Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) body007


body007
addikt

De jó kis cikk, gratula :C :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#2) Pacák


Pacák
senior tag

Mai fejjel nem tudnám megmondani, hogy mennyire volt hátrány, de a ATI Rage Fury Maxx -hoz kizárólag win98 driver készült, egyedül ott lehetett teljes mértékben kiaknázni a két chip nyújtotta előnyt. - Mondjuk a win2000 nem igazán volt játékplatform, de úgy emlékszem, hogy talán single kártyaként működve még ott is eldöcögött.

Nuclear launch detected

(#3) forras2


forras2
őstag

Ismét kifogástalan érzésem szerint az írásod folytatása! :K
Várom a folytatást! :R

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Jó a cikk. :R
Emlékszem még mikor a S3 Savage4 -et azért cseréltem le mert nem támogatta a T&L -t. Az volt az első és utolsó S3 -om. Akkor vettem az első Ati (PowerColor 7500 64MB) videokártyámat.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jöhet a folytatás. :)

***

(#6) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Örülök, hogy tetszett ismét :)

Pacák:
Ha belegondolok... én még a mai napig is használok Win98-at, ráadásul ugyanaz a driver kellett a Milleniumhoz is, szóval nem hinném, hogy óriási hátrányt jelentett volna.

Az pedig látszik, hogy egy kései DX6-os kártyával annyi ideig nem lehetett ellenni...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#7) eziskamu


eziskamu
addikt

Jajj azok a Savage-k. Ha csak egy picivel jobb programozói lettek volna (lennének), akár egyenrangú ellenfele lehetne az nVidiának és az ATi-AMD-nek. Ha az ember annó csak Unreal Tournamenttel (vagy ilyen motorú játékkal) játszott, nem is kellett jobb kártya a Savage4-nél. Csak azokat a vacak meghajtóprogikat feledné az ember, de persze Metal API-ban verhetetlen volt, mert ugye más nem is gyárt(-hat-)ott kártyát ilyen támogatással (de nem is akart, elég volt a textúratömörítés átvétele) ;]

Ja az első valódi 3d gyorsítóm is Savage4 volt.

[ Szerkesztve ]

(#8) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Megint jó kis írás, gratula :R .

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#9) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Még most is találni a lakásban egy TNT2-őt és egy G200-at. A matrox képe tényleg kristálytiszta :R . Várom a folytatást.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10) motorhead


motorhead
aktív tag

Volt anno Rage128-am.. Irdatlan sok pénz fizettem ki érte. De sok szép óra jott utána a géppel. Jó kis cikk!

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#11) KRi2


KRi2
aktív tag

Énegy olyan tesztek néznék már meg szivesen, ahol nem az egy időben harcoló kártyák csatáját kéne nézegetnem, hanem nagyobb távlatokban, a generációk közti fejlődést. qvakk3-ban 80 vagy 88 fps, nemtök8? valami látványosabatt szeretnék.
olyan grafikonokat, ahol látnám hogy hány voodoo3 káryta evett annyi energiát mint egy 8800gt ,vagy hány geforce256 kellene egy gf9600 teljesitményéhez.
grafikonokat amik összevetik a pipák ,memóriák, tranzisztorok, memóriasávszélességek fejlődését az évtizedek során.
Nincs semmi bajom ezzel a cikkel/tesztel, biztos sok meló is lehetett, csak már nagyon sok ilyet találni a neten.

||| | || ||||| | ||| ||

(#12) TomBoy1986 válasza KRi2 (#11) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Egy-két ok, ami miatt nem tudom ezt megcsinálni, s őszintén szólva nem is akarom:

- ahonnan elkezdtem, azok a kártyák még nagyrészt PCI-osak voltak, szóval azokkal még el lehet indítani egy mostani gépet, ugyanakkor játékokat már nem, mert arra a 4-8MB VRAM édeskevés
- a legtöbb kártya, működőképesen beszerezhetetlen, ám ha mégis, akkor melyik OS alatt is futtassuk mindezt? Win98-hoz nincsenek a mostaniaknak driverei, XP/Vistához meg ezeknek
- AGP szabványok inkompatibilitása => 4xAGP-s lap kell, amim szintén nincs

De a témában találtam egy tesztet, érdemes belenézni: [link]

Szerintem nem tudod, hogy mit kérsz...

