Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Erre nagyon kíváncsi leszek.
Ha nem lesz sokkal drágább, mint a mostani 8 magos FX-ek, és teljesítményben is Intel verők lesznek, akkor megvan a következő procim :D
De félek attól, hogy veszett drága lesz, és inkább csak a szerverprocikban fog ez a technológia megjelenni :((

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) RECSKA válasza klepto (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Ha veletlenul intel vero lenne, majd vehetsz 130ert zent xD

Szerk : amig core/performance aranyban 2:1 kell az intelhez viszonyitva, sokat nem fog labdaba rugni. Remeljuk a zennek sikerul vegre megkozeliteni az 1:1-et intelhez nezve... ( 2 amd core hozza 1 intel teljesitmenyet. :( )

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3) Habugi


Habugi
addikt

Kvázi marad a modulos felépítés? Hmm.., érdekes. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#4) R9DEON válasza klepto (#1) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem biztos hogy odahaza kifizetődő egy 32 magos CPU.

(#5) KAMELOT


KAMELOT
titán

Itt akkor msot azt írja a cikk, hogy 32 mag + ht akkor 64 mag. Nagyon kiváncsi leszek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#6) zzola válasza klepto (#1) üzenetére


zzola
félisten

32 magnak nem sok értelmét látom a nem szerver piacon...

(#7) ddaydome válasza R9DEON (#4) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

Ha marad ez az "optimalizálisi" trend a játékok esetében, ami most van, akkor még a 32 mag is kevés lesz....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#8) ronroli


ronroli
tag

Folytatódik a csodavárás.

(#9) AxBattler válasza zzola (#6) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Nagyon ritka az a program, ami kihasználja akár még a 4 magot is. Jó, tudom, a Frostbyte motor befogja a munkába mind a 8 szálat FX-ekben és i7-ben is, de ez (sajnos) még mindig csak a kivétel...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) GezaR


GezaR
tag

Mindenesetre érdekes koncepció. 8 magig követik a hagyományos felépítést, fölötte modulos felépítés + HT? Kíváncsi leszek mi lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

(#11) R9DEON válasza ronroli (#8) üzenetére


R9DEON
senior tag

Milyen csoda, ez egy hír és senki se vár 32 magos CPU-t, egyelőre egy jó 8 magosra várnak aminek megvan az esélye, de miért zavar egyeseket hogy ki mit vár?

(#12) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Akkora a lemaradás hogy ezt egy generáció valtassal nem lehet ledolgozni, főleg úgy nem hogy 32 mag az csak papíron mutat jól érdemi haszna nincsen semmi.

(#13) alevan


alevan
őstag

Liviu Vâlsan, nem Valsan.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#14) ronroli válasza R9DEON (#11) üzenetére


ronroli
tag

Egyeseket nem zavar, hogy ki mit vár, én is várom, hogy végre születik-e valami rendes amd vonal, de a jelenlegi termékek alapján életképtelennek tartom őket (oké, konzol működik).
Sokat zabálnak, vagy ha nem, akkor fűteni lehet velük egy kisebb szobát (cpu gyenge a megzabált áramhoz képest). Viszont a gpu vonal szimpatikus, ha lesz hozzá egy rendes cpu, akkor amd-t is számításba veszem.

Mellékesen az intel 64 magos szenzációi (nem 32) 3-4 éve megjelentek, de ők sem törték magukat, hogy tömegcikknek előhozzák. Gondolom a konkurencia nem hajtotta ki belőlük...

[ Szerkesztve ]

(#15) ivarg


ivarg
tag

Ez a 32 mag kifejezetten szerver környezetet feltételez, asztali alkalmazásokban már a 2x8 mag sem tud gazdaságosan skálázódni a jelenlegi gyengén támogatott multithread környezetben.
Az eddigi alapokból kiindulva magonként az órajel még turbóval sem haladhatná meg a 2ghz-et (ez pedig gyenge magonkénti teljesítményt feltételezne) vagy direktben rá kell kötni Paks2-t hisz ha magonként csak 5-8watt a fogyasztás mindent figyelembe véve már megint 220-300w körül járnánk ha minden sallang fogyasztását is hozzátesszük cache, memória vezérlők stb. és lehetne vagy 8fázison etetni, hogy ne 2,5mm-es rézdrótokat kelljen belógatni.
Ha meg már 10w lenne ,magonként akkor arról jobb nem is beszélni.
Ez csak szerver vagy max. munkaállomás környezetben elfogadható érték.
Jó lenne ha bejönne, de az elmúlt 10éve tapasztalataiból kiindulva nincsenek illúzióim.
A másik aspektusból pedig, ne felejtsük el, hogy ha bejön nekik akkor kurva drága lesz, anno az athlon64-ek sem voltak olcsóak és jelenleg is csak kényszerből adják "olcsón" a termékeiket, mert a pénzéhes világunkban a profitmaximalizáció alapvető törekvés.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#16) Franklin válasza ivarg (#15) üzenetére


