Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-16 10:34:40

LOGOUT.hu

Üdvözlet mindenkinek őszi nyereményjáték-sorozatunk újabb játékán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Misi_D


Misi_D
tag

14:16-kor eszembe jutott, h van még két kérdés, amire nem válaszoltam. Eh... Na akkor majd legközelebb. Köszi a játékot, sok sikert a kalaposoknak! :)

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#302) Dark Archon válasza Top cat (#297) üzenetére


Dark Archon
addikt

De azt egy szóval nem írják, hogy ebből kettőt tehetsz bele. Avagy nyilván beleteheted, csak az oprendszer nem látja a teljes 20 terát. Ami viszont egyértelmű és gáz, hogy a gyári oldalon nem egyértelmű egy ilyen infó.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#303) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Kalap. :C

(#304) Top cat válasza Dark Archon (#302) üzenetére


Top cat
őstag

Hát igen, nem egyértelmű az infó. Gondolom ezért fogadták el ezt a két választ helyesnek nehogy emiatt legyen 100+ panaszkodó hsz :)

(#305) SyMbioTe válasza Top cat (#304) üzenetére

Így is ezen a kérdés miatt volt vita :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#306) Dark Archon válasza Top cat (#304) üzenetére


Dark Archon
addikt

Így van, ezáltal csak 1 panaszkodó van, én, hogy a 2*6 miért nem az egyetlen jó megoldás. Sehol nem volt leírva a 2*8 vagy akár 2*10.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#307) Dragon3000 válasza Top cat (#297) üzenetére


Dragon3000
veterán

De azt sehol nem láttam leírva, hogy 2x8 vagy 2x10TB tárhelyet kezel, csak annyit, hogy kezeli a 8-10TB-os hdd-ket is.

(#308) Crinos


Crinos
tag

Kalapova.......mostmár csak RNG is legyen jó fej..... :D

Crinos az állat..... battletag: Crinos#2304

(#309) Saccco


Saccco
nagyúr

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#310) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Én mindenütt fekete HDD keretet láttam, de sárgát sehol... Csak ma :DD

Ja, hát mer' vak vagyok és/vagy hülye :))

Automatice a 326-osról nézegettem képeket, videokat...nem baj, így nem lesz mit elajándékozni, grat a kalaposoknak! :C

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#311) SyMbioTe válasza Saccco (#309) üzenetére

'Vótmá :)) ;]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#312) Bobó_20 válasza Top cat (#304) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

termékoldalon hardverspecifikációnál:
Two 2.5" or 3.5" SATA II hard disk interface
supported up to 12 TB (6 TB x2)

letöltések között a datasheet-ben:
Two 2.5" or 3.5" SATA II hard disk interface
supported up to 16 TB (8 TB x2)

gondolom emiatt elfogadott mind a két válasz, szerintem téma zárható :K

(#313) L4mie válasza Saccco (#309) üzenetére


L4mie
veterán

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#314) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, ezt szépen megszívtam. A 3. kérdés arra vonatkozott, hogy hány USB port van a NAS hátulján. Én balga, beleszámoltam azt is, ami az elején van. :O

Gratula a kalaposoknak, sok sikert a sorsolásnál. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#315) maláj


maláj
őstag

lesz vagy 6000 kalapos :U

(#316) Rimuru válasza maláj (#315) üzenetére


Rimuru
veterán

Osszesen nem jatszott annyi ember. ;]

Vigyázat, csalok!

(#317) AlexWolf válasza maláj (#315) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Így szép nyerni, nem? :D

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#318) Apika válasza Vakegérke (#314) üzenetére


Apika
Közösségépítő

De az nem USB 3.0...

