Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Szerintem pedig ezen az áron örülhetnek, ha fele ennyire találnak vevőt, ehhez nagyon márkafanatikusnak kell lenni, hogy a konkurens termékek helyett ezt válassza valaki.

Kedves Morgan Stanley, nem akarnak engem is iparági elemzőként alkalmazni? Még csak helyet sem kell fenntartani nekem az irodában, ígérem be se járok, és nem is fogok akkora elfogult baromságokat mondani, mint ez az "elemző".

Egy kis lektorálás nem ártana a cikkben. Most is bővében van helyesírási hibáknak, az alcímben is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

#1 Ez azert tulzas. iphone-al eleve nem mukodnek az androidos orak. Szal mar ez kiesett. A tobbi meg, Withings és a haverok, mukodnek, csak szarul vannak megcsinalva. (az apple Watch is szar, nem azt mondom hogy nem, csak ez legalabb tud mindent, és szep a GUI)

Ettol fuggetlen, pofatlanul draga, és alkalmatlan PRO felhasznalasra.

(#3) pengwin válasza .mf (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem meg fele ennyiért is örüljenek, hogy van sok befolyásolható főállású fogyasztó, akik megveszik.
Semmi szükség az okos órákra, ez megint egy olyan termékkategória, amiről az emberek nem tudták, hogy kell nekik, ameddig el nem magyarázták nekik, hogy pedig de, mert nem lehet úgy élni, hogy rá kell nézned a telefonodra az értesítésekért.
Félelmetes, mennyire manipulálhatóak az emberek, komolyan el nem képzelni, hogy valakinek tényleg szüksége legyen okos órára.
Szerintem ahogy tablet lufi is kipukkan pár év alatt, úgy ez is ki fog, ráadásul a tableteknek van gyakorlati haszna, mégis zsugorodik a piacuk, ennek a baromságnak meg semmi értelme nincs.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#4) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

"A Morgan Stanley egyik elemzője szerint az okóra eladásának"

Okosóra.

(#5) fornettisuti


fornettisuti
veterán

sokan keresik majd fel borgyogyaszukat
;)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#6) zeon.hu válasza fornettisuti (#5) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

és sokan keresik majd délután 2-kor a töltési lehetőséget...:)

#?*@&!

(#7) Zitta


Zitta
őstag

Majd rájönnek!

Ez egy kiegészitő termék, akkor hogy lehet drágább mint maga az eszköz amit kiegészít?

Szerintem bukta lesz az óra, de sebaj.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#8) Tigerclaw válasza pengwin (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a tablet nem lufi. Egyszerűen telítődik a piac és a többség nem dobálja ki a tavaly vett tabletjét, hanem évekig használja. Nem beszélve a phablet piacról, ami meg egy kis méretű tablet-telefon hibrid és fokozatosan növekszik.

Amúgy ezt a számot nagyon erős túlzásnak tartom.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) koxx válasza pengwin (#3) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennél feleslegesebb dolgot aligha tudtak volna "feltalálni".

"ez megint egy olyan termékkategória, amiről az emberek nem tudták, hogy kell nekik, ameddig el nem magyarázták nekik, hogy pedig de" ez mennyire igaz

(#10) CoDWaW07 válasza pengwin (#3) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Szerintem a tableteknél nem az van hogy nem érdeklik már az embereket, mert igenis érdeklik, csak egyszerűen olyan jók, hogy például sok embernek egy iPad 4 is teljesen tökéletes, vagy egy iPad Air első generáció, így felesleges számukra váltaniuk.
Amúgy attól még hogy szerinted semmi szükség rá, nem azt jelenti hogy mindenki így gondolja.
Persze sok fogyasztó úgy fog rá kapni ahogy te mondtad, de valószinű elég sokan alapból hasznát veszik :)
iPadeket is sokan haszontalannak tartják, mégis rengeteg helyen hasznos lehet, nem csak a mindennapi életben. :)

Amúgy szerintem jóféle ez az Apple Watch, de megérősebb majd 2-3 év múlva lesz, amikor rendesen kiforrt már a dolog. Emlékezzünk hogy az első iPhone milyen volt, és sokan azt is bukásra itélték, meg persze az iPadeket. :K

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#11) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem kell lebeszélni senkit, akinek ennyi pénze van haszontalan dologra, annak kötelező megvenni.

