Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Első írásom ;) (ami valójában csak félig az enyém :DDD)

update térképpel, hogy érthető is legyen :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Kurvajó lehetett.
Annyi, hogy én a dupla kézzel bemutatós képet kivenném, nem kell az oda.

(#3) Mr.Csizmás válasza CsíkosMókus (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

javítva a kedvedért :)

#4 mexicanraven: :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

A jobbak már az iwiwről értesülhettek a cikk áldásos létéről! :DD

when the sun shines, we'll shine together

(#5) Lenry


Lenry
félisten

le se lehetne tagadni, hogy közlekedésbarát írta... pontos típusok és képek mindenhol
én élveztem :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) deicide


deicide
veterán

Ezért jó Vasutas szülő(k) gyerekének lenni. Amíg lehetett én is keresztbe-kasul utaztam Európát. Egyedül Spanyolországba és Portugáliába nem jutottam el illetve az északi országok közül maradt ki Finnország és Svédország...
Mondjuk az igaz, hogy a legjobban nekem is az Osztrák Alpok tetszett mindig...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#8) Mr.Csizmás válasza deicide (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nem nyert. :N

Csak én vagyok* vasutas a családból, illetve öcsém bizberes. ;)

A Sommertickettel utaztunk Ausztriában, ami 20 éves korig 15 EUR, 20-26 év között 59 EUR., és egész július, agusztus hónapban lehet korlátlanul használni :))

Következő túra indul most pénteken.

Köszönöm a hozzászólásokat! :R

* pillanatnyilag IT területen vagyok egy másik állami cégnél, de a vasúti vizsgáim érvényesek :)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon jó a cikk, öcsémnek meg is mutatom, ő az igazi vasútbarát. :)

(#10) Mr.Csizmás válasza WonderCSabo (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

Javítás: #8-asban a 15 helyett 25 EUR

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) csimav


csimav
senior tag

Jó cikk lett. Tetszettek a képek, sok kép jött össze és érdekesek.
A játszótéren látom elvoltatok:D :DD :))

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon jó írás! :R
Jók a képek, vasút rulez.

(#13) CsíkosMókus válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

köszi, puszi :DDD

(#14) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mi is tervezünk ilyen nagy utazást, de sajnos a Sommerticket-et nem vehetjük meg. :(

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha egyszer nagykisfiú leszek, én is fogok ám utazgatni. :K

Jó kis beszámoló szép képekkel. Köszi az élményt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Mr.Csizmás válasza juliabrilke (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Kicsit drágább az InterRail.

(elmúltatok már 26?)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Király túra, jó írás :K
Viszont nem értem, gyakorlatilag mentetek egy nagy kört vonattal?

"Education is important but big biceps are importanter"

(#18) Mr.Csizmás válasza Typhoon47 (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

is, meg város(oka)t is néztünk, meg a tájat élveztük. :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Én is csak dicsérni tudom a cikket, jól adja át az élményt, a szabadságot, ami egy ilyen úton szinte kézzelfoható. Tudjátok mi a jó :K .
Feelinges út lehetett. Nemrég a bátyámmal, usa-ból hazanéző unokatesómmal, meg 2 barátunkkal volt egy hasonló, 3nap, 3000+km-es utunk. Mi Basel-t jártuk meg oda-vissza, csak autóval (legújabb Ford Transit), tesómmal váltottuk egymást vezetésben. Felejthetetlen élmény volt, annak ellenére hogy már nagyon sokadjára voltam ott, és jártam meg ezt az utat autóval, vonattal is. Kalandos, röhögőgörcsökkel és szép pillanatokkal teli út volt, ami a rengeteg vezetésen túl kb a kajákról szólt. Odafele Bécsben éjfélkor szívtunk el egy fagyit a Mariahilferstrasseén, Baselben a Rajna-parton toltunk be egy dürühmöt (török gyrosféle specialitás), visszafelé egy német autópályapihenőben valahol 1500-200 méteres magasságban reggeliztünk, Brechtesgartenben, Hitler Sasfészke alatt a hegyoldalon ebédeltünk...Ha érdekel valakit írok egy hasonló cikket róla, készült vagy 2000 kép, vannak köztük nagyon jól sikerültek is.

Svájcban van egy vasútjárat, ami az ország legszebb helyein megy végig, bődületes magasságokban, tiszta, kék színű gyönyörű tavak fölött. Nem tudod esetleg a nevét, és hogy honnan hova megy?

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#20) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Jó írás lett :C , biztos nagy élmény volt :) Remélem én is fogok 1x utazgatni :R

Lumia 520

(#21) Mr.Csizmás válasza sharpapa (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

Svájcban van egy vasútjárat, ami az ország legszebb helyein megy végig, bődületes magasságokban, tiszta, kék színű gyönyörű tavak fölött. Nem tudod esetleg a nevét, és hogy honnan hova megy?

