Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ilyenkor szoktam elgondolkodni azon, hogy van okom panaszkodni? Kurvára nincs.

(#2) k. válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


k.
őstag

Hát igen ilyenkor van az, hogy elgondolkodom, hogy tulajdonképpen az, hogy azért legyen az embernek rosszkedve, mert mondjuk nem tud olyan felszereltségű autot venni mint szeretne, az több mint luxus.....

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

hol a sok segély?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Gergő_


Gergő_
őstag

azé eztete nem értem:
10,5 millió mínusz 900 ezer egyenlő nem marad semmi. :F

(#5) 33as válasza Gergő_ (#4) üzenetére


33as
senior tag

Szerintem itt a néni nem az anyagiak miatt aggódik, hanem az egész élete során épített saját háza miatt! Falun nagyon is komoly dolog egy ház elvesztése, tönkremenetele egy idős embernek!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#6) Gergő_ válasza 33as (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

nem a néni, hanem a fia mondja az elején, vajon mire gondolhatott? elszámolta magát?
valószínűleg ugyanoda fognak építeni egy házat amit 5-10 év múlva ugyanígy elvisz a víz, mert az a kivágott erdők valahogy nem nőnek vissza maguktól.

(#7) Jhonny06 válasza Gergő_ (#4) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezen én is elgondolkoztam. De ettől függetlenül nem hiszem, hogy 9,6 millióból olyan simán lehetne építkezni.

(#8) Gergő_ válasza Jhonny06 (#7) üzenetére


Gergő_
őstag

simán biztosan nem, de vályogházhoz azért nem rossz tőke.
jogos volt a felmerült kérdés hogy hol az elkerített alap és a befolyt adományok.... :(((

(#9) Winner_hun válasza Gergő_ (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) dízelracer


dízelracer
senior tag

Hát ez nagyon kemény... Hosszú évtizedeken át spórolgat a néni, szépítgeti a házát hol erre hol arra költ (pl 3milliós új tető) és mire kész a ház, elviszi a víz az egészet. Durva lehetett végignézni ahogy ledózerolják egy élet munkáját. Fizethetnek neki bármennyit ezt pénzzel nem lehet megváltani. De kérdem én hány hete is volt az a rohadt árvíz? Amit ez emberek összeadtak (adományvonal, segélycsomagok, kaja, bútor, takaró, ruha, víz stb) azzal mi van? A nemzeti segélyvonalat eddig 835.356 alkalommal tárcsázták. Egy hívás 250forint de ebből még lejön valamennyi. Még ha csak 200 forinttal számoljuk (de sokkal több nem ennyi) az akkor is 167millió forint! Hol az a 167 millió? Csak nem egy számlán kamatozik suttyomban??? :U Minden szerencsétlenül járt ember arra panaszkodik, hogy nem mondanak nekik semmit. Csak úgy vannak. Már ötödik(?) hete éldegélnek szépen teljes bizonytalanságban egy disznóólban, vagy épp putriban a szerencsésebbek rokonoknál vagy egy iskola tornatermében. Elképesztő módon felháborít ez az egész. A Bujkáló tesze-tosza polgármesteri testületet meg utolsó szálig páros lábbal kirúgni, még a megyéből is kikergetni mindet egytől egyig! Balfaszkodás. Na az jól megy nekik. Különben is milyen dolog már az, hogy hagynak egy ilyen idős embert egy romos, ablak nélküli disznó ólban lakni? És az árterület? Akkor is ugyanígy elöntötte volna a településeket a víz csak épp nem 80 centis víz állt volna a házakban hanem csak 15centis. Azt még néhány nap alatt elszívta volna a talaj. Miért engedték beépíteni azt a több tíz hektáros árterületet? Nem egy nem kettő multi cég vetette meg a lábát azon a jó fekvésű területen. Egy páran biztosan szép nagy többszintes házat építettek abból a pénzből amit ezek a multicégek csúsztattak át a zsebükbe a közreműködésért. Undorító egy korrupt szar hely lett ebből az országból. Itt ha van elég pénzed szó szerint bármit megtehetsz. Bármit! Szó szerint! :(((

Kapják be a bekapni valót az illetékes elvtársak ... :U

[ Szerkesztve ]

(#11) Gergő_ válasza Winner_hun (#9) üzenetére


Gergő_
őstag

Ez van. :(
Nem gyenge hogy a nőnek ledózerolták a lakható házát.
10 ezer forinttal próbálják befogni a szájukat...úgy sejlik hogy megint valami őrült nagy lopás megy... :(((

(#12) bullseye


bullseye
addikt

a tragikomikus az, hogy a segélyeket ha osztják is, annak osztják, akinek nincs biztosítása, mert annak semmije sincsen. ezeknek bezzeg futotta havi párezres biztosításra, kivételesen a biztosító is viszonylag hamar fizet (csak a médiavisszhang miatt) akkor már nem is kapnak semmit, mert burzsoák? 9,6-ból lehet, hogy lehet vidéken szép házat építeni, de talán máshova kéne. ozt földet venni, rendberakni, építeni rá, az már nem kevés, és el is kéne kezdeni, mielőtt hó esik, mert nem nyaraló, hanem lakás...