Franklin
addikt

"mert a pénzéhes világunkban a profitmaximalizáció alapvető törekvés."

Minden cégnek ez a célja.

(#17) pipo112


pipo112
senior tag

Jól hangzik ! Bár szerintem ez csak a szerver picra szánják mert oda is vissza kell verekedniük magukat és ott egy ilyen rendszer igen komolyan kihasználható lesz. Asztali verzióban szerintem a 8mag lesz a csúcs és ,hogy ténylegesen mit fog tudni azt később fogjuk látni,intel verő vagy beérik az intelt azt meg majd December környékén kiderül . Ami biztos ha a Zen azt fogja tudni mint a Skyleak akkor az áruk is ott lesz max 1 10essel olcsón vagy csak 1-2ezredessel ez tuti

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#18) Sebestyen01 válasza Franklin (#16) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Vagy merlegeltek és így tudják elkerulni a csődöt.

(#19) Zeratul válasza GezaR (#10) üzenetére


Zeratul
addikt

A "modul" itt egy darab 8 magos Zen processzor amiből 4 darab van egybe tokozva.

Ivarg: nem is lesz asztaliban 8 magnál több.

Ronroli: az intel 64 magosa az más, mert az Xenon Phi, egyszerűsített X86 magok vannak benne és csak speciális környezetben alkalmazható.

[ Szerkesztve ]

(#20) R9DEON válasza pipo112 (#17) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem engedhetik meg maguknak hogy Intel árakat alkalmazzanak még ha teljesítményben pariban is lesznek minimum egy 10k olcsóbban kell adják.

(#21) ronroli válasza Zeratul (#19) üzenetére


ronroli
tag

Igaz. Azért is írtam oda, hogy nem lett tömegcikk, nem akartam részletezni.

(#22) KAMELOT válasza ronroli (#14) üzenetére


KAMELOT
titán

A drivereket is vedd számításba.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23) rodrigez válasza R9DEON (#20) üzenetére


rodrigez
senior tag

Amikor az AMD kompstens x86-is terméket tett le az asztalra, akkor az árazása is aként alakult. Volt nekem 2000+ -os Athlon Xp-m, 3200+ Athlon 64-em meg 4200+ X2-m is, mindegyik mocsok drága volt. Szóval a kezeket felesleges a bilibe lógatni. Ha jó lesz, drága lesz. Most nem jó, ezért ha nem lenne olcsó, akkor kutya sem venné. Nem jó alatt nem azt értem, hogy szar, csak jelenleg az ár az egyelen érv mellette. :) Ja és én itt most csak az x86-os magokra gondolok, nem a grafikus és egyéb apu képességekre.

[ Szerkesztve ]

(#24) pipo112 válasza R9DEON (#20) üzenetére


pipo112
senior tag

Jó lenne ha így lenne de a vga piac is muttja ,hogy nagy eltérés nincs de várjuk ki a végét én szeretnék majd zen kockát a következő gépemben . Na majd meglátjuk a vak is ezt mondta :)

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#25) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez úgy néz ki, mint amit nagy teljesítményű hálózati eszközökbe szánnák, ahol a kis I/O késleltetés, nagy memóriasávszél, és sok folyamat van. Ha csak erre az egy területre kihegyezik, máris versenyképesek lehetnek. De semmi képen nem asztali fronton, mert oda ez a felépítés PONT nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#26) #06658560 válasza R9DEON (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyrészt racionálisan azonos teljesítményt nagyjából azonos áron adhatnának, másrészt az emberi mentalitást figyelembe véve, 10k (~30€) még elég kevés ahhoz, hogy valaki Intel helyett AMD-t vegyen, ha már bevésödött neki a reflex. Pláne, hogy annyit szerintem az Intel bármikor tud engedni.