Van ott több is...Van a SOB (Süd-Ost Bahn) vonala, Romanshorn-Einsiedeln, Glacier-express, a Chur környéki kisvasút, Bernina... :K

#20 hétvégén gyere velünk :DD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Solten


Solten
addikt

Gyönyörű tájak... Szép ez az Osztrákia... :K

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#23) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Irigyellek kicsit, de biztos k*rvajó pöri lehet egy ilyen, én is sokszor filóztam már ilyenen, hogy így kéne világot látni. :D

Véleményem szubjektív...

(#24) Mr.Csizmás válasza hackeeeee (#23) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Na!

Szervezzünk PH túrát? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) juliabrilke válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kicsit? :F

Az Európa jegy valami ~260€ volt 2. osztályon fejenként. Még Franciaországi túrát néztünk volna, de az is nagyon drága.

Ilyen Sommerticket lenne jó felnőtteknek (vagy 30 év alatt) :DDD

(#26) hackeeeee válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet 1szer nem ártana. :D Csak már az idei költségvetésembe benne van egy 4 napos családi nyaralás... :))

De sztem majd visszatérhetünk erre.... Csak időbe kezdjük el szervezni, hogy tudjunk gyűjteni... :DDD

Véleményem szubjektív...

(#27) Mr.Csizmás válasza juliabrilke (#25) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

260 €...az az összeurópás jegy. Ha csak osztrákba akartok jönni, akkor 3 nap 109 €, 4 - 139 €, stb.

[link] Group 2-ben van Ausztria.

#26 most hétvégén valaki? :DDD lesz sör is!! :DD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#28) juliabrilke válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pontosan nem tudjuk, hogy melyik országot néznénk meg, de nem Ausztria lenne az biztos. :)

Pont most keresem, hogy milyen jegyek lennének. Egyébként utazási csekket beszámítanak? :F

(#29) Mr.Csizmás válasza juliabrilke (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Pénzügyi vagy adózási (mittoménmilyen pontosan) okok miatt a vasútnál csak belföldi jegyet vehetsz üdülésire (úgytudom). Hogy busz, repülő, vagy utazási iroda ajánlatával kiutazáshoz elfogadják-e...de ha igen, akkor érdemes úgy, alternatív módon kiutazni.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) juliabrilke válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ok, köszi az infókat. Kocsink nincs és csak egy Swift 1.0-t tudnánk szerezni. Ehhez azért elég nagy bátorság kell, hogy eljussunk. Franciaország déli részére. Ezért gondolkozunk a vonaton.

Köszi a segítséget. :R

(#31) Mr.Csizmás válasza juliabrilke (#30) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Akciós jegyekkel elég olcsón ki lehet jönni, ha a DB.de-ről rendeled meg. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) juliabrilke válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tudtam, hogy jobban oda kellett volna figyelnem német órán. ;] De most nézem, hogy van angol nyelvű verzió is. :C

De árat nem ír ki arra az útvonalra, amit kinéztem. Pedig megy ott vonat.

(#33) Siera


Siera
senior tag

faja lehetett,bár nekem már 1 pár órás vonatút is túl hosszú :D

családdal már n+1x voltunk ausztriában.mindig élvezem

(#34) commanDOS


commanDOS
senior tag

Szép helyeken voltatok. Ausztria nagyon szép hely. A vasúton azért én is néztem egy picit amikor kint voltunk németben huzamosabb ideig. Az a baj, hogy mi ezeken a dolgokon csodálkozunk, pedig semmi extra, csak működnek a dolgok, úgy, ahogy kitalálták őket.
Elég visszafogottak, nem nagyon látni olyan igazán fényűző luxus dolgokat, csak baromi nagy rend és tisztaság van, nem amortizálnak le semmit, felújítják a dolgokat, vigyáznak rá, pedig gazdaságilag állnak olyan szinten, hogy kidobálhatnának mindent, mégsem teszik.
Ott egy 15 éves busz különbül néz ki, mint pesten egy új volvo... Apró dolgok ezek, de hihetetlen hatása van az ember közérzetére és komfortjára.
Ha egyszer lesz kedvem megírom én is, kép is akad bőven :)

Addig meg marad magyarország, mert akármennyire is koszos, meg stb, a természeti értékeink páratlanok és ezt ki kell használni. Szóval remélem sikerül nyárra pár túrát összehozni.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#35) tibz03


tibz03
őstag

Jó kis beszámoló. Átutazóban voltam már Ausztriában (Angliából jöttem haza kocsival), és fantasztikus ország! Hihetetlen, hogy milyen rendezett, tiszta minden! Bementünk egy kis faluba tankolni (jóval olcsóbb a benzin, mint az autópálya melletti kutakon), és valami gyönyörű volt! Az emberek a kis, egyszerű házaikat/udvarukat nagyon szép rendben tartják, minden a helyén van... valahogy annyira más az egész.

Tervezem, hogy visszalátogatok még. Azt kérdezném a kedves cikkírótól, hogy egy ilyen vonatos "körutazást" mennyiből lehet megúszni?

(#36) hackeeeee válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na kösz.. :DDD Mondom én jelenleg kicsit más utazásra spóroltam. Szal most biztos nem. :)

Véleményem szubjektív...

