Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jeee, a hőskor vasai :)

Mondjuk én kicsit régebben kezdtem ISA-s T8900 :) -zal...
De volt S3Trom-m (PCI-os) meg S3Trio3D-m, van otthon még Virge is, Ati Rage 128, meg az egyik eladó gépemben egy Riva TNT van :) A munkahelyem pedig tele van G200-asokkal.
Amúgy jók ezek a filléres kártyák - na jó az ezek után következők (TNT2, Gefroce 2, 4MX-ek) ha az ember nem játszani akar, képet adnak, film megy rajtuk ha nem HD... Ezért vannak ilyenek nagy számban a munkahelyi gépeinkben - elég sok öreg vas van, és igazából a Windóz megjelenik ezekkel is.

Ja, grafikai hibák... Az úgy volt hogy pl a Trio3D-k (meg talán a Rage 128) képtelenek voltak átlátszó textúrát rajzolni. Emiatt pl. a Driver-rel játszva, a pálmafák lomba pl. egy fekete négyszögben volt látható... vagy a NFS3-ban minden esőcsepp körül egy fekete négyszög... :D (Maradtak tehát a száraz versenyek :) )

Az Intel 740 amúgy később szerves része lett az Intel 81x chipsetek integrált videós változatainak is ha minden igaz :)

Amúgy milyen TNT kártya van ott lefotózva? Ami nekem van azon negyedekkora borda van... mondjuk forró is...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) NoLF


NoLF
addikt

höeh. nekem is i740 volt az első pc-mben... pfuj! de legalább nem melegedett :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3) TomBoy1986 válasza hcl (#1) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Egy Diamond Viper V550-es van a képen.

Nekem is van itthon egy kis válogatás:
Működő 12MB Voodoo II, S3 Trio 3D, Diamond Viper V770 (TNT2 Ultra), S3 Virge DX-es, ráadásul 4MB-os :)

Én 386SX után Diamond Viper V330-assal kezdtem (Riva 128).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#4) westcoastog


westcoastog
veterán

jöhet ilyen cikk még bőven :C sajna nekem ezek a csodák kimaradtak az életemből 98ban még csak ballagtam óvodából :DD

(#5) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó írás és jöhet a következő rész :K

Nálam anno az első állomás haver gépe volt (szinte minden nap ott lógtam nálunk :D ). SX 386-os procija mellett egy Hercules Grapich Card szórta a pixeleket :)
Prince of Persia és a Stunts szépen futkorászott a rendszeren.

Nekem az első 3D gyorsítóm egy SiS 6326 volt a 366MHz-s Celeronos gépem alaplapjára integrálva 8MB saját rammal (!) :K
Ahogy én tudom -ahogy az i740-et- ezt is kiadták külön kártyán, kár hogy az áttekintésbe nem került bele

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#6) TomBoy1986 válasza Dr. Romano (#5) üzenetére


TomBoy1986
veterán

SiS kártyáival nem nagyon voltam tisztában, alapvetően 4-5 akkori újságot bóklásztam át ehhez az összeállításhoz, de most már fájlalom, hogy a SiS nem került bele :(

Mondjuk ha nekem azt mondják, hogy SiS, akkor előbb gondolok alaplapi chipsetre, mint VGA-ra :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#7) cizoe


cizoe
őstag

Várom a következő részt, grat! :R

A felsoroltak közül nekem Riva TNT-m, Ati Rage-em meg egy pár hétig egy Voodoo2-esem volt. :) A voodoo egy 166os Pentium MMX mellé, a többi meg egy 333as celeron mellé. :)

Az örök favorit, a sosem látott isten pedig Ő itt, mindmáig. :U

[ Szerkesztve ]

(#8) 7


7
addikt

Haj-haj, szep emlekek, mar tobb, mint 10 evesek. Emlekszem, hogy az elso 3D-s kartyam egy Riva 128-cal szerelt Diamond Viper V330 volt, amit atyamtol kaptam meg, amikor Matroxra valtott. :)