(#27) rodrigez válasza #06658560 (#26) üzenetére


rodrigez
senior tag

Pontosan. Az Intel nem volt rákényszerítve, hogy árháborúba kezdjen, ezért is van, hogy egy "szaros" i3 is pöttyet túl van árazva. Mert megteheti egy erős konkurencia hiányában. Ha a Zen valóban jó lesz és miért ne lenne, / hiszen Keller mester keze munkája, visszatérve a gyökerekhez / akkor egy esetleges Intelhez képest kedvezőbb árazás esetén az Intelnek akkora mozgástere van játszani az árakkal, hogy ihaj-csuhaj. Egy olyanba meg nem fog/tud belemenni az AMD, mert belerokkanna.

(#28) arn


arn
félisten

az egymagos teljesitmenyre gyurni kell, mert pcn jelenleg gyk disznek van a tobb mag negy felett. nagyon keves dolog hasznalja, es a skalazodas sem az igazi.

pedig orulnek, ha pl a lightroom rendesen hasznalna azokat a magokat, akkor lenne ertelme megvenni a hatmagos intelt is. igy inkabb veszek magasabb orajelu negymagosat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) dergander


dergander
addikt

Az a baj hiába lesz a sok mag,mint ahogy a bulldozer/Vishera esetébe is ha egyetlen egy fejlesztő se fogja támogatni. Jó irány lett volna a 8 magos Vishera ez látszott a Crysis 3nál is,viszont a többi játékfejlesztőt nemérdekelte. Meg ahogy elnézem azt hogy a DX12 se olyan lesz mint ahogy leírták.

(#30) MiklosSaS válasza Habugi (#3) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igy látszik igen. Jobb esetben c/c-ban plussz 40 %, tehát tuningolva már meg fogja közeliteni a négy éves ivy bridge teljesitményét. De igy szerintem esélye sem lesz a mainstream 7700K vagy a HEDT 6820K ellen....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#31) R9DEON válasza MiklosSaS (#30) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ilyen hülyeségeket nem kellene beirkálni mert óvoda szinten van.

(#32) stratova válasza rodrigez (#27) üzenetére


stratova
veterán

Az i3 sztorihoz azért vegyük hozzá, hogy a listaára egy i3-530-nak ugyanúgy 117$ ahogy ma egy i3-6100-nak. Más kérdés, hogy amikor anno egy i3-2100-at megkaptál valamivel 30e alatt nem annyi volt a dollár árfolyama mint most. Hasonló árban pedig az E7300-E7500 ment vagy még korábban az E4300-4400. Innen nézve nem az i3-at kapod drágán, hanem az FX-et kénytelenek egyre olcsóbban adni.

R9DEON Ha azt vesszük hogy nálunk több információval rendelkezők szerint AMD legalább i7-5930K szintre tervezi Zen-t egyáltalán nem hangzik hülyeségnek bár valamivel bizalomgerjesztőbb, hogy Haswell szintjére várják, és így nem 4 hanem 3 év az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#33) MiklosSaS válasza R9DEON (#31) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mesélj még kérlek! Lehet tudsz valamit amit én nem.

Például CineR15-ben c/c-ben a 8 hengeres Vishera tuningolva olyan 120 pontot kap. A 3770K 4 GHz-en pedig 155- 165 körül.
120 + 40% = az nálunk 168, ami nagyjából egy 4-4.1 GHz-en muzsikáló ivy. És remelem az a 40 % plussz az garantált lesz, nem "up to 40"

Hol a hiba vagy a hülyeség?

Ugye, itt most c/c-rol beszélek...(core-per-core)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#34) R9DEON válasza MiklosSaS (#33) üzenetére


R9DEON
senior tag

Miért a Zenről vannak talán tesztek hogy tudod mekkora teljesítményt fog nyújtani?

[ Szerkesztve ]

(#35) rodrigez válasza stratova (#32) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ezt is megadom. :) De ettől még drága és konkurencia híján nem is lesz olcsóbb. Szerintem az Intel célja az AMD megtartása a jelenlegi formájában. Hiszen amíg van egy (jelenleg) elég impotens alternatíva a piacon, addig ő sem került monopolhelyzetbe, ellenben a konkurencia termékei nem sok vizet zavarnak. Az AMD eltűnésével viszont kb. egyedüli x86 gyártóvá válna, ami minimum aggályos helyzetet teremtene.