(#12) helixP válasza pengwin (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Neked nincs szükséged okosórára, inkább ennyiben maradjunk. Ne nevezz valamit értelmetlennek, csak azért, mert Te nem találod meg a felhasználási módhát.
A tablet lufi meg azért 'pukkan ki' mert már mindenkinek van egy.

[ Szerkesztve ]

(#13) pengwin válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


pengwin
addikt

(#10) CoDWaW07
Én Tablet-lufi alatt arra gondoltam, hogy a gyártók nagyon rá fognak fázni, mivel azt hitték hogy a tablet piac az okostelefonokéhoz hasonló lesz, erre rendezkedtek be, aztán mostanság kiderül hogy a tablet-piac inkább a notebookokéra hajaz. Szerintem sok cégnél kellemetlen pillanatokat fog okozni amit ti is írtok, vagyis hogy egy tábla életciklusa jóval hosszabb mint ahogy azt a gyártók elgondolták.
Hosszabb távon meg szerintem a tablet el fog tűnni külön kategóriaként, és összeolvad a netbookokkal-notebookokkal.

Akik meg azt mondják, hogy csak nekem nem kell Úgyhogy maradjak csendben, azok írják már le hogy mi értelme, gyakorlati haszna ezeknek?
Hülyét kapok az "akinek van pénze rá, az vegye" mentalitástól, ez fogja romba dönteni az emberiséget.
Felesleges erőforrás pazarlás csak azért, hogy a már így is pofátlanul gazdag cégek még valamit eladhassanak az embereknek, amire azoknak igazából nincs szüksége.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) henrik1


henrik1
tag

szerintem már az okostelefonok sem fognak elterjedni, tök felesleges az egész termékkategória. van aki egyáltalán használ olyat?

(#15) Stanley-B. válasza .mf (#1) üzenetére


Stanley-B.
őstag

miért, miben jobb a konkurencia?
őszintén szólva egy lényeges pontot nem tudnék mondani.
az LG órája jól néz ki, de ennyi.
A Zenwatch egy krumpli, a Moto 360 nem rossz, de élőben nem kelt minőségi hatást, a samsung óráig hagyjuk is inkább, órmótlan fos mind.
Pebble (lol) pedig műanyag szar, ráadásul elég gyenge a design is, és azok is elég órmótlanok egytől egyig.

[ Szerkesztve ]

(#16) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

egyébként merre maradnak a szenzációs megnyilvánulások:
"Apple hanyatlik, pár év és vége"
"Steve Jobs elment, nincs innováció, innen már csak lefelé van"
"Eddig Steve Jobs örökségéből élt az Apple, mostmár megbuknak!!44!!"

Illetve az:
"Az Apple Watch bukásra van ítélve"
"Az Apple Watch lesz hosszú idő óta az első termék amivel bebukik a Zapple!!!4!"

Nem is kell válaszolni, nyilván csendben vannak ezek az emberek, mert nyilvánvaló, hogy az Apple Watch állva hagyta a konkurenciát.

[ Szerkesztve ]

(#17) big-J


big-J
őstag

#16
Az olyan megnyilvánulások sajnos mindig lebecsülik a konzúmeri befolyásolhatóságot, primitívséget.

Elég erős agymosás hatására követőkből, bárányokból sosem lesz hiány.

[ Szerkesztve ]

(#18) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Apple-júzer vagyok, de én sem értem, miért jó a Watch, vagy bármelyik okosóra, ártól függetlenül.