Az meg egyebkent hagyjan, hogy AvP-ben alig lehetett latni Predatorral, ha lathatatlan voltal, de Aliennel meg a Hunter mod gyakorlatilag egy feher kepernyot eredmenyezett, ami meginkabb hasznalhatatlan volt, igy sotetben nem is nagyon tudott tajekozodni vele az ember. NFS3 viszont csodasan futott rajta, jo kis LANpartykat meg Split-screen-csatakat vivtunk. TNT-rol meg TNT2-rol almodoztam egy csomo ideig, de mire aktualis lett volna, mar kifejezetten gyengenek szamitott, ugyhogy vegulis egy 8500-as Radeont kaptam. Kifejezetten nagy ugras volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) cizoe válasza 7 (#8) üzenetére


cizoe
őstag

Nekem a next step már 9200se volt, jó nagy ugrás szintén, jó sokáig is használtam... Aztán 96xt, x800 pár napig, 1950xt, 7300go, 4850, 3870. Tiszta evolúció, kivéve a végét... :)

mod: Ja meg persze vagy 10 gép amiben sis650 volt, laptop stb, na azt ki nem állhatom. Amiről most írok abban is az van ,egy jó kis NEC powermate. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) 7 válasza cizoe (#9) üzenetére


7
addikt

Nekem sokkal rovidebb utam volt asztali gepeknel: 8500 utan 9800, aztan pedig az ICH7 chipsettel jovo Atomba integralt 945-os Intel. :)

Na persze a Viper elott is volt am elet, de azokra mar nem emlekszem, mik is voltak. Kis taknyos voltam, amikor megkaptam az elso PC-m. :P

[ Szerkesztve ]

(#11) szipak


szipak
tag

szép emlékeket felidéző írás... :C

habár írtad is, hogy ebben a korszakban sokkal lassabb volt a vga piac fejlődésének üteme, szerintem érdemes lenne egy időrendi táblázatot is összerittyenteni, nehogy a végén még valaki azt higgye, hogy a voodoo rush a riva tnt -vel versenyzett :U

u.i.: nekem az első gépemben egy cirrus logic isa-s kártya volt, de azt kisceréltettük, mert valamiért a win 3.11 nem volt hajlandó vele együttműködni :D

u.i.2: első gyorsító társkártyámból ma is őrzök egy példányt, ami egy Diamond Monster 3D 4MB kártya :K habár nem az eredeti, de ránézésből ugyanaz a széria

(#12) TomBoy1986 válasza 7 (#8) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Nekem is ilyen V330-as volt az első, aminek a nevét tudom (a 386-osban még az alaplapot sem találtam meg, mert olyan furcsa volt :D )

Utána TNT2-M64, majd Gef 2MX következett. Most nem sorolom fel, de nagyon sok kártyához volt már szerencsém. :K

szipak:
Igen, azt hasznos volna beletennem valami kis kronológiát, csak az eredeti koncepcióm nem az volt, s így elefeljetődött :(

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#13) Samus


Samus
addikt

Régi szép idők...Van itthon egy P3 (800Mhz), 128 MB SDRAM, és egy Nvidia Riva TNT2 videokarim, amin aktív hűtés van (bár a venti le van húzva, csórikám már zörög úgy rendesen ventivel, kb '99 végén lehetett vásárolva), a gép tökéletesen megy, a karival egyedül drivergond van, játékok nem mennek rendesen rajta, és nem találok rá drivert, 50 akárhányas Nvidia-t javasolt az nvidia.com, de újraindítás után eltűnt (!) a kártya a rendszerből, win nem látta, 800x600 volt szoftveresen), a 72-es driver pedig már azt mondja, hogy nincs kompatibilis kártya a gépben...mindenesetre működik rendesen, ami figyelemre méltő egy lassan 9 éves kártyától, ami elég sokat ment (irodai gép vot, mielőtt hozzám került). Jók is voltak régen ezek a kártyák. Várjuk a folytatást! :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14) hcl válasza TomBoy1986 (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jóvanna, a 268-ost Herculessel már nem említem meg :D Meg előtte a 8 bites TVC-t :D
A 286 után 486SLC, abban is ugyanaz a Trident volt (PCI busz híján), aztán utána jöttek a K5-166 után a PCI-os S3-ak, majd az AGP-s S3-ak, Rage 128 :) Viszont azután már az AMD Athlonos gépemben levő GF4MX440 jön, azután meg a mostani Gf8600GE. Bár minek, úgysem játszok...

