Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hroberto


hroberto
veterán

Ajjajjj... Drágulni fognak a szifonok! :P :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#2) kbyte1024 válasza hroberto (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Drágulni? :DD hova? nem baj majd eladom az autóm egy telóért :C

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) DaveJr válasza hroberto (#1) üzenetére


DaveJr
őstag

És a 7-es iPhone reklámjának szlogenje: 100 ezerrel lett drágább, csak ennyi változott ;] ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kevesebb, mint a fele..
Ügyes.

Ha meg az átlagember próbálná lealkudni az "optimalizált" adóját, úgy megbüntetnék, hogy csak na.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) hroberto válasza Zirowe (#4) üzenetére


hroberto
veterán

Kicsit sem sajnálom őket. Ülnek egy rahedli pénzen, aranyáron adják a termékeiket, közben csalják az adót.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#6) HarleyCustom válasza hroberto (#5) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Megtehették/megtehetik.
Ha van pénzed,szinte azt csinálsz,amit akarsz.
Egyébként Te is ugyanezt tennéd és még sokan.Ne legyünk képmutatóak. :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#7) Wesder válasza HarleyCustom (#6) üzenetére


Wesder
félisten

Ez tény, de attól még igaza van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) trachemysss válasza HarleyCustom (#6) üzenetére


trachemysss
csendes tag

Sosem értettem mért kell másról tényként feltételezni, hogy mit tenne egy adott helyzetben. Csak azért mert aki mondja az úgy tenne és nem tudja elképzelni, hogy vannak akik máshogy csinálnák.

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hmm, tehat igy kell magas profitot elérni... Értem :)

Azt hiszem nem szeretnem oket tovabbra sem tamogatni keszulekvasarlassal :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Előtte kiguglizták, mit is jelent az a szó, hogy adófizetés. :)

DaveJr :DD

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Gergosz2 válasza HarleyCustom (#6) üzenetére


Gergosz2
veterán

Az egészben az a legszomorúbb szerintem, hogy a törvények , jogszabályok ezt éveken keresztül megengedte. És ami még szomorúbb, hogy sokan ezt éveken keresztül elnézte nekik.

Itt nem csak az Apple-ről van szó, hanem minden nagyobb tech cégről, mert úgyan ezt csinálják.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12) br.rak


br.rak
őstag

" 2008 és 2013 között az amerikaiak nem fizettek be 879 millió euró (275 milliárd forint) értékű társasági adót olaszországi bevételeik és nyereségük után"

vs.

Az Apple-nek most azonban fizetnie kell az olasz államnak: hosszas tárgyalások után, a Reuters információi szerint 318 millió eurót

Ügyes, így kell ezt csinálni :W (gondolnom a gugli és az amazon is meg fogja kapni ezt a diszkontot)

[ Szerkesztve ]

(#13) janos68 válasza Gergosz2 (#11) üzenetére


janos68
aktív tag

Ha csak a trükköző (ez a csaló finom kifejezése) IT amcsi cégeket fognák meg, már az is elég szép lóvét hozna az EU kasszájába. Persze ehhez kellettek a balfasz törvények is, de jobb későn mint soha észbekapni.
Remélem hamarosan olvasom a többiekről is a hasonló híreket, és akkor már jobb lesz 2016.

(#14) Hiftu


Hiftu
senior tag

Azért van annyi pénze az Apple-nek és Google-nek (stb..) az USA-n kivül, mert ír vagy luxemburgi adókerüléssel szinte semmit nem fizetnek be az európai bevételeik után.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#15) maláj


maláj
őstag

minimum 4x ennyit bevasalnék rajtuk aztán kitiltanám őket az öreg kontinensről - árulják a sz*rjaikat az usákoknak (azoknak már úgy is mindegy ...) ;]

(#16) Raysen623 válasza Gergosz2 (#11) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez volt az első értelmes hozzászólás adóügyben. A többi önjelölt adószakértőnek gőze sincs az adótörvényekről.

(#5) hroberto: ez a kijelentésed netto csúsztatás. A törvényerk által biztosított kiskapuk kihasználása nem adócsalás. Az már más kérdés miért nincs Európában erre az esetre egységes szabályozás. Talán nem ártana kicsit szorosabbra fonni a dolgokat és részben közös adópolitikát is kilakítani. Bár egy ekkora szabadságharc kellős közepén, amit mi is vívunk ez már nem férne bele...szóval az Apple és a többi nagy IT cég ilyen jellegű tevékenységét is a nemzetállami jellegnek köszönhetjük.

