Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza Tigerclaw (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert ahhoz egyetértés kellene az eu-ban, de azt megtorpedózzák az adóparadicsomok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Jeanne d'Arc válasza maláj (#15) üzenetére

Ahhoz képest milyen szarokat árulnak jól megy az a szekér.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#53) laci_csk


laci_csk
senior tag

Aki lop annak van. Igy konnyu azokat a szamokat felmutatni, hogy hu de mekkora a nyereseg. Szar ceg, szar telok, szar helyzet. Nem hiaba ruheltem ezt a ceget elso perctol. Ennyi.

Xperia XZ3

(#54) Hunt3r22 válasza laci_csk (#53) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Biztos szar telefonokat árulnak ha úgy viszik őket mint a cukrot. :U

Xr

(#55) laci_csk válasza Hunt3r22 (#54) üzenetére


laci_csk
senior tag

Az nem jelent semmit, nem relevans 90 szazaleka nem is azert veszi mert jo lenne.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#56) sicli válasza Hunt3r22 (#54) üzenetére


sicli
tag

Szarnak én sem nevezném, de az eladások nem annak köszönhetők, hogy a legjobbak, hanem az agymosó marketingnek. A felhasználók nagy része azt sem tudja mit tud az iPhone, csak megveszik, mert azt mondták! Főleg a nők. Szép rózsaarany, alma logós és kész. Ha iPhone nem lenne, az Apple ugyanolyan ismeretlen cég lenne, mint előtte volt.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#57) laci_csk


laci_csk
senior tag

BUEK

Xperia XZ3

(#58) Tigerclaw válasza bambano (#51) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem EU-s törvényre gondoltam, hanem országonkénti megoldásra, csak közös akarattal. Ha belegondolsz, most sem egységes az EU tagok adórendszere, ez is csak eggyel több eltérés lenne, ha nem mindenki értene vele egyet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#59) Raysen623 válasza sicli (#56) üzenetére


Raysen623
addikt

Azért ne túlozzunk ennyire! Egyértelműen nem lenne ennyire felkapott, de ismert lenne. Egyébként bármilyen telóról is beszélünk márkától függetlenül, amit kellően megtámogatnak marketingel azt viszik mint a cukrot...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#60) this is life


this is life
Ármester

Nem tisztem az applet vedeni , de minden normalis ceg ,vallalkozas megprobalja a beveteleit, hasznat maximalizalni, s ha ebben segitseget nyujtanak a jogszabalyok akkor elnek is vele , a hiba nem bennuk van , hanem a szabalyokat megalkotokkal. Oszinten ki nem elne azzal a lehetoseggel hogy torvenyes keretek kozt tobb penzt tarthasson meg a zsebeben ????

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#61) sicli válasza Raysen623 (#59) üzenetére


sicli
tag

Valamennyire ismert lenne, de nem kéne sokaknak! Ugyanúgy, mint iPhone előtt sem. Sőt, ha azt vesszük, manapság sem elterjedt a MacBook. Amennyivel többet adtak el, mint annak előtte, az az iPhone ismertségének köszönhető. Mindegy is ez most.

Pontosan, a merkting a lényeg nem az, hogy mit tud. Főleg a nőknek. Van egy ismerősöm (persze nő), iPhone 5 van neki, még Apple ID-ja sincsen, fél éve meséltem el neki mire jó. Az a teló még 6.1.4-gyel rendelkezik, tuti meg fogom venni tőle, azzal még működik!:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#62) NGA válasza sicli (#61) üzenetére


NGA
addikt

Nekem ipad air van 8.1.2-vel. Azthiszem nem fogom frissíteni. Szerintem az IOS eszközöket azzal a verzióval kell használni, amivel megjelentek. Minden frissítés csak hibákat, lassulásokat okoz. Hiába irogatja pár fan, hogy neki hibátlan, gyorsabb stb. azért sok esetben olvasni, hogy nem olyan jó.

(#63) galaxys80 válasza sicli (#44) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem nézek RTL-t, TV-t is csak, ha sportesemény van. :)
Nem azért karácsonyozok és szilveszterezek, mert azt mondták, hanem, mert szeretek. Nem engedelmeskedek én senkinek. Azt teszem amihez kedvem van. Viszont nem is lázadok minden ellen amit többség csinál. Ha az éppen nekem is tetszik, akkor beállok a sorba. Nem attól lesz senki egyedi vagy különleges, mert élből elutasít mindent ami a társadalom többségének tetszik. Szerintem.
Azért nem családoztam, mert mint írtam a szilveszter a barátoké. :) Egyébként éppen a taxit vártam és ráértem. :)
Csak az másnap ne lenne ilyenkor. :DDD

(#64) sicli válasza galaxys80 (#63) üzenetére


sicli
tag

Nem tartozol felém magyarázattal!:) Egyet kell tenned: elfogadni, ha más nem azt teszi, amit te.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#65) sicli válasza NGA (#62) üzenetére


sicli
tag

Pedi az air elbírja az ios9-et, arra frissítheted. A 8 az egy szörnyű verzió volt.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#66) galaxys80 válasza sicli (#64) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincs is ezzel semmi gond. :R

(#67) NGA válasza sicli (#65) üzenetére


NGA
addikt

Más meg írja, hogy az animáció akadozik, és elöbb merül. A legjobb, ha így hagyom. Nekem egyformán szörnyű mindegyik ios.