Mellesleg nem ártana erősen sittre vágni azt, aki ártérre adott építési engedélyeket, remélem most kivételesen nem ugyanott építik újjá a házakat, hogy jövőre megint szétmenjenek...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13) kmisi99


kmisi99
addikt

Hát igen a magyar kormány szarik rá ez nem fog megváltozni egyre romlani fog minden míg az ország végleg becsődöl. Ezért húzok el ebből az országból a picsába az egyetem után

(#14) CséZé válasza Sanya (#3) üzenetére


CséZé
őstag

néhány akasztófaérett nagykutyának a zsebében pihen. :(((

[ Szerkesztve ]

(#15) Jhonny06 válasza bullseye (#12) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ugyanarra a telekre fogják visszaépíteni sajnos (ha egyáltalán tudnak miből építkezni), főleg az idősebbek, ők már nem fognak keresgélni. És legalább a telek megvan, mert 10 millából azt meg már főleg nem lehet venni, esetleg ráépíteni valamit, de a mai árakon már az is nagyon necces.

(#16) Lenry


Lenry
félisten

most a néninek az a baja, hogy ledózerolták a lakhatatlan és életveszélyessé vált házát?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Szabesz válasza Lenry (#16) üzenetére


Szabesz
őstag

Már ne haragudj, de ez az összes ami átjött?

¯\_(ツ)_/¯

(#18) Lenry válasza Szabesz (#17) üzenetére


Lenry
félisten

tudom, érzéketlen vagyok, meg bunkó, stb, stb, de ez volt az egyetlen, amit nem értettem a videóban.
ha a ház úgyis lakhatatlan, menthetetlen, akkor mindenképp ez lett volna vége, szóval ezt a részét nem értettem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) Szabesz válasza Lenry (#18) üzenetére


Szabesz
őstag

Eleve idős, számára már megterhelő előről kezdeni egy otthon felépítését, s addig abban a kis sufniban tengődni. Másfelől az élete volt abban a házban. Ha ezt a részét nem érted, hogy egy életen át dolgoztál valamiért, és szó szerint napok alatt semmissé válik, akkor nem tudok többet hozzászólni.

¯\_(ツ)_/¯

(#20) Gergő_ válasza Szabesz (#19) üzenetére


Gergő_
őstag

azért ez nem a világvége.
a dédanyám két világháborút megélt és felépített egy saját házat, egyedül.
pedig nem volt annyira jómódú. és nem volt 10 milliós biztosítás sem.

(#21) Jhonny06 válasza Lenry (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván ez a vége, de gondolj bele basszus..

(#22) Szabesz válasza Gergő_ (#20) üzenetére


Szabesz
őstag

Ha dédanyád kibírta, akkor más is. Teljesen logikus. (Mellesleg nem látom soraidban, hogy idős korában vitte volna el mindenét bármi is)

¯\_(ツ)_/¯

(#23) Gergő_ válasza Szabesz (#22) üzenetére


Gergő_
őstag

86-ban született(100 évvel előttem, pontosan)
azért 44-ben nem volt annyira fiatal, és a komcsik söpörték a padlásokat utána..
meg kell hagyni nagyon rossz időben született...
92 évig élt, Isten nyugosztalja.
Az hogy ezek az emberek rendszeresen ugyanoda építkeznek... nem folytatom mert nekem jönnek páran....

(#24) Szabesz válasza Gergő_ (#23) üzenetére


Szabesz
őstag

Az első felére nem sikerült érdemben reagálni.
Az utolsó mondatod meg gondolom azért van, mert mindenki hülye, csak te vagy helikopter, gondolom.

¯\_(ツ)_/¯

(#25) Gergő_ válasza Szabesz (#24) üzenetére


Gergő_
őstag

ha lenne valamennyi racionalitás a felsőzsolcaiakban az ósönt már régen porrázúzták volna, amiért ártérbe helyezte őket.
Hidd el hogy az öregeknek könnyebb, sokkal több mindent megéltek.
persze siratják(én is sírnék), de belül keményebbek ilyen téren még ha nem is látszik.
Szomorú de ez nem világháború, ez nem a világvége, van biztosítás...

(#26) Szabesz válasza Gergő_ (#25) üzenetére


Szabesz
őstag

Te komolyan elhiszed, hogy dédanyád után, aki sokmindent átélt, és egyszer sem omlott össze, akkor más is ugyanolyan erős lesz?