A cikkhez: köztudott mekkora összegeket parkoltatnak külföldön a különböző cégek, ami nem törvénytelen. Az ilyen pénzeknek két szerepük van általában: újra befektetésre kerülnek, vagy akkor viszik "haza" amikor otthon kell a pénz. Ez sem adócsalás, hanem az adózás késleltetése, de amint hazakerül azonnal le is adózzák. Ezt bárki megteheti, akinek van elegendő esze és ért hozzá. Az átlagember ezt azért nem teszi, mert saját magán kívül más nem tudná elintézni, meg nem ért hozzá. :D De ez kb olyan mint amikor valaki bankot vált, mert a réginek túl magasak a költségei...ez sem szabálytalan. Vagy vállalkozóként EVA-s lesz a kisebb adóteher miatt. Miért zavar ez bárkit?

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) gerii


gerii
addikt

Bone123: billion = milliárd

(#18) HarleyCustom válasza Wesder (#7) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem mondtam,hogy nincs igaza,egy szóval sem.

trachemysss:
Nem baj,ha nem érted.Ez az én véleményem,ami nem feltétlen úgy van.Csak egy vélemény a sok között.Nem kell,hogy egyezzen. :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#19) sicli


sicli
tag

Én a hasonló cikkeknél letiltanám a hozzászólásokat. Az a baj a világban, mindenki azt hiszi ért mindenhez. Tény, sokat fejlődött a tudásunk, de a pro-kontra már nem működik. Mindennek két oldala van, de mi parasztok annyit látunk, hogy ez+az csaló. Az okát ismerjük? Na persze megérdemli az Apple, de nem azért, mert sok a pénzük. Mi közünk hozzá? Mindig annak a kárának örülünk, akinek jobban megy. Nem az a jó, valami a helyére kerül, hanem, hogy neki rossz. Undorítóan buták vagyunk és, aki másra mutogatva osztja az észt, magát nem bele véve a tömegbe az meg szánalmas. Kik ők, hogy meg tudják ítélni egy hozzászólóról, hogy ért-e ehhez vagy ahhoz? Hjajj, de jó egyeseknek:)

[ Szerkesztve ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#20) FRENK1988 válasza kbyte1024 (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

Már egy két oldalon már cserélgetik az 6-ost külföldi rendszám nélküli autóra :D

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21) HarleyCustom válasza sicli (#19) üzenetére


HarleyCustom
veterán

"...Én a hasonló cikkeknél letiltanám a hozzászólásokat..."

Ebben nem értek veled egyet.És a szabad véleményhez való jog? Ha engedik,akkor miért ne?Majd a moderátorok intézkednek.Jön a cenzúra! :)

A többi mondadódra +1.

Az epöl meg "monnyonle" :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#22) Raysen623 válasza sicli (#19) üzenetére


Raysen623
addikt

+1 :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#23) buvartacsko válasza maláj (#15) üzenetére


buvartacsko
addikt

Legyen igy, cserébe Téged tiltsunk ki minden országból ezt leszámítva, illetve örökösen minden fórumból, told máshova a troll kommentjeid... :)

(#24) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Kezdeésnek szép összeg. Remélem valóban precedens lesz a dologból. ;]

A userek meg úgyis megfizetik Cook bácsiéknak, no problem. Majd kitalálnak hasonló innovatív dolgokat, mint a ceruza meg az akksis telefontok, aztán nem háromszoros áron adják, mint más, hanem négyszeres áron. Na bumm. ;]

troll off

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#25) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Azt ugye tudjuk, hogy a google is Írországban adózik ;)

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#26) #19158016


#19158016
törölt tag

Szarul állnak, érthető.