Bár van egy Voodoo1-em is, csak az nem működik (bocs, büdöset generál ha beteszed egy gépbe), ill. egy hibás Ati Radeon 9600 is.

@Samus : Hackelj rá egy 486 ventit, vagy olajozd meg a régit... A drivert meg driveres oldalakról még talán be lehet szerezni... vagy szólj nekem, nekem is van TNT-s driverem ami jó :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) tsii_H


tsii_H
tag

Jah kiraly a cikk.
Az a szep az egeszben hogy mindenki irogatja hogy "regi szep idok" meg ilyenek, en meg meg most is egy S3 ViRGE DX/GX -et hasznalok, kemeny 2MB -rammal meg 70MHz-s GPU-val, egy A8N-SLI Deluxe-ben, egy 3500+ tarsasagaban. Nagyon kiraly...sejthetitek :)
Jah es egy ASUS MW221U-t hajtok vele :DDD. Viszi az 1280*800-at 16bit-en, meg az 1680*1050 is elmegy 8bit-en :) termeszetesen az ma azer elegge necces kepet ad... persze Linux alatt mert WinXP-re driver elegge felejtos. Az van ugye ami alapbol benne van a WinXP-be de ha jol emlekszem az 800*600-at enged 24bit-en, meg 1024*768-at 16bit-en. vagy valami ilyesmi. Amugy megvan nekem is vagy 10-12 eve, es tokeletesen muzsikal, míg a mai "megbizhato" kartyak kozul, 3 ev alatt meghalt nalam 2db 6600GT, meg egy 7800GTX...nincs nagy szerencsem az nVIDIA-val...igy hat visszatertem az S3-hoz :)

[ Szerkesztve ]

(#16) 7 válasza TomBoy1986 (#12) üzenetére


7
addikt

Fuj, ez nem igazsag! Csupa olyan kartyad volt, ami nekem is jo lett volna egy idoben, es csorgott a nyalam, ahogy hallottam, miket tudnak. :P

(#17) kiskakas


kiskakas
senior tag

Tseng ET4000, ET6000 méltánytalanul kimaradt a felsorolásból :( :)

http://hjem.get2net.dk/et6000/

(#18) TomBoy1986 válasza 7 (#16) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na, azért várnom is kellett rájuk egy kicsit, mert a V330-at '98 júliusától 2000 végéig használtam ám :K

Ha jól tudom azonban még mindig működik egy rokonnál.

Én is NFS 3/4/5-öztem vele sokat, sajnáltam is amikor kivették a split screen opciót a játékból :O
Másik nagy király meg a Viper Racing volt számomra, s ha jól rémlik a HL is egészen jól futott rajta :K

Egyébként hogy valamennyit kompenzáljak a Gef 2MX után visszaléptem az S3 Savage4-éhez :D

tsii_H:
Én most integtált VGA-t használok, mert jelenleg az is elég számomra. Legközelebb te is fektess olyan lapba.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#19) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nekem már volt szerencsém a következőkhöz:
G200, Savage 3D, Riva TNT, Trident 3Dimage 9750, ATI Rage Pro Turbo(ez a kettő kimaradt a listából)
Ezenkívül van még a lakásban tonnaszámra (5< db) S3 borzalmak 4-8 Mb AGP-s és PCI-os verzióban dobozolva.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#20) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#19) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Voodoo 2 kimaradt :) .

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#21) v3g374


v3g374
tag

Szerintem kimaradt nehany fontosabb nev, gondolok itt a voodook elotti idoszakra, de jo valogatas. ;)
Kotelezo olvasmany -> http://accelenation.com/?ac.id.123.1 ;)

(#22) Vicoo


Vicoo
senior tag

Huuu nekem is volt pár... Kezdtem egy S3 Trioval,ha jól tudom,aztán lett egy Riva TNT2 (ami most a falamon lóg,hűtés nélkül,hibázik 3Dben) ,aztán Sapphire R9250 (256DDR lol) , ASUS X550, Inno 7600GST (lesarkaztam) , ASUS R3650, éééésss végül R3870.

