Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Jobb ha hozzá szokunk ezek szerint. Érdekes módon a cégek emelték a csúcskategória árintervallumát, viszont az emberek meg nem kíváncsiak a készlékekre. Az okostelók már annyira a minden napok részévé vált, hogy nem követi kíváncsi tekintetek őket. Ha működik a régi, nem dobják el az emberek, hanem pucéran vesznek hozzá előfizut, így olcsóbban kijönnek.

A geekek persze érdeklődőek, de pl a nőknél is megfigyelhető, hogy nem igazán indulnak be arra, hogy milyen telefon van a zsebedben. A notebookok sorsára jutnak a smartphone-ok. Ha tönkre megy a régi, vesznek egyet, amúgy meg nem foglalkoznak a dologgal, csak használják, ami van.

Ideje szoftveresen gurítani valamit.

[ Szerkesztve ]

(#2) fornettisuti


fornettisuti
veterán

tipikus htc arazassal nem csoda

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3) macii97


macii97
senior tag

Egyszerűen az a probléma, hogy drága, és semmi újat nem tud nagyon felmutatni az elődhöz képest. Háromszor ugyanazt a design-t meglépni csúcsmodellnél?! Gondolkodnak a htc-nél? Jóhogy nem vesz a kedves m7 tulaj m9-et ha nem éri meg. És mivel a htc inkább "rétegtelefon", fontos lenne felmutatni valamit amivel a jelenlegi htc tulajokat is meg lehet győzni. Pont egy olyan cég, akinek fontos lenne valamit produkálni papíron is,nem mer nagyobb lépéseket tenni, csak ül a nemlétező babérjain.

(#4) Sinesol válasza janeszgol (#1) üzenetére


Sinesol
veterán

Már nem azért, de mikor és hol volt olyan, hogy a nők beindultak egy telóra? XD
Még az alsóbb, közönségesebb rétegeket figyelembe véve is kicsit nevetségesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#5) Csapoati válasza janeszgol (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez mindenkire igaz, kiveve az Apple-t (es a gyevi birot).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) janeszgol válasza Sinesol (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

2010,2011, 2012. Akkoriban még érdeklődőek voltak a csajok a telefonok iránt. Sőt még az iPod Touchot is örömmel fogdosták. :D Mindig elkérték.
Ahogy egyre jobb telókat adtak egyre alacsonyabb áron, halványult a lelkesedés. Nem csak csajoknál.

Ma már ha összeül egy pár haver, ritkán kerülnek szóba a telefonok. Netán valaki hoz egy újat, talán a fél bagázs megfogdossa a telefont, aztán ennyi.
Akkor szoktak érdeklődni, ha gond van a telefonnal. Akkor kérdezgetnek. Vagy ha nem elégedettek.

(#7) kromatika


kromatika
veterán

Ennek az egyik oka az erős konkurencia mellett az lehet, hogy a One M9 túlságosan is hasonlít elődmodelljére.Szerintem nem ez az ok.Egyszerüen rá kellene már jönnie a HTC nek,hogy az hogy minöségi házba rakja a telóit -nem ok a htc extra magas árazására.Más gyártok is használnak minöségi házat,és összeszerelést ,és még sem mennek el ennyire az árak mint a htc nél.

Légy jó mind halálig.

(#8) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Már kevés a "prémium"duma. Majd ha emberi aron adják es lesz valami érdemi innováció,akkor talán.....de addig ne is csodalkozzanak.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#9) Cathulhu válasza macii97 (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az m7 meg jobban is nez ki szvsz mint az m8-m9 (helykihasznalas pl). En oszinten nem banom, hogy igy jart a HTC, mint ahogy a Samsungot se sajnaltam, mikor mar az x-edik rokabort probalta lecibalni ugyanarrol az alaprol es estek a bevetelei.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Hagyjátok már ezt az árazást, semmivel sem drágább a csúcsmodelleknél. Nézzétek, egyétek, már 180-ért simán hozzá lehet jutni. :U

Megyen!

(#11) Csapoati válasza CptAdamica (#10) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Powered by SufniGSM.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) kemcso válasza kromatika (#7) üzenetére


kemcso
Ármester

Pl mint az Apple és a Samsung? :DDD ugyanannyiba kerül egy M9, S6 és egy i6...