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, ez újabb színvonalas nosztalgia-ismertető :)

Az a WinXP driver hiány nagyon zavaró tud viszont lenni.
A munkahelyemen kellett volna okosítani egy gépet ami egy S-video jelet kell megjelenítsen és néha képet mentene róla. Na ezen Win98 volt, de jobb lett volna egy jobb vas, gondoltuk átdobjuk egy AGP-s alaplapos cuccba a kártyát - egy TNT2-t amin volt videobemenet. (ASUS V3400 asszem). Az volt a gáz hogy ugyan TNT2-ként az XP felismerte a cuccot, de azt sehogy nem hitte el hogy azon ott van egy Philips tuner IC is aminek az S-videoját neki látnia kéne... Driver sehol... Aztán abba is maradt a dolog amikor az Asus is megírta hogy ehhez van az az XP/2000 driver ami náluk van (és nem működik) más semmi.

A support vajon mi? :O :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Pacák válasza hcl (#13) üzenetére


Pacák
senior tag

tvtool

Nuclear launch detected

(#15) hcl válasza Pacák (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aham. Ezt nem ismertem :)
Köszi :)

Viszont a gyártó hozzáállásán nem változtat...

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) KRi2 válasza TomBoy1986 (#12) üzenetére


KRi2
aktív tag

Gondolom hogy bazinehéz lehet, ezért sincs ilyen tágabb összefogó teszt (meg azért sem mert olyan túlsok mindenkit nemmozgat hogy x éve mihogyvolt, nincs benne üzlet) ami megvilágiitaná hogy mekkora bazinagyot is fejlődött a képvilág 10-20 év alatt. Nemkellene minden egyes kártyának szerepelnie, de fontosabb állomások rajta lehetnének. Tudom hogy pejvanehéz közös platformot, közös programot is találni, lehet hogy lehetetlenség is, deha lennének benne ferdiitések, pontatlanságok azsem baj, a lényeg hogy messziről lehessen látni az evolúciós görbét ahogy iivel felfele :) A memória, bandwidth, fogyasztás, pipa, stb adatokat megcsak kikell googlizni az internetből. Aztán érdekességképp összelehetne iirni hogy melyik kártyát mennyiért árulták megjelenéskor, fogyasztás/teljesítmény index...
Nemhivatalos 3dfx-es XP driver létezik, detonator is ment egy darabig xp alatt.
[csakegy kiivánság]

||| | || ||||| | ||| ||

(#17) TomBoy1986 válasza KRi2 (#16) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Amit linkeltem abban van ~100 kártya, s több játék is, szóval az már egy egészen jó kiindulási alap.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#18) t19joc10


t19joc10
csendes tag

NAgyon jó cikk, elgondolkodtató, azok a régi szép idők:D

(#19) CSZSG


CSZSG
csendes tag

Volt Diamond V770 kártyám, gyári driverrel lassú volt de gyönyörű képe volt.
Detonátorral gyorsabb volt de már nem volt olyan szép képe.
Akkoriban a Geforce 256 70.000Ft körüli ára horrorisztikusnak tünt, csak álmodtunk róla. Egy MSI Ti 4600-al betudok szálni a tesztbe.

(#20) szumo


szumo
senior tag

De jó volt megint nosztalgiázni!
Még mindig van TNT2, ATI rage, sőt nem is olyan rég egy S3 savage4-et is láttam az egyik dobozomban. Szerettem azt az időszakot, de ha ma hoznak egy gépet, ami hasonló felszereltségű, viszonylag hamar megmondom, hogy egy új gép vétele hatékonyabba lenne.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#21) azbest


azbest
félisten

A Matrox g200MMS nem semmi szerkezet ;]

Quad core kártya ;) Van olyan változata amin tv tuner is van.