(#319) Anonymus23 válasza Vakegérke (#314) üzenetére


Anonymus23
veterán

A kérdés az az volt, hogy hány darab USB 3.0-ás port van a NAS hátulján, akkor ezt többszörösen benézted... ;]

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#320) Vakegérke válasza Apika (#318) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudom, de valamiért csak a számokra figyeltem. Mindegy, úgyse kell nekem NAS. Meg aztán savanyú a szőlő... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#321) tegbashar válasza Anonymus23 (#319) üzenetére


tegbashar
tag

Csoda, hogy még senki sem kötött bele abba, hogy ki és mi és milyen szubjektív okok alapján döntötte el, hogy van a berendezésnek eleje vagy hátulja, hiszen a hivatalos oldalakon ilyesmit senki sem írt le! ;]

(#322) Anonymus23 válasza tegbashar (#321) üzenetére


Anonymus23
veterán

Talán mert az USB aljzatok szín-kódolva is vannak? :K

;) - The Power of the Light Side

(#323) Bobó_20 válasza Vakegérke (#314) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

a név kötelez ;]

(#324) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Faék egyszerű volt a játék, amit itt műveltetek az nem semmi. A létszámra kíváncsi vagyok.
Ja és kalap :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#325) BB9000 válasza BB9000 (#110) üzenetére


BB9000
senior tag

Az első kérdésre véleményem szerint 20 TB a jó válasz. Ez nem túl bonyolult, mivel a támogatási listán a 10 TB-os HDD a legnagyobb méretű. Kettő HDD hely van benne. 2*10 = 20.

Mivel ez az érték nem volt a lehetséges válaszok között, ezért kénytelenek voltunk 16-ot vagy 12-őt bejelölni. A néhány napja bejelentett 12 TB -os Seagate HDD-k is előbb utóbb felkerülhetnek a támogatott eszközök listájára, onnantól a 24TB lesz a jó válasz. De ma még 20 ! Se nem 16, se nem 12.

A bizonytalanságot az okozta, hogy még a gyártó "hivatalos" oldalán is eltérő adatok vannak, amelyek még a kérdés feltevőit is megtévesztették.

A fentiekkel együtt is mindenkinek köszönöm a részvételt a játékban és a szervezésben.
A diskurzus azon résztvevőinek is köszönöm a hozzászólását akik építő jellegű hozzászólással járultak hozzá a társalgáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#326) HoaryFox


HoaryFox
őstag

:C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#327) hackeeeee válasza Bobó_20 (#312) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És a támogatot HDD-k között pedig szerepel 10TB-s lemez is.

Véleményem szubjektív...

(#328) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Grat a kalaposoknak!

Live-Die-Respawn

(#329) ooooobi válasza TeebyKay (#282) üzenetére


ooooobi
senior tag

Akkor mit jelent? 2x10tb az 20, olyan válasz meg nem volt.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#330) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Olyanról még nem hallott senki, hogy esetlegesen ha csak az egyik bay-be teszel HDD-t (merthogy olyat is lehet, nem muszáj élből mindkettőbe), akkor oda rakhatsz 10 terrásat, DE összességében csak 12 vagy 16 terrát bír el (függően attól, hogy a honlapnak, vagy a datasheetnek van-e igaza)? :U

Kétségtelen, hogy lényegében háromféle adatot szolgáltatott a gyártó, de azért na, szürkeállományt tornáztassuk mán egy kicsit. :))

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#331) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na most nézem mi folyik itt megint, kalap:D

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#332) M@no


M@no
tag

A merevlemezkeretes kérdésbe jól beleugrottam.... nem olvastam el, hogy az nem a 326-ra vonatkozik... bakker. :DDD

(#333) csadi0011


csadi0011
őstag

Én azt nem értem, hogy miért ilyen biztos benne ennyi ember, hogy kezel 2*10 TB-ot.
Ha a specifikációkban van érték, hogy van maximális méret arra, hogy mennyit kezel, akkor azt kell tudomásul venni. Ha azon felül próbálok belerakni, akkor nem számíthatok 100%-os működőképességre.

Az user's guide-ban az is le van írva, hogy egy volume maximum 16 TB lehet. Megveszed a készüléket, beraksz 2 db 10 TB-os támogatott HDD-t, de csak 16 TB lehet a legnagyobb volume-od, akkor egy egy volume-os raid0-ban nem kezelheted a HDD-idet,
Ami a specifikációk elleni hazugság lenne, mert 2 HDD-t rakhatok be, támogatja a RAID0-t, a támogatottsági listában van 10 TB-os HDD. De ezt szerintem felülírja, hogy megadtak max tárkapacitás méretet.

(#334) TeebyKay válasza ooooobi (#329) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem a kompatibilis vinyók méretét kérdezték. 200 komment óta erről megy a vita, a lényeg, hogy a termékleírásban szerepelt, hogy maximum 12Tb-ot támogat a NAS, a letölthető data-sheetben pedig hogy 16Tb-ot. Még ha egyik infó se igaz, akkor is ez a hivatalos.

