Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Az akkoriban megjelenő processzorokról (óh bocsánat, APU-król) nincs friss hír? Elsősorban a laptopokba és mobilokba/tabletekbe szánt megoldások érdekelnének. Elvileg új architektúra jön a tic-toc szerint, nem?

A legjobb aláírás a héten

(#2) Mooka-Miki válasza erdoke (#1) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Lehet rosszul jár az órájuk: Tic-tic-tic-toc....

(#3) mghltm


mghltm
addikt

bar a deszkat cserelgetni kell az intel-nel, de legalabb a hutot nem: "Cooling solutions for LGA 1155 and LGA 1156 sockets are compatible with LGA 1150, due to them having the same distance of 75 mm between each screw hole." ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) Abu85 válasza erdoke (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annál több nincs, amit eddig már leírtunk a korábbi hírekben.
15 wattos TDP fogyasztás alá ezek sem mennek, így tabletbe nem igazán jók, maximum hibridekbe. Mobilba teljesen alkalmatlanok mert maga az alaplap nagyobb, mint mondjuk egy Galaxy Note.
Új architektúra jön, de a procimagok lényegi változásai kimerülnek az új utasításkészletben. Apróbb módosítások lehetnek még. A fejlesztés fő célja az IGP továbbgyúrása és az egyéb részegységek integrációja volt. Az IGP is lényegében az Ivy architektúrájára épül, de jobb hatékonysággal támogatja majd az OpenCL-t és a C++ AMP-t. Az Ivy IGP-je az Intel első próbálkozása ezeken a pontokon, szóval a hatékonyságot biztos lehet növelni.
Maga a tick-tock él, de a nagy dobások nem mindig olyanok, amire valaki számít. A következő nagy dobás, amire talán a felhasználók is számítanak az a 2015-ös Skylake lesz. Ott beépül a Larrabee, így az Intel is megcsinálja az architekturális integrálást. Ez majd egy nagyon fontos lépcső lesz, mert a roadmapok szerint az AMD jövőre (Kaveri APU), míg az NVIDIA 2014-ben (Maxwell APU) megcsinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) Phvhun


Phvhun
őstag

Mé' nem mennek le egyből minimum-ra ( ~10nm ), minek kell évente vacakolni a lefele lépcsőzgetéssel ?

(#6) vinibali


vinibali
őstag

ez tök jó, de hány nm-es volt eddig és ez mennyit számít fogyasztásban? vagy a cím csak csalogatás volt? :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) emre33


emre33
addikt

Hiába van 6 darab 6 Gbps-os SATA port, cpu és a vezérlőhíd közti szűkös sávszélesség miatt ez nem ér semmit :(

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8) csucsbicep válasza vinibali (#6) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tudomásom szerint eddig 65nm-en készültek.

(#9) oneiros


oneiros
tag

Desktop-on nem lesz nagy előrelépés az energiagazdálkodásban (77/65/55/45/35W), ezt már az Ivy is hozza. Lehet hogy ez nagyobb IGP miatt van.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#10) XharX válasza oneiros (#9) üzenetére


XharX
aktív tag

Desktopnál szvsz már az SB is egy eléggé jó szintet képvisel a maga fogyasztásával.

Látom megmarad az intel "jó" szokása, hogy csak K jelzéssel ellátott CPU-t lehessen húzni :(

[ Szerkesztve ]

(#11) RyanGiggs válasza Abu85 (#4) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Szerinted aki játszani vesz új gépet, annak melyiket lesz érdemes vennie?
(Kaveri, Skylake, Maxwell)
Melyikben lesz a legerősebb IGP? (Kaveri?)

(#12) Oliverda válasza emre33 (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

2 GB/s. Na de ki az aki desktopon négynél több 6 Gbps-es SSD-t használ RAID 0-ban? Akinek ilyen igényei vannak, az szerintem vegyen egy dedikált PCIe vezérlőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) XharX válasza RyanGiggs (#11) üzenetére


XharX
aktív tag

Bocs, hogy írok, de ezek nem is egyszerre jelennek meg. Mire a Skylake kijön addigra a Kaveri kb 2 éve kinn lesz, szóval biztos lesz már utódja(ha jól emlékszem valami excavator modulokkal kavaró APU), szóval szerintem ilyen szempontból értelmetlen a kérdés.

(#14) Abu85 válasza RyanGiggs (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel éves eltérések lesznek a megjelenések között, így teljesen felesleges ezt összemérni. Mire itt a Skylake, addigra az AMD már a harmadik, míg az NV a második generációnál jár majd az architekturális integrálás szempontjából.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) RyanGiggs válasza XharX (#13) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Rendben, akkor a Kaveri helyett legyen az Excavator! :R

(#14) Abu85: Javítottam a kérdést. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) Angel1981 válasza csucsbicep (#8) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, úgyhogy ezek így alig fognak hűtést igényelni az alaplapon. :)

(#17) Oliverda válasza Angel1981 (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

A TDP ennek ellenére hasonló lesz, ergo az asztali megoldások nem hiszem, hogy kevésbé fognak melegedni mint a mostaniak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Abu85 válasza RyanGiggs (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Excavator az a procimodul kódneve. :)

Egyébként először azt kellene tudni, hogy mi lesz a Maxwellben és a Skylake-ben. A Kaverit nagyjából tudjuk, de több adat erről sem ártana.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) dchard válasza vinibali (#6) üzenetére


dchard
veterán

"mennyit számít fogyasztásban?"

A példa ugyan sarkított, de az első atomoknál a proci 2-3 wattjára jutott 12-15watt északi híd fogyasztás, és amíg a proci passzív hűtést kapott addig az északi hídra nagyobb kávédarálós hűtőborda került. A procit 45 a hidat 90 vagy 130nm-en készítették. Hát ennyit számít.

Én kifejezetten örülök neki, hogy végre behozzák ezt a fajta lemaradást. Az egy vagy két generációval régebbi gyártástechnológián készülő chipsetek még elfogadhatóak, de az amit a fenti példában is ecseteltem már nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#20) RyanGiggs válasza Abu85 (#18) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Értem. Akkor várjuk az infókat.
A Kaveri-ről azt tudjuk ugye, hogy az IGP erőssége megegyezik
kb a HD7750-essel?

[ Szerkesztve ]

(#21) Angel1981 válasza Oliverda (#17) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, persze, csak magára a déli hídra értettem. :)
Az integrált VRM-ről van valami hír?

(#22) Oliverda válasza Angel1981 (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Én is. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) Pubszon


Pubszon
veterán

6 darab 6 Gbps-os SATA portot támogat, ami már nagyon hiányzott
Miért is? :F
Mert az átlag felhasználónak szerintem nem, nekem 2 SSD van a gépbe igaz SATA2-esek, de ha SATA3-asok lennének, akkor is van 2db Intel SATA3 port ami elég nekik (sőt még 2db ASMedia SATA3 port is van), több SSD-t meg úgy sem használ az átlag user, HDD-knek meg édes mindegy...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#24) aAron_ válasza Oliverda (#17) üzenetére


aAron_
őstag

azért remélem a magok hűtésére jobban figyelnek (legalább a K-s prociknál)

gondolom erről még nincs semmi infó, hogy lesz megoldva

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.