¯\_(ツ)_/¯

(#27) Gergő_ válasza Szabesz (#26) üzenetére


Gergő_
őstag

Erre most mit lehet válaszolni? ;] Nem tudom, remélem sok erős ember van és idősebbek főleg azok. béke

(#28) .bableWes válasza Gergő_ (#25) üzenetére


.bableWes
őstag

biztositás, hmm...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#29) Xantomas válasza Lenry (#18) üzenetére


Xantomas
őstag

Az új cserepeket le lehetett volna szedni, félretenni, valószínűleg a tetőgerendák is menthetőek lettek volna, 3 év semmit nem számít annak a fának.

A baj azzal van, hogy mentek, és zúztak össze mindent, hogy véletlenül se menjenek az emberek a meggyengült házakba vissza, mert akkor viszont nem csak a házat, hanem az életüket is vesztették volna. Csak éppen arra már nem gondoltak, hogy menteni kéne a még menthető részeket.

Azokat kéne előszedni, és leverni rajtuk az újraépítési költségeket, akik elfogadták az engedélyeket, környezettanulmányokat az autópálya terveihez, amibe nem kalkulálták bele az árterületet. Undorító a mutyizás, a másikra mutogatás, hogy a segélyeket a mai napig nem tudták kiosztani.
A tengerentúlon, a Katrina pusztítása után ennyi idő alatt településeket építettek újjá, nálunk meg még szenvednek a bürokrácia miatt...

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30) Lenry válasza Xantomas (#29) üzenetére


Lenry
félisten

igen, mocskos senkiháziak és gátlástalan pénzsóvárok által irányított országban élünk. miért lepődtök meg még bármin?

nem, nincs határ, és igen, túl fognak tenni ezen is. lesz ennél még rosszabb is.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Crystalheart válasza dízelracer (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Itt ha van elég pénzed szó szerint bármit megtehetsz. Bármit! Szó szerint!" - Ebben reménykedem, mert akkor ég van esély a kiútra.

(#32) Crystalheart válasza Lenry (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A probléma:
- Nem szedték ki a házból, ami menthető, de időt sem adtak rá, hogy a tulajok kiszedjék. Egy tető nem két fillér...
- A sittet nem vitette el az önkormányzat, holott eleve sokkal olcsóbban tudná megoldani a nagy megrendelés miatt, mint egy magánszemély. Ezzel szemben fölszólították őket az elszállíttatásra, jelentős pénzbírságot helyezve kilátásba a tétlenség esetére.
- Az állam nevetségesen kevés pénzt tett félre a bajbajutottaknak. Ilyenkor nem azt kellene nézni, hogy ennyit tudunk félretenni és slussz, hanem segíteniük kellene a rászorulóknak, és a végén felmérni a költségeket.
- Vagy a gátakat erősítsék meg, van elég egységsugarú munkanélküli, akiket be lehet fogni akár százéves technológiával is - érdekes, annak idején egy egész folyót beszabályoztak szekerekkel meg talicskákkal, ma markolókkal nem képesek rendes gátakat építeni -, vagy adjanak a nincstelenné váltaknak biztonságos helyen építési telket.

(#34) tiv83us válasza Gergő_ (#8) üzenetére


tiv83us
veterán

Mennek Zimany Linda munkanelkuli segelyebe ;]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#35) Samus


Samus
addikt

Itt újra azon gondolkodom: kijutottunk a világűrbe, elvileg mi vagyunk a földön a legfejlettebb faj, de ha jön az árvíz, akkor mindennek vége, akkor még egy béka is fejlettebb nálunk. Hogy lehet ez?
Adakoztam, sms-ben, és Tecsoban is, a környezetem is erre buzdítom. De hol ez a pénz? És azt hallom, hogy tonnaszám állnak a segélyek, de nem kaphatják meg a rászorulók? Hogy lehet ez?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#36) bullseye válasza Crystalheart (#32) üzenetére


bullseye
addikt

a gátépítés mint bíróság által kiszabott társ. munka is létezhetne amúgy.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37) Crystalheart válasza bullseye (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát nem volna rossz. Hasznosabb volna ezt dolgoztatni a rabokkal is, mint utcát söpörni. Az ingyenmunka veszélyes dolog, nem szabad olyan helyen alkalmazni, ahol a konkurenseket a földbe döngöli (lásd A remény rabjai) - no de kérem, a gátépítésnél van konkurens, ha egyszer nem bíznak meg szinte senkit, van telített piac, ha falvak százai vannak veszélyben még mindig?

[ Szerkesztve ]

(#38) dízelracer válasza stangli (#33) üzenetére


dízelracer
senior tag

Végre valaki aki tesz is valamit. Követendő példa mindenki számára. Akár több száz család életét mentette meg (átvitt értelemben) az a gát. Minden tiszteletem a polgármesteré.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.