Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-16 10:34:40

LOGOUT.hu

Üdvözlet mindenkinek őszi nyereményjáték-sorozatunk újabb játékán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) unclefucka válasza somogyib (#83) üzenetére


unclefucka
senior tag

De, ha a szobában tartod, akkor szobaiNAS...
Badumm-tss. ;]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#202) Yofej75 válasza unclefucka (#201) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:C :))

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#203) #18193920 válasza Yofej75 (#200) üzenetére


#18193920
törölt tag

Ezek szerint igen :D

(#204) Yofej75 válasza #18193920 (#203) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Kizárt! Hiszen kalapos vagyok :DD :))

Ha meg nem akkor csak hívő, hiszen azt hiszem...

[ Szerkesztve ]

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#205) #73959936 válasza Vakegérke (#199) üzenetére


#73959936
törölt tag

Akkor most: véres párbaj, vagy páros vérbaj ? :Y

(#206) TeebyKay válasza #73959936 (#205) üzenetére


TeebyKay
őstag

Kecsesen ringó fecske, vagy recsegve fingó kecske.

(#207) sz.balazs.95 válasza Yofej75 (#200) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igazából ő maradt le arról, hogy már egy ideje nincs olyan "korlátozás"* hogy egybe kelljen írni az üzeneteket.

*Nem igazi korlátozás, de úgy rémlik, hogy régen benne volt a szabályzatban is, hogy a nem szakmai üzeneteket illik nem külön írni, ha a szerkesztési időbe belefér. De úgy tudom, hogy ez már el lett törölve, mivel rengeteg problémát okozott a topik követhetőségében.
De ez a topik meg egyébként sem számít bele a rangrendszerbe, szóval akár 10 000 üzenetet is írhatnék most ide, a "blogok, lokál" kategóriába esnek, így nem növelik a rangot.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#208) #73959936 válasza TeebyKay (#206) üzenetére


#73959936
törölt tag

:C

(#209) TeebyKay válasza sz.balazs.95 (#207) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha te most írsz ide 10ezer egymást követő üzenetet, akkor ha én nyerem a nast, neked adom.

[ Szerkesztve ]

(#210) MK VII válasza sz.balazs.95 (#207) üzenetére


MK VII
veterán

Pontosabban növelik a rangot.. Csak itt 4 hsz. számít egynek nem úgy mint egy szakmai topikban.

A topikok átláthatósága miatt pedig valóban el lett törölve az, hogy mindenképp szerkeszteni kell a hozzászólást.
Ha külön hozzászólásra és különböző tagnak reagálsz akkor nyugodtan mehet külön a hozzászólás is.

(#209) TeebyKay
Azért ennyire nem kell sarkítani.. :)

[ Szerkesztve ]

(#211) sz.balazs.95 válasza TeebyKay (#209) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:DDD

MK VII: Igen, most nézem, hogy az itteni üzeneteket a közösségi kategóriába rakja a rendszer.
Ami viszont fura, mert maga a topik a PH! interaktív kategóriában van, nekem meg idáig meggyőződésem volt, hogy az a lokál kategóriába való, ami nem számolódik a rangba.
Így viszont a 10 000 üzenet már elég lenne egy level up-ra. ;] (meg egy örök ban-ra... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#212) R4E/B


R4E/B
tag

Hű most az utolsó pár percben megfejtettem a 3 kérdésre a választ, viszont gyorsan átnéztem az 1 kérdésre a választ, előtte meg most nemrég keltem fel, elvégeztem mosdóügyeimet, jövök a szobába, hú a PH-n nyereményjáték van és 14:00-ig, gyorsan a kérdéseket nézzük át és, hogy mi a 3 kérdés. :D
Úgyhogy 2 perc alatt megvoltam mind a 3 kérdéssel. :)

Remélem kalapos leszek, mert ha nem nyerek, nekem már az is szenzáció ha bekerültem a kalaplistába.

