végső lökést, hogy nekiálljak a témának. egyetlen infót nem láttam, de könnyen lehet figyelmetlen vagyok: mekkora végül a nyomtató bruttó alapterülete? csak mert ha felfér a polca, talán a feleségem is elnézőbb lesz az újabb projektem kapcsán

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#7) czundermák válasza sonar (#5) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Ingyenes licensz váltható a Fusion 360-hoz, kényelmes és könnyű megtanulni a kezelését, ha nem holdkompot akarsz tervezni, bőven elég lehet. STL fájlt kell menteni vele, az való a Slicer szoftverekhez, erre a legtöbb CAD szoftver alkalmas egyébként. A sorozat következő részében ki fogok térni ezekre is, ha bármi egyéb infó kell róla, keresd fel a 3D nyomtatós topicot, a srácok biztos szívesen segítenek. ;)

Agostino: Ez a gép, a tápegységet leszámitva, vígan elvan 450*450mm-es alapterületen. A tápot azért nem számolom, mert az oldalára szerelhető szűk kivitelű általános kapcsoló üzemű táp is, nem kell feltétlen ATX, ha a helyhiány probléma.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#8) sonar válasza czundermák (#7) üzenetére


sonar
addikt

Kösz.
A sketchup-ot ismerem és használom is alkalmanként ahogy nézem már az is tud STL-t kreálni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#9) energy4ever válasza sonar (#8) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem lesz jo. Nem fogja tudni az ami g-code-ot csinal, hogy hol tomor, es hol ureges amit terveztel.

(#10) agroman


agroman
senior tag

en is tervezgettem egy i3 epiteset, de mikor latom hogy egy i3 klont mar alig tobb mint 40e.ert lehet kinabol venni cakk-pakk..akkor elgondolkodom, hogy ennyiert meg az alkatreszeket sem fogom megkapni..

------

(#11) hcl válasza agroman (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha készen veszed, akkor egy valamit nem kapsz : tudást.
Az építéssel valószínű olyan dolgokat is megtanulsz, amiket később tudsz kamatoztatni, ha 3D nyomtatással fogsz foglalkozni bármilyen szinten.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) agroman válasza hcl (#11) üzenetére


agroman
senior tag

alapvetoen igazad van, de egy vett nyomtatoval is tudsz tanulni. elozetesen is ossze tudod szedni az infokat es utana pedig a folyamatos fejlesztessel tanulsz. tele a net a kesz nyomtatok tovabbfejlesztesevel.

------

(#13) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Hi! Írjatok már lszi, egy értelmes dolgot amit ezekkel lehet nyomtatni. Érdekelne nagyon...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#14) hcl válasza agroman (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Elvileg igen. Magam azonban tapasztaltam sokszor, hogy amit az ember készen kap, az sosem olyan, mint amikor magadnak kell kitalálnod, mit merre.

@Kazsmerlaca : Kérdezd meg őket, szerintem ők tudnak :D
De most a projektoros órám építésekor is jó lett volna, ha nem egy éppen valamilyen műanyag dobozba kell beleszuszakolnom, ami éppen volt, hanem hopp, gyártok akkorát, amekkora kell.
Rakás dolog javításakor vannak apró műanyag elemek, amik törnek, kopnak (műanyag fogaskerekek pl. nézd meg, mibe fáj a hosszú tengelyű fogaskerék egy Canon 18-55 objekítvbe...).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Ed_007


Ed_007
aktív tag

:R
Respekt!

(#16) kazsmerlaca válasza hcl (#14) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Kutatás-fejlesztésre tök jó. De otthon? Oda még nem való szerintem...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#17) hcl válasza kazsmerlaca (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha dolgokat javítasz, vagy építesz, illetve kreatív alkotói tevékenységet végzel, akkor nagyon is jól jöhet. Otthon is.
Állványos fúrója is van otthon egy csomó embernek...
De van ismerős, akinek Vörös Proletár esztergája van. Otthon - na jó, nem panelban lakik. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) szipipeti válasza hcl (#17) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Simán el van az állványos fúró és a szalagcsiszoló a panelban....
(Nekem legalább is)

(#19) hcl válasza szipipeti (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De attól az esztergától leszakadt volna a födém :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) logitech1


logitech1
tag

:R

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#21) Mr.Csizmás válasza hcl (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Iden karira mindenki 3dp cuccokat kap tolem. Egyeni kulcstarto, asztali rendezo, tolltarto, stb stb. de pl modellvasutas ismerosok is imadjak, hogy van lehetoseguk egyeni kivansagokra.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) sziku69


sziku69
senior tag

Nagyszerű írás! :R
Engem az érdekelne, hogy milyen anyagot használ a gép, a nyomtatáshoz?
Mondjuk nekem a vas az alap, mert azzal dolgozom. :)
De itt gondolom, valamilyen műanyagféléről van szó.

(#23) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Na, ha vasból meg fából lehetne nyomtatni az király lenne. Akkor én is vennék! :DD

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#24) hcl válasza kazsmerlaca (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Fémből már lehet, de az tényleg nem otthoni kategória (ugyanez az eljárás, csak nem műanyag, hanem fémszállal).

