Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

Nagyobb látószögű kamerából nem kéne 36 db, lásd 360heros :)
3D-ben kérnénk, ajándékba egy Oculus rift-tel! :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) bteebi


bteebi
veterán

Mi az, hogy 360 fokos gömbpanoráma? (Az körpanoráma lenne.) Ha már gömb, akkor térszöget kellene megadni (4π sr).

Jópofa találmány, bár a gyakorlati hasznát nem látom, meg azt sem, hogy milyen projekcióban fog a képe megjelenni síkon :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) vivanto


vivanto
tag

Tehát a google street view autójáról lenyulták a kamerát és tettek bele egy gyorsulásmérő kioldót? :C

(#4) atus72


atus72
senior tag

Nem baj, majd a "közösség" ezTet is megfinanszírozza... egy újabb startup fas**g

(#5) turit


turit
tag

mi van akkor ha leesik a földre? nem hiszem hogy kibírná...

(#6) N!GhTyka válasza turit (#5) üzenetére


N!GhTyka
tag

Kétlem, hogy ilyen éles képet tud lőni mozgás közbe, max. nagyon kicsi záridővel, tehát csak verőfényes napsütésben használható. A törés sztem is lényeges szempont, továbbá ha az x számú kamerából lesz x-1, akkor mi van...

[ Szerkesztve ]

(#7) Olajka02 válasza bteebi (#2) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Na a kiterített képre én is kíváncsi lennék, mert inkább az lenne az érdekes.
De szerintem - kis túlzással - ez nem is lehetséges, vagy majdnem teljesen értelmetlen lenne, mert össze vissza görbülnének a síkok, vonalak, figurák a sok kamerának köszönhetően.
Így meg kb olyan összetettségű képet láthatunk (a videóban a Golden Gate-es panoráma kép), mint a google street view (vivanto kolléga már említette is viccből), amihez nincs szükség ilyen összetettségű eszközre.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Jó cucc! :K

A pénzes nyugatiak csak támogassák, én meg majd jól nem veszem meg. ;]

(#9) scarabaeus válasza bteebi (#2) üzenetére


scarabaeus
őstag

Bármilyen projekcióban megjelenhet síkon, csak a program, ami kezeli, ismerje azt. Általában az egyenderékszögű leképezést (egy 2:1 arányú téglalap) vagy a kocka 6 lapjára történő leképezést használják gömbpanók tárolására. Az egyenderékszögű kép ugyan görbül, görbül, de az a dolga, nem a kiterített kép a lényeg, hanem a szűkebb szögre számolt nézetek, belőle, ott nem torz.

Szerk.: "gyakorlati hasznát" - mármint a gömbpanorámákét?

Szerk2.: Záridő szóba került: azért készül holtponton a kép.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10) muci


muci
tag

Hali. " 360gigapixels.com "

(#11) Nyeste86


Nyeste86
csendes tag

Látom a sok "pozitív" és irigykedő hozzászólás is megérkezett.

Mire lenne jó? - Távirányíthatóvá tenni és különböző mentési / katasztrófa helyzetekben begurulna és képeket készítene a helyzetről. Később a technológia fejlesztésével sötétben is látó, esetleg hőkamerás képet is készíthet gurulás közben.

A záridőre visszatérve. Van mobiltelefon kamera aminek a zárideje 1/3200. Azt hiszem ehhez nem kell kommentár. :U

(#12) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Nekem elnyerte a tetszésem!
Fantasztikus cucc, ès kellenek az ilyen találmányok a jövő fejlődésért. :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#13) atiapa válasza Nyeste86 (#11) üzenetére


atiapa
tag

Hiába az 1/3200 sec, ha nem kap elég fényt. Márpedig ha ennyi fényképezőt raknak bele ennyi pénzért, akkor valószínű nem túl igényes darabok fognak belekerülni, ezeknek meg jó sok fény kell a jó képhez.
Egyébként a fenti holtponton fog fotózni, tehát közel állni fog a kütyü.
Lehet ezzel készült képeket találni a neten, nem túl meggyőző: [link]

-----Ivy-----

(#14) Márton válasza atiapa (#13) üzenetére


Márton
nagyúr

Továbbá:

What if it rotates when I toss it up?
If the camera rotates to much to capture a blur-free image it won't take an image and you can simply throw again. The amount of allowed rotation depends on the available light. Outdoors during daylight it is super easy to take a picture by throwing. In the dark or indoors it is best to put the camera on a stick or tripod or simply press the button to take a picture.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#15) bteebi válasza Nyeste86 (#11) üzenetére


bteebi
veterán

Úgy sokkal több értelme lenne, ha repülne, és irányítani lehetne. Egy olyasmi 3D-s feltérképező rendszert el tudnék képzelni, mint amilyen a Prometheusban volt. Mondjuk az ettől advancedebb volt, mert teljesen magától ment. Ilyen tudással speciális környezetekben, mondjuk barlangok feltérképezéséhez, vagy például természeti/ipari katasztrófák utáni mentéshez (összeomlott házba) el tudnám képzelni. Sőt, még a tengeralattjárós edisönnek is lenne értelme. Tegyük azonban hozzá, hogy mind a kettő rendkívül futurisztikus elképzelés, szerintem 15-20 éven belül ezeknek nincs realitása.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) Márton válasza bteebi (#15) üzenetére


Márton
nagyúr

tedd rá egy dji fantomra.. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17) scarabaeus válasza bteebi (#15) üzenetére


scarabaeus
őstag

Gömbpanoráma készítésre hozta össze ezt a srác. Gömbpanoráma fényképező - olyan ez a milyen célra lehet jó, mintha fényképezőgépeknél azt néznénk, ha repülni tudna erre lenne jó, ha úszni tudna, arra lenne jó. Egyszerűen gömbpanoráma készítésre, ami egyre elterjedtebb a világban: 360cities.

Lehet persze úgy is, hogy az ember "körbetapétázza" akár telefonnal az őt körbevevő környezetet, pl. PhotoSphere, sok-sok illesztési hibával.

Gömbpanoráma készítés most inkább egy fényképezővel, kevés képhez halszemmel, nagyfelbontáshoz akár telével készül, speciális fejre rögzítve, ami az objektíven belüli nodális pont körül teszi forgathatóvá a rendszert.

Készül pár kép körbe, egy a zenitről, a nadírban pedig ott az állvány, amit igénytelenebb esetekben ott hagynak, igényesebbek kitakarják egy böhöm logóval, optimális esetben viszont készül fénykép az állvány által kitakart részről is, ezt én a panorámafejre szerelt kifordító csuklóval oldom meg, egyenetlenebb helyeken viszont nem lehet csak úgy arrébb rakni az állványt, hogy a kifordítás után pont úgy nézzen lefelé az objektív, mint ahol előzőleg volt a nodális pont, ott van a mindenféle állványbedöntős gépbelógatós móka.

A másik dolog, mivel több kép készül, átfedésekkel, külön foglalkozni kell a közben elmozdult emberekkel, egyebekkel (ezért szeretek én inkább természetben szórakozni ezzel).

Mivel ebben a labdás kütyüben a 36 db objektív nodális pontja nem egy pontba esik, ezért bejön a parallaxis hiba, az egyik fényképező képén egymás mögé eső dolgok a másik fényképező átfedő képén már nem esnének pont egymás mögé, mivel nem ugyanonnan néz az egyik, mint a másik (ez a fő probléma a Google Streetview-val: NINCS illesztési hiba nélküli utcaképük - a múzeumokon belüli sétáik persze más téma).

De azzal, hogy a labdát magasba dobjuk, eltávolodik minden közeli tárgytól, ahol a parallaxis hiba a labda objektívjeinek nodálispont-eltérésével túl nagy gondot okozhatna, állvány híján a nadírral sem kell különösebben foglalkozni, az egyszerre elkészülő képek a szellemirtást is kiiktatják a munkamenetből.

Mondjuk minden kép alján ott lesz egy labdát magasba hajító egyén. Igaz, oda lehet tenni egy logót, vagy ezzel is van lehetőség a második képre, ha nagyon szükséges (vannak módszerek a nadírkép perspektivikus torzításos beillesztésére is, persze azok se sokat tudnak tenni egyenetlen talajjal, pl. sziklával).

Most, hogy ismét szóba jött egy cikk kapcsán a gömbpanoráma: ki milyen mechanizmust tudna elképzelni teljesen automata gömbpanoráma-készítésre, úgy, hogy a kész képen se állvány, se a készítő személy ne látszódjon, csak egy lebegő pontból néznénk szét egy szobában vagy egy egyenetlen sziklán? :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#18) bteebi válasza scarabaeus (#17) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi a hasznos infókat! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Fryskitt válasza turit (#5) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nyilván el kell kapni... ezen én is gondolkodtam.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.