Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH-User


PH-User
addikt

Köszi, elég részletes teszt. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#2) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem a konklúzió nem helytálló, váltani nem érdemes. Hiszen ha eladja az ember a régi 2900/38x0 kariját, biztosan nem kapja meg érte az új árat, ezáltal a különbözet jóval nagyobb lesz mint a teljesítményjavulás indokolná.
Nyílván ha új kártya vásárlásáról van szó és ezek az alternatívák, a 4830 a nyerőbb.

Köszönjük a tesztet!

(#3) kts88


kts88
senior tag

Ahoz képest, hogy majd egymilliárd tranzisztor van az rv770-ben elég szépen teljesít a fogyasztásteszben.
Egyébként grat a cikkhez :C

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nagyon jó teszt, gratula!

***

(#5) ulveczkii


ulveczkii
tag

Éncsak azt nem értem hogy terheletlenől miért fogyasz sokkal többet a 3870 mint alapon mival akkor is vissza kellene álnia 300/2250.

(#6) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Jó kis teszt lett! :C
AZ ábrákon lévő értékeket nem lehetne valahogy élesíteni vagy nagyobbítani, mert elég nehezen olvasható le.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#7) D.Orion


D.Orion
veterán

Szép teszt, grat hozzá. :R

Ui.:Ha lehetséges, akkor a grafikonokat tedd nagyíthatóvá, mert így helyenként nehéz leolvasni az értékeket.

(#8) bartucc


bartucc
addikt

Nagyon jó tesz, a grafikonok kicsit tényleg nehezen olvashatók, de érdekes tényeket lehet látni:)
Pl: a 640SP se sokkal gyorsabb mint a 320, szval nem azok számával van gond...
Mondjuk tuti nem cserélnék 3870-ről 4830-ra, mert tényleg nehéz eladni, de viszont új kártya vásárlásakor nagyon megéri az árát!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog (1)

Szép teszt! A konklúzió azonban nem ilyen egyszerű: szerintem csak akkor érdemes váltani, ha normális áron lehet túladni a 3870-en. Nyomott áron viszont nem... Ezt is lehet, hogy érdemes lenne beleírni a cikkbe.

Mégegyszer gratula!

(#10) bnss


bnss
veterán

A szokásos, minőség, jó volt olvasni, a tartalom is a helyén volt! (Egyedül talán a grafikon alján, a jelmagyarázat mérete lehetne egy kicsit nagyobb.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#11) cizoe


cizoe
őstag

Jó teszt, bár 3870 tulajként eszembe se jutna a váltás, részben cpu részben monitor részben pénzlimit miatt. - Cpuhoz elég ez a vga - Ekkora felbontásra elég nekem minden játékra - pénzem meg nincs rá. :) Meg nem jó az érzés, hogy selejt gpu van a gépemben... :U

Majd ha váltok, szerintem nyár környékén, akkor egy addigra elérhető árú 4870 kategóriában gondolkozom majd szerintem, bár ahhoz már ha az isten is úgy akarja phenomII lesz...

(#12) gtamate2 válasza Speed® (#2) üzenetére


gtamate2
veterán

Speed(R)-nél az igazság!
Tomboy: inkább úgy fogalmaznék hogy aki új kártyát vesz 4830-at vegye, 3870-ről nem éri meg váltani szerintem sem... grat a cikhez! bár ezek a grafikonok :Y :Y

*Sn0w

(#13) bakosgabor57 válasza gtamate2 (#12) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Jó cikk! :R A grafikonokkal nincs semmi baj.
cizoe-nél az igazság!Ha új kártya,akkor majd nyáron 4870.

[ Szerkesztve ]

(#14) peti_s válasza bakosgabor57 (#13) üzenetére


peti_s
addikt

Jó cikk, a következtetést tényleg változtasd meg. De ez nehogy elvegye a kedved hogy több cikket csinálj. Várjuk a folytatást. :DD

(#15) bakosgabor57 válasza peti_s (#14) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Ezt nekem címezted? :F

[ Szerkesztve ]

(#16) Geffry


Geffry
aktív tag

Szerintem nagyon jó kis teszt született itt!
Azt meg sehol nem írta a kolléga hogy: "Márpedig MOST azonnal húzzunk el megvenni a 4830at akármink is van..." ezt majd mindenki eldönti magának. A teszt meg segít ebben!
Szvsz kitűnő kártyáról van szó ár/érték/fenntartás viszonylatban, Nagy köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#17) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Grat! :C

(#18) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Nagyon jó teszt!

Köszönjük! :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#19) zolynet


zolynet
addikt

Grat! :C

Life is too short to stay stock!

(#20) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Szép teszt gratula hozzá. :C

Egyébként itt a leglényegesebb az, hogy kegyetlen tuning-potenciál rejtőzik a 4830-ban. Tuninggal nagyon elhúz a 3870-től. :Y
Hát igen, az már majdnem egy 4850-es.

