Hirdetés

2019. szeptember 19., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Taranti

Taranti
(aktív tag)

"A csúcsmodellt 3000 MHz-es órajel jellemzi CL16 20-20-38 időzítés mellett, 1,35 volton"

Azért eléggé gyenge, ezt illene tudnia 1,2V-on, vagy 1,35-ön de jobb órajellel/feszesebb időzítéssel. Ahogy sportban mondani szokták, ez nem válogatott hanem selejtezett...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#2) Tyrel

Tyrel
(őstag)

Táblázatban végig 1,2V van. :U

[ Szerkesztve ]

(#3) Taranti válasza Tyrel (#2) üzenetére

Taranti
(aktív tag)

Jogos, de itt rögtön több lehetőség is van:
1. 1,2V/2133MHz az alap minden gyártó minden moduljánál, lehet ezt jelenti;
2. PH!-nál ismét elnéztek vmit;
3. A cég rosszul adta meg az adatokat.

Mindenesetre előrendelni nem fogom. :D

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) Speed(R) válasza Taranti (#1) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Ott van a gyártói link a hírben.

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#5) SidCorky válasza Taranti (#3) üzenetére

SidCorky
(HÁZIGAZDA)

Ön nyert, a második válasz a helyes. :D Javítva, a 3000 MHz-eseknél 1,35 van.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone X // iPad Mini (2019)

(#6) Kopi31415 válasza SidCorky (#5) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Az utolsó tétel miért olyan drága?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#7) SidCorky válasza Kopi31415 (#6) üzenetére

SidCorky
(HÁZIGAZDA)

Mert ott meg egy kettesből lett egyes a kiszerelésnél. A 64-es kitre vonatkozik.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone X // iPad Mini (2019)

(#8) snecy20

snecy20
(veterán)

Mik ezek az 4 évvel ezelőtti órajelek? :D

(#9) rottenbull

rottenbull
(senior tag)

(#10) green dude válasza snecy20 (#8) üzenetére

green dude
(tag)

Bennem is hasonló fogalmazódott meg. Ennek mi értelme van?

(#11) snecy20 válasza green dude (#10) üzenetére

snecy20
(veterán)

Lassan 5Ghz-nél jár a DDR4...

(#12) Tomassy00 válasza snecy20 (#11) üzenetére

Tomassy00
(senior tag)

És mennyibe is kerülnek a közel 5 Ghz ramok ? :)

(#13) green dude válasza snecy20 (#11) üzenetére

green dude
(tag)

Jah, nem a hozzászólásodnak, az teljesen jogos. Arra gondoltam, hogy mi a fenének hozta ki a Corsair ezt a memóriát. Műszakilag sincs benne semmi érdekes.

(#14) Balika911

Balika911
(nagyúr)

Valaki magyarázza el légyszi, hogy a 32 gigás modulok közt ezek ennyiért miért gyengék.

[ Szerkesztve ]

(#15) snecy20 válasza Tomassy00 (#12) üzenetére

snecy20
(veterán)

A lényeget tekintve mindegy hogy mennyibe, ezek a RAM sebességek eléggé belépők igy 2019-ben.

[ Szerkesztve ]

(#16) Speed(R) válasza snecy20 (#15) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)

Ahol 256GB RAMra van szükség, nem az órajel a lényeg.

Raktársöprés, mindenféle ritka jóság! => tinyurl.com/aprohirdeteseim

(#17) Lacika112 válasza Speed(R) (#16) üzenetére

Lacika112
(aktív tag)

Egy kicsit finomítanék a válaszodon ha nem haragszol meg érte.

Nem CSAK! az órajel a lényeg. DDR4-1600 (PC4-12800)-DDR4-2666 (PC4-21333) azért ugyan úgy 128GB-128GB nem mindegy mégse de értelek csak nem pontos :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#18) akosf válasza Balika911 (#14) üzenetére

akosf
(veterán)

Mennyibe kerül egy jobb 32GB-os modul?

(#19) fanti válasza snecy20 (#15) üzenetére

fanti
(őstag)

Talán azért, mert semmi különösebb előnye nincs egy DDR4-3600-nak egy DDR4-3000-el szemben....

Akkora gyorsítótár mennyiség van bezsúfolva pl. egy Ryzen 3950-be (tán 70MB?) hogy egyre kevésbe áll elő az a helyzet, hogy "na, vár a proci az adatra a memóriából, mert még egyik gyorsítótárban sincs ott".

(#20) Balika911 válasza akosf (#18) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Hozzád hasonlóan én se tudom (meg azt se, hogy ekkorában mik a jó modulok), ezért kértem magyarázatot az előbb.

[ Szerkesztve ]

(#21) akosf válasza Balika911 (#20) üzenetére

akosf
(veterán)

"Valaki magyarázza el légyszi, hogy a 32 gigás modulok közt ezek ennyiért miért gyengék."