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) razorbenke92

Szép munka, az lenne a kérdésem, hogy a lézervágást hol csináltattad? Régóta megvannak a gépemen egy Stepcraft replika/klón/mod tervei, de nem jutottam odáig, hogy legyárttassam az elemeket hozzá.

Egy másik dolog:
Javíts ki, de nálad a Z-wobling nem kéne, hogy túl sok vizet zavarjon. A Z irányú lineáris vezetékeid XY irányban egyenesen kellene tartsák a Z hidat.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#26) czundermák válasza kazsmerlaca (#16) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Rossz irányból közelíted meg. :)

Sokan esnek ebbe a hibába, hogy mégis minek otthonra egy ilyen? Nagyon sok mindenre jó, ahogy hcl és Mr.Csizmás említi. Valószínűleg itt arról lehet szó, hogy neked nincs rá szükséged, vagy nem foglalkozol olyan dolgokkal, hobbi és szakma terén, amihez hasznos lehet egy 3D nyomtató. Persze idővel ez változhat, nem szabad leragadni ott, hogy csak Yoda mestert, és random vázákat tudsz vele készíteni otthonra.

Nálam például már készült vele sehol nem kapható régi bútorokhoz fogantyú, az eltörött bakelit helyére. ASA-ból autóalkatrészek, megannyi apróság, kábelszorítók, dísztárgyak, fóliasátor tartó konzolok emelt ágyásra, ebben az esetben még 3D nyomtatással is olcsóbban kijött, mintha adott termékre rákeresve vették volna meg. Természetesen készült rengeteg lakberendezési tárgy, IBC tartályhoz szivattyú, leeresztő csapok, napelem cella forgatómű, VW bogárhoz kardánboxra szerelhető tárolódoboz, gyerekeknek kicsi Groot (imádják). Amennyiben nincs a nyomtató sosem kezdek el 3D tervező programokkal szöszölni, sosem ismertem volna ki az Arduinot, más területen sem. Egyáltalán nem deficites, ha a rá szánt időt és az általa tanultakat jól tudod hasznosítani. Úgy gondolom ezt minden hobbista át tudja érezni. :K

Egyszerűen meg kell találni a helyét a háztartásban, semmi futurisztikum, vagy elérhetetlenség nincs már ezekben a szerkezetekben.

sziku69: [link]

Lelapozva egy komplett lista van róluk, javarészt különböző műanyagok.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#27) kazsmerlaca válasza czundermák (#26) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Köszi, érdekes amit írsz. :R

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#28) macilaci78 válasza kazsmerlaca (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Robogó műanyag idomjáról leszakadt a lámpatartó konzol, cimbi 3D nyomtatóval nyomtatta ki az általam rajzolt pótlást.

Amúgy igazad van, az otthoni használat még tényleg nem elterjedt. Nekem például hagyományos papírra dolgozó nyomtatóm sincs otthon, pedig az már bőven elterjedt a konzumer érában is. Én egész egyszerűen nem tudom megindokolni a létjogosultságát, hogy az otthonomban legyen.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29) BatchMan


BatchMan
senior tag

Csak az első nyomtatót kell neked megcsinálni, a többit akár ki is nyomtathatod :D

(#30) moleculez


moleculez
veterán

Nekem nem 3d nyomtató van, hanem egy 2d lézergravírozó. Buta, mint a tök XY tengely, égeti a fát, bőrt, akrilt, műanyagokat, kis trükközéssel üvegbe is lehet égetni vele. Némi gyakorlás után úgy látom production ready a dolog, eBayen megpróbálok névre szóló ajándékokat tolni. Hátha csurran-cseppen kis mellékes. Itt Angliában minden szart el lehet adni. Ha meg nem, nagy kaland, amennyit beleraktam annyit elszórok amúgy is erre-arra.
Vékonyabb ply wood lemezből akár vágni is tudok. Lehet csinálok ilyen összelegózható teló/tablet tartót.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) cacasz02 válasza czundermák (#26) üzenetére


cacasz02
aktív tag

Kisgépszerelő mondta hogy hoz a mikróhoz kapcsolót, de csak holnapra tudja kinyomtatni bocs😉

[ Szerkesztve ]

(#32) kovgab


kovgab
aktív tag

Grat, jó kis cikk lett. Remélem el fog majd terjedni ez a technológia, ebben az országban amúgy is szeretnek barkácsolni az emberek :)

Ká Úr

(#33) Zen3D


Zen3D
friss újonc

Sziasztok!

Otthoni 3D nyomtató bütykölgetés témában elkezdtem egy blogot írni. Ha érdekel ez dolog, akkor kérlek vess rá egy pillantást: Zen3D.hu

(#34) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok. Nem találtam más topikot ezért ha nem haragszotok itt megkérdem. 3d nyomtatót szeretnék vásárolni otthonra hobbi célból. Ezt néztem ki: [link] Ennyiért érdemes ezt megvenni vagy valami jobb alternatíva? Köszönöm.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#35) dugo_ válasza kissdani (#34) üzenetére


dugo_
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.