Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aok1


aok1
tag

Nagyszerű.Pc-be is jönnek az 1.2V-os kitek vajon 3000 Mhz-en?Bár nem az mintha olyan sokat számítana ez esetben,mert azért a pc-ben pár házhűtő ventillátorral kordában lehet tartani a hőfokokat húzott ramok esetében.Bár az intel szerint max 4400 Mhz-es 1.4V-os modulokat lehet berakni a skylake mellé,mert e-fölött már a memória vezérlő jó eséllyel hibázik.De ez sem minden z170 chipsetes alaplapban garantált.De a garantált akkor is a 2133Mhz.Nem tudom,hogy a 2400 Mhz-et szabványosította-e már a jedec.

[ Szerkesztve ]

(#2) Goblin12


Goblin12
őstag

G.Skill mindig is ram gyártók ásza volt. És valószínüleg ez így is fog maradni. :K

(#3) Májkii válasza aok1 (#1) üzenetére


Májkii
senior tag

Az Intel szerint 4133 MHz-ig érdemes elmenni az asztali Skylake processzoroknál. A most megjelent Broadwell-EP egyes processzorainál támogatva van a 2400 MHz is.

[ Szerkesztve ]

(#4) tecsu válasza Májkii (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Tehát 1,2 V esetén a 3 GHz-et bőven problémamentesen tudja futtatni minden Skylake-rendszer, ha ezt be lehet rajta állítani. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#5) johnywalker válasza Májkii (#3) üzenetére


johnywalker
őstag

Támogatás és szabványosítás nem ugyanaz...
Asztaliban viszont pont az a jó ami itt nem kifejezetten.Magyarán, a jóval magasabb frekihez jól jön a nagyobb fesz. mivel a keletkező többlet hőmennyiség könnyen elvezethető, ráadásul jobb időzítéseket is lehet elérni.

(#6) MK VII válasza Goblin12 (#2) üzenetére


MK VII
veterán

A kezemből vetted ki a szót.. Ugyan ezen az állásponton vagyok.. Jelenleg is ilyen ramjaim vannak és ezután is mindig ilyet fogok venni.. Engem megvett kilóra a G.Skill.. Csak jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.

(#7) tecsu válasza MK VII (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Statisztika szerint az emberek többségének nincs problémája a RAM-okkal. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#8) aok1 válasza Májkii (#3) üzenetére


aok1
tag

Akkor miért már most 4233 mhz szerepel a max memória támogatásnál a biosban?

(#9) Májkii válasza aok1 (#8) üzenetére


Májkii
senior tag

Lehet hogy az alaplap bírná de a mamória modul vagy a cpu már nem vagy hosszútávon károsíthatja is.

johnywalker: Én nem mondtam hogy szabványosítva van, csupán megemlítettem hogy az a generáció már támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#10) tibaimp válasza MK VII (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem is G-skill van, 4 csatornás, de az egyik modul megadta magát (előfordul), nincs ezzel semmi gond. Akkoriban még nem volt hazai disztribútor, így küldhettem Hollandiába. Baszki szó nélkül cserélték, kb 1 hét alatt, írták, hogy nem tudják garantálni a többi modullal a kompatibilitást, ha nem küldöm el az egész kitett. Persze nem küldtem, kértem Őket, hogy tegyenek meg mindent. Visszajött a cucc, és simán megy a 4 ram megint együtt. Mondjuk, küldtem nekik képernyőfotót a ramtesztről, a modul tényleg rossz volt.

Szóval a fentiek ellenére tuti a következő ramom is G-skill lesz. Le a kalappal előttük, meg már ha jól tudom van mo-i disztribútor is.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) WestCoast92 válasza aok1 (#8) üzenetére


WestCoast92
tag

Hát nekem csak egy "gagyi" sandy bridge-es i5 2400-am van ami elméletileg max 1333-as memóriát bír mégis 2133-on járnak a ramok mert az alaplapom miatt lehet tuningolni. Ez persze a ASUS ROG alaplapnál/gépnél alapvető.

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Pont notifronfton a legértelmetlenebb a tuning. Inkább a minél kisebb késleltetésre gyúrjanak, annak legalább van értelme.

(#13) #20655360 válasza tibaimp (#10) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem kellett visszaküldeni az egész kitet? Ilyet lehet? Ez királyság akkor.
Vagy csak ennél a gyártónál, ill. kivételes esetről van szó?

(#14) jambiyya válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


jambiyya
őstag

Pont ez jutott eszembe, azok a késleltetések elég borzasztóak.

(#15) mightymo3 válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


mightymo3
tag

pontosan, ezért van G.Skill ddr3 1600mhz 1.35v cl9 ramom, tökéletes!

(#16) Goblin12 válasza mightymo3 (#15) üzenetére


Goblin12
őstag

G.Skill-el 1600-on bőven mehetnél CL7-re is akár, ha működik stabilan. :K

(#17) Hunter2 válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


Hunter2
addikt

mert a notebooknál nem számít a sávszélesség vagy mi az összefüggés?