[ Szerkesztve ]

(#335) DRB


DRB
senior tag

Érdekes ez az első kérdés, illetve nem is a kérdés, hanem a ZyXEL hivatalos oldala, ahol választ kéne kapnunk erre. Lehet, hogy én vagyok húsos fagyi([link] :DDD), de mintha az első napon, amikor jött az első kérdés, és elkezdtem keresni a választ(a ZyXEL oldalán) még csak 8 TB-os volt a legnagyobb támogatott HDD. :F :U Persze lehet, hogy simán elnéztem, de akár elnéztem, akár nem, nekem határozottan a 8 TB rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#336) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez tényleg villámjáték volt. Máskor nagyon elhúzzák az egészet, most meg az utolsó nap rövidre zárták. Tegnap még nem volt harmadik kérdés, ma meg már csak azt láttam, hogy már válaszolni se tudok arra, mert vége. Nem panaszkodok, elolvashattam volna, hogy mi a határidő, de jobb lenne ha csak egyfajta metódus lenne, vagy legalább annyi megmaradhatna, hogy a zárás napján már nem jön kérdés.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#337) SyMbioTe válasza BB9000 (#325) üzenetére

A probléma ott van az eszmefuttatásban, hogy bár ott van a támogaátsi listán a 10Tb hdd is, a hardver ill. a NAS nem biztos, hogy látná mind a 2*10Tb-ot, ha beletennéd.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#338) HoaryFox válasza Tigerclaw (#336) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem is jött :N

Az utolsó kérdés tegnap jelent meg.

Szerk: A zárás napján sosincs új kérdés.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#339) Top cat válasza DRB (#335) üzenetére


Top cat
őstag

Jól emlékszel, később került bele a 10-es :)

(#340) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

Kinn a kalap! Jó sokan vannak benne. :))

(#341) Top cat válasza eszterencs (#340) üzenetére


Top cat
őstag

2053, ez igen :Y

(#342) Lacok válasza Top cat (#341) üzenetére


Lacok
őstag

Az előző LG nyereményjátékon 2136 kalapos volt

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#343) SUPREME7 válasza eszterencs (#340) üzenetére


SUPREME7
őstag

(#344) -secret- válasza SUPREME7 (#343) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Bázz, első lettem!!!

(#345) Top cat válasza Lacok (#342) üzenetére


Top cat
őstag

Azért az mégis csak egy nagyobb értékű monitor.
Alaposan alá lőttem a 935-ös tippel :DDD

(#346) SUPREME7 válasza -secret- (#344) üzenetére


SUPREME7
őstag

Grat :) vz12 majdnem harmadszor is leverte a mezőnyt :D Szerintem lottóznia kellene :C

(#347) -secret- válasza SUPREME7 (#346) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:R

(#348) somogyib válasza SUPREME7 (#343) üzenetére


somogyib
őstag

Persze egy Arcképgyáros, tehát beépített ember. :DDD

A győztes meg egy újonc lesz, mint mindig. ;]

(#326) llwynog: ez eddig a legjobb kalap-kép :C

A 2053 prímszám, szerintem ez sem véletlen...valszeg bugos a sorosoló-algoritmus.

[ Szerkesztve ]

(#349) Vakegérke válasza -secret- (#344) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gratula. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#350) Upo válasza Top cat (#339) üzenetére


Upo
addikt

[link]

"Final Update: 2017.10.02"
Úgyhogy mikor elindult a játék, akkor szerintem már benne volt. És miért ne menne a két 10-es benne, se a kernel, se a fájl rendszer nem ott korlátos. Sőt gyanús, hogy 12 terás lemezekkel is működne a dolog, a wd és a seagate ugyanolyan szériás 8 és 10-ese van a kompa listán, szerintem idővel ki fognak kerülni ide is. A hitachival is le van maradva jócskán a lista, nekik is van 12-es lemezük. A synology-nál már 24 TB van írva a kis 2 fiókosoknál, itt is lett tán tegnap linkelve, nem látom okát hogy itt hasonló architektúrán, kernellel, fájlrendszerrel miért ne mehetne.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.