Azt meg hogy megéri-e vagy nem váltani, azt mindenki le tudja szűrni magának.
Én 18K-ért vettem a 4670-esem, ami azért nem sokkal gyengébb egy 3870-től, sőtt sok helyen meg is veri azt, érdekes módon. Így nekem ez érte meg a legjobban. ;)

(#21) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Na, nem volt netem, azért nem írtam eddig. :(((
Valamit a T-Home elbarmolt, mert vagy min. 3-4 falunak nem volt a környéken.

Grafikonok:
Ez mindig sarkalatos, kinek ez tetszik, kinek az, igyekszem az utóbbi időben szépeket csinálni, természetesen feliratozni is, de szerintem a legtöbbet a segítséget a vonalak jelentik, s ahhoz lehet mérni, abból következtetni.

Bár a memóriás tesztbeliek is szépek voltak, sőt jól is olvashatók, volt akinek az sem volt az igazi. Szóval itt tényleg nehéz szépet is és hatékonyat alkotni, de majd próbálkozok tovább.

De ha valamelyik nagyon nehezen látható, akkor azt természetesen javítom.

Fogyasztásra
Én is nagyon meglepődtem a 3870-es fogyasztásán, azt elhihetitek, mivel abban a tudatban éltem, hogy ez a kártya egyáltalán nem is fogyaszt sokat, de a jelek szerint a 4830 még annál is kevesebbet.

És nem a fogyasztásmérő hibás, az is fix - bár néhány wattot tévedhet - mert a tápnak a ventilátora is kevésbé pörög föl a 4830 mellett, mint a 3870-nél.

Váltás:
Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy számára megéri-e, nekem speciell 10000 Ft-omba került, s úgy érzem megérte.

S valóban nem akartam mindenkit elküldeni 4830-ért, mert nekem abból egy fillér hasznom sincs :) de ha valaki kevesteli már a teljesítményét, akkor van egy ésszerű lépési lehetősége.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#22) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Grat a teszthez! :R egyik ismerősöm most vesz gépet és hezitált h 3870 vagy 4830 :U most már tudjuk a választ :DD

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23) MarioAna válasza TomBoy1986 (#21) üzenetére


MarioAna
senior tag

Nekem is sz.rakodott a net, de az egész faluban itt is, pedig ez Szabolcs megye, de szintén T-Online :(((
Egyébként jó a cikk, a lényeg benne van, szvsz a grafikonok is olvashatóak. :R
A múltkor volt itt a Logouton egy cikk, abban is volt szó valami fogyaszásról, és idle a 3870 még a 4850-től is többet eszik, pedig mind2 csökkenti a feszt-órajelet és mégis... :F
Én a mai napig áldom azt a napot amikor 2400Ft-os futárral együtt jutottam 33k-ért a 4850-emhez :DDD . Hiába nah, ez a faken válság itt jelenik meg a legjobban, meg a hitel törlesztőrészleteknél :W . Viszont érdekesmód a RAM árak nem ugrottak meg felfelé. Ki érti ezt :F :DD .
mod: megint elkapott a krónikus smiley over-use :B .

[ Szerkesztve ]

(#24) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Beraktam a munkatáblázatom, így a legkönnyebb a javítás :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25) Gyuri27 válasza TomBoy1986 (#24) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez egy töled megszokott minöségű írás. Grat. :C

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) Madmax81


Madmax81
aktív tag

Jó kis teszt
Grat! :C

1956-2010 07.22 Varga László

(#27) bartucc válasza TomBoy1986 (#21) üzenetére


bartucc
addikt

Összeségében nagyon jó kártya, ha tuningolsz akkor tényleg megéri váltani:)
De ekkora a fogyasztási különbség, ezen tényleg elcsodálkoztam, most tünt fel másodjára... :Y

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#28) scope2007


scope2007
addikt

jó teszt GRAT :C

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#29) peti_s válasza bakosgabor57 (#15) üzenetére


peti_s
addikt

Bocsi, az újra akartam menni. :)

(#30) plaszy


plaszy
őstag

Szia!
Jó teszt, jó volt olvasni!
Bár nekem, mint 3870 tulajnak kissé elszomorító, de hát a tények magukért beszélnek.
GRAT! :C

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#31) gulupeti


gulupeti
senior tag

Nagyon jó teszt lett, köszönjük szépen! A közeljövőben tervezem egy úgy gép vásárlását és ez a teszt mégjobban megerősített abban, hogy nekem is hd4830-as videókártya kell!!

Amúgy a fél országban elment ma a net.

(#32) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Off:
TomBoy1986, tesztben írtad, hogy 3000Mhz-re húztad a procit és érdekelne, hogy milyen hűtővel húztad? Gondolom már nem gyári... mennyi lenne a proci vége?

(#33) csatahajós válasza Speed® (#2) üzenetére


csatahajós
senior tag

Van bolt ahol már 25k körül mérik a 4830-at (igaz gyári hűtővel), úgy már azért nem rossz az ár/érték arány.