[ Szerkesztve ]

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#213) sz.balazs.95 válasza R4E/B (#212) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha majd letudtad a WC-n az ügyeidet, a naptárra is vess egy pillantást ;)

Remélem a kérdéseket is ilyen alapossággal nézted át ;]

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#214) Anonymus23 válasza R4E/B (#212) üzenetére


Anonymus23
veterán

10.19 14-ig van a játék, kár volt rohanni :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#215) Out válasza R4E/B (#212) üzenetére


Out
addikt

Holnap 14:00-ig még van időd átnézni :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#216) macilacus válasza Vakegérke (#199) üzenetére


macilacus
senior tag

Hát igen, kardal harminc lépésről biztonságosnak tűnik :K és mi van ha dobják a kardot :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#217) Lauda


Lauda
félisten

Köszönöm a játékot!

(#218) Vakegérke válasza macilacus (#216) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha meghallom, hogy suhan, elszaladok. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#219) R4E/B


R4E/B
tag

Jól van na, nyugi van srácok. :D Azért aki 4 műszakos munkarendben jár dolgozni az nem mindig tudja, hogy milyen nap van éppen. :D
Meg nem kell emlékeztetni se a naptárra se az ügyeimre, mindent fejben tartok, csak ma később keltem fel és azt hittem csütörtök van. :D xD

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#220) Sefneni


Sefneni
őstag

Szuper játék, köszönjük a lehetőséget! :R

Not all stories have happy endings. But yours has yet to be written.

(#221) Jim Tonic válasza Yofej75 (#185) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mint írtam, annyit, amennyit az operációs rendszer megenged.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#222) X@b3e


X@b3e
addikt

Ó de szépséges, de szeretnéém :U :K :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#223) Jim Tonic válasza Joci10 (#166) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak neked. Az egyik legegyszerűbb Synology NAS: [link]
Idézek az oldalról:
Maximális teljes belső kapacitás 24 TB (12 TB drive x 2) (a kapacitás változó a RAID típusa alapján)
Szerinted miért van odaírva, hogy belső? Na miért? Mert így kell valamit normálisan, pontosan meghatározni.
Hagyjuk abba a hülyeséget, ez itt informatika, nem gondolatolvasás, ezotéria, stb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#224) 0xmilan válasza Jim Tonic (#223) üzenetére


0xmilan
addikt

Ezt igy nem masoltam volna be ide, mert megteveszto lehet.

[ Szerkesztve ]

(#225) macilacus válasza Jim Tonic (#223) üzenetére


macilacus
senior tag

"Mennyi a maximális tárkapacitása összesen"
Tárkapacitás = belső méret - másképp - tárkapacitás = belső kapacitás
Bővíthetőség = külső méret

Az a szó, hogy belső, a gyengébbek kedvéért van odaírva :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#226) Rimuru válasza 0xmilan (#224) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazabol egyertelmu hogy mirol irt, aki nem tud olvasni az meg.... :U

Vigyázat, csalok!

(#227) MK VII válasza macilacus (#225) üzenetére


MK VII
veterán

Ez hatalmas +1...

Pont így van ahogy leírtad...

(#228) 0xmilan válasza Rimuru (#226) üzenetére


0xmilan
addikt

Először nem olvastam el a hsz elejét, csak a dőlt részt. Azt hittem, hogy a játékhoz kapcsolódó cuccról van szó. :D

(#229) TeebyKay válasza macilacus (#225) üzenetére


TeebyKay
őstag

A bővíthetőség nem a külső méret. Legalábbis a telefonom SD kártyával bővíthető azt nem usb kábellel fogom hozzádugni. De nyilván a tárkapacitásba se tartozik bele az usb csati, szóval a kérdés egyértelmű.

(#230) Jim Tonic válasza macilacus (#225) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, a belső azért van odaírva, mert nem hobbiinformatikusok dolgoznak ott, hanem szakemberek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#231) MK VII válasza Jim Tonic (#230) üzenetére


MK VII
veterán

Nem tudod elengedni?
Számodra mit jelent az a szó, hogy tárkapacitás?
Mert számomra a belső tárhelyet...