"én se tudom ..., hogy ekkorában mik a jó modulok"

Akkor miből gondolod, hogy gyengék? :U

(#22) tibaimp válasza green dude (#13) üzenetére

tibaimp
(őstag)

"Műszakilag sincs benne semmi érdekes." -- már hogy ne volna, egyetlen modul 32GB-os, eddig ilyet csak "mókolva" tudtak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) Somax_69 válasza tibaimp (#22) üzenetére

Somax_69
(csendes tag)

Hi All !

Valóban a "Kolléga" nem ismeri a 32GB szeletkéket ! ...tehát a single -channel módban. :C
CL16 nem nagy durranás 3000MHz ha pl. 2×16GB vagy 4×8GB ,de egyben 32GB azt már 'mókásabb' gyártani !
Akinek a mennyiség a lényeg, vegye ezt,...akinek a sebesség az vegye a kisebb kit-teket ! :K

Szega !

(#24) Balika911 válasza akosf (#21) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Nem én találtam ki, hanem a topikban írták többen. Már a nyitóhozzászólás ilyennel indít.
:szemforgatósszmájli

[ Szerkesztve ]

(#25) green dude válasza Somax_69 (#23) üzenetére

green dude
(tag)

Jaja, my bad, ebbe belefutottam. Van Crucial (Micron) 32 GB-os memória hasonló sebességen már vagy két éve, csak CL19-en. Úgy emlékeztem, hogy az CL16 volt.

[ Szerkesztve ]

(#26) Balika911 válasza Balika911 (#24) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

De akkor egyre inkább úgy néz ki, hogy rendben vannak ezek, és nem a bénaságom miatt nem találtam a gyorsabb/olcsóbb/jobb alternatívákat.

[ Szerkesztve ]

(#27) Viktor81 válasza tibaimp (#22) üzenetére

Viktor81
(senior tag)

Szia !

Ez olyannyira nagy tévedés, hogy a Samsung több mint egy éve árulja a 32GB-os DDR4 SO-DIMM modulját. (ami fizikai méretben ennek a fele)

[ Szerkesztve ]

(#28) proci985 válasza Viktor81 (#27) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

vengeanceok low profileok. jellemzoen HEDT + toronyhuto kombokhoz remekek, mert elfernek.

XMPnek mondjuk 4 modul mellett sok ertelme nem lesz, 8 mellett valszeg be se fog bootolni.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#29) Dr. Akula

Dr. Akula
(nagyúr)

Hát nem ezek a modulok a legélesebb kések a fiókban. :)

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#30) anulu

anulu
(nagyúr)

milyen asztali CPU az, ami le tud kezelni 256GB RAM-ot? ahogy néztem az i9 és a Zen 2 is megáll 128-nál.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#31) Balika911 válasza anulu (#30) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

A Threadripperek kezelnek ennyit. (Tudtommal 2 TB-ig lehetne velük elmenni.)
Olyan alaplapot viszont nem láttam alájuk, ami specifikáció szerint 128 GB-nál többet támogatna. A gyakorlatban működhet a 256 GB, de ez már a felhasználó felelőssége.

[ Szerkesztve ]

(#32) Duracellm... válasza Balika911 (#31) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

Ilyen zavarosban halászás esetében érdemes egyből az egyik alacsonyabb órajelet választani azok közül, amit a memóriavezérlő hivatalosan támogatna, szóval a 2400-as 32GB-s modulok is teljesen rendben vannak a kínálatban.

[ Szerkesztve ]

(#33) anulu válasza Balika911 (#31) üzenetére

anulu
(nagyúr)

köszi!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#34) Dr. Akula válasza Balika911 (#31) üzenetére

Dr. Akula
(nagyúr)

Jellemzően úgy szokták megadni a támogatott memória maximumát a deszkáknál hogy legnagyobb elérhető modul * foglalatok száma. Ha kijön egy nagyobb modul, akkor máris többet "támogat".

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#35) tibaimp válasza Viktor81 (#27) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Nem akarok veled kötekedni, de én csak 2x16-os találtam! (mondjuk annyira nem kerestem) Komolyan még hír is volt itt, hogy valamelyik gyártó készített 32GB-os modulokat, de csak valamilyen trükkel lehetett megetetni az aktuális lapokkal (de most persze, hogy nem találom a hírt...)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) Viktor81 válasza tibaimp (#35) üzenetére

Viktor81
(senior tag)

Szia !

Nem is kell kötekedni, egyszerűen csak be kell írni a PH keresőjébe a Samsung és SO-DIMM szavakat és kész.
tessék
Nem tudom, milyen trükkök kellettek, mert évek óta kezelnek a CPU-k 64GB RAM-ot, tehát ha a foglalat ki van vezetékezve ( márpdig a 16-oshoz ez adott) akkor a CPU elvileg címezni is tudja. Ezt BIOS szinten kizárhatnák, de nem látom be miért tennék. Én évekig használtam olyan Gigabyte lapot, amely a speckói alapján nem kezelte az adott mennyiségű memóriát, és soha nem volt vele gondom. Én csak arra reflektáltam, hogy már jó ideje létezik 32G-s modul. (és a szerverek ECC moduljait nem is említettük, ott szerintem már 5-7 éve is elérhető volt)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.