Szerintem felbontás és játékfüggő, hogy kinek érdemes váltania. Aki 1280ban tol mindent és nem Crysis mániás annak nem éri meg váltani, aki viszont szereti az AA feltolni és esetleg magasabb felbontás tartományokba merészkedik annak nagyon is érdemes váltani.

A 4000-es széria ténylegesen megérdemli a HD jelzőt szvsz, feljebb tudják megmutatni igazán az erejüket.

(#34) TomBoy1986 válasza Szokenesz (#32) üzenetére


TomBoy1986
veterán

CoolerMaster Gemini II-S => AM2-es CPU hűtőim tesztjében megtalálod, amit pedig a hivatkozások között.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#35) Mrafi


Mrafi
csendes tag

Köszi a tesztet! :R

(#36) Speed® válasza csatahajós (#33) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A legolcsóbb helyen is 27500ra van kíírva, de épp "beszerzés alatt".. Pixmania féle 28kra rájon 2500 futárdíj..szóval a "25k körül" nem igazán valóság.
Ettől függetlenül ugyanúgy áll amit mondtam, ha egy új 4830 25k lenne, a használt 38x0ek ára is annyival kevesebb lenne, kevesebb, mint a sebesség indokolná.
Valóban, a HD jelző ilyen szempontból most már ráillik a szériára. Azért fura megélni, hogy régen az 1024x768 is nagy felbontásnak számított, ma meg.. :)

(#37) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem árt azt is figyelembe venni hogy az ember (már aki) nem 3 hónapra vesz videokártyát, így aztán ha kijönnek újabb játékok, azokhoz egy 2900, 3870 kevés lehet esetleg, egy 4830 még talán elég. Nem beszélve 4850-ről pl.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) TomBoy1986 válasza Speed® (#36) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Sőt, ha belegondolsz, ez az 1280*1024-es felbontás, amiben teszteltem már a kis felbontások közé tartozik a tesztek alapján. Ezért örülök az én "kis" 19"-os monitoromnak :K

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#39) misx


misx
senior tag

Én nem cserélek, mert a kari még csak jövő hó végén lesz fél éves. :DDD
Vacak CRT miatt 1024-ben meg minden repeszt mint a szél. Bár most tervezgetek egy wide 19'' LCD-t, de itt is csak eggyel nő a felbontás (gyak. 1280x1024-nek felel meg képpontszámilag az 1440x900).

(#40) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na ugye! én is megírtam, hogy a 3870többet fogyaszt a 4850nél is valamivel, :DD
nekem is 3870esem volt, de 6k ráfordítással át tudtam váltani 4850re, így megérte, de nem nagyon érzem még így sem a gyorsulást!
Annyit még hozzátennék, nagyon sok 3870 megy 900Mhz-et, én 930on használtam az enyémet, így akár le is kőrözi az alap órajeles 4830at :DD
jah és szeretnék én is gratulálni a teszthez, igazán részletes, és jó volt olvasni :R

(#41) TomBoy1986 válasza bacsis (#40) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Az enyém viszont 850-en is VPU Recoverezik, s a nagy átlag nem megy 900MHz-et.

Mindenkinek:

Az elismeréseket és a kritikákat is köszönöm! Előbbi azt mutatja, hogy érdemes volt vele dolgozni, a második pedig abban segít, hogy a következők jobbak legyenek. :)

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#42) bartucc válasza TomBoy1986 (#41) üzenetére


bartucc
addikt

Várjuk a következőt :DDD ;]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#43) gyikhus


gyikhus
tag

Jó írás, gratula!

Egybevág saját tapasztalataimmal (Giga HD3870/Gddr4-ről Sapphire 4830ra)

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#44) Bluegene


Bluegene
addikt

jó írás! talán még annyit a 4830 javára hogy újabb, ezáltal a driverírók szemében nagyobb prioritást élvez

kijön 1 év múlva egy új játék, lehet nem a régi 3870-essel kezdik az optimalizálást

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#45) Womb


Womb
senior tag

Grat,ez egy igazán részletes teszt!Minden fontos momentumra kitértél,ami nagyban megkönnyíti a vásárlást.

(#46) vbbb válasza HUNNIA1920 (#6) üzenetére


vbbb
őstag

Tárgytalan. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) D1Rect


D1Rect
félisten

Én csak most olvastam, :R Grat nagyon jó írás.

(#48) TomBoy1986 válasza D1Rect (#47) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Köszi szépen!

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#49) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Átböngésztem a tesztet! UP neki! Jó lett tényleg, ebből el lehet döntetni, hogy mit csináljon a user. Az értékeléshez ennyit fűznék én is hozzá: (ha már ki van emelve) azt is írd oda, hogy annak függvényében döntsenek, mennyit kapnának a 2900/3870 ért, amiből aztán finanszírozzák a 4830-as nagy részét.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#50) roliii


roliii
tag

attól függ h milyen fajta mind a kettő.. a sima az nembiztos h megéri mert vannak DDR4-es 3870-es VGA , aminek az órajelei is jók , bár 4830as újabb , de lehet gyengébb ... szerintem , de nemtudom....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.