(#27) kbyte1024 válasza FRENK1988 (#20) üzenetére


kbyte1024
addikt

Csodás :C

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Nehogy csődbe menjenek ezután hatalmas összeg után :O :DDD

(#29) HarleyCustom válasza electrodoki (#25) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1.
Meg még sok más nagy multi. :)
Senki nem akar adózni,legalábbis ha van kiskapu,miért ne használnák ki?Ne mondja már nekem senki,hogy teljes szívből és odaadóan szeret adót fizetni,legyen szó bárkiről.Az Apple miért lenne kivétel?

buvartacsko:
+1

Bizosan Vannak tisztességes és makulátlan cégek,de sajnos egyre kevesebb.Ez van.Ezen mi nem tudunk változtatni.Szerintem.Persze én is azt szeretném,hogy egy békés és szép világban éljünk,ahol mindenki szeret mindenkit,de ez nem megy,mert az ember gyarló.Ez nem jó és nem is kell elfogadni,küzdeni kell a jóságért.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#30) enginev3.0


enginev3.0
félisten

"sok ország viszont több adót látna viszont nyereségeik után"

Ez így oké, hogy helyes, csak elég hülyén hangzik :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) QwErTy42 válasza sicli (#19) üzenetére


QwErTy42
addikt

A mondandód egy részével egyet tudok érteni, másrészt amíg a nagy halak trükköznek, addig az átlagembert, aki dolgozik meg szarrá adóztatják. Úgy, hogy nekik esélyük sincs meglógni a tréfa szja és egyéb nyalánkságok elől... És amit a nagyok nem fizetnek be, azt fizetik a többiek.
Tudod, közteherviselés.
Kicsit bicskanyitogató.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#32) DithenS


DithenS
senior tag

Kicsit szemét dolog,de ha magánember mondjuk nem fizeti be az adójának csak az 1 százalèkát már halálra büntetik.Szemèt dolog,senki sem tud alkudozni de persze ha pénzed van màris más a helyzet...
Nagyon kivételezhetnek de a kicsik nem.Például a teljesítmèny alpú fizetés tiltott,wáberersnél meg sok nagy kamionos cégnél még is ez van,én nyitok egy kis furgonos szállítmányozási céget ugyan így már vinnè a nav a kocsikat...Hihetetlen.

(#33) janeszgol válasza QwErTy42 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Én ide adom a +1-et.

A másik meg, hogy én sem értek a különböző országok adótörvényeihez. de gondolom nem vagyok egyedül. Az ilyen hír arra jó, hogy ide hányjunk valamit, nevessünk és kész. Az Apple is vigyorog, csak más okból.

DithenS Pontosan. Bár Wáberers szarban van, mert alig van dolgozója. Nem hülyék az emberek sem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

1-2 stadiont szponzorálhatna az Apple itt is, úgy is olyan kevés stadionunk van. ;] ;]

Karácsonyi bevételből simán kifizeti ezt a "kis pénzt". :U

Xr

(#35) sicli


sicli
tag

A vélemény szép és jó, ha az nem egymásnak ugrasztja a hozzászólókat, de nem is lényeg, igazad van, de én arra gondoltam, "akik mindenhez értenek" leoltják a többit, hogy okosabbak.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#36) sicli


sicli
tag

Nem védem az Apple-t, de a trükközések lehetőségét nem a nagy cégek teremtik meg, hanem a kiskapuk. Azok a kapuk sok pénzért nyílnak ki, de ha már lehet... a lényeg, hogy nem annak örülünk, kis reménysugár van arra, hogy mindenki adózzon, hanem, hogy fizetniük kellett. Az már eszünkbe sem jut, hogy a cikkben olvasható adónak kb. a felét kellett csak kifizetniük:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#37) AaronOS


AaronOS
tag

Azt már többen is említették, hogy nem az összeset kell befizetniük. Azért az nem biztos, hogy ez igaz. Lehet, hogy csak a kezdőrészlet jóval kisebb.

Az Apple-nek most azonban fizetnie kell az olasz államnak: hosszas tárgyalások után, a Reuters információi szerint 318 millió eurót, amely kereken 100 milliárd forintnak felel meg. Ezen felül megállapodást köt a két fél a 2015-ös évi és a jövőbeni társasági adó mértéke kapcsán, ami valószínűleg azt jelenti, hogy Cupertino több pénzt fog befizetni a helyi hatóságoknak a korábbiaknál.