(#23) zeg


zeg
senior tag

Emlékszem az első 'gyorsító' kártyám egy PC Partner S3 Virge 4mb volt, a cédéjén levő demoban festett falú szobák között lehetett mászkálni kábé 1 fps-mal :) Aztán jött az S3 Savage a Colormaxtól, meg a temérdek textúrahiba. Nagy pofáraesés volt számomra anno a TNT meg a DirectX az állandó drájvergeresgéléssel, valahogy sosem lehetett úgy belőni hogy minden játékkal tökéletes legyen. A glide hiánya miatt a régebbi DOS alá készített játékokat esély sem volt feljavítani(lásd Carmageddon1 glide patch éssatöbbi). Jól bekajáltam a 32 bites maszlagot, hulladék volt az a TNT egy V2-höz képest:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#24) Dany007


Dany007
veterán

Jajajj :D De jó is a nosztalgia :) Én még Voodoo 2-esen tanultam Quake 3-azni :)

(#25) Badman 4ever válasza Dany007 (#24) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én egy Ati Rage Pro-n Q3-aztam elsőnek egy 400-as PII mellett :) .

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#26) atom87 válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


atom87
aktív tag

Üdv!

Nagyon jó lett ez a cikk.
Ez idő tájt kezdtem el foglalkozni én is a számítástechnikával.
Sajnálatos hogy a 3dfx eltűnt, kíváncsi lennék mit tudnának most felmutatni...
Hamár SiS: első gépem egy 366MHzes celeron volt, SiS620-as integrált videókaris lapban(amptron M748LMRT-H; volt rajta PS/2es egér csati is, de nem működött :( állitólag nem szerették az amptronok a PS/2őt...) sztem megszűntek már :))
Hát mit mondjak, NFS3at vitte meg pár játékot még azt ennyi. Ja meg DVD-t nézni is csak nagy kínok árán lehetett vele, mert szaggatott mint a fene :))

Jah meg van nekem is egy dobozos innovision VooDoo2-es gyorsítom minden cuccával szépen elrejtve a szekrényben :) Meg egy TNT2 32Megás aktív hűtéssel, ha minden igaz. :)

[ Szerkesztve ]

Kawasaki z1000

(#27) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Mért olyan ismerős a V1,V2 és Banshee fotója? :)

(#28) TomBoy1986 válasza GAI (#27) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Googliztam, szóval megeshet, hogy a Te gyűjteményedből származik, nem tudom :B

Remélem nem bánod, ez volt normális méretű :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29) Béka86


Béka86
csendes tag

AvP... majdnem az első infarktusom volt, amikor a 2. pályán rám ugrott az arcmászó. Hanyatt estem székestől :D
Amúgy TNT-m volt, 300-as Cerkával meg 64Mb RAM-al. Ez 2000 környékén volt.

Nyáron nagytakarítottam és előkerültek a 98-99-es 576Kbyte-ok. Lementem hídba amikor megláttam a hirdetéseket. 400-as P2-es 128Mb RAM-al meg talán S3-as karival, nem akarok hazudni de azt hiszem majd' 400Ezret kóstált.

(#30) GAI válasza TomBoy1986 (#28) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Persze, nem gond

(#31) Badman 4ever válasza Béka86 (#29) üzenetére


Badman 4ever
őstag

2000-ben egy 700-as Celeron 120 ezer volt.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#32) yolan


yolan
őstag

Jó kis cikk, köszi :)
Amúgy ha már páran írtátok, én most is egy S3 Virge DX Daytona 64V 3DX 4Mb-t használok :Đ

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#33) V!ck


V!ck
aktív tag

Fuuuuu én egy 256kbyte-os ISA-s Trident karival kezdtem, na annál lassabbal sem találkoztam soha :D (Esetleg van tippje valakinek hogy milyen lehetett? Nem emlékszem a típusára.)
Ha jól emlékszem egy 100MHz-es AMD K5 és 16MB EDO (mod: majd később 64MB SD 6.000 HUF-ért) társaságában, 1,7GB-os Seagate vincsivel...
Már akkoriban sem voltam teljesen normális, egy Acorp 5via3p alaplapban egészen 112,5 MHz-ig hajtottam a procit :DDD aztán vettem bele egy 233MMX Intelt, amit 266-on használtam... aztán kinyúvadt a gép :(

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#34) Béka86 válasza Badman 4ever (#31) üzenetére


Béka86
csendes tag

99-es újságról beszéltem, de amúgy tényleg rosszul emlékeztem 200ért árulták. 13 évesen az is horror árnak tűnt :)