(#18) haxiboy válasza aok1 (#8) üzenetére


haxiboy
veterán

Nagy eséllyel el sem indul vele a gép, nálam is vannak olyan órajelek DDR3 olyat nem látott még rekordkísérlet szinten sem :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) pomorski


pomorski
őstag

Nagyon szép, nagyon jó, és a G.Skill tényleg a ramok (egyik) ásza. Ellenben inkább legyen 64-128GB DDR3 ramom, ami "csak" 1333MHz-es. mint 8GB, vagy éppen 16GB, ami 3000MHz-es, vagy több. Vagy rosszul gondolom?! :F

(#20) MK VII válasza pomorski (#19) üzenetére


MK VII
veterán

Miért kéne választanod? DDR4-ből is lehet 64GB ramod sőt több is egy megfelelő lapban.
Én személy szerint 64GB 4400mhz-es DDR4-re teszem a voksom.. :)

Egyébként meg felhasználási területtől függően van ahol többet számít kevesebb, de gyorsabb memória mint több és lassú. A megállapításod nem, hogy nem eldöntendő, de egyénenként változó..

[ Szerkesztve ]

(#21) Robert07 válasza pomorski (#19) üzenetére


Robert07
aktív tag

Jelenleg Win10-zel 16Gb boven eleg, ha dual channel, akkor a frekvencia sem nagyon szamit, kiveve, ha videot szerkesztesz, ahova kell a tobb ram vagy barmi mast, aminek kell a sok/gyors ram. De jatekokkal eszre se lehet venni a kulonbseget 16Gb felett.

(#22) pomorski válasza Robert07 (#21) üzenetére


pomorski
őstag

A 64-128GB ram nem játékra van használva, hanem munkára Ubuntu alatt. (Néha persze egy kicsit játékra is.)

@MK VII (#20): Ha meg az árat nézem, akkor is jobb választás a lassabb, ámde sokkal-sokkal több DDR3, mint a kevesebb, de gyorsabb DDR4.

[ Szerkesztve ]

(#23) Chaser


Chaser
titán

"A G.Skill a DDR4-es termékskálája szempontjából eddig is kiemelt figyelmet fordított az SO-DIMM csatolóba helyezhető moduloknak, "

A G.Skill a DDR4-es termékskálája szempontjából eddig is kiemelt figyelmet fordított a SO-DIMM csatolóba helyezhető modulokra,...

ikább' így, többit nem tudom, eddig olvastam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) tecsu válasza pomorski (#22) üzenetére


tecsu
addikt

Hiába nézed az árat, ha pont nincs rá szükség. Meg kell vizsgálni specifikusan kinek mi a legjobb konfig annak függvényében, mekkora összeget szán rá.
Bizonyos felhasználásra "ez" a jobb, más esetben pedig más paraméterű memória.
Hogy neked miért éppen mi a preferencia, azt csak te tudhatod...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) tibaimp válasza #20655360 (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen úgy van, ahogy írtam. Pontosan megírtam nekik az adatokat és, hogy csak az egyik modul ment ki. Csak azt írták vissza, hogy nem tudják garantálni a kompatibilitást, ahogy írtam is, de szerencsére megtettek mindent, hogy jó legyen.
Mondjuk nem Magyarország, atom rendesek voltak, komolyan.

Csak egy ellenpélda: Itthon az Agua-tól vettem egy gamer széket, fasza minden, de karfa puha szivacsból volt (nem az ő hibájuk) arra kértem őket, hogy hagy küldjem csak a karfát vissza, volt még rá gari is bőven....az a kínlódás, 710000 levélváltás, értetlenkedés.....végén nagy nehezen 2 hónap alatt kicserélték azt a szar, de komolyan, nevetséges.....

Szóval a kérdésedre válaszolva, igen létezik, ennél a gyártónál, és sajnos nem itthoni gar intézésnél.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) Eclips21 válasza aok1 (#1) üzenetére


Eclips21
őstag

DDR1 en se volt huto, csak a sok majomnak tallatak ki a ram hutest. Nekem le is kellett hamoznom a ramokrol mert nem fert el a huto alatt.

[ Szerkesztve ]

(#27) #20655360 válasza tibaimp (#25) üzenetére


#20655360
törölt tag

Okés, köszi az infót.
Mindig 2 azonos/uolyan tulajdonságú sticket vettem és nem kitet, hogy ha az egyik meghal ne kelljen mind2-t visszaküldeni. A biztonság kedvéért meg is tartom ezt a szokásomat.

(#28) tecsu válasza tibaimp (#25) üzenetére


tecsu
addikt

Ez azért is van, mert a nyugati gyártók sem bíznak Kelet-Európában. Tudják, hogy sok a csalás, így gyanakvóbbak az ottani ügyekkel, így gyanakvás a kiskereskedők felé mutatkozik, akiknek jobban alá kell támasztani a garanciális / csere igényeket, tehát a vevő felé is így reagálnak - sajnos.
Ahova te küldted, ott meg a tipikus holland ügyintézés fogadott.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

AMD FX-9830P-t alá!

(#30) tibaimp válasza tecsu (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ennyi...sajnos igazad lehet....

ayy_lmao: természetesen ahogy gondolod, én jobban szeretem a kitteket.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.