A cikk is igyekszik erre felhívni a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

So Long, and Thanks for All the Fish

(#38) sicli


sicli
tag

2008-2013-as időszakról van szó a cikkben, ami idő alatt generálódott az összeg, aminek kb. a a felét fizették be. Ha jövőre és a 2015-ös időszakra megállapodtak, akkor a cikkben írt idővallumra szóló összeget lezárták azzal, amit befizettek

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#39) galaxys80


galaxys80
veterán

Szép kis csontot dobott a mobilaréna azoknak akik a szilvesztert is a gép előtt töltik majd. Reggelig lehet trollkodni, gyilkolni egymást. :D
Jó szórakozást mindenkinek! :DD

(#40) Scholes9 válasza Hunt3r22 (#34) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Haha :D ;]

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#41) sicli válasza galaxys80 (#39) üzenetére


sicli
tag

Azért, mert bemondták a TV-ben, hogy szilveszter van, akkor már ciki, ha van olyan, akit ez hidegen hagy? Képzeld, én még halott fenyőt sem vettem, nincsen ilyesmi feldíszítve nálam. Aki kötelezőnek érzi, szíve joga, de ne legyen már ciki kategória, hogy nem vettem petárdát!:)

[ Módosította: #65675776 ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#42) buvartacsko válasza sicli (#41) üzenetére


buvartacsko
addikt

+1 elég unalmas mára szilveszter meg az ünnepek körüli KÖTELEZŐ felhajtás. Nyilván ez is csak a pénzről szól, de ezt nem veszik észre az emberek, ezért nem szar a kormány / a világ. :) csak az Apple dögöljön meg. :D

(#43) galaxys80 válasza buvartacsko (#42) üzenetére


galaxys80
veterán

(#41) sicli

Nem. Ez nálunk a családról és a barátokról szól. A karácsony a családé, a szilveszter a barátainké. Ezer éve így van nálunk és imádjuk az ünnepeket. Semmi köze a pénzhez. Nem vettünk 100.000-ért ajándékokat és mára sem vettünk 10 kg virslit. Ami a lényeg, hogy semmi, de semmi nem kötelező.
Ha ez mára már nem lett menő, akkor én kérek elnézést.
Jó szórakozást! :R

Ja és halott fenyő is kötelező elem nálunk.Sőt este halott disznót fogok enni. :D Mondom tiszta retró család vagyunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) sicli válasza galaxys80 (#43) üzenetére


sicli
tag

Értelek!:) Mindenki azt csinálja, amit jónak lát, de ne kelljen cikinek érezni, ha valaki nem ugyanarra vágyik!
Az én szememben sem ciki a Te látásmódod, miszerint kijelentik, hogy ünnep van és szeretjük egymást. Én az év minden napján a családommal vagyok, nem emelem ki 1-2 ünnepre. Persze a cinizmust félretéve, kell ünnepelni ezt+azt, de el kell fogadnod, hogy van, aki nem vallásos és nem szeretné megünnepelni Jézus születését, továbbá az ó év búcsúztatása és az új év köszöntése nem kiemelt fontosságú számára. Én elkezdtelek piszkálni azzal, hogy azért, mert az RTL Klub-on bemondták, hogy karácsonyozni és szilveszterezni kell, aminek engedelmeskedtél? Te dolgod!

Mi van, ha kínai vagyok és februárban van nálam újév? Az ciki? Jajj, ne már! Egyébként Te, aki családozol, miért írogatsz itt?

[ Szerkesztve ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#45) buvartacsko válasza galaxys80 (#43) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nálunk az egész év a családról szól és baratokrol nem csak ez a két nap. :)

(#46) sicli válasza buvartacsko (#42) üzenetére


sicli
tag

A helyzet az, hogy sajnos még mindig rengeteg a hülye a világban, de ilyen mértékben még nem nyíltak ki a szemek, mint manapság. Rengetegen kezdenek átlátni a szitán és nem beállnak a sorba! Jó ez!:) Minden a pénzről szól, ezért nem az ünnep a hibás, hanem a buta emberek!:) December hónapban nem mentem be tudatosan egy plázába sem, iszonyat, hogy mennyi elmebeteg volt ott, a parkolók tele, a buszoktól tömegek ROHANTAK!:) Ezeknek a fele felvette a hitelt, hogy jövő karácsonyig törleszthessen!:)))

Mint írtam, egyre több a kivétel, senki ne vegye magára, aki mégis, az így járt!:)

Ja, még annyit hozzá, hogy a családban mi is szoktunk ajándékokat venni egymásnak, de már a gyerekek is felfogták, hogy ajándékot Januárban kapnak és mindenki. Ugyanazt, amit Decemberben akart, utána féláron meg lehet venni. Nem vagyunk csórók, de én nem fizetek azért többet, mert Jézus szülinapja van!