[ Szerkesztve ]

(#35) arpii


arpii
aktív tag

Én hercules monitorral és kártyával kezdtem :) Majd egy elég komoly upgrade után már színes monitor + realtek 512Kbyte, majd egy hajszálnyival gyorsabb trident 512Kbyte. Ezek után már igazi meglepetés volt az s3 savage 4 teljesítménye. (egyébként nemtudom miért írod le a savage-t, szerintem az akkori piac egyik legjobb kártyája volt ár/teljesítmény arányában. Az unokatestvérem komoly tnt2-je sem tudott sokkal többet a savage 4-től. Közepes grafikán minden a korában készült játékot elbírt.) Ezután jött a geforce 2 mx 400. Ez is nagyon bevállt és mai napig működik, pedig szét van tuningolva :)

Ja egyébként nagyon jó kis cikk. Gratula! Várjuk a folytatást.

[ Szerkesztve ]

(#36) k. válasza westcoastog (#4) üzenetére


k.
őstag

Hehe én csak 99ben.Te már vén vagy.
:DD

(#37) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Mekkora jó lenne ha ma is léteznének ezek a gyártók. Szívesen láttam volna egy nagy összesített DX10 tesztet mondjuk az aktuális S3, Trident, Nvidia, ATi, SiS, 3dfx karikkal :) (és persze azt is hogy az S3 dupla GPU-s megoldása szét alázza a mezőnyt Crysisben :D )

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) azbest


azbest
félisten

a jó öreg i740 :R

nálam eddig:

* i740 8mb agp (innoVision, még megvan)
* s3 savage4 32mb (bugzott 32 biten, talán kicsit meg volt főve a jelképes hűtője miatt, 2 slotos p1 hűtő bordát kapott :DDD )

* gf4mx (64bit sdr ;] - rokon gépébe került a tv kimenet miatt) és s3 trio 1mb másodmonitor (dos alatt hardveres overlay ;] , még megvan p1esbe téve)
próbáltam másodnak ati mach64-et, de baromi lassú volt majd trident 4mb-osat, de sokat fagyott.

* i740 újra (ejjj 1024@85Hz homályos, gyors helyettesítés)
* matrox g200 8MB (wow tűéles 1920ban is :R xp alá is van rendes driver, de ne a legfrisebbet mert az lassú) és másod monitorhoz matrox mill II 4MB ( tűéles 1600ban is - xp alatt is van még rendes, amíg lesz pci csati az alaplapon számítok rá, ha a szükség úgy hozza :R )
* Gf2 mx400 32MB (a 2d képe matrox szintű - még megvan, az i740 passzív hűtője van rajta :D ) + matrox mill II 4mb

* gf6150 integrált (nem olyan rossz) + matrox mill II másod monitorhoz
ati hd3650 ddr3 (alaplapi gpu kikapcsolva)

(#37) Dr. Romano: a tridentről nem tudok, a 3dfx már nincs... a többiek még léteznek valamilyen formában :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Wyll


Wyll
őstag

Én arra emléxem, hogy egy S3Trio vagy Virge kártyám volt, és sikerült rajta elindítani az Incoming nevű játékot, de annyira borzalmas volt, hogy kábé két rózsaszín árnyalat volt a képernyőn, ebből volt kirajzolva valami alig felismerhető módon a menü, ami téglalapokból állt, és kb. 5 másodpercenként jött egy frame, azaz 0.2 FPS :DDD Utána beraktam a Riva128-ast (aka ASUS V3000 - ja igen, a játékot ehhez adták), és mint kés vágja a vajat, olyan szépen és könnyedén jelenítette meg ezeket (a számomra, akkor) hihetetlenül gyönyörűnek számító képeket:

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#40) Wyll


Wyll
őstag

Oh, yeah! :C Ez volt az! :O

Amúgy ez egy elég szép gyűjteménynek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#41) hcl válasza Dr. Romano (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, S3 még van... a VIA berkeiben :(

Nekünk amúgy jobb lenne, mert több gyártó versenyezne a kegyeinkért -> olcsóbb kártyák.

Egyébként ha jól emlékszem, a Trident utolsó videokártyája lett a S3 Savage4 vagy vmelyik korábbi S3.