(#13) hemaka válasza CptAdamica (#10) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor vedd csak meg onnan. Aztán, ha esetleg problémád van a mobillal és keresed a gsm boltot, de már virágüzlet van a helyén, ne csodálkozz nagyot. :D

(#14) jacis


jacis
nagyúr

A gond az amit az M9 bemutatásakor is leírtam. Az emberek azért vesznek új telefont mert szeretik az új/változatos dolgokat. Itt a belsőn kívül semmi nem változott sőt van amiben gyengébb lett a telefon. Így nem is értem hogy mire vártak. Az árat meg már lehet hogy jobb is ha még sem említjük....

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#15) kromatika válasza kbyte1024 (#8) üzenetére


kromatika
veterán

plusz 1 :K

Légy jó mind halálig.

(#16) CptAdamica válasza hemaka (#13) üzenetére


CptAdamica
veterán

Megnézed az IMEI számát, felhívod a HTC Magyarországot, megmondják, hogy Európai modell-e, ha az, akkor 2 év gyári garancia van rá, innentől kezdve egy telemax átvevő ponton kell leadnod és javítják. Nagy szám... :U

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#17) Márko88


Márko88
aktív tag

Tény hogy az M9nél màst vàrtam designban. De remélem beindul ismét nekik és az M10nél megmutatjàk ;)

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#18) babkukta válasza kemcso (#12) üzenetére


babkukta
senior tag

Na látod, pont ez a baj. Az egy dolog, h minőségben beéri a htc ezeket, de maga a név nem fogja eladni, mint az applet vagy a samut. Pont ez az, h olcsóbbnak kellene lennie. Ráadásként a formában 0 előre lépés (lenne mit csiszolni rajta), akku sz.r, kamera átlagos. Akkor mire i6 meg S6 ár?

Üdvözlettel, Tibi

(#19) Csapoati válasza babkukta (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Draga az alumenijum, tezsvir. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#20) no more válasza fornettisuti (#2) üzenetére


no more
addikt

Így van! Sokkal olcsóbb az S6, még az Edge is, sőt az iphone 6 és 6+ is olcsóbb, a G4-nek meg se említsük... ha, majd jön a Z4 (ki sem meri adni a Sony), az is olcsóbb lesz az M9-nél.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

De nem tudom miért csodálkoznak a gyártók. Náluk vannak "jósok", akiknek az a feladatuk, hogy tudják, mi lesz 5 év múlva. Ezzel szemben azt sem tudják, mi lesz holnap.

Ahogy tömegcikk lett az okosteló (és az lett a 2014-es évektől ,de lehet már az előtte való évben is az volt), annál kevesebb az érdeklődés irántuk. Ne higyjük, hogy az alsóbb kategóriákban nincsenek ekkora "bukták".

Bár én még csodálkozom azon, hogy az S6 ennyire nem fogy? (Aztán lehet csak hazudott a cikk, ferdítés volt. Illetve lehet az első havi nem döntött csúcsot, de még dönthet.)

(#23) marc.loedi válasza Csapoati (#19) üzenetére


marc.loedi
csendes tag

:C :C :C

(#24) h4h01 válasza hemaka (#13) üzenetére


h4h01
senior tag

Ha megnéznéd a T oldalán is 200 ezer a listaára..ez kb. 10 rugóval olcsóbb mint a sima s6 32 gb, ami már elég régóta elérhető náluk..Szal ez a HTC árazás szöveg az M9 esetében ordas nagy baromság, de még azért írjátok le 50-en, h iszonyat drága..S

(#3) macii97: "Háromszor ugyanazt a design-t meglépni csúcsmodellnél?!" Mer ez más gyártótól nem ismerős mi? Samsung 4 éve csinálja, h minden egyes qrva mobiljuk ugyanazt a dizájnt (nem anyaghasználatról beszélek most éppen) követi..Sony a Z óta ugyanaz..Szal most ezt itt úgy adtad elő mintha ilyen még soha nem fordult volna elő a mobilpiacon, és a HTC lenne az egyetlen aki ezt megmerte tenni :N

(#25) kbyte1024 válasza h4h01 (#24) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ez rendben is volna,HA a HTC megengedhetne magának. De nem. Mivel lehetne operálni?? Max az árral.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#26) S e t h


S e t h
nagyúr

A piac erről szól, ők meg mintha vakon és süketen ténferegnének nem meghallgatva az igényeket. Egyre jobban leszakadnak a többiektől, ügyes srácok ezek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#27) h4h01 válasza kbyte1024 (#25) üzenetére


h4h01
senior tag

Nem tudják 110-ért adni ez van..Minden nagyobb gyártó csúcsánál min. 200 ezerrel kell számolni a kezdeti szakaszban..De remélem azért te nem az a fajta vagy aki 70-ért akar vadiúj csúcstelefont venni 2015-ben, ráadásul magyar földön :))