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#47) Stanley-B. válasza Graphics (#9) üzenetére


Stanley-B.
őstag

mert szerinted annyira más lenne a kép, ha nem lenne az írországi trükközés?
181 milliárd készpénztartalék helyett lenne 160, az aztán valóban teljesen más nagyságrend... :U

én továbbra is támogatom őket készülékvásárlással, helyetted is ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) bambano válasza kbyte1024 (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem is volt *olyan* autóm :P

a poszthoz: érdekes ez az adóelkerülés című rizsa... az eu piaca csak akkor liberalizált és csak akkor biztosított a szolgáltatások szabad mozgása, ha az nem szúrja a politikusok szemét?

mikor veszik már észre, hogy az adózásra nyugodtan tekinthetnének úgy, mint egy szolgáltatásra, amely területen verseny van az országok között? ha az írek olcsóbban meg tudják számítani az adót, akkor odamegy mindenki. nem az adóelkerülőket kellene vegzálni, hanem az országokat rendbe tenni, hogy másnak is elég legyen az alacsonyabb adókulcs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem értem, hogy miért nem hoz az összes EU tagország egymással egyetértésben egy olyan törvényt, hogy minden belföldön eladott áru és szolgáltatás helyben adózik. Akinek ez nem tetszik, az elesik ettől a piactól. Kvázi az összes ország rosszúl jár ezekkel az adóelkerülő cégekkel. Gyakorlatilag csak maga a cég és a részvényesei járnak jól...bár ebben az esetben még a részvényesek sem, mert az Apple haza sem visz a nyereségből. Úgy csinálnak a politikusok, mintha nem lenn eszközük a dolog ellen, pedig van és egyszerű dolog.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) DithenS válasza janeszgol (#33) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem is tudtam hogy a Wabinál ilyen rosz a helyzet ;)

(#51) bambano válasza Tigerclaw (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert ahhoz egyetértés kellene az eu-ban, de azt megtorpedózzák az adóparadicsomok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Jeanne d'Arc válasza maláj (#15) üzenetére

Ahhoz képest milyen szarokat árulnak jól megy az a szekér.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#53) laci_csk


laci_csk
senior tag

Aki lop annak van. Igy konnyu azokat a szamokat felmutatni, hogy hu de mekkora a nyereseg. Szar ceg, szar telok, szar helyzet. Nem hiaba ruheltem ezt a ceget elso perctol. Ennyi.

Xperia XZ3

(#54) Hunt3r22 válasza laci_csk (#53) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Biztos szar telefonokat árulnak ha úgy viszik őket mint a cukrot. :U

Xr

(#55) laci_csk válasza Hunt3r22 (#54) üzenetére


laci_csk
senior tag

Az nem jelent semmit, nem relevans 90 szazaleka nem is azert veszi mert jo lenne.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#56) sicli válasza Hunt3r22 (#54) üzenetére


sicli
tag

Szarnak én sem nevezném, de az eladások nem annak köszönhetők, hogy a legjobbak, hanem az agymosó marketingnek. A felhasználók nagy része azt sem tudja mit tud az iPhone, csak megveszik, mert azt mondták! Főleg a nők. Szép rózsaarany, alma logós és kész. Ha iPhone nem lenne, az Apple ugyanolyan ismeretlen cég lenne, mint előtte volt.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#57) laci_csk


laci_csk
senior tag

BUEK

Xperia XZ3

(#58) Tigerclaw válasza bambano (#51) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem EU-s törvényre gondoltam, hanem országonkénti megoldásra, csak közös akarattal. Ha belegondolsz, most sem egységes az EU tagok adórendszere, ez is csak eggyel több eltérés lenne, ha nem mindenki értene vele egyet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#59) Raysen623 válasza sicli (#56) üzenetére


Raysen623
addikt

Azért ne túlozzunk ennyire! Egyértelműen nem lenne ennyire felkapott, de ismert lenne. Egyébként bármilyen telóról is beszélünk márkától függetlenül, amit kellően megtámogatnak marketingel azt viszik mint a cukrot...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#60) this is life


this is life
Ármester

Nem tisztem az applet vedeni , de minden normalis ceg ,vallalkozas megprobalja a beveteleit, hasznat maximalizalni, s ha ebben segitseget nyujtanak a jogszabalyok akkor elnek is vele , a hiba nem bennuk van , hanem a szabalyokat megalkotokkal. Oszinten ki nem elne azzal a lehetoseggel hogy torvenyes keretek kozt tobb penzt tarthasson meg a zsebeben ????