Van egy tároló edényed. Mennyi krumplit tudsz tárolni az edényben? Annyi amennyi belefér nem? Nem mellé, nem alá, nem egy másik edénybe, hanem abba teszed! Ergo a belső szót tényleg csak a gyengébbek kedvéért kéne odaírni.

Nem hiszem el, hogy magyarázni kell.. Ha igen akkor elég nagy baj, hogy az IT szakmában ilyen emberek dolgoznak, mert ezek szerint a hobbiinformatikusok jobb értelmi képességekkel rendelkeznek mint a "szakemberek"!!

[ Szerkesztve ]

(#232) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Ezt lehet használni egyfajta külső HDD-ként? (Bocsi az amatőr kérdésért)

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#233) Jim Tonic válasza MK VII (#231) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te elengedted?
Hogy jön ide egy edény? Te, áruld már el, ha a külső merevlemez nem tárkapacitás, mi a francnak van rajta 2 USB3.0 + 1 USB2.0 port? Nem azért, hogy tárolókat tegyél rá? Vagy mi megy bele, olvasólámpa?
Ha pedig rádugsz néhány merevlemezt, akkor kliens oldalról nézve mit fogsz látni? Mekkora a maximális tárhelyed?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#234) Joci10 válasza MK VII (#231) üzenetére


Joci10
őstag

Hagyd. Ha ez az illető tényleg informatikai szakember, akkor biztosan a T-nél dolgozott a legutóbbi e-jegy rendszeren. :) Mert a suli (egyetemi) társaim között még véletlenül sem volt ilyen 'szakember'.
Egyébként meg csak simán troll. Szerintem. Nem akarja megérteni, hogy nem az összes autó megy vele szemben az autópályán, hanem ő megy szemben a többi autóssal.

(#235) MK VII válasza Jim Tonic (#233) üzenetére


MK VII
veterán

"Mekkora a maximális tárhelyed?"

Az én tárhelyemet ne firtassuk. :D

Különben pont nem az a kérdés, hogy mekkora a tárhelyem, ha ráaggatok ezer másik tárhelyet, hanem az, hogy az eszköznek mekkora...
Az eszköznek pedig akkora amekkora írva vagyon a műszaki adatainál.. :K

Részemről ennyi. :R

(#236) elithun válasza Yofej75 (#200) üzenetére


elithun
őstag

Régen úgy szerette a közösség, ha egymás után kettő vagy több hozzászólás is a tiéd, akkor, a szerkesztési időn belül, inkább szerkeszd bele az elsőbe a válaszaidat. Így nem tűnik úgy mintha magaddal beszélnél, és nem tűnsz hszgyűjtőnek sem.

Úgy tudom ma már ez tisztázva lett a PH által, hogy nem baj, ha sok hozzászólás a tied egymás után, ha az mind más hozzászólásra válasz, mert jobb, ha így van indexelve, mintha egybe lenne szerkesztve. :)

Bocs, legutóbbi 35 hsz-ben már tisztázták, én meg azt hittem 200-ig vannak a kommentek. :DDD :B

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#237) zzolika


zzolika
aktív tag

Troll on:
Ha ennyire pontosan szó szerint akarnánk értelmezni a kérdést, akkor egyik válasz sem helyes.
A ZyXEL NAS326 beépített tárkapacitása ugyanis 512 MB RAM (ha ezt tárnak vesszük, ugyanis adattárolásra ez nem használható).
További tárkapacitása a berakott HDD-knek van, a gyári állapotban megvásárolt készülék viszont nem tartalmaz HDD-t, tehát a tárkapacitása 0.
Troll off.

Szerintem mindenki érti mit akartak a szervezők kérdezni, erre kell válaszolni a hivatalos oldal adatai alapján, akkor is ha a kérdés nem 100%-ig bolondbiztos.