Viszont nagyon kíváncsi lennék egy Apple Watch-os MA TV adásra és tesztre, nem értem, miért hanyagolják.

Nem a lényeg a fontos.

(#19) Csapoati válasza Stanley-B. (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja, mert a Watch olyan szuper a használhatatlan menürendszerével, röhejes üzemidejével és a szintén filléres műanyag kivitelével (a szíjra gondolok). Maga az óraszerkezet sem igazán néz ki szuperül, csak a megmunkálása szép. A fém szíjjal már jól néz ki, de veszett drága. Szóval egyelőre inkább semmivel nem tűnik ki a félig-meddig jó okosórák közül. Lehet, hogy a 2-3. generációnál már javítanak ezen, de addig csak mosolygok azokon, akik rohantak megvenni.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) Csapoati válasza Csapoati (#19) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Annyit még hozzátennék, hogy biztos sikeres lesz, de nem igazán látom benne azt a potenciált, amit az iPhone és az iPad hordozott magában a bemutatáskor.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) Touch-ko válasza Csapoati (#19) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nemtudom, hogy probaltad-e de en mar igen.
A menuje nem hasznalhatatlan, szokni kell de nem hasznalhatatlan. Az uzemidorol sokat lehet olvasni es az Apple altal megadott adatok alapjan a valos uzemido 1 nap. Ennyit siman bir az ora.A "muanyag szij" nem filleres, sportolashoz ez az idealis.

Kitunik a tobbi kozul szerintem a Te altalad emlitett megmunkalassal, az egyedi UI-szel, a force touch-csal, a kijelzo minosege is nagyon jo (tesztek szerint a legjobb az orak piacan), mindamellett teljes erteku iPhone mellett.
Abban egyet ertek, hogy 2-3 generacio utan fog kiforrni maga a rendszer es a HW.

Akkora potencial nincs benne mint az iPhone-ban, mert ez inkabb egy kiegeszito, es mivel csak iPhone-nal mukodik igy valoszinuleg kevesebbet fognak eladni belole, mert nem mindenki akar ilyet venni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Greg-o válasza Csapoati (#19) üzenetére


Greg-o
csendes tag

Én is pár hete próbáltam ki - nem Apple boltban, hanem ismerős vett, tehát volt vele időm játszadozni - és szerintem egyáltalán nem helyt álló az hogy használhatatlan a menürendszere. Kb 5-10 percbe telt megszokni a logikáját, és onnantól kezdve nagyon is egyszerű és egyértelmű.

Biztos voltam benne hogy pl az app ikon tengert egy rémálom lesz ilyen kis kijelzőn a kicsit vastagabb ujjammal görgetni és appokat elindítani onnan, de ez egyáltalán nem igazolódott be. Nagyon pontos volt, egyszer sem "klikkeltem" mellé és indítottam el valami mást.

Az üzemidőről keringő rémhírek sem igazak, az ismerősöm már egy hónapja használja, és ha csak értesítéseket néz rajta, meg válaszolgat SMS-ekre (lehet magyarul is diktálni!), akkor majdnem 2 napig kibírja neki. Ha sportolsz vele akkor jobban merül, mert akkor sűrűbben méri a pulzusodat, de úgy is kibírja az 1 napot.

A műanyag szíj nem az a bazári műanyag amit a kínai piacon kapsz, inkább egy puha gumihoz tudnám hasonlítani, és ahogy előttem írták: futáshoz, sportoláshoz ez kell (nem hiába ezt adják a Sport modellhez), fém vagy bőrszíjban nem mennék el sportolni.

Kinézetről nem érdemes vitatkozni, ez eléggé szubjektív, kinek mi tetszik. De ahogy írtad a kivitelezése az magas színvonalú. A bőr szíjjal próbáltam fel, és nagyon kényelmes, tényleg olyan érzés mintha egy jobb minőségű órát viselnél a karodon.

