Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

HT lesz bennük? Vagy csak én nem vettem észre az említést?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezt a jótékonykodást. Szép tőlük, hogy nem vágták vissza a PCI-express sávok/memóriacsatornák mennyiségét az olcsóbb modelleknél, olyan mintha most kivételesen nem tehetnék azt meg, hogy versenyképtelenné tegyék ezeket a termékeket a házon belüli drágább termékekkel szemben.

Ez jó. /köszönjük az illetékesnek/

(#3) westlake


westlake
félisten

Jól sikerült ez a line is. A 32 magos TR Pro megeszi a 38 magos flagship modellt. :U
Ráadásul ott a 3970X, ami olcsóbb is és gyorsabb is, mint a 3975WX.

#1: Nyilván támogatja az összes modell a HT-t.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4) westlake


westlake
félisten

A táblázatot meg javítani kellene, mert hibásak az adatok.

Play nice!

(#5) valakky válasza westlake (#3) üzenetére


valakky
aktív tag

én úgy látom, pont pariban van vele, HPL -ben meg az intel eszi meg őket reggelire.

(#6) westlake válasza valakky (#5) üzenetére


westlake
félisten

A 3970X 2019 decembere óta kapható és körülbelül feleannyiba kerül, mint a W-3375. A 3975WX is már egy éve megvehető és az is jóval olcsóbb, mint az Intel zászlóshajója.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#7) valakky válasza westlake (#6) üzenetére


valakky
aktív tag

és, ez mennyiben is áll összefüggésben a belinkelt táblázattal és azzal, amit hozzáfűztél?
mert olcsóbban, régebb óta nyújt azonos teljesítményt...?

[ Szerkesztve ]

(#8) westlake válasza valakky (#7) üzenetére


westlake
félisten

Nem egészen értem, mire gondolsz. Én eleve a 3975WX-et (és a 3970X-et) hasonlítottam a W-3375-höz, ahogy a cikkben is tették. Vagy szerinted az ár nem releváns tényező? A W-3375 árából megvehető egy 64 magos TR.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9) valakky válasza westlake (#8) üzenetére


valakky
aktív tag

én sem értem, hogy mit nem értesz, meg látsz, mert én meg azt láttam a grafikonból, hogy ellentétben azzal, amit írtál: a 32 magos amd megeszi a 38 magos intelt, a kettő pariban van egymással 2 helyen, egy harmadikon meg pont őt reggelizik.

[ Szerkesztve ]

(#10) #95462144 válasza valakky (#9) üzenetére


#95462144
törölt tag

Kicsit több mérés van abban a cikkben, mint három, amiben az AMD jobb azt miért nem látod? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) valakky válasza #95462144 (#10) üzenetére


valakky
aktív tag

kb. mert 15 másodpercnél többet nem szánok ilyesmire az életemből, és csak a szemembe akadt, hogy most mit nézek félre...
mondjuk már jóval többet pazaroltam karaktert meg időt, mint amennyire érdekel meg amennyit nekem ér ez ez a téma, meg úgy egészében a prohardver fórumközösségének 99.9%-a.

[ Szerkesztve ]

(#12) macilaci78 válasza valakky (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

15 másodpercnél többet nem szánok ilyesmire az életemből - erről az első vicc jut eszembe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) hokuszpk válasza macilaci78 (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

speciel az a vicc a Pentium osztasi hibajananak idejeben jott eloszor szembe, ilyesforman :

egy Intel és egy Motorola processzor beszélget.
Motorola : 2x2 ?
Intel : 5
Motorola : nem 4 ?
Intel : de gyors voltam !

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) Z10N


Z10N
veterán

https://videocardz.com/press-release/intel-launches-ice-lake-xeon-w-3300-series-with-up-to-38-cores

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#15) Z10N válasza Zotya84 (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Xeonba? Kizart :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#16) fatpingvin válasza Zotya84 (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

én azt nem értem hogy miért vagyunk még mindig lemaradva a sima HT-nél... más architektúrák már jó sok éve tudják a SMT4-SMT8-at, az intelnek is volt megoldása SMT4-re a Xeon Phi koprocesszorokban...

egyébként szolid platform, nagyjából tudja azt amit olyan 5-6 éve a POWER alapú lapok tudtak (mint pl a Talos II)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) Robitrix válasza Zotya84 (#1) üzenetére


Robitrix
senior tag

vélhetően van benne szálasítás. Hiszen korábban is létezett 28 mag 56 szálas xeon modellek.

(#18) Robitrix válasza fatpingvin (#16) üzenetére


Robitrix
senior tag

látod ez egy igen jó kérdés. Amíg egy magon kell vitézkedni vagy néhány magon akkor jó az intel főleg az extra órajelével. de ahogy neki kell esni mindennek össze magon és szálon, akkor már marhára kijön a HT és az SMT közti hatékonyság különbség. NA igen az oracle SPARC T procijainál már jó pár éve müködnek a magonkénti 2 szálnál több például 4 szálas procik. a Sparc M8-as proci az 32 magos és 256 szálas. Igaz azért fizikailag két darab 16 mag 128 szálas proci van egymás mellé forrasztva közös kupak alá. :) Nem tudom mennyit javul vagy romlik egy mag telejesítménye 8 szál esetében. Hiszen már 2 szál esetében is a gyakorlati teljesítmény csak 160-170% az egy mag egy szálhoz képest. Hiszen akkor már nem 2 szál marakodna a közös gyorsítótár birtoklásáért, hanem 8 adott esetben. Még több eszkimó jutna a közös egy szem fókáRA. éS MINT TUDJUK KÖZÖS FÓKÁNAK TÚROS A HÁTA... :) a SZÁLASÍTOTT PROCI TELJESÍTMÉNY ESÉSÉT GYAKORLATILAG AZ OKOZZA, HOGY ADOTT PILLANATBAN A CACHE VEZÉRLÉSE NEM TUD PÁRHUZAMOSAN TÖBB MEMÓRIA KÉRÉST EGY IDŐBN KISZOLGÁLNI. hA A KÉT PÁRHUZAMOS PROGRAM SZÁL EGYIDŐBEN FORDULNA HOZZÁ A KÖZÖS GYORSÍTÓTÁRHOZ, AKKOR VALAMELYIKNEK PÁR GÉP CIKLUSIG COKI VAN ÉS KI KELL VÁRNI AMIG A MÁSIK FUTÓ SZÁL ADAT IGÉNYE KISZOLGÁLÁSRA KERÜL. Ezért van hogy az egy 4 mag 8 szálas proci összeteljesítménye nem 8 mag, hanem inkább úgy 6 magnak felel meg. El lehet képzelmóni mekkora marakodás lenne akkor 8 szál esetében egyetlen magban. :) Főleg ha még egy hatékony intel HT szál vezérlés müködne benne. Lehet, hogy az 1 mag/8 szálas intel proci teljesitménye nem érné el a 1 mag egy szál teljesítményt... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.