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#61) sicli válasza Raysen623 (#59) üzenetére


sicli
tag

Valamennyire ismert lenne, de nem kéne sokaknak! Ugyanúgy, mint iPhone előtt sem. Sőt, ha azt vesszük, manapság sem elterjedt a MacBook. Amennyivel többet adtak el, mint annak előtte, az az iPhone ismertségének köszönhető. Mindegy is ez most.

Pontosan, a merkting a lényeg nem az, hogy mit tud. Főleg a nőknek. Van egy ismerősöm (persze nő), iPhone 5 van neki, még Apple ID-ja sincsen, fél éve meséltem el neki mire jó. Az a teló még 6.1.4-gyel rendelkezik, tuti meg fogom venni tőle, azzal még működik!:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#62) NGA válasza sicli (#61) üzenetére


NGA
addikt

Nekem ipad air van 8.1.2-vel. Azthiszem nem fogom frissíteni. Szerintem az IOS eszközöket azzal a verzióval kell használni, amivel megjelentek. Minden frissítés csak hibákat, lassulásokat okoz. Hiába irogatja pár fan, hogy neki hibátlan, gyorsabb stb. azért sok esetben olvasni, hogy nem olyan jó.

(#63) galaxys80 válasza sicli (#44) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem nézek RTL-t, TV-t is csak, ha sportesemény van. :)
Nem azért karácsonyozok és szilveszterezek, mert azt mondták, hanem, mert szeretek. Nem engedelmeskedek én senkinek. Azt teszem amihez kedvem van. Viszont nem is lázadok minden ellen amit többség csinál. Ha az éppen nekem is tetszik, akkor beállok a sorba. Nem attól lesz senki egyedi vagy különleges, mert élből elutasít mindent ami a társadalom többségének tetszik. Szerintem.
Azért nem családoztam, mert mint írtam a szilveszter a barátoké. :) Egyébként éppen a taxit vártam és ráértem. :)
Csak az másnap ne lenne ilyenkor. :DDD

(#64) sicli válasza galaxys80 (#63) üzenetére


sicli
tag

Nem tartozol felém magyarázattal!:) Egyet kell tenned: elfogadni, ha más nem azt teszi, amit te.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#65) sicli válasza NGA (#62) üzenetére


sicli
tag

Pedi az air elbírja az ios9-et, arra frissítheted. A 8 az egy szörnyű verzió volt.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#66) galaxys80 válasza sicli (#64) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincs is ezzel semmi gond. :R

(#67) NGA válasza sicli (#65) üzenetére


NGA
addikt

Más meg írja, hogy az animáció akadozik, és elöbb merül. A legjobb, ha így hagyom. Nekem egyformán szörnyű mindegyik ios.

(#68) #82729984 válasza Tigerclaw (#49) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Nem értem, hogy miért nem hoz az összes EU tagország egymással egyetértésben egy olyan törvényt, hogy minden belföldön eladott áru és szolgáltatás helyben adózik"

Van már ilyen ÁFA kapcsán (tavalytól jött be), szét is szivatták vele a közép és kisvállalkozásokat.
Ugyanis ez konkrétan azt jelenti hogyha te eladsz valami szolgáltatást az eu-ban, akkor neked tudnod kell mind a 28 tagállam adózását, be kell tudnod azonosítani a vevő helyét, majd be kell fizetned az adót a 28 tagországban egyesével... Akkor is ha csak 5000 forint értékben értékesítettél...

Na most képzeld el hogy ez micsoda adminisztrációval jár, meg mennyibe kerül a könyvelő meg a jogász meg egyebek aki ért mind a 28 tagállam adózásához...
A nagyok röhögnek a tenyerükbe mert van rá pénzük, cserébe full konkurencia nélkül maradnak mert a kicsik meg kb. mind adócsalásra kényszerülnek ha kell ha nem vagy bezárják a boltot.