A dolgok amiket leírtál tehát szerintem egyáltalán nem hátrányai az órának, mindegyikben jelesen szerepel. Ami nagyobb gond az az ár, és a tény hogy hiába van rá jelenleg több ezer 3rd party app, azok még nagyon nincsenek optimalizálva. Lassúak, bugosak, sokkal gyorsabb ha előkapd a telefonod és azon használod őket. Emiatt én is azt mondom hogy megvárom legalább a második generációt, amikorra ezek a dolgok már kiforrják magukat - meg ugye hivatalosan is azt mondta az Apple még tavaly hogy idén ősztől lehet majd natív appokat is fejleszteni az órára. Bár látva az eddigi csúszásokat nem lepődnék meg ha ez nem ősz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23) Stanley-B. válasza Csapoati (#19) üzenetére


Stanley-B.
őstag

mindent elmondtak #21 #22 -ben :)

Egyébként látszik, hogy nem próbáltad, csak látatlanban beszélsz.
Akkor tudnád, hogy a menü kifejezetten remekül kezelhető ilyen kis kijelzőhöz mérten és hogy a sport szíj is nagyon jó minőségű, kényelmes és sportoláshoz ez való, de a hétköznapokban is nagyon kényelmes és könnyű viselet.
Aláírom, hogy képről nem feltétlenül jön át, de hát ugye nem kép alapján kellene az ítéletet mondanod.

Nálad mennyit bír egyébként az Apple Watch? Csak hogy azt mondod, hogy rossz az üzemideje.

Én a saját tapasztalatomnak hiszek, és nálam másfél napot megy, úgy, hogy minden nap futok, ami levesz kb 20%-ot, ha már bemelegítéshez is felveszem, az állandó pulzusmérés miatt.
Ha nem futok, akkor elmegy 2 napot is, ahogy felettem írták.

Ezzel szerintem a legjobb üzemidejű okosóra, ha olyanokat nézünk, amiknek széleskörű a funkcionalitása (tehát nem Pebble, vagy pl. Withings Activité, amik csak 1-2 dolgot tudnak)

Én meg csak mosolygok azokon, akik ilyen véleményeket formálnak úgy, hogy nem is próbálták ki :)

[ Szerkesztve ]

(#24) catroot válasza Greg-o (#22) üzenetére


catroot
veterán

Na meg tegyük hozzá, hogy a szíjakat lehet cserélni is. Persze az is "aranyáron" van.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#25) Touch-ko válasza catroot (#24) üzenetére


Touch-ko
őstag

Aranyaron csak az Edition modellek oraszijai vannak :)

(#26) Csapoati válasza Stanley-B. (#23) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Megneztem par tesztelo videojat. Te hogy dontened el a vasarlast ha nem tudod napokig tesztelni? Oszinten erdekelne.
Fanboyok sokszor ferdito omlengesere nem szoktam adni (de a haterekere sem).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) Csapoati válasza Greg-o (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Korrekt velemeny, persze az uzemido hasznalattol is fugg. :R
(bocs a duplaert, kicsusztam szerkesztesi idobol)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) Stanley-B. válasza Csapoati (#26) üzenetére


Stanley-B.
őstag

természetesen én sem tudom eldönteni vásárlás előtt.
De nem is nyilatkozom semmiről, hogy kezelhetetlen, ha soha nem próbáltam.
Se azt, hogy filléres műanyag.

(#29) janeszgol válasza pengwin (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Részben igazad van. Az iWatchot vásárlók többsége csak divatból fogja venni, meg kíváncsiságból.

De! Egy olyan okosórának, mely hívásilag kiváltja a telefont (tehát nem azokra a szarokra gondolok, ahol BT-közelségben kell tartani a mobilt) igenis van értelme. Sportolás közben nem tudhatod, mikor jön egy nagyon fontos hívás. Persze lehet vinni karon a mobilt, de mivel a péklapátok a trendiek, ki fogja vinni azokat? Spotoláshoz vegyek egy butamobilt vagy használtan egy kis okostelót? Ez is megoldás lehet.