[ Szerkesztve ]

(#28) #09819904 válasza Márko88 (#17) üzenetére


#09819904
törölt tag

Folyamatosan ez megy! Majd az M8, majd az M9... Lassan a HTC One szériában benne lesz a retinaszkenner is, meg egyéb nyalánkságok, csak az árazás marad ugyanaz. Első hír lesz a "HTC bemutatta...", a második a "HTC szerint..." kezdetű, majd a sort a "A HTC a vártnál kevesebb..." zárja pár hétre rá. Az M10 esetében sem lesz ez másképp!

(#29) jacis válasza h4h01 (#27) üzenetére


jacis
nagyúr

Inkább a gyártó oldaláról kellene ezt vizsgálni, mert az tisztán látszik hogy ennyi pénzért ennyi fejlesztést nem lehet eladni. Ez kevés ezt a piac szépen megmutatja.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#30) marc.loedi válasza no more (#20) üzenetére


marc.loedi
csendes tag

Nem tartom azok árát se jobbnak, de az általad felsorolt telefonok kamerájának mindegyike (mondjuk z4 még nem jelent meg) jobban teljesít az M9-nél, csak, hogy egy példával éljek, hogy miért nem indokolt a hasonló árazás.

(#31) kbyte1024 válasza h4h01 (#27) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hogy jövök ide én? Meg higy mit mennyiért vennék? Nem kell csúcs teló. Csak azt irtam higy nem tud massal jatszani csak az árral.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) Pinda25


Pinda25
tag

Rossz SoC, borzasztó kamera, M8-hoz képest kisebb üzemidő, drága... Csoda hogy valaki vesz egyáltalán M9-et, szvsz. elég rossz vétel. Akinek meg fontos a BoomSound vagy a prémium külső az M8s-et vagy M8-at vesz.

nomen est omen

(#33) Red Bull fan válasza kbyte1024 (#25) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

Kérdés Te honnan tudod,hogy pl.a telekom mennyiért szerzi be a telefont annyiért adják amennyiért nem szégyelli.Meg arról nem is beszélve,hogy a legsötétebb bugyrába volt eldugva az m9 a webes felületükön ,az m8-at is mesterségesen a megjelenési áron adták végig miért is......?

(#34) kbyte1024 válasza Red Bull fan (#33) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hagyjuk a szolgaltatoi árakat. Azok dragabbak mint a független. Meg latom nem érted mire akarok célozni. Az volt ugye mondig hogy fémhaz ezért prémium stb. Na hat ide vezetett a nagy prémium. Amikor a sajat markatulajok is azt mondjak nem erdemes cserélni. De tudod mit? Legyen neked.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#35) #09819904 válasza kbyte1024 (#34) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az előfizetés miatt drágábbak! Maga a készülék egyes esetekben olcsóbb. Az más, hogy kinek milyen kondíció éri meg vagy sem.
Nekem az S6 függetlenbe húzósabb lett volna, mint a T által. Az persze más dolog, hogy a T jó ajánlattal állt elő. Szidhatnám Őket, és elsüthetném a népség által skandált "Váltok szolgáltatót!" dumát. De melyik jobb? Mindegyiknek van valami nyűgje. Anno is így gondoltam és megérte a T mellett maradnom.
Volt persze balhénk, de tudtam kezelni és Ők is partnerek voltak a korrigálásban. Telenortól búcsút vettem, mert voltak olyan kedvesek elcseszni a régi kártyámat. A Vodától pedig az Isten mentsen meg!

(#36) McSico


McSico
senior tag

Én azt sajnálom, hogy az M9 Plust nem lehet nálunk kapni. Nálam az lenne a befutó, nem pedig ez. Igy azon gondolkozok, hogy egy M8-at kéne venni, mert ár-értékben azzal jobban járok.
De még kivárok, hátha mégis jönne az M9 Plus.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#37) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Nem az árazással van a gond, hanem a tartalommal. És föleg azzal, hogy nem jutottak egyröl a kettöre. Az M8 és az M9 közt gyakorlatilag nagy különbség nincs, hacsak a kamerát nem vesszük figyelembe. Design is ugyanaz, ráadásul merülöforraló lett. Épp a napokban hosszabbítottam szerzödést, de inkább elhoztam egy Note 4-et, mint a HTC-t. Pedig szeretem öket, de ez valahogy egyáltalán nem fogott meg.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#38) no more válasza marc.loedi (#30) üzenetére


no more
addikt

És a felsoroltak közül az M9 a legstabilabb. Az S6-nál pl. szeretnek "eltűnni" animációk, ráadásul bugos a multitasking rajta... Kamerán- és (S6-nál) kijelzőn kívül nem igazán van más, amiben jobbak az M9-nél.