(#68) #82729984 válasza Tigerclaw (#49) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Nem értem, hogy miért nem hoz az összes EU tagország egymással egyetértésben egy olyan törvényt, hogy minden belföldön eladott áru és szolgáltatás helyben adózik"

Van már ilyen ÁFA kapcsán (tavalytól jött be), szét is szivatták vele a közép és kisvállalkozásokat.
Ugyanis ez konkrétan azt jelenti hogyha te eladsz valami szolgáltatást az eu-ban, akkor neked tudnod kell mind a 28 tagállam adózását, be kell tudnod azonosítani a vevő helyét, majd be kell fizetned az adót a 28 tagországban egyesével... Akkor is ha csak 5000 forint értékben értékesítettél...

Na most képzeld el hogy ez micsoda adminisztrációval jár, meg mennyibe kerül a könyvelő meg a jogász meg egyebek aki ért mind a 28 tagállam adózásához...
A nagyok röhögnek a tenyerükbe mert van rá pénzük, cserébe full konkurencia nélkül maradnak mert a kicsik meg kb. mind adócsalásra kényszerülnek ha kell ha nem vagy bezárják a boltot.

Nem, itt egységes adózási rend kéne az egész eu-ra, hasonlóan az usa-hoz.
És ezzel azt a gyakori kérdést is megválaszoltam hogy miért van az hogy sok termék nem elérhető vagy csak nagyon sokára az EU-ban, miközben már szinte mindenhol kapható a világon. Mert a forgalmazó cégnek akkor fel kell készülnie a 28 tagország adózására, mig pl. ha az usa-ba értékesít akkor nagyjából 1 azonos adózással elér 300 millió embert.

(#69) sicli válasza NGA (#67) üzenetére


sicli
tag

Oké, ne miattam romoljon el!:) Air-em nincsen. iPad mini van asszonynak 7.1.2-vel, nem engedtem frissíteni. Nekem telefonon javította a 8-hoz képest, de igazad van, ha rosszat hallottál, akkor hagyd. Jobs óta nem tudtak hozzáértőt felvenni az Apple-höz.:(

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#72) Lord Sidious válasza sicli (#61) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ooo... Ize... Apple ID nelkul nem igen tudna hasznalni iOS 6 ota... ;)

Az iPhone sikeret meg az iPodok tapostak ki, amik a 2000-es evek sikerterkei voltak. Azert, azt is erdemes figyelembe venni, hogy amikor rohamosan elkezdett novekedni a laptopok ertekesitese az Apple MacBookjai is szep szeletet hasitottak USA-ba, Japanba es Nyugat-Europaba. Tovabba a taplagepes piacot is 2010-12 kozott lekaszaltak. 2015-ben pedig az uzleti/vallalati szveraba terjeszkednek rohamosan. (Cisco, Cestron, Polycom, Extron, Bose, IBM, Facebook inc., Autogyartok stb. Multik es a KKV szektor)
Igen 2010 ota az Applenel nagyon jo a marketing gepezet, itthon BGF-en, Corvinuson a metodikat tanitjak is ugy, mint minden valamire valo gazd,ker. egyetemen/foiskolan. Tovabba az onlne marketiget is parszor megkevertek pl. 2011 ota a webdesign, amit elkeztek etalon lett a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#74) janeszgol válasza sicli (#61) üzenetére


janeszgol
félisten

Az tök jó, hogy van az embernek ilyen butuska nőismerősei. Kincset lehet találni a soraikban és ezt a nullától a 18-as karikáig értheted. :)) (Lásd az eseted a szűz i5-tel.)

Pár nővel találkoztam csak, akik az iPhone-ra buknak. Sőt volt olyan ,aki töltőt keresett az i4s-hez és hozzá tette, hogy csak az iPhone a jó. Pláne mikor meglátta a Huawei G510-et a kezemben. Persze elküldtem a szarával a francba. Lehet 31 évesen kicsit allergiás vagyok a hülyékre.

Ha valakinél meglátok egy alsókategóriás telefont, sosem érzek lenézést, megvetést.Lehet elég neki az a telefon, de olyan lakása/háza van, ami nekem sose lesz. Vagy olyan csaja/felesége, ami nekem lehet sose lesz. Akkor meg ki a faszt érdekelnek a drága telók, meg az iPhone. (Mert tudjátok, az iPhone nem telefon, hanem iPhone.)

[ Szerkesztve ]

(#75) sirály12 válasza Stanley-B. (#47) üzenetére


sirály12
őstag

Vagy a 180-ból maradna alig 100, vagy még ennyi sem! És ez már némileg kevesebb szerintem!