(#36) ivana válasza MiklosSaS (#33) üzenetére


ivana
Ármester

Clock-to-clock-ról beszélsz ...

(#37) R9DEON válasza rodrigez (#35) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ez a monopol helyzet már rég nem helytálló hiszen rengeteg CPU gyártó van a piacon, az Intel simán kimagyarázná magát még akkor is ha a többi nem x86 gyárt ugyanis ez ebben az ügyben nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#38) MiklosSaS válasza R9DEON (#34) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kérlek olvasd a cikket figyelmesen. Ott megtalálod azt hogy szálonként 40 %-al lesz gyorsabb mint az aktuális csúcs AMD processzor, az aktuális csúcs pedig a 83XX és a 93XX/95XX. FX. Vagy tudsz gyorsabbat?

@Ivana: igen. Mert az FX c/c-ban vérzik sulyosan.

@37: kérlek linkelj nekem egy ARM alapu asztali gépet amint windows fut. Akár irodai is lehet...

X86-ban az Intelnek alig van konkurencia...kevés az AMD részérõl és majdnem nulla a VIA részérõl.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#39) stratova válasza MiklosSaS (#33) üzenetére


stratova
veterán

Már optimistábbak

(#40) Strezi


Strezi
őstag

Ugyanakkor Intel fronton:
1. Ember gyereke levesz a polcról kettő ilyet: 2699v3
2. Bedobja egy sima alaplapba
3. Belerakja egy kétutas szerver lapba ... és ma van 36 magos gépe, ami szénéaláz mindent

Nem kizárt hogy van négy procis alaplap is :F :C

Csak a magszám miatt írtam ;) :P

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#41) Sebestyen01 válasza MiklosSaS (#38) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Ezt már eloadtak egyszer a bulldozernel... :K

(#42) R9DEON válasza MiklosSaS (#38) üzenetére


R9DEON
senior tag

Szalánként 40% az tökéletesen elég mert nincs annyival lemaradva.

(#43) borg25 válasza Strezi (#40) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Várj, kihagytad az első lépést: Eladod a zsírúj kocsit :)

(#44) stratova válasza Strezi (#40) üzenetére


stratova
veterán

Ezt sem lenne rossz beérni, de ez már Broadwell E (és 2699 v4 22/44 lesz ide azért valóban elkél a 32 mag 64 szál).

Egyébként a nagyobb akár MCM (akár esetleg később 2.5D TSV eljárással- de ez csak részemről kósza gondolat) összekötött CPU előnye a magasabb kereskedelmi ár mellett a TDP miatt alacsonyabb órajel is lehet. Intelnek is időbe telt mire a 14 nm-es gyártósor i3/i5/i7 6xxx asztali processzorok órajeleit elérte. Core M-mel kezdtek ők is alacsony órajellel.
Remélhetőleg Samsung / GloFlo 2016-2017-re már valóban képes lesz 3,5+ GHz elérésére 14/16 nm FinFET-tel.

SSJPiotr Az az előny igazán majd asztali Bristol Ridge (max. 3.6-4.0 GHz 65 W) érkezésével derül ki, ha összeeresztik pl egy A8-6500-zal (3.5-4.1 GHz 65 W)

[ Szerkesztve ]

(#45) Puma K válasza R9DEON (#31) üzenetére


Puma K
veterán

Ati te vagy az? :Y :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#46) SSJPiotr válasza MiklosSaS (#38) üzenetére


SSJPiotr
csendes tag

Amennyire én tudom excavator core-hoz viszonyítva jön a +40% aminek már alapból szép előnye van az FXben lévő magokhoz képest elvileg (c2c).

(#47) R9DEON válasza Puma K (#45) üzenetére


R9DEON
senior tag

Miért kellene Ati legyek, ha nem hallgatom végig a sok rosszindulatú jóslást szó nélkül akkor már egyből rossz ember vagyok?

(#48) wattafaka válasza R9DEON (#47) üzenetére


wattafaka
senior tag

szerintem ő ati2010-re gondolt Ipon-ról, aki most ha jól tudom kényszerpihenőn van

(#49) Sebestyen01 válasza R9DEON (#47) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Miért az rossz ember aki a nagy jovomegvalto jóslatok rá vállat von és röhög egyet?

(#50) R9DEON válasza wattafaka (#48) üzenetére


R9DEON
senior tag

Értem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.