Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

Az oké, hogy nem gyártják, de hol veszel hozzá új akkumulátort, a HDD-ről nem is beszélve.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) AllTheBest válasza twollah1976 (#1) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ebay, mint olyan ismeretlen dolog? Másrészt, biztos van még raktáron pár helyen eredeti alkatrész...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#3) Robert07


Robert07
aktív tag

Grat hozzá, bár nem értem, hogy okostelefon mellé minek külön lejátszó.
Egy microSD kártya olcsóbb.
A hangminősége lehet hogy jobb, de a telefonoké is elég jó szerintem.

(#4) ddaveg


ddaveg
csendes tag

Szép darab! :K Apple fanatikus lévén kicsit most irigy is lettem :DDD

(#5) ncc1701 válasza Robert07 (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, +1.

(#6) MineFox54 válasza Robert07 (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

Nagyon feelinges kis cucc. Ennyi erővel bacsis-t is szidd, olcsóbb a dosbox, mint 18 külön gép fenntartása...

(#7) Apollyon válasza Robert07 (#3) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A telefonok hangminősége qhúva szar csak hogy finoman fogalmazzak. Lehet régen a SE Walkman telók jók voltak (és valóban, nekem is volt) de azoknak az időknek már vége.
Persze ágyúgolyóval is lehet focizni, csak kicsit kényelmetlen.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) lezso6 válasza Apollyon (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vannak relatív jó hangminőségű telefonok, csak hát áruk is van. De semmi esélyük egy normálisabb DAC ellen. Anno egy subnoti + X-Fi HD USB kombóval hallgattam zenét vonatúton, amíg jó volt a notiakkum. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) twollah1976 válasza lezso6 (#8) üzenetére


twollah1976
őstag

Az emberek nem többség (köztük én) is MP3-at hallgat.
Arra a minőségre meg felesleges áldozni.

Az már mondjuk a legalja amikor YouTube-ról hallgatják a zenét mobilon kihangosítva.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) lezso6 válasza twollah1976 (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én is MP3-at hallgatok a "milliós" rendszeremen. Nincs azzal a formátummal különösebb gond, egy FLAC nagyon kevés pluszt ad. Persze azt természetesnek veszem, hogy az MP3 320kbps és ugyanabból a forrásból készül, mint a FLAC.

YT már kicsit más téma, de újabban ott is elég jó a minőség, csak olyan "videót" kell találni, ez meg csak az újabbaknál érhető el.

Az MP3 és YT problémája inkább az, hogy rengeteg a fostos anyag.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Apollyon válasza lezso6 (#8) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem clip+ van, már az is dimenziókkal jobb mint a telefonomé. Igen, biztos van szépen szóló telefon is, csak az már nem az az árkategória amit érdemes megvenni.

(#9) AzEgyetlen1: a 320-as mp3 nem annyira rossz hogy ne kelljen normális minőségű hangrendszert hozzá használni. Már egy alsóbb kategóriás monitor hangfalpár (~80-100K) nagyon jól tud szólni. FLAC meg ilyesmi ebben a kategóriában még overkill. Persze ízlés kérdése is, ha már audiofilek vagyunk akkor nem is FLAC, hanem minimum WAV.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Robert07 válasza MineFox54 (#6) üzenetére


Robert07
aktív tag

Ertem en, tuti megvan a feelingje, de szemely szerint en nem hasznalnek egy kulon lejatszot. Bacsis gepeit pedig egyenesen imadom. :D

Mondjuk ebben valoszinuleg az is benne van, hogy sosem volt apple cuccom hosszabb ideig, meg nekem az egy tulsagosan is zart rendszer.

De hasznald egeszseggel. :)

(#13) lezso6 válasza Apollyon (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Engem a Moto X eléggé meglepett hangban. De attól még nem az igazi persze. Nincs elég hangerő, a magasak még mindig digitálisan szólnak, s alapvetően az egész hangzás relatíve mosott. Jó, mondjuk az is igaz, hogy nem olcsó fejeseket próbáltam telefonról, de érzékeny és kis impedanciás mind (K550, HD25-1 II).

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) 33as válasza Robert07 (#3) üzenetére


33as
senior tag

Sajnos "régebben" nagyon alergiás voltam a hangminőségre, manapság már nem annyira, de azért egy kicsit kiakadtam ezen:

Jack kimenet elhagyása az iPhone 7-ben :U

Egy kis retro:



MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#15) lezso6 válasza 33as (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

2.5mm jack? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) twollah1976 válasza lezso6 (#15) üzenetére


twollah1976
őstag

Már felmerült a hír topikjában, nem hinném, hogy az Apple-nél olvassák a PH topikját.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) Martin97


Martin97
aktív tag

Én is külön lejátszót használok (mp3, discman), mert a telefonom (lumia 610) hangminősége közel sem üti meg a megfelelő szintet. Illetve egy nagyobb impedanciájú fejessel a hangerő sem túl jó.

Na meg ott van az akkus üzemidő is. Ha lemerül az mp3/discman lejátszó kicserélem az elemet, és újra zenél, míg a telefont hálózaton fel kell töltenem.

Sőt még egy kompakt fényképezőt (fuji ax650) is hordok magamnál, mert az is sokkal jobb, mint egy akármilyen telefon.

(#18) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Nekem volt egy U2 Edition. Nagyon szép cucc volt, de nekem az iPhone jobb hangzást nyújtott. Nem beszélve arról, hogy számomra total felesleges egy kulon zenecucc.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#19) szupermacs


szupermacs
veterán

Régen én is vágytam egy iPodra. Még amikor voltak az 1 gigásak, nem az ilyen nagyok. Nagyon tetszett. Kegyetlenül hangosak voltak a füleseik. De nekem túl drága volt még úgy 2005 körül.

A mostani telefonom sajnos nagyon gyenge hangzásban. Az FxOS-es Alca sokkal jobban szólt.

(#20) MineFox54 válasza Robert07 (#12) üzenetére


MineFox54
őstag

Az első két mondatod (ipad vs telefon: külön lejátszó, és Bacsis gépei vs. dosbox: külön lejátszó) teljességgel szemben áll egymással.

(#21) Robert07 válasza MineFox54 (#20) üzenetére


Robert07
aktív tag

Lehet nem lett a legjobb, de a lenyeg hogy nem hordoznek kulon lejatszot, viszont szeretem a regi PC-ket.
Amugy meg ezert utalok telefonon HSZ-eket irogatni, mert nem latom egyszerre az egeszet a vegen, ezert altalaban utolag szoktam szerkeszteni oket. :D

(#22) freeknight


freeknight
őstag

Középsuliban (1000 éve) egy havernak volt ilyenje, ezüstben. Nagyon irigyelt cuccos volt :)
Főleg az durva, hogy 2006-2008 környékén (pontos dátumra nem emlékszem, de ekörül volt) már tudtak 160 gigásat gyártani, és a mostani Iphone-ok meg max 128 gigát tudnak, azt is aranyárban.

(#23) MineFox54 válasza freeknight (#22) üzenetére


MineFox54
őstag

Oké, csak ebben HDD van, az iphoneban meg nem is lehet HDD már csak a vékonyság miatt sem.

(#24) freeknight válasza MineFox54 (#23) üzenetére


freeknight
őstag

Így már érthető :R
Csak fura volt, mikor egyetemen először láttam Iphone 3GS-t, kérdeztem, hogy hány gigás, erre jött a válasz, hogy 16 GB. Én meg csak értetlenkedtem, hogy pár éve az Ipod ennek tízszeresét tudta, kevesebb pénzért :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.