Egyébként a SIS pl. gyártott még P4 chipseteket, C2D-hez talán már nem... Bár a P4 dolgaik sem voltak éppen gyorsak... :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) BViktr válasza TomBoy1986 (#6) üzenetére


BViktr
tag

Valakinek mond valamit a cgaemu.com?
Hercules monitor oksítás. XT rulez! Anno nekem volt a leggyorsabb XT-m a környéken. Kemény 10Mhz-en ketyegett. Csak úgy szaladt rajta a Prehistorik. :DD

[ Szerkesztve ]

(#43) hcl válasza BViktr (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mond ám :D Mondjuk XT-vel csak az iskolában találkoztam, de a 286-om már a csúcs körüli 24MHz-es volt :)

Viszont aki azt mondja hogy a 8800 vagy 280GTX nagy, annak tudok mutatni diszkrét elemekből felépített CGA kártyát, na AZ nagy, végigérte a szabvány XT házat :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Dr. Romano válasza azbest (#38) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A Tridentből lett a mai XGI a 3dfx-et meg lenyelte az Nvidia :( A SiS-nek az utolsó különálló szériája a SiS Xabre DX8-as kártyacsalád. Az XGI utolsó kártyacsasládja mega DX9-es Volari karik.
Az S3 még ma is van. Sőt DX10.1-es gyorsítójuk is található belpő szinten. :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#45) zeg válasza V!ck (#33) üzenetére


zeg
senior tag

Trident 8900CL? Hogy örült anno a fejem amikor 6 apró kis bizbasszal sikerült 1 megásra felbővítenem, és már 1024-ben 32 biten jelenítette meg a cicis nénik képét a sea nevezetű nézegetőben. :DDD Ütős volt akkoriban 60hz-en egy 14-es crt golyóval! Kár hogy még a doom1 is szaggatott vele a 66MHz-es 486DX ellenére, bár erre egy 8 bites mediavision thunderboard mono hangkeltő is rásegített:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#46) atee


atee
őstag

S3 virge 4 mb volt az első vga kártyám, de hamar leégett.
Ki is cserélték egy S3 triora :) sokkal jobb volt. kb. semmit nem vettem észre.
Aztán vettem mellé egy voodoo 1 et. Nem voltam elájulva tőle.
Majd voodoo 2. Ez már egész jól ment.
Később lecseréltem az egészet egy S3 savage 4 kártyára. Ez nem szerepel még a cikkben.
ezt nagyon sokáig használtam. Sokat szidták és valóban elmaradt a riválisoktól tnt2.
De valamiért jó volt szenvedni vele. UT pl isteni jól nézett ki vele :)
Ma a melós gépembe egy Savage 2000 van :D baromi nehéz volt XP alá olyan drivert találni amivel valahogy megy legalább :)
Otthon meg már a sokadik váltáson vagyok túl. Ezt nem részletezem.
A lényeg, hogy a sok pénz amit már vga kártyára költöttem most nem jönne rosszul egybe a zsebembe ;)

D-day 2002-01-04 01:54

(#47) Doom


Doom
aktív tag

Nekem első gépem (C64 után) egy P-100-as volt, 8MB RAM-mal és S3 Virge-dzsel, majd S3Trio32 és 3D is megfordult benne. Nagyon királynak számított akkoriban (nem is tudom, tán '96 lehetett), főleg, miután megtámogattam egy Voodoo2-essel, csak úgy hasított rajta a Doom :D
A következő videokártya egy Gef2-Ti200 volt, majd Ati9600 XT-re, ami kb. 2002-2007-ig szolgált, pedig játszottam is (!).
Tavaly upgrade-eltem 1950XT-re, amit még legalább 1 évig nem szándékozok lecserélni.
Na, megyek letörlöm a könnycseppeket :)

(#48) Noumena


Noumena
tag

Jó volt a régi kártyákról olvasni már csak így nosztalgiából is :)

Nou

(#49) fatal`


fatal`
félisten

Nagyon jó írás, várom a második részt. Az első 3D gyorsítóm egy G400 volt, nagyon jó kari volt a maga idejében (1999 :D)

(#50) gPoint


gPoint
tag

jó volt újra látni ezeket a kártyákat ..
itt a NEC-ről egy kép

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.