Nem, itt egységes adózási rend kéne az egész eu-ra, hasonlóan az usa-hoz.
És ezzel azt a gyakori kérdést is megválaszoltam hogy miért van az hogy sok termék nem elérhető vagy csak nagyon sokára az EU-ban, miközben már szinte mindenhol kapható a világon. Mert a forgalmazó cégnek akkor fel kell készülnie a 28 tagország adózására, mig pl. ha az usa-ba értékesít akkor nagyjából 1 azonos adózással elér 300 millió embert.

(#69) sicli válasza NGA (#67) üzenetére


sicli
tag

Oké, ne miattam romoljon el!:) Air-em nincsen. iPad mini van asszonynak 7.1.2-vel, nem engedtem frissíteni. Nekem telefonon javította a 8-hoz képest, de igazad van, ha rosszat hallottál, akkor hagyd. Jobs óta nem tudtak hozzáértőt felvenni az Apple-höz.:(

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#72) Lord Sidious válasza sicli (#61) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ooo... Ize... Apple ID nelkul nem igen tudna hasznalni iOS 6 ota... ;)

Az iPhone sikeret meg az iPodok tapostak ki, amik a 2000-es evek sikerterkei voltak. Azert, azt is erdemes figyelembe venni, hogy amikor rohamosan elkezdett novekedni a laptopok ertekesitese az Apple MacBookjai is szep szeletet hasitottak USA-ba, Japanba es Nyugat-Europaba. Tovabba a taplagepes piacot is 2010-12 kozott lekaszaltak. 2015-ben pedig az uzleti/vallalati szveraba terjeszkednek rohamosan. (Cisco, Cestron, Polycom, Extron, Bose, IBM, Facebook inc., Autogyartok stb. Multik es a KKV szektor)
Igen 2010 ota az Applenel nagyon jo a marketing gepezet, itthon BGF-en, Corvinuson a metodikat tanitjak is ugy, mint minden valamire valo gazd,ker. egyetemen/foiskolan. Tovabba az onlne marketiget is parszor megkevertek pl. 2011 ota a webdesign, amit elkeztek etalon lett a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#74) janeszgol válasza sicli (#61) üzenetére


janeszgol
félisten

Az tök jó, hogy van az embernek ilyen butuska nőismerősei. Kincset lehet találni a soraikban és ezt a nullától a 18-as karikáig értheted. :)) (Lásd az eseted a szűz i5-tel.)

Pár nővel találkoztam csak, akik az iPhone-ra buknak. Sőt volt olyan ,aki töltőt keresett az i4s-hez és hozzá tette, hogy csak az iPhone a jó. Pláne mikor meglátta a Huawei G510-et a kezemben. Persze elküldtem a szarával a francba. Lehet 31 évesen kicsit allergiás vagyok a hülyékre.

Ha valakinél meglátok egy alsókategóriás telefont, sosem érzek lenézést, megvetést.Lehet elég neki az a telefon, de olyan lakása/háza van, ami nekem sose lesz. Vagy olyan csaja/felesége, ami nekem lehet sose lesz. Akkor meg ki a faszt érdekelnek a drága telók, meg az iPhone. (Mert tudjátok, az iPhone nem telefon, hanem iPhone.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#75) sirály12 válasza Stanley-B. (#47) üzenetére


sirály12
őstag

Vagy a 180-ból maradna alig 100, vagy még ennyi sem! És ez már némileg kevesebb szerintem!

Támogatsd csak, had gazdagodjanak az amcsi adókerülő cégek még jobban! Jó felfogás, gratulálok! :O

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#76) sicli válasza Lord Sidious (#72) üzenetére


sicli
tag

Miért nem? Amikor tavaly iOS 8-cal adtam el és otthon mindent töröltem, az ID bejelentkezésnél a lépés kihagyásával ment is tovább. Alkalmazást nem tudsz nélküle letölteni, de van, aki csak telefonál a telefonnal.:)

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#77) sicli válasza janeszgol (#74) üzenetére


sicli
tag

Értem mire gondolsz, de nem feltétlenül buták, csak marhára nem ez az érdeklődési körük, de a saját dolgaikban ügyesebbek lehetnek nálunk, többet tudhatnak. Mondjuk a technikához érteni sem feltétele az életnek.:) Nekem pl. azért van drágább autóm, mert nélküle hiteltelenebb lennék a munkám során. Hiába van egy bizonyos végsebessége, nem annyival megyek vele.:)

Elhiheted, azoknak a csajoknak, akiknek mindig a legújabb iPhone kell, csak feltűnősködnek és ilyen a világ. Hiába mutatsz neki mást, felesleges, mert fogja fel, nem tudod és nem is szükséges meggyőzni. Majd, ha TV-ben bemondják, hogy valami jobb és drágább, akkor az fog kelleni, de, ha nem akarod magad felbosszantani, ne kérdezd meg tőle a választása okát.