Abban egyetértünk, hogy a Boomsoundon, RAM-on és a megapixelen kívül érdemi fejlődés nem történt (hiába a S810, ha vissza kell fogni), de az M9 tulajok happyk a telefonjukkal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#39) twollah1976


twollah1976
őstag

Nem csodalom.
Arany aron adjak es sok ujdonsagot nem tettek le vele az asztalra.
A SoC meg nem gyorsult annyit, hogy az miatt cserere adja a fejet az ember.

Plusz a kinai gyartok egyre komolyabb minosegu telefonokat hoznak ki 2/3 aron.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#40) kbyte1024 válasza #09819904 (#35) üzenetére


kbyte1024
addikt

En is t-s vagyok. A jó élet max a részletfizetéssel tudjak csábítani.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#41) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Megy itt a szépítés de ha az s6 nem fogy akkor mit vártok?
Látszik hogy igyekszik a htc, de ez a mobil most nem üt akkorát mint az m8.

(#42) isti215


isti215
tag

Ilyen árral és melegedő procival nem csodálom.Pedig kár érte mert tetszik az m sorozat.

[ Szerkesztve ]

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#43) #09819904 válasza ctvagyok (#41) üzenetére


#09819904
törölt tag

Talán volt idén olyan készülék, ami a tavalyi évi modellekhez képest jobbat dobott? :U

(#44) ctvagyok válasza #09819904 (#43) üzenetére


ctvagyok
őstag

Az S6 meg testvére ( s5höz képest hihetetlen ugrás volt nekem), ne meg majd az iphone 6 lesz nemsoká. ( ha meglépik a kamerát ramot és esetleg kijelző fejlesztést)

(#45) CptAdamica válasza Pinda25 (#32) üzenetére


CptAdamica
veterán

Istenem, hányszor fogod még ezeket leírni? :O

Megyen!

(#46) big-J


big-J
őstag

Szerintem inkább az a különbség, hogy az embereknek van pénzük, de még inkább csak akkor vesznek ugyanannyiért terméket ha még jobban meggyőzik őket mind eddig, és ez a 810-es mizéria a gyenge kamerával és változatlan alakkal bizony nem hozza az x faktort.

[ Szerkesztve ]

(#47) Zeki


Zeki
nagyúr

Rétegtelefon. Szűk rétegé. Ennyi. Elbaszták. Aki nem költ marketingre, nem tud hájpolást keríteni a még meg sem jelent telefonjára, hogy mikor megjelenik percek alatt százezrek akarjanak és tudjanak venni... annak bukta ha csak úgy drága telót árul.

(#48) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A HTC fanok hiába háborognak, a felhasználói visszajelzések, tesztek egyértelműen mutatják, hogy a HTC csúcskészüléke elmarad a konkurenciától, de a legfőbb visszajelző mindig az eladások száma. A HTC név ma már egyáltalán nem cseng olyan jól mint 4-5 éve, a kínai konkurencia hihetetlen mértékben feljött ár/érték arányban és minőségben is, a piacvezető Samsung is nyitott a minőségi anyaghasználat felé....

(#49) judas13 válasza Cathulhu (#9) üzenetére


judas13
addikt

Mi is ezért vettünk M7-et nem túl rég. Fel sem merült a 8-as pláne a 9-es megvétele száz csillió forintért. Teljesen kizárt, hogy ha lenne rá akkor sem kellene ennyiért már ez a teló (sem)....ahogy bármilyen másik flag ship sem - ilyen lehúzós árakért meg végképp nem.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#50) janeszgol válasza judas13 (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Ha most kéne vennem egy fasza készléket, hiába lenen rá pénzem, tuti nem S6-ot vennék. De nem is S4-et a szériahibája miatt (akku púposodás), hanem használtam egy jó állapotú, garis S5-öt.
Samsunggal fejeztem ki azt, amit te HTC-sen. Ha nem lenne szériahibája az S4-nek, akkor pedig röhögve, újonnan 80-100 körül (vagy nagyon jó állapotút használtan 50-80 között). Mindenre elég, ami a ma emberének kell. (Pár kivétel lehet persze.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.