[ Szerkesztve ]

(#22) joshua7


joshua7
veterán

Frankó teszt újból, stay tuned! :K

Semper Fi

(#23) Balage21


Balage21
tag

Szép írás!Várom a folytatást!Grat!
'99-ben vásárolt gépemben egy S3 Savage 4 16Mb csücsült.Akkoriban futott be az Unreal Tournament és annak a 2. cd-jén csak S3TC-t támogató textúrák voltak, ezért elég szépen futott a játék.Mondanom sem kell hogy csorgó nyállal álltak mögöttem a haverok. :D 1 hibát azonban elkövetett az S3, normális driver a mai napig nem jelent meg hozzá.Ha Q3 jól ment akkor a Midtown madness akadt vagy fordítva, tökéletes sosem volt.Ennek ellenére én imádtam a kártyát, de driver szempontból felüdülés volt amikor a TNT2 Vanta bekerült a gépbe. :)

(#24) kiskakas


kiskakas
senior tag

PowerVR Kyro / Kyro II.-ot is felvehetned a tesztbe,volt egy 8 vagy 12megasom, evekig nyuztam, kiraly kartya volt:)

Szerk: Tevedtem, egy 32megas STLAB gyartoju kyro2-om volt:)

http://www.ixbt.com/video/itogi-video/kyro2-64.jpg

[ Szerkesztve ]

(#25) TomBoy1986 válasza kiskakas (#24) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Azok a kártyák később jelentek meg, még csak 2000 elején járunk az írás végén :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26) twollah


twollah
nagyúr

Mar varom a folytatast.

(#27) O_L_I válasza kiskakas (#24) üzenetére


O_L_I
őstag

Tényleg a Hercules is milyen patinás gyártó volt annak idején...

Anúgy öröm és bódottá! (van köztük pár ami az én gépeimben is megfordult)

Én is várom a folytatást. :R

(#28) atee


atee
őstag

Nagyon jó volt olvasni ezt is. :)
Gratula hozzá.
Akkoriban nekem csak a Savage 4 fért bele a keretbe. Sok drivert összevadásztam hozzá és volt amivel egész jól muzsikált :) Ha jól emlékszem ez a kártyám ki is tartott a híres
Elsa GTS kártyáig :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#29) spirit007


spirit007
senior tag

Ehh , régi szép idők .
'98 karácsony S3 Savage3D .... driver problémák miatt eladtam '99 márciusában és vettem egy Butterfly TnT 16 MB-s kártyát ....ami besz@rt 4 hónap múlva és valami 2K ráfizetéssel kicserélték egy 32MB-s Butterfly TnT2 -re ....amiről később kiderült , hogy Vanta az istenadta , azért nem láttam semmi különbséget a TnT-hez képest :DDD

minden esetre pv -nak nagyon bejött akkoriban ....há' harminckétmegás öccséém ! :DDD
Arról nem is beszélve , hogy akkor nyáron volt "A" földrengés Taiwan-on, ami miatt vagy egy évig a csillagokban jártak a RAM árak Mo-n . Szal PC-kbe került 32MB RAM ... nem VGA kártyákra .

(#30) Sol@


Sol@
tag

THX!!! végre valami cikk amit lehet olvasni amíg pangás van :) még tolj ilyeneket V2 vel toltam glideban Diablo II -t 700mhz cerkával sztm azota nem láttam olyan szép graffal a diot :)

(#31) tzimash


tzimash
őstag

jó cikk, ez is meg az előző is! :C

emlékszem '99 nyarán én voltam a májer melóhelyen a Voodoo 3 3000-rel :)
főnököm is irigykedett, mert neki csak egy savage 4-e volt, és akadt a gépén a Q3, mint a rosseb :DDD meg az nfs4 se ment neki valami jól asszem.

(#32) TomBoy1986 válasza tzimash (#31) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Pedig az NFS 4-nek mennie kellett, mert én még a Diamond Viper V330-on játszottam vele gond nélkül. Az 5 is ment vele. Na persze a felbontás az 640*480 volt.

Viszont az utolsó, s kb. egyetlen jó NFS az bizony a Porsche Unleashed volt. Az egyetlen, ahol elszakadtak ettől a vacak Arcade világtól :W

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#33) tzimash válasza TomBoy1986 (#32) üzenetére


tzimash
őstag

akkor lehet nem a vidkari volt a bűnös, talán a gépe többi része nem volt elég a játékhoz... passz.
tényleg egyre gázabb az nfs sorozat, nekem is az 5.-ik jött be legjobban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.