Támogatsd csak, had gazdagodjanak az amcsi adókerülő cégek még jobban! Jó felfogás, gratulálok! :O

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#76) sicli válasza Lord Sidious (#72) üzenetére


sicli
tag

Miért nem? Amikor tavaly iOS 8-cal adtam el és otthon mindent töröltem, az ID bejelentkezésnél a lépés kihagyásával ment is tovább. Alkalmazást nem tudsz nélküle letölteni, de van, aki csak telefonál a telefonnal.:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#77) sicli válasza janeszgol (#74) üzenetére


sicli
tag

Értem mire gondolsz, de nem feltétlenül buták, csak marhára nem ez az érdeklődési körük, de a saját dolgaikban ügyesebbek lehetnek nálunk, többet tudhatnak. Mondjuk a technikához érteni sem feltétele az életnek.:) Nekem pl. azért van drágább autóm, mert nélküle hiteltelenebb lennék a munkám során. Hiába van egy bizonyos végsebessége, nem annyival megyek vele.:)

Elhiheted, azoknak a csajoknak, akiknek mindig a legújabb iPhone kell, csak feltűnősködnek és ilyen a világ. Hiába mutatsz neki mást, felesleges, mert fogja fel, nem tudod és nem is szükséges meggyőzni. Majd, ha TV-ben bemondják, hogy valami jobb és drágább, akkor az fog kelleni, de, ha nem akarod magad felbosszantani, ne kérdezd meg tőle a választása okát.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#78) Lord Sidious válasza sicli (#76) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ugy van ertelme :) iMessage, facetime es egyebek sem mennek nelkule, de meg a kontaktok lementese sem marad meg felhobe, mert ahoz is kell egy ID :) az ilyennek eleg lenne egy butaphone is. Az en noi ismeroseim es a parom baratnoi sem technokrata amazonok, de eddig meg ok is eljutottak segitseg nelkul, sot tovabb is. (Buta ember-okos telefon? Yeeee :DD ) azert az ilyeneken nezni szoktam, mert kb. 10 perc olvasgatas a tippek, hasznalati utmutato vagy csak az elso aktivalasnal elolvasni a kemeny ket mondatokat es egy atlagos IQ-val rendelkezo ember mar meg is erti a dolgok hogyanjat es mikentjet. :) de ha ez sem megy, akkor sok ertelme nem feltetlenul van egy draga okostelefonnak, mert ez ku**a messze van a statusszimbolum utol, es ha csak telefonalni akarok, akkor uzemidobe jobban jarok sokmindennel.

[ Szerkesztve ]

(#79) sicli válasza Lord Sidious (#78) üzenetére


sicli
tag

Szerintem attól nem lesz buta valaki, ha csak telefonálni akar!:) Nettó 900ezret keres alkalmazottként, nem buta, csak nem érdekli. A buta az más kategória, bár igen, lehet feltételezni ez alapján is. Neki nem státuszból kellett, erre beszélte rá az értékesítő, gondolom. A típusát is én mondtam meg neki. Van ilyen is, de butaságnál én arra gondoltam, amikor a csóró csajok erre tepernek és egyetlen vagyonuk egy iPhone

[ Szerkesztve ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#80) Fejvadi válasza hroberto (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:)

(#81) puby1990


puby1990
csendes tag

Mikor nemzetközi gazdálkodást hallgattam a fõiskolán (2010-2014), a tanszékvezetõ professzorasszonnyal volt egy fakultatív elõadássorozatunk, ahol pont ezekkel a problémákkal foglalkoztunk. A prof. az MTA Eurozónával foglalkozó kutatóintézetének elnöke, tehát viszonylag kompetens a témában. Az õ véleménye azzal kapcsolatban, "hogy hová tart az EU?", az, hogy vagy bedõl záros határidõn belül, vagy átalakul és EU helyett lesz egy szép kis USE (United States of Europe), ahol centralizálják a fiskális politikát is. Ezesetben meglenne az egységes adószabályozás is, és visszaesne az ír GDP. Sajnos ehhez azonban olyan kompromisszumokra lenne szükség amit az EU nettó befizetõi ( Németország, Nagy-Britannia...) nem hajlandó elfogadni. (Ez mellesleg érthetõ is, annak fényében, hogy aggregálni kéne az államadósságokat) Emiatt én, mint kezdõ közgazdász, nemsok esélyt látok rá, hogy valaha is lesz egy egységes adószabályozás Európában.

(#82) puby1990 válasza #82729984 (#68) üzenetére


puby1990
csendes tag

Nem kötözködésbõl mondom, de pl ÁFA (VAT) szempontból az USA tagállamaiban is hatalmas eltérések vannak. Vannak akik heti egyszer 80-100 mérföldet kocsikáznak, mert közel élnek az államhatárhoz, és megéri átkocsikázni a kedvezõbb VAT miatt.

(#83) kymera


kymera
senior tag

Indokolatlanul drága a termékük és indokolatlanul kevés adót fizetnek ....

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#84) kymera válasza FRENK1988 (#20) üzenetére


kymera
senior tag

Ez komoly ? :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.