(#238) TeebyKay válasza zzolika (#237) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez így nem igaz mert nincs a kérdésben, hogy beépített. És a kapacitás szó nem az aktuális értéket jelenti amúgy sem, hanem a maximális feltölthető értéket. (ha egy üres edényben nincs semmi folyadék, akkor nem nulla a kapacitása) Ne trollkodj :D

(#239) Mr Dini válasza zzolika (#237) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A RAM valóban 512 MiB, viszont a NAS NAND memóriáját se hagyjuk figyelmen kívül, ami 256 MiB. :D link És ezen van a NAS fw-je. Nem is értem miért nincs ilyen válaszlehetőség. (just jokin')

----------------------------------------------------

Egyébként köszi a nyereményjátékot! :R Tetszik a nyeremény, illetve a kérdések sem voltak nehezek (csak a negyedik természetesen). Picit hiányoltam egyébként a kérdések közül a "Milyen bootloader van a NASon?", illetve a "Melyiket használja a felsoroltak közül a NAS firmware-je: glibc/uClibc?" jellegűeket. :D

Bár ezt a logikát picit furcsálom, hogy a ZyXEL felajánl egy NAS-t egy játékra, viszont Mijzelfnek (akinek rengeteget köszönhet a ZyXEL NASsolók közössége) még mindig nem küldtek egyet. Pedig akkor végre futhatna FFp ezen a NASon is. De megvan a minimális esély rá, hogy kideríthessük végre! Csak legyen meg a kalap. :DD

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#240) Jim Tonic válasza Joci10 (#234) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez mondjuk egy gusztustalan személyeskedés volt. Témáról és nézetekről lehet vitatkozni, viszont a másikat sározni eltérő nézetek miatt, elég gusztustalan.
De ha érdekel, 3 mérnöki diplomával, 1x év fejlesztési tapasztalattal vagyok nemzetközi informatikai vezető, jelenleg épp az Egyesült Államokból dolgozom. Ha annyira hülye lennék, mint amilyennek leírtál, ez valószínűleg nem jön össze.
Tiszteljük egymást! Neked elég, ahogy megfogalmazták a kérdést, nekem nem. Ettől én nem hívlak trollnak, oké?
Hozzád hasonlók miatt hanyagolom egy ideje a fórumot.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#241) Joci10 válasza Jim Tonic (#240) üzenetére


Joci10
őstag

Ahogy kérted másoktól: én már elengedtem a témát. Sokan leírták, miért nincs igazad, és mégis beleállsz mindenféle indokkal. Innen vonatkoztass el magadtól, és gondold azt, hogy más csinálja ugyanezt. Mit fogsz csinálni? Ja, már most is azt csinálod. És akkor gondod van, ha valaki véleményt formál ezen megnyilvánulásaid alapján?!? :)
Szerk.: és nem érdekel, hogy kinek mondod magad (vagy ki is vagy tényleg). A tetteid beszélnek helyetted.

[ Szerkesztve ]

(#242) Upo válasza Jim Tonic (#233) üzenetére


Upo
addikt

De az már nem a NAS tárkapacitása, hanem a külső merevlemezé. Ha maradunk a vödrös hasonlatnál, ha a vödör szélére akasztgatsz köcsögöket, attól az még nem a vödör kapacitása lesznek, hanem a köcsögöké.

De ha már így belemennénk, a lanon keresztül is lehetne még SAN-okkal bővíteni, tehát a te kitekert gondolataid szerint tényleg szinte végtelen a kapacitás. Azt ki fogja neked összeszedni, hogy mekkora max. fájlrendszereket kezel az operációs rendszere a jelenlegi konfigurációban, de ezekből igazán szinte végtelen darabot lehet rákapcsolni, vagy mondja meg valaki hogy összesen hány mappát lehet létrehozni a linuxa alatt, amikbe mind lehet külső tárolókat mountolni?

"Ha pedig rádugsz néhány merevlemezt, akkor kliens oldalról nézve mit fogsz látni? Mekkora a maximális tárhelyed?"
De nem ez volt a kérdés hogy kliens oldalról mit fogsz látni, hanem a kérdésben megadott készülék hardveréről volt szó.