De a legjobb egy vízálló, simet fogadó okosóra.

Másfél napig egy Samsung Gear Live-ot használtam. Tetszett, kényelmes volt, öcsém Note 3 telójával szépen működött, de nem láttam értelmét az egésznek. Ez csak az én véleményem, a testvérem teljesen oda volt tőle. Tehát felhasználófüggő.

Azért egy Windowsos okosórára kíváncsi lennék.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) Csapoati válasza Stanley-B. (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem a minőségére értettem, hogy filléres (tudom milyen anyag, szeretem is), hanem hogy semmivel nem jobb, mint a fele ennyibe kerülő órák. A fémszíjnak meg elég brutális felára van. A kezelhetetlent abból szűrtem le, hogy megnéztem videókat és azért tartom magam annyira tapasztaltnak kütyük terén, hogy ne tetsszen a menürendszere. De nyilván finomítanak majd azon is a következő generációkra, gondolom. Nekem csak az a bajom, hogy kiforratlan még a termék, nem igazán nyújt semmi extra újdonságot, vannak bőven hiányosságai és mégis el vannak mosva az emberek meg rekordeladások lesznek. Na de nekem aztán mindegy, hogy ki mit vesz, de a véleményemet azért fenntartom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

A Crownal valo buveszkedes rohadt kenyelmetlen. Egyik gyartonal lattam, hogy a kor kijelzo korul lehet forgatni egy gyurut. Ez inkabb hajazna egy koronara es hasznalhatobbnak tunik. :U
Megvarok inkabb egy hasznalhato verziot :DDD
Egyebkent nem piti, hogy igy is mennyi fog elkelni belole!

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#32) Agrippa22


Agrippa22
tag

Van értelme az okosóráknak, de szerintem - hiába első verzió - túltolták ezt az Apple-nél.
Értelme szerintem úgy lenne, mint amilyen a Sony SWR30-asa.

(#33) Greg-o válasza catroot (#24) üzenetére


Greg-o
csendes tag

Ja elég röhejes áron vannak a szíjak. Nekem a leather loop nagyon tetszik, de bakker, 60 ezer Ft...

Szerencsére lesznek majd 3rd party szíjak is, azok remélem reálisabb árakon lesznek.

(#34) Greg-o válasza LurkerSheik (#31) üzenetére


Greg-o
csendes tag

Tapasztalatom szerint nagyon könnyen kezelhető a crown, és sok helyen jól is jön. Nem úgy kell forgatni, hogy a hüvelyk és mutatóujjaddal "satuba fogod", mert úgy tényleg béna. Rá kell tenni a mutató ujjadat és úgy tök kényelmesen lehet tekergetni.

(#35) adamadd1 válasza big-J (#17) üzenetére


adamadd1
tag

Olyan primitívek , hogy eljutottak oda hogy megtehetik , hogy csak úgy megvesznek egy iwatch-ot mert tetszik nekik ... Mesélj még . (persze van aki ebbe beleszületik és nem tett le semmit az asztalra)

Apple Iphone 6 , Microsoft Surface 2

(#36) Touch-ko válasza big-J (#17) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nah, igen. Meg veletlenul sem azert vesz meg valaki egy Apple termeket, mert bevalt neki a marka eddigi osszes termeke, ugye?

Ennel jobban nem is sikerult volna kimutatnod a sajat "primitívségedet"

(#37) dontdoit


dontdoit
tag

Nekem volt hozzá szerencsém. Egyik csaladtag használja már kb egy hónapja. Az uzemido nem jó. De nekem a pebble a viszonyítási alap. Neki 1nap amit kibírhatatlan. De ha este töltöd a mobilt akkor ezt is. Az ár relatív. Az ő 6plusa volt 280valamennyi az óra meg 180. Szóval olcsóbb. Nekem a telefonom volt 105. A moto 360 meg 72. Szóval iPhone szinten olcsóbb mint android szinten. Nekem olyan mintha egy krumpli lenne a kezemen de rohadtul egybe van. Ha újra meg fog nyerni az iPhone és eladom az oneplus t akkor órával együtt veszek egy 7et

Nem beszélgetni akarok. Üzletelni. Mennyi? Annyi! Telefonszám? Mikor, hol? És kész is az üzlet.