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#78) Lord Sidious válasza sicli (#76) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ugy van ertelme :) iMessage, facetime es egyebek sem mennek nelkule, de meg a kontaktok lementese sem marad meg felhobe, mert ahoz is kell egy ID :) az ilyennek eleg lenne egy butaphone is. Az en noi ismeroseim es a parom baratnoi sem technokrata amazonok, de eddig meg ok is eljutottak segitseg nelkul, sot tovabb is. (Buta ember-okos telefon? Yeeee :DD ) azert az ilyeneken nezni szoktam, mert kb. 10 perc olvasgatas a tippek, hasznalati utmutato vagy csak az elso aktivalasnal elolvasni a kemeny ket mondatokat es egy atlagos IQ-val rendelkezo ember mar meg is erti a dolgok hogyanjat es mikentjet. :) de ha ez sem megy, akkor sok ertelme nem feltetlenul van egy draga okostelefonnak, mert ez ku**a messze van a statusszimbolum utol, es ha csak telefonalni akarok, akkor uzemidobe jobban jarok sokmindennel.

[ Szerkesztve ]

(#79) sicli válasza Lord Sidious (#78) üzenetére


sicli
tag

Szerintem attól nem lesz buta valaki, ha csak telefonálni akar!:) Nettó 900ezret keres alkalmazottként, nem buta, csak nem érdekli. A buta az más kategória, bár igen, lehet feltételezni ez alapján is. Neki nem státuszból kellett, erre beszélte rá az értékesítő, gondolom. A típusát is én mondtam meg neki. Van ilyen is, de butaságnál én arra gondoltam, amikor a csóró csajok erre tepernek és egyetlen vagyonuk egy iPhone

[ Szerkesztve ]

Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

(#80) Fejvadi válasza hroberto (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:)

(#81) puby1990


puby1990
csendes tag

Mikor nemzetközi gazdálkodást hallgattam a fõiskolán (2010-2014), a tanszékvezetõ professzorasszonnyal volt egy fakultatív elõadássorozatunk, ahol pont ezekkel a problémákkal foglalkoztunk. A prof. az MTA Eurozónával foglalkozó kutatóintézetének elnöke, tehát viszonylag kompetens a témában. Az õ véleménye azzal kapcsolatban, "hogy hová tart az EU?", az, hogy vagy bedõl záros határidõn belül, vagy átalakul és EU helyett lesz egy szép kis USE (United States of Europe), ahol centralizálják a fiskális politikát is. Ezesetben meglenne az egységes adószabályozás is, és visszaesne az ír GDP. Sajnos ehhez azonban olyan kompromisszumokra lenne szükség amit az EU nettó befizetõi ( Németország, Nagy-Britannia...) nem hajlandó elfogadni. (Ez mellesleg érthetõ is, annak fényében, hogy aggregálni kéne az államadósságokat) Emiatt én, mint kezdõ közgazdász, nemsok esélyt látok rá, hogy valaha is lesz egy egységes adószabályozás Európában.

(#82) puby1990 válasza #82729984 (#68) üzenetére


puby1990
csendes tag

Nem kötözködésbõl mondom, de pl ÁFA (VAT) szempontból az USA tagállamaiban is hatalmas eltérések vannak. Vannak akik heti egyszer 80-100 mérföldet kocsikáznak, mert közel élnek az államhatárhoz, és megéri átkocsikázni a kedvezõbb VAT miatt.

(#83) kymera


kymera
senior tag

Indokolatlanul drága a termékük és indokolatlanul kevés adót fizetnek ....

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#84) kymera válasza FRENK1988 (#20) üzenetére


kymera
senior tag

Ez komoly ? :D

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.