Amúgy én már három féle max. belső tárkapacitást találtam a hivatalos oldalon, de abból csak kettő van a válaszok közt, a harmadik nem. És mind a három adat gyakorlatilag 1 kattintásra van egymástól, jó hogy szinkronban tartják a weboldal adatait.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#243) Jim Tonic válasza Upo (#242) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De az már nem a NAS tárkapacitása, hanem a külső merevlemezé.
Ilyen alapon a belső meg a belső merevlemezé.

De ha már így belemennénk, a lanon keresztül is lehetne még SAN-okkal bővíteni, tehát a te kitekert gondolataid szerint tényleg szinte végtelen a kapacitás.
Tökéletes a példa. Fel is tüntetik a NAS-oknál, hogy ezekre mekkora a bővíthetőség.

De nem ez volt a kérdés hogy kliens oldalról mit fogsz látni, hanem a kérdésben megadott készülék hardveréről volt szó.
Bocs, de ez sánta. A NAS kezeli a lemezt, illetve a tárhelyet, és ez a lényeg. Hogy az a lemez most SATA vagy USB interfészen keresztül kapcsolódik, az nem releváns. Még egyszer, ott vannak az USB portok, amik pont arra valók, hogy növeld az elérhető tárkapacitást.

Viszont én lezártam a témát, mert nézetekről vitatkozhatunk, nem kell egyformán látnunk ugyanazt. Szívesen vitázok dolgokról, de attól, hogy szerintem nem precíz a megfogalmazás, nem vagyok troll. Onnantól, hogy alap tisztelet hiányzik, már kár belemenni sárdobálásba.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#244) Jim Tonic válasza Joci10 (#241) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A gondolataimról formálhatsz véleményt, rólam nem. Alapvető különbség.
Lehet, hogy Te hazudozó emberek között mozogsz, én szerencsére nem. Rólad sem feltételezem. Én ezt a tiszteletet is megadom neked.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#245) FunPro


FunPro
senior tag

Amúgy nehéz egy olyan vitában dűlőre jutni, ahol mindenkinek igaza van. . . :U

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#246) TomMusic válasza BLUE TORNADO (#232) üzenetére


TomMusic
őstag

Lehet, de ilyen esetben ez ágyúval verébre kategória. :)

Szerk.: többiek: szedtek valamit? :DD

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#247) prolad


prolad
őstag

Ez tényleg villámjáték, ilyen gyorsan még nem válaszoltam meg kérdéseket :D
Mondjuk nyereményre nem számítok, a fél PH ott lesz a kalapban :D

(#248) csendes válasza BLUE TORNADO (#232) üzenetére


csendes
őstag

Nem, mivel alapból nincs benne HDD. A részleteket itt leírták: [link]. Egy kicsit olyan ez, mint a vicc:
- Miért nem lehet a Lánchídon biciklizni?
- ???
- Mert nincsen rajta pedál!
- És az Erzsébet hídon?
-Azon még lánc sincs!

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#249) tegbashar válasza Jim Tonic (#244) üzenetére


tegbashar
tag

Várjunk csak! A kérdést a válaszadási lehetőségek egyértelműsítik, együtt képeznek egy - egyszerű szakácsnak talán megengedhető kifejezéssel élve - egy inerciarendszert.
Persze feltételezhetjük, hogy a kérdés és a válaszok simán átverések az IT-s közönség felé, hiszen simán lehet sajátosan halmazsűrűségről is szó, azaz ρB helyett TB, tehát valójában azt kell megválaszolni, hogy pl. mennyi nagy cserepes petúniát tud megtartani a NAS ház!
Simán lehet!
Egyszóval nem, hogy túlbonyolítottad, hanem egyenesen a közelében sem sikerült járnod a kérdéskörnek.

Ezeket akartam írni, de most, hogy már olvastam a 3 diplomádat és az amerikai cégnél betöltött vezető pozíciódat, most már értem, hogy Trump.

[ Szerkesztve ]

(#250) somogyib válasza unclefucka (#201) üzenetére


somogyib
őstag

:DDD :C

(#180) eszterencs miért csak a nők tudnák megmondani, hogy milyen színű? Ha erre gondoltál, akkor egy férfinak több esélye van eltalálni a helyes választ. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.