(#38) kchris78 válasza pengwin (#3) üzenetére


kchris78
veterán

Szerintem ezzel a gondolatmenettel még nagyon sok mindennek nincs értelme.
Pl. nincs értelme pl mosogatógépnek (én nem használom mert nem látom értelmét de ettől nem fikázom le akinek van) meg a mosógépnek sem.. Ezekkel is ugyanúgy mint az Apple Watch-csal kényelmesebb az ember élete. Az hogy kinek megfelelő az ár-érték arány az egyéntől függ. Kinek mennyi pénze van és mire akarja költeni. Fikázni amiatt hogy megveszi szerintem hülyeség (és általánosítani hogy csak azért veszi meg mert az Apple jól megmanipulálta). Azt sem értem amikor hatalmas újdonság elvárásokkal esnek neki a tesztelők és csalódva hozzák a negatív véleményt hogy nem hoz semmi igazán újat... Hogy is hozhatna amikor ez csak egy _kiegészítő_ termék (a nevében is benne van hogy kiegészítő). Egy tesztelő viszont leírta a lényeget hogy ezt mindig csak pár mp-re kell elővenni és megnézni milyen értesítés/stb van rajta. Ha hosszabb a teendő akkor már a telefont kell elővenni. Ez válasz arra hogy úúúú milyen kényelmetlen már ezt a kis kijelzőt nyomogatni perceken keresztül... Pont arra szolgál hogy ne kelljen folyton előkapni a telefont hogy érkezett e valami.

(#39) Csapoati válasza kchris78 (#38) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pár másodpercért meg kicsit erős a tudása és ehhez mérten az ára is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) pengwin válasza kchris78 (#38) üzenetére


pengwin
addikt

Tök jók ezek az ellenérvek, csak egy mosógép, mosogatógép órákat takarít meg az életedből, egy okostelefon vagy egy tablet (amikkel mások érveltek ugyanígy) meg pl. kis túlzással egy pár éves asztali gép képességeit zsúfolja egy zsebre vágható készülékbe.
Egy ilyen csatlakoztatható okos óra meg mit is tud? Nem kell elővenni a telefonodat a zsebedből? Nem kell a max. 150g-s telefonodat magaddal vinni futáshoz? Játszhatsz 1,45"-on? Nagyszerű és hasznos újítás mind, ami nélkül nem lehet élni. :U
Attól, hogy el lehet adni és megéri gyártani mert megveszik az emberek tízmilliói, még nem jelenti, hogy szükségük is van rá. Csak mostanság az "eladható=szükséges"-logika érvényesül (és a vicc az, hogy nem csak a cégeknél, hanem fogyasztóknál is, ami szerintem közröhej).
És mielőtt valaki belém kötne emiatt: nem az Apple-lel van bajom, hanem az okos órákkal.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#41) Csapoati válasza pengwin (#40) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem a fitness karpereceknek van értelme (a Gear Fit is tetszik, de az már határeset), az okosóráknak kevesebb, max. mint kiegészítő, "ékszer". Legyen valami funkcionális kijelző, tudjon GPS-t, mérjen mindenféle aktivitást, de ettől többet már nem feltétlen érdemes belezsúfolni. Mert akkor ugye jön az erősebb hardver, a jobb kijelző és ezek meg szívják az akksit. Majd ha ilyen kis méretben is tudnak megfelelő áramforrást csinálni, akkor lehet igazán elszabadulnia a fantáziának.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.