(#37) tkazmer


tkazmer
addikt

3 nap 3000km-es túrához még nem volt szerencsém, de az ötlet nagyon jó, ki fogom próbálni!
ehelyett voltam már 2nap 2200km-es túrán, ezt autóval tettük meg, budapest-firenze-messina-cefalu (szicília) volt a táv. reggel 8-kor indultunk, este 8-ra firenzébe értünk, majd másnap reggel fél 8 kor indultunk, és hajnal 3-ra értünk cefaluba némi tomtomos félrenavigálás következtében. az utat egy renault espace típusú személygépjármű segítségével tettük meg, amely szerencsére elég kényelmes ahhoz, hogy egymagam simán végigvezettem a teljes távot:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#38) Mr.Csizmás válasza tibz03 (#35) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Tervezem, hogy visszalátogatok még. Azt kérdezném a kedves cikkírótól, hogy egy ilyen vonatos "körutazást" mennyiből lehet megúszni?

Pár kérdés:

1. életkorod?
2. mennyi időre?
3. nyáron-e?
4. mennyire vagy igényes a szállásra (állomási pad kizárva)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) tibz03 válasza Mr.Csizmás (#38) üzenetére


tibz03
őstag

Az életkorom nem tudom, miért számít, de 21. De legközelebb úgyis csak jövőre lenne lehetséges az utazás, akkor már 22. :D

Az időpontot nem tudom. Gondolom, pár nap, 3-4-5. Nem tudom.

Nyáron, igen.

A szállás mindegy, csak ne sátor legyen. :D

(#40) hackeeeee válasza tibz03 (#39) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi baj a sátorral? :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#41) tibz03 válasza hackeeeee (#40) üzenetére


tibz03
őstag

Nem szeretem. :) Utálok madárcsicsergést, bagolyhuhogást, szélfújást hallgatni, amikor aludnék, utálom, amikor kopog rajta az eső, utálom, hogy kényelmetlen, utálom, hogy bele kell bújnod egy hálózsákba, ha nem akarsz megfagyni, utálom, hogy nem lehet normálisan ki- és bemászni, csak ha hajlongsz egy csomót, utálom, hogy kicsi, és nem lehet benne normálisan elférni. Mindezt leszámítva tök jó dolog a sátorozás! :D

(#42) hackeeeee válasza tibz03 (#41) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig sztem tökjó. Vastag felfújható matrac, pokróc. ;)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43) tibz03 válasza hackeeeee (#42) üzenetére


tibz03
őstag

Nem vagyunk egyformák. :) Én a luxushoz szoktam (már ha a szoba és az ágy luxusnak számít...) :D

[ Szerkesztve ]

(#44) hackeeeee válasza tibz03 (#43) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja értem. :D

Én azért elalszom sátorban is, jó pöri az néha. Sztem társasággal sátorozni az nagyon jó pöri ! Sztem aki már volt így haverokkal sátorozni, tudja miről beszélek... :)

De oké ha 1 ilyenbe belefér valami olcsóbb szállás, akkor persze, hogy az, mint egy sátor. (feltéve, ha jobb is, mint egy sátor, és nem csak olcsó :D)

Véleményem szubjektív...

(#45) lesaux válasza hackeeeee (#44) üzenetére


lesaux
veterán

Ez jó! Örülök, hogy rajtam kívül is vannak hülyék a fórumon.
2 ember - 1 nap - 4000 km - 3 átszállás érdekel valakit? ;]

(#46) Csorbi


Csorbi
addikt

Nekem az a szép koszos zokni tetszett leginkább az asztalon, ahová mások a szendvicseiket pakolják ki. :(( Ezt az osztrákok is így csinálják, vagy megmutattátok nekik milyen az igazi magyar szokás? :U

(#47) Mr.Csizmás válasza tibz03 (#41) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nem kell sátorozni. Vonaton aludnánk. :DD :DDD

#46 Csorbi az idősebbekkel nincs gond, de a fiatalabb tahók...hát szó szerint vasvillával lehetne összeszedni a ganét egy hosszabb út után...6 fős fülke, 5 ember, mindegyiknek egy-egy mekdobálsz menü, fejenként mondjuk 3 üveg sör, az egész társaságra mondjuk egy üveg kötelező tömény, 2-3 szendvics mindenkinek, kis nasi, csipsz, és lőn térdig gázolunk a szarban. :N

#45 Lesaux halljuk ;]

#39 Recon 1x a SommerTicket ami 59 €-nyi HUF a MÁV-nál, és el is kell jutni a határig valahogy. Ezen felül odakint már csak kajára-piára kell költeni, mondjuk napi 2-4 €/személy már dőzsölést rendezek :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) hackeeeee válasza lesaux (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1nap 4000km? Mivel mész Te, Űrhajóval?! :DDD

Véleményem szubjektív...

(#49) Mr.Csizmás válasza hackeeeee (#48) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dehogy, ő a kockásfülű nyúl, a füleivel helikopterezik :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) hackeeeee válasza Mr.Csizmás (#49) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tényleg !!! :DD

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.